Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 25.02.2013 o 22:27, kedzior141 napisał:

Jakie Anime polecilibyście dla kompletnego laika w tym temacie?
Chciałbym obejrzeć coś dobrego i może akurat bym się wciągnął.


Mogę polecić też Death Note. Anime od którego zaczynałem i się nie zawiodłem. Code Geass także zbiera świetne rekomendacje jednak do mnie nie przemówiły obecne w niej mechy, ale większość stwierdzi, że wiele straciłem i pewnie się nie mylą ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2013 o 23:11, BogSumerow napisał:

Mogę polecić też Death Note. Anime od którego zaczynałem i się nie zawiodłem. Code Geass
także zbiera świetne rekomendacje jednak do mnie nie przemówiły obecne w niej mechy,
ale większość stwierdzi, że wiele straciłem i pewnie się nie mylą ;).


Tak prawdę mówiąc jak ktoś mówi że nie lubi mechów to mu osobiście proponuję Tengen Toppa Gurren Lagann. Jeszcze nie znalazłem takiego który wytrzymałby taką porcję badassowości i tak niesamowity soundtrack.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2013 o 23:19, ziptofaf napisał:

> Mogę polecić też Death Note. Anime od którego zaczynałem i się nie zawiodłem. Code
Geass
> także zbiera świetne rekomendacje jednak do mnie nie przemówiły obecne w niej mechy,

> ale większość stwierdzi, że wiele straciłem i pewnie się nie mylą ;).

Tak prawdę mówiąc jak ktoś mówi że nie lubi mechów to mu osobiście proponuję Tengen Toppa
Gurren Lagann. Jeszcze nie znalazłem takiego który wytrzymałby taką porcję badassowości
i tak niesamowity soundtrack.


Dzięki, dzięki sprawdzę ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2013 o 22:27, kedzior141 napisał:

Jakie Anime polecilibyście dla kompletnego laika w tym temacie?
Chciałbym obejrzeć coś dobrego i może akurat bym się wciągnął.


Ja swoją przygodę z anime ( nie licząc Pokemonów, Yu-Gi-Oh z Polsatu ) zacząłem od serii Clannad i uważam, że to się na dobry początek nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2013 o 22:54, ziptofaf napisał:

Jako osoba która zdała egzamin CPE z angielskiego 4 lata temu głęboko ubolewałem miejscami
nad poziomem stosowanego przez ciebie języka i babolami

Gratuluję więc, CPE to już imponujące osiągnięcie ^^ I nie zaprzeczam - mój angielski jest o wiele bardziej pasywny niż mój niemiecki ;]

Dnia 25.02.2013 o 22:54, ziptofaf napisał:

(dostrzegłem choćby hoping on clouds... przez dobre 10 sekund zastanawiałem się czy to było celowe czy > chodziło ci o hopping xD)

Kurczę przeszukałem tekst kilka razy i ctrl+f nigdzie tego hoping/hopping nie widzi, ale rozumiem o co Ci chodzi, literówki są u mnie na porządku dziennym, a we wczesnej wersji jakimś cudem na miejscu wszystkich "sigh" w oczy raziło "sight" xD

Dnia 25.02.2013 o 22:54, ziptofaf napisał:

O i widzisz, pisząc i publikując nie zwróciłem na to uwagi, jak mi wytknąłeś to od razu widzę, że łamię zasady nie tylko dobrego angielskiego, ale i polskiego i niemieckiego ;3

Ciesz się, że nie podesłałem Ci CSI:Manehattan - to dopiero kaszanka xD

Dnia 25.02.2013 o 22:54, ziptofaf napisał:

Ale już pomijając kwestie językowe.

Spoiler


Napisane nieźle, potrafi poruszyć. Widać pewne wzornictwo na Unforgivable, przynajmniej
w drugim chapterze. Tylko że jeszcze bardziej psychopatyczne i bestialskie.


Spoiler

Zawiodę Cię - nie czytałem/nie oglądałem, nawet tytuł nic mi nie mówi ^^



>
Spoiler

Z wad - uważam że uczyniłeś Ruby nieco ZBYT niewinną.


Spoiler

Nie przeczę, być może - leniwym wytłumaczeniem jest postać jej matki i jej opowieści o Enklawie, które stanowiły jeszcze większy kontrast dla otaczającego ją świata. A wiesz bezgraniczna wiara ma w zwyczaju ogłupiać wszystkich. O jej naiwności świadczy już sam wiara w to, że uda jej się coś wskórać na górze. Taki kanon stworzył jej "ojciec" i tego muszę się trzymać. ^^



>
Spoiler

Osobiście nie jestem też szczególnym zwolennikiem przemocy fizycznej, wydaje mi się strasznie

Dnia 25.02.2013 o 22:54, ziptofaf napisał:

mało finezyjna, o wiele lepiej "zmiękczać" poprzez męczarnie psychiczne.


