Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Szukam kilku tytułów z gatunków akcja + romans. Jestem całkiem zielony w anime, także prosiłbym nawet i o te najpopularniejsze, jak i te mniej znane. Z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 22:17, Varo napisał:

Szukam kilku tytułów z gatunków akcja + romans. Jestem całkiem zielony w anime, także
prosiłbym nawet i o te najpopularniejsze, jak i te mniej znane. Z góry dziękuję :)


Angel Beats!, Clannad, Basquash!, Infinite Stratos, Sword Art Online, Midori no Hibi, Valkyrie Chronicles,

No cóż... Słowo akcja ma wiele znaczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 22:17, Varo napisał:

Szukam kilku tytułów z gatunków akcja + romans. Jestem całkiem zielony w anime, także
prosiłbym nawet i o te najpopularniejsze, jak i te mniej znane. Z góry dziękuję :)


Do tego co podał kolega wyżej dodałbym jeszcze Accel World i Acchi Kocchi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 22:17, Varo napisał:

Szukam kilku tytułów z gatunków akcja + romans. Jestem całkiem zielony w anime, także
prosiłbym nawet i o te najpopularniejsze, jak i te mniej znane. Z góry dziękuję :)

Tengen Toppa Gurren Lagann, Code Geass, Mirai Nikki, Seto no Hanayome, Zero no Tsukaima, Toradora!

@Piotrbov

Dnia 07.02.2013 o 22:17, Varo napisał:

No cóż... Słowo akcja ma wiele znaczeń.

Romans też. Dla mnie np. Clannad ma z akcją tyle wspólnego co Mirai Nikki z romansem :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 22:17, Varo napisał:

Szukam kilku tytułów z gatunków akcja + romans. Jestem całkiem zielony w anime, także
prosiłbym nawet i o te najpopularniejsze, jak i te mniej znane. Z góry dziękuję :)


Katanagatari, Kara no Kyoukai.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robotics;Notes ep. 16

Spoiler

Eeee, co się stało, zmienili nagle reżysera, czy co? Taka fajna sielanka była, a tutaj prawdopodobnie dwa zgony sie pojawiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robotics;Notes ep. 16

Dnia 08.02.2013 o 11:05, Piotrbov napisał:

Spoiler

Eeee, co się stało, zmienili nagle reżysera, czy co? Taka fajna sielanka była, a tutaj
prawdopodobnie dwa zgony sie pojawiły.


Spoiler

Po prostu zaczeło wychodzić prawdziwe oblicze serii tak jak to było z Steins;Gate. Wiesz tytuł nie może mieć ; w środku i obejść się bez ofiar(chociaż w S;G wyjątkowo ostatecznie mieli szczęście)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robotics;Notes ep16

Dnia 08.02.2013 o 11:05, Piotrbov napisał:

Spoiler

Eeee, co się stało, zmienili nagle reżysera, czy co? Taka fajna sielanka była, a tutaj
prawdopodobnie dwa zgony sie pojawiły.


Spoiler

Sielanka? Od dłuższego czasu dostajemy widmo końca świata i ludzi znikających bądź ginących w niewyjaśnionych okolicznościach. Co z tego, że pod męczącą warstwą "zbudujemy dużego robota". To nadal thriller.



PSYCHO-PASS ep16

Spoiler

Jak powiedziałem wcześniej, Makishima był tylko "przykrywką" dla większego zwrotu w opowieści. Nadal jest szansa na to, że w piwnicy chowa się Kyubey... I do tego dostaliśmy jeszcze świetny pojedynek pomiędzy Makishimą i Kogamim a także poruszający overkill na Kagarim. Pytanie tylko co dalej... czyżby nieświęte przymierze pomiędzy Kogamim a Makishimą w momencie gdy przyjdą po nich roboty. Choć pewnie po prostu zabiorą Makishimę poza zasięg ekipy przez co i oni zejdą do piwnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 19:00, Karharot napisał:

Wygląda na to że po 2-letniej przerwie manga Highschool of the Dead ponownie zacznie
wychodzić. Na razie nie podano żadnej konkretnej daty ale być może zmieni się to już
za parę dni jak wyjdzie kolejny numer magazynu w którym HotD jest wydawana.

