Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 19.08.2012 o 14:44, Hubi_Koshi napisał:

Nom problem w tym że stronka na której dawał tłumaczenia już od dawna nie żyje, no i czytałem że się gość zwyczajnie gdzieś zapodział T_T

Strona nie działa, bo zwiał gość za nią odpowiedzialny. Reszta grupy ma się dobrze i nadal tłumaczy fałenki - Eustia stoi na 97% route''a Fiony, a MajiKoi na połówce Miyako route.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 16:22, Lex napisał:

Strona nie działa, bo zwiał gość za nią odpowiedzialny. Reszta grupy ma się dobrze i
nadal tłumaczy fałenki - Eustia stoi na 97% route''a Fiony, a MajiKoi na połówce Miyako
route.

Oh? Jest jakaś stronka gdzie można oblookać postępy i ściągnąć tłumaczenie? A tak w ogóle. Przywróciłeś mi nadzieję że zagram w Miyako Route, jesteś wielki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 16:27, Hubi_Koshi napisał:

Oh? Jest jakaś stronka gdzie można oblookać postępy i ściągnąć tłumaczenie?

Irc - jedyne w 100% pewne źródło informacji o translacjach M&A i VN-ek. ;3 Kanały mogę podać na privie.

Dnia 19.08.2012 o 16:27, Hubi_Koshi napisał:

A tak w ogóle. Przywróciłeś mi nadzieję że zagram w Miyako Route, jesteś wielki!

Mów mi więcej. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O goshh odespałem noc. W końcu obejrzałem Steins;Gate (<- rychło w czas...) i czy warto brać się za mangę? Ew VN''''ke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 16:31, Lex napisał:

Irc - jedyne w 100% pewne źródło informacji o translacjach M&A i VN-ek. ;3 Kanały mogę
podać na privie.

IRC? Ten software''owy chat? W sumie nigdy się w to za bardzo nie bawiłem... co trzeba do tego ściągnąć?

Dnia 19.08.2012 o 16:31, Lex napisał:

Mów mi więcej. ;)

Na pewno chcesz komplementy od faceta ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 17:41, Hubi_Koshi napisał:

IRC? Ten software''owy chat? W sumie nigdy się w to za bardzo nie bawiłem... co trzeba
do tego ściągnąć?


W przypadku tej grupy/kanalu jest też opcja zajrzenia przez przeglądarkę, ze nie trzeba nic instalowac;)

Nie nadązam za zasadami w tym temacie:/ Na forum jest NIE dla piractwa, a tutaj czesc osob podaje linki do stron grup tlumaczacych czy nazwy stron w formie nie linkowej a inna czesc przez priva. To za co mozna miec warna/bana/problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 17:56, Sarinew napisał:

Nie nadązam za zasadami w tym temacie:/ Na forum jest NIE dla piractwa, a tutaj czesc
osob podaje linki do stron grup tlumaczacych czy nazwy stron w formie nie linkowej a
inna czesc przez priva. To za co mozna miec warna/bana/problemy?

Wiesz teoretycznie tłumaczenia nie są piractwem, taki choćby mangahelpers zrezygnował z publikowania RAWów i Skanlacji, ale tłumaczenia publikuje i nikt się go o to nie czepia. Gdybyśmy dawali linki skąd ściągać gry/anime to było by piractwo, ale same tłumaczenia się nie liczą. Ostatecznie można kupić w japonii grę oryginalną, ściągnąć sobie do polski i wrzucić do niej tłumaczenie. Ja tu piractwa nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sword Art Online Ep 07 (uwaga, spoilery z noweli)

Dnia 19.08.2012 o 10:06, ziptofaf napisał:

Spoiler

Nie mówię że nie ale akurat ta konkretna część Anime to MMO jakim jest SAO. I głównie materiał z pierwszej noweli powinien się liczyć a tam jednak nie można powiedzieć że Kirito ma własny harem.


Spoiler

Tyle że autorzy anime mają najwyraźniej zamiar zaadaptować cały materiał dotyczący SAO (chodzi o vMMO nie nowelki) za jednym zamachem i w chronologicznej kolejności więc z takim rezultatem musisz się po prostu pogodzić. Jeśli Cię to pocieszy to osobiście też mam zastrz3eżenia do tego że Kirito upodabnia się do Bonda któremu w każdej nowej przygodzie musi towarzyszyć nowa panienka ale to naprawdę jest wina oryginalnego autora i nikt nic z tym nie zrobi :(

Dnia 19.08.2012 o 10:06, ziptofaf napisał:

Spoiler

Historia z Silicą i Liz miała miejsce na uboczu jako zwykłe sidestory, będąc takim krótkim epizodem. Jakoś inaczej się na to wszystko patrzy jeśli wiadomo że on się zakochuje w Asunie, nawet z nią ślub bierze i ostatecznie pokonuje Heathcliffa. I że gdzieś tam, w międzyczasie, miały miejsce inne historie.