Spoiler

Zastanów się z kim rozmawiasz xD Podobne wytłumaczenie jak powyżej - kanon w podstawowym opowiadaniu. Moje wytłumaczenie to delikatny nacisk z góry. W trzecim rozdziale Scourge ubolewa nad tym "nieprofesjonalnym" i "brutalnym" postępowaniem, ale uznał, że tak najprościej i najszybciej złamać młodą klacz, a poza tym od czego mają auto-doktorów? xD

Poza tym tego rodzaju "przesłuchania" wymagają czasu, a nie chce mi się pisać czegoś na kilak tysięcy słów - 20.000 to zamierzona objętość mniej więcej.



>
Spoiler

Zalety - hmm... to na pewno jest udany fanfic, przynajmniej na razie. Ruby szybko polubiłem

Dnia 25.02.2013 o 22:54, ziptofaf napisał:

i to nawet mimo tego że wiedziałem że szykujesz dla niej coś podłego.


Spoiler

Szczerze mówiąc tego typu odpowiedzi najbardziej mnie zaskakują - nie planowałem czynić jej "sympatyczną" czy czymś w tym rodzaju, a już kilka osób mi napisało, że jest jedną z nielicznych postaci w fanficach falloutowych, które od razu dają się lubić/ z którymi można się identyfikować o_O


Dnia 25.02.2013 o 22:54, ziptofaf napisał:

Spoiler

Pozostałe postacie na razie zbyt wiele nie pokazały, może poza "ALL YOU COCK SUCKING, CLIT > LICKING WINGBONER CLOPPING FUCKTARDS SHUT THE FUCK UP NOW!" które mnie całkowicie rozwaliło.


Spoiler

Uwierz lub nie, ale Hellfire i jej banda idiotów to całkowity WYPADEK. Miał być tylko oddział, który miał ją przechwycić. Potem doszedł pomysł z klnącym dowódcą, dodajmy jej charakteru, dlaczego nagle ona?, dobra niech będzie, ale co oni tak właściwie robią na manewrach, manewry... niech będą kadeci itd. aż Hellfire wyrosła w planie do jednej z ważniejszych postaci drugo-trzecioplanowych xD


Dnia 25.02.2013 o 22:54, ziptofaf napisał:

Spoiler

Widzę też, że lubisz yuri, fajnie zresztą poprowadziłeś tę scenę - myślałem że Hellfire to torturują
za dyskutowanie z Blitzwingiem a tu...


Spoiler

Naah, po prostu mam gdzieś czy ktoś jest hetero- czy homoseksualny, a przecież nie da się ukryć, że fandom ma jakiegoś bzika na punkcie dziwnych shipów, ale trudno się dziwić patrząc na dysproporcje płciowe w Equestrii. Dodatkowo w FO:E kanonem jest, że Enklawa popiera związki homoseksualne - mniejszy przyrost naturalny to mniej gęb do wyżywienia. A to z pomyłkową torturą było zamierzone ^^ Milky koniec końców kinky wyszła, ale przecież mówią: beware the calm ones ;3


Dnia 25.02.2013 o 22:54, ziptofaf napisał:

Cóż, na pewno przeczytam kolejne chaptery jeśli się pojawią.

Niestety, chwilkę czasu jeszcze minie do 3 rozdziału. Pokazałbym Ci wersję beta, ale do tego musiałbyś się na FIMfiction zarejestrować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2013 o 23:55, Alamut napisał:

Kurczę przeszukałem tekst kilka razy i ctrl+f nigdzie tego hoping/hopping nie widzi,
ale rozumiem o co Ci chodzi, literówki są u mnie na porządku dziennym, a we wczesnej
wersji jakimś cudem na miejscu wszystkich "sigh" w oczy raziło "sight" xD

"hoped over smaller clouds and busted into the bigger ones" - pierwszy chapter. Poza tym widziałem jeszcze choćby "energy canons" - kanony energetyczne brzmią całkiem fajnie, nie powiem ;)

Dnia 25.02.2013 o 23:55, Alamut napisał:

O i widzisz, pisząc i publikując nie zwróciłem na to uwagi, jak mi wytknąłeś to od razu
widzę, że łamię zasady nie tylko dobrego angielskiego, ale i polskiego i niemieckiego
;3

A bo to łatwo zauważyć z boku, dużo trudniej gdy samemu się pisze. W końcu masz już gotowy pomysł i tylko pozostaje przelać go na papier, ciężko przy tym nie robić tego typu skrótów myślowych.

Dnia 25.02.2013 o 23:55, Alamut napisał:

Spoiler

Zawiodę Cię - nie czytałem/nie oglądałem, nawet tytuł nic mi nie mówi ^^


Spoiler

Nie nie, wcale. Sam mi go podałeś w temacie z MLP xD


Dnia 25.02.2013 o 23:55, Alamut napisał:

Spoiler

Nie przeczę, być może - leniwym wytłumaczeniem jest postać jej matki i jej opowieści
o Enklawie, które stanowiły jeszcze większy kontrast dla otaczającego ją świata. A wiesz
bezgraniczna wiara ma w zwyczaju ogłupiać wszystkich. O jej naiwności świadczy już sam
wiara w to, że uda jej się coś wskórać na górze. Taki kanon stworzył jej "ojciec" i tego
muszę się trzymać. ^^


Dnia 25.02.2013 o 23:55, Alamut napisał:

Spoiler

Poza tym tego rodzaju "przesłuchania" wymagają czasu, a nie chce mi się pisać czegoś
na kilka tysięcy słów - 20.000 to zamierzona objętość mniej więcej.


