Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 24.09.2012 o 23:42, Pitej napisał:

EDIT: Mała korekta. Myślę, że świat mógł mieć gdzieś bestialskie akty szeregowych żołnierzy
cesarskich, ale już nie antyhumanitarne badania i eksperymenty na ludziach, a przede
wszystkim ich autorzy okazali się być przecież bardzo przydatni. Tak samo jak w Europie
(mój "idol" pod tym względem to szanowny pan Strughold i nagroda jego imienia w USA (sic!)).
Aż nóż się w kieszeni otwiera ;/

Tak jak mówiłem, Amerykanie byli bardziej humanitarni wobec jeńców i stron neutralnych (wiele plemion i zwykłych ludzi z terenów podbitych przez Japończyków pomagało Amerykanom bo Japończycy byli skończonymi... hekhem) ale w ostatecznym rozrachunku i jak zawsze obie strony to banda drani. Mi też się nóż w kieszeni otwiera gdy czytam o tym jak Amerykanie wykorzystali wiedzę gości z 731 i dali im azyl. Zrobienie tego z Von Braunem i innymi naukowcami tworzącymi pociski rakietowe i inne bronie to jedno, ale dać azyl całej bandzie Mengelech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gantz 371

Spoiler

Eh... Biorąc pod uwagę dotychczasową fabułę mangi spodziewałem się takiego rozwiązania w kwestii "wartości człowieka". Prawie zapomniałem o Kei i jej roli w początkowej fazie mangi, a obecność "Lary Croft" naprawdę mnie zaskoczyła. Dziadek i Reika byli natomiast do przewidzenia. Ciekawe jak szybko zginie Kurono #2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2012 o 19:25, Alamut napisał:

Gantz 371

Spoiler

Eh... Biorąc pod uwagę dotychczasową fabułę mangi spodziewałem się takiego rozwiązania
w kwestii "wartości człowieka". Prawie zapomniałem o Kei i jej roli w początkowej fazie
mangi, a obecność "Lary Croft" naprawdę mnie zaskoczyła. Dziadek i Reika byli natomiast
do przewidzenia. Ciekawe jak szybko zginie Kurono #2?


Coś mi się nie wydaje, żeby manga jednak skończyła się w tym roku tak jak to było zapowiadane.

Spoiler

BTW Kurono #1 jest z Tae na Ziemii? Nie pamiętam za bardzo co się stało po tym jak odleecieli z mothershipa obych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gantz 371

Dnia 25.09.2012 o 19:54, Pablo_Querte napisał:

Spoiler

BTW Kurono #1 jest z Tae na Ziemii? Nie pamiętam za bardzo co się stało po tym jak
odleecieli z mothershipa obych.


Spoiler

Tam ich przynajmniej ostatnio widzieliśmy po tym jak bez żadnych osłon, tarczy czy chociażby tlenu przelecieli pewien dystans w kosmosie i wkroczyli i nie usmażyli się w atmosferze -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nurarihyoon no mago 208

Wreszcie po wakacyjnej przerwie manga rusza dalej. I to jeszcze z pięknym, 60-stronicowym, pełnym wartkiej akcji i w pełni kolorowym chapterem! ;]

Spoiler

Naturalnie poszczególne, zaczęte w begu walki zajmą pewnie 1-2 chaptery, ale jestem mile zaskoczony, że walka z synem Seimeia poszła tak szybko. Postać co prawda bardzo ciekawa, ale wolę dynamikę niż pół roku monologów ;] No i dziadek wrócił (dosłownie) do dawnej formy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kyoukai Senjou no Horizon II ep12

Pisałem to jakiś czas wcześniej, ale zrobię to jeszcze raz: Kyoukaisen best seria ewer. Nawet Batman TAS i Beast Wars nie mają szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuje jakiegoś ciekawego tytułu podobnego do Bleach, może coś w stylu Dragon Ball. Szukam tak na wyrywki i nie mogę znaleźć nic odpowiadającego dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 19:13, Schirokko napisał:

Witam. Poszukuje jakiegoś ciekawego tytułu podobnego do Bleach, może coś w stylu Dragon
Ball. Szukam tak na wyrywki i nie mogę znaleźć nic odpowiadającego dla mnie.


Znaczy się typowy shonen bez szczególnej fabuły za to z niezłymi walkami?
Soul Eater, Fullmetal Alchemist: Brotherhood, Fairy Tail, One Piece (uwaga, to ma więcej odcinków od Dragon Balla xD), Sengoku Basara. W sumie z nieco innych (dużo mroczniejszych i bardziej dorosłych klimatów) to świetne jest np. Darker than Black.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2012 o 19:29, ziptofaf napisał:

Znaczy się typowy shonen bez szczególnej fabuły za to z niezłymi walkami?
Soul Eater, Fullmetal Alchemist: Brotherhood, Fairy Tail, One Piece (uwaga, to ma więcej
odcinków od Dragon Balla xD), Sengoku Basara. W sumie z nieco innych (dużo mroczniejszych
i bardziej dorosłych klimatów) to świetne jest np. Darker than Black.


no walka na pierwszym miejscu - ale jeżeli jest jakaś fabuła to nie pogardze - mroczniejsze klimaty - czemu nie - dzięki za te tytuły - pooglądam i sprawdzę jak mi się spodobają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Durarara!