Ciekawe jak będzie z tłumaczeniem. Ponoć możliwe, że to będzie całkowity restart historii. Seria średnia, ale poczytać się dało. Black Lagoon niedawno wróciło, ale chyba po tych prawie 3 latach zainteresowanie serią mocno opadło, na razie brak tłumaczeń. Zastanawiam się czy sam autor pociągnie tę serię do jakiegoś konkretnego zakończenia. Twórcy ewentualnej kontynuacji anime mieliby problem jakby Roberta miała jeszcze się pojawić w przyszłości (w mandze nie była tak zmasakrowana).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2013 o 12:36, luzac napisał:

PSYCHO-PASS ep16

Spoiler

Jak powiedziałem wcześniej, Makishima był tylko "przykrywką" dla większego zwrotu
w opowieści. Nadal jest szansa na to, że w piwnicy chowa się Kyubey... I do tego dostaliśmy
jeszcze świetny pojedynek pomiędzy Makishimą i Kogamim a także poruszający overkill na
Kagarim. Pytanie tylko co dalej... czyżby nieświęte przymierze pomiędzy Kogamim a Makishimą
w momencie gdy przyjdą po nich roboty. Choć pewnie po prostu zabiorą Makishimę poza zasięg
ekipy przez co i oni zejdą do piwnicy.



Spoiler

Ja coś czuję ze to nie Kyuubey (choć pomysł na taki mini komiks/fanart będący crossoverem jest rzeźnicki i chyba to narysuję przez weekend). Bo co niby mogłoby być łatwo rozpoznawalne i skomentowane jako "This time riots will start for real"? Obawiam się raczej że osoby pokroju Makishimy "napędzają" Sibil. W końcu jak inaczej stworzyć system mogący sprawdzać czy ktoś jest dobrym obywatelem czy nie? Wyciąć mózg człowiekowi, wepchnąć do komputera. I voilla, mamy stanowisko "komputerowe". Choć mówimy o Urobuchim Genie to w sumie ufoka czy inną Sayę też mógł wsadzić, zresztą jak zobaczyłem jak wygląda Chief to aż mi się Mass Effect i Saren przypomnieli xD

Z kolei to co się działo między Makishimą a Kogamim to nie pojedynek a curbstomp. Dopiero z zaskoczenia coś się udało. W ogóle jakim cudem ten świr którego głównym hobby jest najwyraźniej czytanie wierszy z taką skutecznością potrafi się bronić?! W Makbecie to wyczytał? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2013 o 21:04, Arcling napisał:

Ciekawe jak będzie z tłumaczeniem.

Ekipa która przejęła tłumaczenie regularnie składa raporty ze wszystkich nowych wieści związanych z tą serią więc podejrzewam że zabiorą się za kontynuację jak tylko dostaną rawy w swoje ręce..

Dnia 08.02.2013 o 21:04, Arcling napisał:

Ponoć możliwe, że to będzie całkowity restart historii.

Może tak, może nie. Na razie to jedynie interpretacja jednego enigmatycznego słowa.

Dnia 08.02.2013 o 21:04, Arcling napisał:

Seria średnia, ale poczytać się dało.

HotD nigdy nie będzie żadnym arcydziełem ale jako coś lekkiego do poczytania jest w sam raz.

Dnia 08.02.2013 o 21:04, Arcling napisał:

Black Lagoon niedawno wróciło, ale chyba po tych prawie 3 latach zainteresowanie serią mocno opadło, na razie brak tłumaczeń. Zastanawiam się czy sam autor pociągnie tę serię do jakiegoś konkretnego zakończenia.