Spoiler

20000 mówisz... patrzę właśnie na to co samemu skrobnąłem, ma 20601 wyrazów, 39 stron A4. W sumie nie tak dużo (o ile jesteśmy hardkorami i wyciskamy tempo jednej strony na godzinę, ponoć się da... xD) choć na pewno dosyć na fajne opowiadanie.

Ale jeśli wątek z gwałtem zostanie jakoś wytłumaczony to wtedy błędu już nie ma. W końcu rzeczywiście, muszę się zgodzić, szefostwu może się nieco spieszyć. A szefostwo jak to szefostwo, nie powinno się wtrącać w pracę poszczególnych "pracowników" bo się na tym nie zna... ale czasem to robi. I wtedy całość nabiera sensu - ot, potraktowana niczym typowy śmiertelnik próbujący coś załatwić w jakimkolwiek urzędzie publicznym xD


Dnia 25.02.2013 o 23:55, Alamut napisał:

Spoiler

Szczerze mówiąc tego typu odpowiedzi najbardziej mnie zaskakują - nie planowałem czynić
jej "sympatyczną" czy czymś w tym rodzaju, a już kilka osób mi napisało, że jest jedną
z nielicznych postaci w fanficach falloutowych, które od razu dają się lubić/ z którymi
można się identyfikować o_O



Bo zrobiłeś to co należy zrobić - po prostu dałeś jej jakiś charakter i niech sobie radzi. Nie ma tej "sztuczności". Twórca Angel Densetsu/Claymore tłumaczył to w ten sposób:

Personally, the type of character that I enjoy is the kind that will go wild and evolve on their own once I''ve created them.

Even if I draw someone that fits with my own personal ideas, if they don''t create action on their own, there''s no use having them in the story.

In that way, all of the characters in this story are my favourites. From the moment they were born, they just ran wild all over the page. In fact, in some cases they ignored my original plans for them and totally changed the point of the story."

Jakbyś próbował na siłę stworzyć postać którą czytelnicy mają polubić to ZAWSZE wyjdzie ci przy tym szajs moim zdaniem.

Dnia 25.02.2013 o 23:55, Alamut napisał:

Niestety, chwilkę czasu jeszcze minie do 3 rozdziału. Pokazałbym Ci wersję beta, ale
do tego musiałbyś się na FIMfiction zarejestrować.

Naah, konto tam co prawda mam ale zaczekam na pełną wersję chapterka ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2013 o 00:33, ziptofaf napisał:

"hoped over smaller clouds and busted into the bigger ones" - pierwszy chapter. Poza
tym widziałem jeszcze choćby "energy canons" - kanony energetyczne brzmią całkiem fajnie,
nie powiem ;)

Znalezione, poprawione ;3

Dnia 26.02.2013 o 00:33, ziptofaf napisał:

A bo to łatwo zauważyć z boku, dużo trudniej gdy samemu się pisze. W końcu masz już gotowy
pomysł i tylko pozostaje przelać go na papier, ciężko przy tym nie robić tego typu skrótów
myślowych.

Gdyby nie to, że z radością witam każdą formę krytyki to odwdzięczyłbym się złośliwą listą z Twojego DA xD Ale na serio tak jest - własnych błędów się nie widzi ;/

Dnia 26.02.2013 o 00:33, ziptofaf napisał:

Spoiler

Nie nie, wcale. Sam mi go podałeś w temacie z MLP xD


Spoiler

...COMPUTING IN PROGRESS... A tamten szajs! Bogowie, zupełnie zapomniałem o jego istnieniu xD Prawda był taki krótki sympatyczny, ale jeśli już to opierałem się na Project Horizons, Berserku i kilku innych rzeczach, a gadka Kosmitusa typu "to nie przekonuje, za mało cierpi" tylko pomogła ;3



Dnia 26.02.2013 o 00:33, ziptofaf napisał:

Spoiler

20000 mówisz... patrzę właśnie na to co samemu skrobnąłem, ma 20601 wyrazów, 39 stron
A4. W sumie nie tak dużo (o ile jesteśmy hardkorami i wyciskamy tempo jednej strony na
godzinę, ponoć się da... xD) choć na pewno dosyć na fajne opowiadanie.


Spoiler

Ja na obecną chwilę mam 40 stron i 16284 wyrazy, z tym, że nie 1/3 to scrap, który albo się przerobi albo pójdzie na przetopienie.