Spoiler

Tu akurat się nie zgodzę. Po pierwsze to że wiesz jak rozwinie się historia z Asuną nie powinno wpływać na odbiór poprzedzających to wydarzeń. Po drugie na obecnym etapie to głównie Asuna jest zainteresowana Kirito i trochę wysiłku będzie ją jeszcze kosztować zanim przebije się przez jego betonową czaszkę (swoją drogą Kirito jest czasami nieprawdopodobnie spostrzegawczy jeśli idzie o te rzeczy ale czasami.... lepiej pominąć resztę milczeniem) więc obecne relacje naszego bohatera z innymi dziewczynami nie mogą być jeszcze postrzegane jako budowanie haremu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam pewnego anime z dzieciństwa i mam nadzieję że coś poradzimy :P Niestety pamiętam bardzo mało .Przede wszystkim leciało to w polskiej telewizji chyba TVN7 czy TV4 ... Anime to było o Mechach a główny bohater mógł zamieniać maszynę w jakąś lepszą i ciemniejszą stronę ,jakby berserker z Evangeliona . Niewiele tego ale może coś ktoś kojarzy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2012 o 17:48, Darnok_Rukia napisał:

Szukam pewnego anime z dzieciństwa i mam nadzieję że coś poradzimy :P Niestety pamiętam
bardzo mało .Przede wszystkim leciało to w polskiej telewizji chyba TVN7 czy TV4 ...
Anime to było o Mechach a główny bohater mógł zamieniać maszynę w jakąś lepszą i ciemniejszą
stronę ,jakby berserker z Evangeliona . Niewiele tego ale może coś ktoś kojarzy .


Pierwsze co mi przyszło do głowy to Saber Rider, ale nie wiem czy o to Ci chodziło... Bądź co bądź zerknij na opening ;]
http://www.youtube.com/watch?v=2cGABqal8ZU

Co prawda tego nie widać, ale ten statek zamienia się w robota xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2012 o 18:17, Alamut napisał:

Pierwsze co mi przyszło do głowy to Saber Rider, ale nie wiem czy o to Ci chodziło...
Bądź co bądź zerknij na opening ;]
http://www.youtube.com/watch?v=2cGABqal8ZU

Co prawda tego nie widać, ale ten statek zamienia się w robota xD



Niestety to nie to tam mechy miały jakby to powiedzieć poważniejszy design ale tak w ogóle to haha jak ten czas szybko mija ,pamiętam że kiedyś coś leciało i w sumie opening pocieszny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2012 o 17:48, Darnok_Rukia napisał:

Szukam pewnego anime z dzieciństwa i mam nadzieję że coś poradzimy :P Niestety pamiętam
bardzo mało .Przede wszystkim leciało to w polskiej telewizji chyba TVN7 czy TV4 ...
Anime to było o Mechach a główny bohater mógł zamieniać maszynę w jakąś lepszą i ciemniejszą
stronę ,jakby berserker z Evangeliona . Niewiele tego ale może coś ktoś kojarzy .

Co rozumiesz przez "lepszą i ciemniejszą stronę"? Pamiętasz może jeszcze jakieś szczegóły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2012 o 18:26, Darnok_Rukia napisał:

Niestety to nie to tam mechy miały jakby to powiedzieć poważniejszy design ale tak w
ogóle to haha jak ten czas szybko mija ,pamiętam że kiedyś coś leciało i w sumie opening
pocieszny :)


Pisz wszystko co pamiętasz, wtedy "zgaduj zgadula" będzie zabawniejsze ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2012 o 18:33, luzac napisał:

TV4? Jeno Tekkaman mi przychodzi do głowy:

http://www.youtube.com/watch?v=pmX564UTabE


Muszę to jeszcze sprawdzić ale wygląda na to że o to chodziło .Dzięki wielkie .

Na swoje usprawiedliwienie dodam że byłem raczej mały i te roboty utkwiły mi w pamięci a w jaki sposób to się odbywało to sobie teraz przypomnę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2012 o 18:37, luzac napisał:

Z technicznego punktu widzenia, gdy to widziałeś po raz pierwszy, wołałeś na to "baja,
baja!".

Pudło! Do gimnazjum już wtedy chodziłem i seria mi się strasznie podobała :-3

@Darnok_Rukia
Rewatchnij sobie, warto. Taka drama jak w tym anime to rzadkość ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się