Oki doki loki! Z kilkuletnim opóźnieniem obejrzałem wreszcie serię o dollarsach i nie powiem, całkiem przyjemnie się oglądało. Najtrudniej było mi przebrnąć przez pierwszy odcinek, nawet wziąwszy pod uwagę wyczyny Celty, ale seria tak naprawdę wciągnęła mnie od drugiego epizodu - z Izayi jest taki drań, że aż miło. Nie jest co prawda na poziomie Kyubeya, ale zawsze preferowałem sympatycznych sukinsynów, a nie potwory tak straszne, że aż fascynujące.
Bądź co bądź każda z postaci (poza Anri) ma w sobie coś przyciągającego uwagę widza. Szkoda tylko, że pomimo swej roli w opowieści, ekipa Kadoty ma tak mały czas ekranowy. Piromaństwo

Spoiler

Walkera

we flashbacku i jego mina ala Gin Ishimaru to czysty WIN.
Z tego co się doczytałem w interwebsach seria nowelek jest wciąż kontynuowana, ale chyba dobrze kminię, że nie ma co liczyć na kontynuację?

Moja ocena: mocne 8+/ słabsze 9 na 10 ;]

Chyba nadszedł czas dać drugą szansę Baccano! ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hyouka

Jakoś chyba w tym wątku o Hyouce rozmów nie było, a seria ostatnio się skończyła. Jako, że nie umiem czekać co tydzień na kolejny odcinek, poczekałem aż całość się skończy by połknąć serię w kilka dni. Hyouka zwróciła moją uwagę już z pół roku temu w jakiejś zapowiedzi - spodziewałem się czegoś dość solidnego, trochę zalatywało mi Haruhi, ale bez większych ambicji. I w teorii właśnie tak jest - seria raczej nie aspiruje do bycia najlepszym szkolnym anime ever, ani tym detektywistycznym ... Ale jednak ma w sobie coś niewytłumaczalnego, co ciągnie do kolejnego i kolejnego odcinka. Jakiś ukryty urok, który sprawia, że z dość prostego w założeniach anime czerpie się ogromną przyjemność z oglądania. Zatem mimo teorytycznie otrzymania tego co chciałem jestem zaskoczony efektem. Myślę, że po prostu zachodzi tu jakaś synergia, dzięki czemu połączenie zwykłych elementów, daje więcej niż ich suma. Ogólnie pozytywna niespodzianka, bardzo solidne 8+, polecam :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję na szybko dobrego filmu anime. Co możecie mi polecić?
To tytuły które już obejrzałem:
Spirited Away: W krainie Bogów
Ruchomy zamek Hauru
5 centymetrów na sekundę
Appleseed (obie części)
Vexille
Final Fantasy VII: Advent Children
Blood: The Last Vampire
Agito Srebrzystowłosy
Akira
Kokuriko-Zaka Kara
Ghost in the Shell (1&2)
Ziemia kiedyś nam obiecana
O dziewczynie skaczącej przez czas
Mój sąsiad Totoro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam z całego centralnego narządu układu krwionośnego anime Perfect Blue. Na prawdę warte czasu, zostawia po sobie głęboki ślad. Nie ma jakiejś wybitnej fabuły, ot thiller, jakich pełno o 21:25 w TVN w środę. Jednak sposób wykonania jest niesamowity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do rekomendacji Kara no Kyoukai i Sword of the Stranger :)
Oprócz tego polecam Cowboy Bebop: Knockin'' on Heaven''s Door i King of Thorn a w razie czego także Suzumiya Haruhi no Shoushitsu (pod warunkiem że oglądałeś serię Melancholy of Haruhi Suzumiya), Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone i Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance a także Highlander: Vengeance i Shakugan no Shana Movie.

Przy okazji - załóż sobie konto na myanimelist.net, Tobie ułatwi to wymienianie (i spamiętanie)tego co już oglądałeś a innym szukanie tego co warto Ci polecić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc. Kilka tytułów które mi podaliście już sobie wybrałem do obejrzenia. Niektóre zapowiadają się bardzo obiecująco. ;)

heyboy
Wiesz może gdzie można znaleźć Summer Wars z polskimi napisami? Szukałem i nigdzie nie mogę znaleźć. :/

Karharot
Kiedyś założyłem tam konto, ale dosyć krótko korzystałem z tego serwisu. Obecnie preferuję filmweb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2012 o 21:57, Kraju napisał:

heyboy
Wiesz może gdzie można znaleźć Summer Wars z polskimi napisami? Szukałem i nigdzie nie
mogę znaleźć. :/

Nie mam pojęcia. Ja praktycznie wszystkie anime oglądam z angielskimi napisami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się