Dnia 26.02.2013 o 00:33, ziptofaf napisał:

Spoiler

Ale jeśli wątek z gwałtem zostanie jakoś wytłumaczony to wtedy błędu już nie ma. W końcu
rzeczywiście, muszę się zgodzić, szefostwu może się nieco spieszyć. A szefostwo jak to
szefostwo, nie powinno się wtrącać w pracę poszczególnych "pracowników" bo się na tym
nie zna... ale czasem to robi. I wtedy całość nabiera sensu - ot, potraktowana niczym
typowy śmiertelnik próbujący coś załatwić w jakimkolwiek urzędzie publicznym xD


Spoiler

Jak najszybciej złamać człowieka? Odbierając mu człowieczeństwo i godność -.-


Dnia 26.02.2013 o 00:33, ziptofaf napisał:

Bo zrobiłeś to co należy zrobić - po prostu dałeś jej jakiś charakter i niech sobie radzi.
Nie ma tej "sztuczności". Twórca Angel Densetsu/Claymore tłumaczył to w ten sposób:
"In that way, all of the characters in this story are my favourites. From the moment they
were born, they just ran wild all over the page. In fact, in some cases they ignored
my original plans for them and totally changed the point of the story."

Hellfire i Scourge Cloud... Pierwsza to niewdzięczna chłopczyca, której nie da się kontrolować, a drugiego sukinsyna to już mi się nawet nie chce rozszyfrowywać -.-

Dnia 26.02.2013 o 00:33, ziptofaf napisał:

Naah, konto tam co prawda mam ale zaczekam na pełną wersję chapterka ^^

Skreślam Cię więc z listy potencjalnych cenzorów ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2013 o 00:47, Alamut napisał:

Gdyby nie to, że z radością witam każdą formę krytyki to odwdzięczyłbym się złośliwą
listą z Twojego DA xD Ale na serio tak jest - własnych błędów się nie widzi ;/

Moje dA to jeden wielki błąd, tam dużo trudniej wymieniać rzeczy zrobione poprawnie niż faile xD Tyle dobrego że opanowałem rysowanie w stopniu wystarczającym by osoby w ogóle niezorientowane w temacie nie widziały tych błędów albo przynajmniej ich nie waliły nadmiernie po oczach.

Dnia 26.02.2013 o 00:47, Alamut napisał:

Spoiler

...COMPUTING IN PROGRESS... A tamten szajs! Bogowie, zupełnie zapomniałem o jego istnieniu
xD Prawda był taki krótki sympatyczny, ale jeśli już to opierałem się na Project
Horizons, Berserku i kilku innych rzeczach, a gadka Kosmitusa typu "to nie przekonuje,
za mało cierpi" tylko pomogła ;3


Spoiler

"Za mało cierpi", co? ^^ Powiedziałbym że akurat z tym problemu nie ma... ja to osobiście gdybym miał opisywać taką scenę to zakończyłbym ją w momencie zamknięcia drzwi... niech czytelnik sam się domyśli ciągu dalszego...


Dnia 26.02.2013 o 00:47, Alamut napisał:

Hellfire i Scourge Cloud... Pierwsza to niewdzięczna chłopczyca, której nie da się kontrolować,
a drugiego sukinsyna to już mi się nawet nie chce rozszyfrowywać -.-


Spoiler

Czemu od razu sukinsyna, wydawał się całkiem miły. Ot, wykonuje swoją pracę. Mamy w końcu permanentny stan gotowości wojennej, KTOŚ musi to robić. Ten przynajmniej zachowuje się profesjonalnie. Pewnie ma gdzieś całkiem niezłą willę bo przyzwoicie musi zarabiać, kochankę (wątpliwe żeby w jego pracy mógł sobie pozwolić na kochającą żonę... chociaż kto wie, kto wie), w wolnych chwilach pewnie czyta Nietzchego czy jakieś kucykowe odmiany Mein Kampf. Albo i nie, równie dobrze bezlitosny i profesjonalny jest tylko w pracy... któż to może wiedzieć, tylko autor... albo i nawet nie on xD


Dnia 26.02.2013 o 00:47, Alamut napisał:

Skreślam Cię więc z listy potencjalnych cenzorów ;]

Mogę ci znaleźć błędy ortograficzne i językowe jak już coś napiszesz ale fakt, nie lubię patrzeć na niegotowe fanfici xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2013 o 01:08, ziptofaf napisał:

Moje dA to jeden wielki błąd, tam dużo trudniej wymieniać rzeczy zrobione poprawnie niż
faile xD Tyle dobrego że opanowałem rysowanie w stopniu wystarczającym by osoby w
ogóle
niezorientowane w temacie nie widziały tych błędów albo przynajmniej ich nie
waliły nadmiernie po oczach.

Błędem bym tego nie nazwał xD Tylko akurat coś mnie zakuło jak czytałem opis do Diany ^^

Dnia 26.02.2013 o 01:08, ziptofaf napisał:

Spoiler

"Za mało cierpi", co? ^^ Powiedziałbym że akurat z tym problemu nie ma... ja
to osobiście gdybym miał opisywać taką scenę to zakończyłbym ją w momencie zamknięcia
drzwi... niech czytelnik sam się domyśli ciągu dalszego...