W międzyczasie wyszły bodajże 2 książki (tłumaczenie jednej można znaleźć w necie ale imo jest ona taka sobie) jednak sposób w jaki autor olał tą serię bez żadnego sensownego powodu jest wielkim minusem tak dla niego jak i dla samej mangi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm mam tu ciekawy Nasuversowy Fanfic.
forums.nrvnqsr.com/showthread.php/137-Shattered-Heaven
W wielkim skrócie Archer zostaje wysłany do czasów 5tej Wojny o Graal. Myk polega na tym że wszystko jest Odwrócone. Wszystkie postacie są swoimi odbiciami. Dobrzy są źli, a źli są dobrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2013 o 11:05, Piotrbov napisał:

Robotics;Notes ep. 16

Spoiler

Eeee, co się stało, zmienili nagle reżysera, czy co? Taka fajna sielanka była, a tutaj
prawdopodobnie dwa zgony sie pojawiły.


A co ma reżyser do oryginalnego materiału? Widocznie tak było w grze i nie ma się co dziwić, w końcu w produkcję zamieszany był Nitroplus... Chociaż widać, że z każdą częścią serii są związani coraz słabiej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2013 o 02:28, Ajinur napisał:

Huh kope lat:) Ej mógłby mi ktoś polecić coś podobnego klimatem do Mushishi? Ta seria
mnie wręcz powaliła :P

Hehe, nie tylko ciebie.A z anime podobnym klimatem do Mushishi, które polecę to Mononoke, Natsume Yuujinchou, Casshern Sins, Dantalian no Shoka, xxxHOLiC (szczególnie film; po obejrzeniu pierwszego anime, jak ciebie wciągnie polecam zabrać się za mangi xxxHOLiC oraz Tsubasa Reservoir Chronicle, czytać obydwie na raz) i w pewnym sensie Bakemonogatari. Wymienione od najbardziej podobnych w odczuciu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2013 o 02:28, Ajinur napisał:

Huh kope lat:) Ej mógłby mi ktoś polecić coś podobnego klimatem do Mushishi? Ta seria
mnie wręcz powaliła :P

Kino no Tabi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robotics;Notes ep. 16

Dnia 08.02.2013 o 11:05, Piotrbov napisał:

Spoiler

Eeee, co się stało, zmienili nagle reżysera, czy co? Taka fajna sielanka była, a tutaj
prawdopodobnie dwa zgony sie pojawiły.


Sielanka się skończyła po

Spoiler

wyemitowaniu przecieku z ostatniego odcinga Gunvarella :]
I poraz kolejny podkreslam... chciałbym zobaczyć taką serię anime z takim zakończeniem :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że co najmniej parę osób tutaj używa KM Playera i miałbym pytanie. Co zrobić z napisami? KMP jakoś sobie z nimi nie radzi, gdy odpalam anime w Media Player Classic to mam wszystko ładnie poukładane. Jeśli są dwie serie napisów naraz to jedna jest u dołu druga u góry. Czasami jest tak że są wyświetlane na środku ekranu obok tekstu pisanego na który patrzą postacie. W KMP po prostu wszystko jedzie paskiem na dole jednym ciągiem tak że czasami napis się pojawi i sekundkę potem znika.
Da radę jakość KMP ustawić żeby wyświetlał napisy tak jak Media Player Classic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

F2 -> Przetwarzanie napisów zaznacz Rysuj na powierzchni VMR, rozwiń dalej ->Wiele strumieni napisów -> zaawansowane, tu włącz obsługę .ass, .ass2 i reszty oraz zaznacz wymuszenie czcionek uzytkownika.

Powinno pomóc.
PS. Musisz też używać generatora obtazu zgodnego z VMR, przetwarzanie video -> generator, np. VMR9 renderless

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 13:05, Kaiin napisał:

F2 -> Przetwarzanie napisów zaznacz Rysuj na powierzchni VMR, rozwiń dalej ->Wiele
strumieni napisów -> zaawansowane, tu włącz obsługę .ass, .ass2 i reszty oraz zaznacz
wymuszenie czcionek uzytkownika.

Powinno pomóc.
PS. Musisz też używać generatora obtazu zgodnego z VMR, przetwarzanie video -> generator,
np. VMR9 renderless

Wielkie dzięki, działa ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się