Spoiler

Miałem wybór - iść całkowicie w stronę jankieskiej cenzury i pozwolić na domysły albo pokazać trochę dramatu i na tym skończyć. Wziąłem opcję drugą, ponieważ musi być jakaś treść, a szczegółowo i tak nie byłbym w stanie opisać -.-



Dnia 26.02.2013 o 01:08, ziptofaf napisał:

Spoiler

Czemu od razu sukinsyna, wydawał się całkiem miły.


Spoiler

Oh jakże się cieszę, że odszedłem od jego pierwotnego modelu w stronę inteligenta xD



>
Spoiler

Ot, wykonuje swoją pracę. Mamy w końcu permanentny stan gotowości wojennej, KTOŚ musi to robić. >Ten przynajmniej zachowuje się profesjonalnie. Pewnie ma gdzieś całkiem niezłą willę bo przyzwoicie musi > zarabiać, kochankę (wątpliwe żeby w jego pracy mógł sobie pozwolić na kochającą żonę... chociaż

Dnia 26.02.2013 o 01:08, ziptofaf napisał:

kto wie, kto wie), w wolnych chwilach pewnie czyta Nietzchego czy jakieś kucykowe odmiany
Mein Kampf. Albo i nie, równie dobrze bezlitosny i profesjonalny jest tylko w pracy...
któż to może wiedzieć, tylko autor... albo i nawet nie on xD


Spoiler

Miło mi słyszeć, że sprawia pozytywne wrażenie ^^ Początkowo był cholerykiem skrywającym się pod maską spokoju, potrzebowałem w końcu kogoś od zadawania bólu, ale potem na scenę wkroczył Hard Buck ze swoimi durnymi gierkami słownymi... Swoją drogą czuję lekką dumę z powodu tego special somepony xD


Dnia 26.02.2013 o 01:08, ziptofaf napisał:

Mogę ci znaleźć błędy ortograficzne i językowe jak już coś napiszesz ale fakt, nie lubię
patrzeć na niegotowe fanfici xD

Poprzez betę mam na myśli, że chapter jest już do pewnego momentu poukładany i oczyszczony, potrzeba dopisać tylko 1/3 na końcu. Reszta już pasi ;3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2013 o 01:19, Alamut napisał:

Błędem bym tego nie nazwał xD Tylko akurat coś mnie zakuło jak czytałem opis do Diany
^^

<przygląda się temu opisowi> O WIELKI CTHULHU! <szybko poprawia> Na swoją obronę mam to że publikowałem to bodaj o drugiej w nocy w poniedziałek bo z jakiegoś porąbanego powodu większość moich prac wrzucam właśnie wtedy xD

Dnia 26.02.2013 o 01:19, Alamut napisał:

Spoiler

Miałem wybór - iść całkowicie w stronę jankieskiej cenzury i pozwolić na domysły albo
pokazać trochę dramatu i na tym skończyć. Wziąłem opcję drugą, ponieważ musi być jakaś
treść, a szczegółowo i tak nie byłbym w stanie opisać -.-



Spoiler

Akurat to o czym mówisz jest zdecydowanie nie jankeskie. Oni to straszą nas szkieletami wyskakującymi z szafy, wszystko jest proste i oczywiste. Domysły i gra wyobraźni to kategoria wyżej i prędzej domena Japończyków - Saya jest tak śliczna że zwykli ludzie na jej widok tracą zmysły a nigdy nie zostaje ukazana w pełne krasie ;-;



Dnia 26.02.2013 o 01:19, Alamut napisał:

Spoiler

Oh jakże się cieszę, że odszedłem od jego pierwotnego modelu w stronę inteligenta
xD



Spoiler

Nie no, wtedy to bym narzekał. Czemu niby tak odpowiedzialną funkcję miałby dostać psychopata? To jest dobre dla tępych roboli a nie dla tych z wyższego szczebla... a w końcu do przesłuchań nie weźmiesz idioty który czerpie przyjemność z torturowania bo zbyt szybko okaże się że ofiary mówią co tylko im ślina na język przyniesie i co ich zdaniem druga strona chce usłyszeć a nie prawdę. Tutaj rzeczywiście potrzeba kogoś kto nie odczuwa empatii i nie cofnie się przed niczym co umożliwi mu wykonanie zadania ale jednocześnie obdarzonego inteligencją, wiedzą i nawet sporą charyzmą.

Dnia 26.02.2013 o 01:19, Alamut napisał:

Spoiler

Swoją drogą czuję lekką dumę z powodu tego special somepony xD


Spoiler

To co ja odczuwałem przy czytaniu tego fragmentu było zdecydowanie... odległe... od zachwycania się tym zwrotem. Brrr. Choć przyznam, wrażenie po sobie pozostawia.


Dnia 26.02.2013 o 01:19, Alamut napisał:

Poprzez betę mam na myśli, że chapter jest już do pewnego momentu poukładany i oczyszczony,
potrzeba dopisać tylko 1/3 na końcu. Reszta już pasi ;3

Końcówka jest najważniejsza! ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2013 o 01:47, ziptofaf napisał:

<przygląda się temu opisowi> O WIELKI CTHULHU! <szybko poprawia> Na swoją
obronę mam to że publikowałem to bodaj o drugiej w nocy w poniedziałek bo z jakiegoś
porąbanego powodu większość moich prac wrzucam właśnie wtedy xD

Ja tam ogólnie na bezsenność cierpię więc się nie czepiam xD

Dnia 26.02.2013 o 01:47, ziptofaf napisał:

Spoiler

Akurat to o czym mówisz jest zdecydowanie nie jankeskie. Oni to straszą nas szkieletami
wyskakującymi z szafy, wszystko jest proste i oczywiste. Domysły i gra wyobraźni to kategoria
wyżej i prędzej domena Japończyków - Saya jest tak śliczna że zwykli ludzie na jej widok
tracą zmysły a nigdy nie zostaje ukazana w pełne krasie ;-;


Spoiler

Nie rozumiemy się ^^ Jest różnica pomiędzy zamierzonym pozostawianiem niedopowiedzeń, z których rodzą się najprzeróżniejsze domysły, a bezmyślnym cenzurowaniem wszystkiego co nie odpowiada narzuconej odgórnie pruderii ;3


Dnia 26.02.2013 o 01:47, ziptofaf napisał:

Spoiler

Nie no, wtedy to bym narzekał.(...) Tutaj rzeczywiście potrzeba kogoś kto
nie odczuwa empatii i nie cofnie się przed niczym co umożliwi mu wykonanie zadania ale
jednocześnie obdarzonego inteligencją, wiedzą i nawet sporą charyzmą.


Spoiler

Skoro o tym mowa, to czy ta cała starożytna greka nie wygląda na przynudzanie? ;3


Dnia 26.02.2013 o 01:47, ziptofaf napisał:

Spoiler

To co ja odczuwałem przy czytaniu tego fragmentu było zdecydowanie... odległe... od
zachwycania się tym zwrotem. Brrr. Choć przyznam, wrażenie po sobie pozostawia.


Spoiler

Muahahahahhahahahahaha... I tak gardzę gościem o_O


Dnia 26.02.2013 o 01:47, ziptofaf napisał:

Końcówka jest najważniejsza! ^_^

Ok, kolejny motywacja do szybkiego zakończenia prac nad nim xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2013 o 01:53, Alamut napisał:

Ja tam ogólnie na bezsenność cierpię więc się nie czepiam xD

Ja osobiście cierpię nie tyle na bezsenność (pisanie postów o 2 w nocy jest u mnie normalką coś ostatnio xD) co sobie tak ułożyłem tegoroczny plan zajęć że nigdy nie mam ich przed 10-11 rano i żyję wręcz w amerykańskiej strefie czasowej xD

Dnia 26.02.2013 o 01:53, Alamut napisał:

Spoiler

Nie rozumiemy się ^^ Jest różnica pomiędzy zamierzonym pozostawianiem niedopowiedzeń,
z których rodzą się najprzeróżniejsze domysły, a bezmyślnym cenzurowaniem wszystkiego
co nie odpowiada narzuconej odgórnie pruderii ;3


Spoiler

Temu faktowi racji nie odmówię. Fakt że z tą cenzurą to i tak jest tak że "dowolna porcja brutalności: PEGI 16, odsłoń na moment piersi: 18+". Z kolei scena gwałtu chyba wykraczałaby wręcz poza skalę... No i oczywiście tematy tabu które tak naprawdę NALEŻAŁOBY poruszyć dla dobra ogółu ale nie i już bo to właśnie tematy tabu.


Dnia 26.02.2013 o 01:53, Alamut napisał:

Spoiler

Skoro o tym mowa, to czy ta cała starożytna greka nie wygląda na przynudzanie? ;3


Spoiler


A ile jej tam było...? Z 3-4 linijki? Jakbyś widział moje opowiadanie które pisałem jeszcze w liceum to byś chyba padł ze śmiechu, całość inspirowana Bleachem czy innymi Narutardami, nawet były nazwy umiejętności... wzięte ze słownika łaciny... Brrr... Tyle dobrego że ten szajs widziały tylko dwie osoby poza mną. I nawet im się spodobało. Tyle złego że gdzieś po moim pokoju wciąż krążą wydrukowane egzemplarze.

Więc nie, to co robisz to jeszcze nie przynudzanie. Dużo tego nie ma, tylko potwierdza to że pan Scourge Cloud jest inteligentny, ot, po prostu cecha jego charakteru i hobby jak sadzę. Można to też interpretować jako rzeczywisty talent do wykonywania "zawodu" - zauważył że Ruby się tym interesuje to próbował w ten sposób zjednać sobie jej zaufanie. O ile nie zacznie nagle deklamować greckiej poezji podczas torturowania więźniów to problemu nie widzę.

A to że gdzieś się czasem pojawią tablice z greką - trochę dziwne ale nic aż tak przesadzonego. Dziwne byłoby gdyby tam takie tablice były ale nikt nie rozumiał co jest na nich napisane. Ale w obecnej formie jest ok.


Dnia 26.02.2013 o 01:53, Alamut napisał:

Ok, kolejny motywacja do szybkiego zakończenia prac nad nim xD

^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2013 o 02:15, ziptofaf napisał:

Ja osobiście cierpię nie tyle na bezsenność (pisanie postów o 2 w nocy jest u mnie normalką
coś ostatnio xD) co sobie tak ułożyłem tegoroczny plan zajęć że nigdy nie mam ich przed
10-11 rano i żyję wręcz w amerykańskiej strefie czasowej xD

To że żyję w amerykańskiej strefie czasowej - ach te wszystkie aktualizacje etc. - jest jednym z powodów mojej bezsenności xD

Dnia 26.02.2013 o 02:15, ziptofaf napisał:

Spoiler

Temu faktowi racji nie odmówię. Fakt że z tą cenzurą to i tak jest tak że "dowolna
porcja brutalności: PEGI 16, odsłoń na moment piersi: 18+". Z kolei scena gwałtu chyba
wykraczałaby wręcz poza skalę... No i oczywiście tematy tabu które tak naprawdę NALEŻAŁOBY
poruszyć dla dobra ogółu ale nie i już bo to właśnie tematy tabu.


Spoiler

U Niemców jest znowu odwrotnie z przemocą i seksem... Jeśli idzie o poruszanie trudnych tematów dla dobra ogółu to spójrz chociażby na Oscary. Wielu krytyków jest zgodnych, że "Dirty dark thirty", historia agentki CIA, która wyśledziła Bin Ladena, film który będę musiał koniecznie obejrzeć, ponieważ określają go mianem bezpruderyjnego rozrachunku tej całej wojny z terrorem, dostał oscara za ścieżkę dźwiękową...


Dnia 26.02.2013 o 02:15, ziptofaf napisał:

Spoiler


Tyle złego że gdzieś po moim pokoju wciąż krążą wydrukowane egzemplarze.


Spoiler

Brzmi ciekawie ^^



>
Spoiler

A to że gdzieś się czasem pojawią tablice z greką - trochę dziwne ale nic aż tak przesadzonego.


Spoiler

Nie tablice, tylko jak u nas na niektórych starych gmachach i urzędach są hasła i sentencje łacińskie to pomyślałem, że greka będzie pasować do pegazów ^^ Niestety mowę Cycerona i Horacego zawłaszczyli już paskowani mieszkańcy Roam''u ;]


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2013 o 00:42, Alamut napisał:

Spoiler

U Niemców jest znowu odwrotnie z przemocą i seksem...


Spoiler

Co kraj to obyczaj. W jakimś afrykańskim plemieniu za seksowne nie uznaje się pokazywania piersi a... stóp. Dziwny jest ten świat ;) A co do samego filmu - nawet nie wiedziałem że taki istnieje, też się chyba nim zainteresuję.


Dnia 27.02.2013 o 00:42, Alamut napisał:

Spoiler

Brzmi ciekawie ^^


O tak. Do tego stopnia że w końcu przeglądnę wszystkie szafy, znajdę te dzieła szatana i spalę w piecu... Co jak co ale o ile swoje wiekowe rysunki mogę tolerować bo widzę że już tak nie rysuję to patrzenie na swoje prace pisemne sprzed lat sprawiają że mi się aż wymiotować chce że ja kiedyś musiałem w ten sposób MYŚLEĆ... Brrr...

Dnia 27.02.2013 o 00:42, Alamut napisał:

Spoiler

Nie tablice, tylko jak u nas na niektórych starych gmachach i urzędach są hasła i
sentencje łacińskie to pomyślałem, że greka będzie pasować do pegazów ^^ Niestety mowę
Cycerona i Horacego zawłaszczyli już paskowani mieszkańcy Roam''u ;]


Spoiler

Hmmm... Pegazy to naród dosyć wojskowo nastawiony. A nie ma lepszych wojowników nad Spartan... Ich architektura też nieco pasuje do greki. Więc w sumie pasuje ^^


Notabene, załapałeś się na wygraną w mojej loterii pt. co by tu dzisiaj porysować. Rzut kostką zdecydował że MLP. No to uznałem że mogę zrobić jakiś fanart. Możliwe że zrobię ich więcej, zależnie od tego czy gdzieś tam wsadziłeś względnie dokładny opis Ruby czy też pojawią się sytuacje które mogę narysować (czyt. NIE rape''y i mindfucki... co jak co ale to pierwsze... źle się rysuje. Jeden z nielicznych typów zleceń których po prostu nie przyjmuję - od razu mi się Cupcakes przypomina i od razu tracę całą wenę). Na razie myślałem żeby się zabrać za projekt Cloudshipów. Dobrze myślę że to są latające opancerzone tytany uzbrojone po zęby w ciężkie boltery i wyglądem powinny nieco nawiązywać do Predatorów czy Drednotów? XD

20130227011021

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2013 o 01:21, ziptofaf napisał:

O tak. Do tego stopnia że w końcu przeglądnę wszystkie szafy, znajdę te dzieła szatana
i spalę w piecu... Co jak co ale o ile swoje wiekowe rysunki mogę tolerować bo widzę
że już tak nie rysuję to patrzenie na swoje prace pisemne sprzed lat sprawiają że mi
się aż wymiotować chce że ja kiedyś musiałem w ten sposób MYŚLEĆ... Brrr...

Kafka też tak myślał, a jego niedokończone dzieła są obecnie w kanonie literatury - strach pomyśleć, że o mały włos wszystko nie poszło z dymem po jego śmierci.

Dnia 27.02.2013 o 01:21, ziptofaf napisał:

Spoiler

Hmmm... Pegazy to naród dosyć wojskowo nastawiony. A nie ma lepszych wojowników nad
Spartan... Ich architektura też nieco pasuje do greki. Więc w sumie pasuje ^^


Spoiler

Dla mnie to ogólnie dziwne, że Hurricane i jego wojska nie zniszczyły Unicornii przed konsolidacją...


Dnia 27.02.2013 o 01:21, ziptofaf napisał:

Notabene, załapałeś się na wygraną w mojej loterii pt. co by tu dzisiaj porysować.

Yay! Cieszy mnie, że zwróciłeś uwagę na detale przy kołnierzu i dobrałeś odpowiedni projekt błyskawic ;3

Dnia 27.02.2013 o 01:21, ziptofaf napisał:

też pojawią się sytuacje które mogę narysować (czyt. NIE rape''y i mindfucki... co jak
co ale to pierwsze... źle się rysuje. Jeden z nielicznych typów zleceń których po prostu
nie przyjmuję - od razu mi się Cupcakes przypomina i od razu tracę całą wenę).

Zobaczymy xD

Dnia 27.02.2013 o 01:21, ziptofaf napisał:

Na razie myślałem żeby się zabrać za projekt Cloudshipów. Dobrze myślę że to są latające opancerzone
tytany uzbrojone po zęby w ciężkie boltery i wyglądem powinny nieco nawiązywać do Predatorów
czy Drednotów? XD

Najlepsze znane mi wersje stworzył ten deviant tutaj ;]
http://stholm.deviantart.com/art/Fallout-Equestria-Raptor-class-Dragonslayer-276824411

Pomału mam wrażenie, że powinniśmy się przenieść z tą gadką do właściwego tematu xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2013 o 23:16, luzac napisał:

Swoją drogą MALgraph przeszedł niezły facelift. Nawet zaczyna pokazywać rzeczy z którymi bym się zgodził.

Właśnie zajrzałem do listy mang które mi zarekomendował i...
Na 15 otrzymanych propozycji:
1 to josei (ok, czasem na coś ciekawego można w tym trafić)
3 to shoujo (niby jak wyżej tyle że szansa jest jeszcze mniejsza...)
1 to shounen ai (the hell?)
5 to yaoi (...)
W co ta stronka usiłuje mnie wciągnąć??!
XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.02.2013 o 10:01, Karharot napisał:

W co ta stronka usiłuje mnie wciągnąć??!
XD

Jak to co? Stara się żebyś zbliżył się do kobiecej strony swej osobowości XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2013 o 10:01, Karharot napisał:

> Swoją drogą MALgraph przeszedł niezły facelift. Nawet zaczyna pokazywać rzeczy z
którymi bym się zgodził.
Właśnie zajrzałem do listy mang które mi zarekomendował i...
Na 15 otrzymanych propozycji:
1 to josei (ok, czasem na coś ciekawego można w tym trafić)
3 to shoujo (niby jak wyżej tyle że szansa jest jeszcze mniejsza...)
1 to shounen ai (the hell?)
5 to yaoi (...)
W co ta stronka usiłuje mnie wciągnąć??!
XD


Jak spojrzę na swoją to dostaję następujące propozycje:
- Spirited Away
- Grobowiec świetlików
- O dziewczynie skaczącej przez czas (to akurat mam na DVD w domu i obejrzałem po czym zapomniałem dopisać na listę)
- Summer Wars
- Rose of Versailles - shoujo...?
- Ruchomy Zamek Hauru
- Ef - a tale of memories - hmm...seinen niby, chyba zerknę.
- Eden of the East
- Ghost in the Shell 2: Innocence
- Byousoku 5 Centimeter
- Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen

Ech, chyba będę musiał nadrobić wreszcie filmy wydane przez Ghibli bo coś duuużo ich na mojej liście xD Tyle dobrego że kosztują grosze, czy to na ceneo czy allegro (osobiście wyznaję zasadę że jeśli coś mogę dostać u nas legalnie to staram się to kupić). Ale w sumie większość tego co się pojawia na tej liście wygląda zachęcająco i mogę dać temu szansę...no i ANI JEDNEGO SHONENA ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2013 o 10:38, ziptofaf napisał:

/cut

Filmy Ghibli to są pozycje obowiązkowe dla każdego oglądającego anime. Taka absolutna klasyka :)
A Ef - a tale of memories - też szczerze polecam co prawda to bardziej drama niż seien ale fabularnie stoi na wysokim poziomie,no i pod względem kreski i efektów to prawdziwy artyzm, do tego świetny OST skomponowany przez Tenmon''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się