Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 12.06.2013 o 19:57, Tomoya-kun napisał:

Cóż 7 cali to rozmiar praktycznie taki sam jak normalne tomiki mangi dostępne u nas
w sklepach :P (no one może mają 7,5-8 max)


Ja tam wolę 6 cali i ponad 300 złotych w kieszeni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2013 o 19:44, Mordant napisał:

Dzięki. Pozycje wyglądają ciekawie.

Dobrze, naoisz jak si ę podobały gdy już obejrzysz :)

Dnia 12.06.2013 o 19:44, Mordant napisał:

Widzę, że Macross ma dość stare (i liczne) prequele. Potrzebna jest ich znajomość, czy
można z czystym sumieniem pominąć?

Cóż, ja widziałem pierwszego Macrossa oraz Macross Zero. Zero możesz obejrzeć gdyż jest krótkie i naprawdę widowiskowo zaanimowane. Pierwszego Macrossa, jeśli masz ochotę możesz obejrzeć jeśli nie odstrasza cię okropna archaiczność serii, ale ogólnie wystarczy ci wiedzieć że: (uwaga, duże spoilery, właściwie to całą serię streściłem, nie czytaj jeśli chcesz oglądac ;p)

Spoiler

Ziemia zostaje zaatakowana przez przybyłą z kosmosu rasę olbrzymów zwaną Zentradi. W czasie bitwy gigantyczny statek-robot Macross który kilkanaście lat wcześniej rozbił się na Ziemi i został przez ludzi odnowiony, używa awaryjnego skoku w nadprzestrzeń aby uciec przenosząc się gdzieś w okolice Plutona i zabierając z sobą sporą częścią okolicznego miasta. Miasto wraz z mieszkańcami ukrytymi w schronach zostaje zabezpieczone wewnątrz Macrossa, a dwa lotniskowce które cumowały właśnie w miejskim porcie zostają zaadoptowane jako część struktury statku. Zaczyna się długa podroż do domu podczas której Macross musi odpierać nieustanne ataki Zentradi. Zentradi to rasa nie znająca niczego poza sztuką wojny, nie posiadają praktycznie żadnej kultury - muzyki, literatury, czegokolwiek. Poza tym nawet jeśli istnieje w śród nich podział na płci to rozmnażają się za pomocą klonowania. Seria kończy się olbrzymią bitwą na orbicie okołoziemskiej. Na Ziemię spada bombardowanie niszcząc całe życie na planecie. Część floty Zentradi, ta która cały czas polowała na Macrossa w czasie jego podróży do domu, w skutek kontaktu z ludzką kulturą i mocy piosenki przechodzi na stronę ludzi. Po ostatecznym zwycięstwie resztki ocalałych z Macrossa oraz floty Zentradi lądują na zdewastowanej Ziemi by rozpocząć nowe życie na gruzach starej cywilizacji ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2013 o 17:03, Lex napisał:

Może między zwykłym Kindlem a Nookiem nie będzie widać różnicy, za to na Paperwhite już
tak. Kontrast jest lepszy (i światełkiem możesz trochę podregulować) i czcionki bardziej
czytelne ze względu na wyższą rozdzielczość e-inka. Jak chcesz to w weekend wrzucę parę
zdjęć. :)

Nie trzeba, zdążyłem już sam pogrzebać nt. Paperwhite''a :)

Dnia 12.06.2013 o 17:03, Lex napisał:

Chociaż do czytania mang polecałbym Kobo Aura HD - ładne podświetlenie, czytnik
kart i prawie 7-calowy ekran zmiata inne czytniki, a kosztuje tyle co nowy KPW.

Fajny, ale powiedziałbym że jest droższy od Paperwhite, którego można na Allegro wyhaczyć z przesyłką już za nieco ponad 500 zł (wiem, refurbished z reklamami, ale dopóki nie ma widocznych wad, a reklamy są tylko gdzieś na boku w menu to mnie to nie obchodzi ;p), podczas gdy Aura z przesyłką kosztuje 750 ;(

Tomoya-kun
-> Heh, może i tak, choć ten jeden cal może robić spora różnicę ;p Nie ma innego wyjścia - muszę to sam w akcji zobaczyć żeby ocenić czy mi pasuje i tyle ;)

Piotrbov -> Mała pojemność nie byłaby problemem bo mam 8GB microSD, więc od razu używałbym go z kartą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2013 o 22:36, Kosmitus napisał:

którego można na Allegro wyhaczyć z przesyłką już za nieco ponad 500 zł

Dokładasz stówę i Galaxy Tab w najmniejszej wersji twój ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2013 o 22:42, nightfaler napisał:

Dokładasz stówę i Galaxy Tab w najmniejszej wersji twój ;P

Albo Playbook o którym mówił Tomoya ;)

A tak poza tym to jesteście gorsi niż stado akwizytorów XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2013 o 22:46, Kosmitus napisał:

Albo Playbook o którym mówił Tomoya ;)

Phew Blackberry...

Dnia 12.06.2013 o 22:46, Kosmitus napisał:

A tak poza tym to jesteście gorsi niż stado akwizytorów XD

Jak zamówisz już teraz to.....
.....może dostaniesz go przed końcem tygodnia!

Tak w ogóle to dobrze, że temat wyszedł bo przypomniało mi się, że swojego miałem za aktualizować do ICS'a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tego Playbooka to jest jeszcze taka fajna sprawa, że w niektórych sieciach w polsce (Play, nie pamietam innych, ale wiem ze istnieja) możesz wykupić opcję BIM (i znów, w Playu kosztuje to 10zł/msc) a uprawnia Cię ona do bezpłatnego korzystania z internetu (również przez aplikacje, które są zatwierdzone przez RIM, trzeba poszukać we właściwościach aplikacji, ale da się zrobić) za wyjątkiem filmów i bodajże zdjęć powyżej 3MB. Ponad to możesz się komunikować przez BlackBerry Messager z innymi użytkownikami Blackberry za darmo (od niedawna również dzwonić przez WiFi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2013 o 22:17, Kosmitus napisał:

> Dzięki. Pozycje wyglądają ciekawie.
Dobrze, naoisz jak si ę podobały gdy już obejrzysz :)

Eh, przez Ciebie nockę zarwałem. Miałem zamiar odpalić 1-2 odcinki na streamie, żeby zobaczyć czy mi się spodoba... i obejrzałem ciurkiem cały sezon :P.

Ogólnie świetna pozycja. Mimo, że fabuła nie jest specjalnie innowacyjna, to jednak nie pozwala się nam nudzić. Jak dla mnie to świetnie zbalansowali tempo akcji - po bardziej dynamicznych odcinkach dostawaliśmy jakiś spokojny, nastawiony bardziej na rozbudowanie postaci / humor. To samo z samymi epkami, właściwie poza końcówką, mieliśmy różną szybkość akcji, przez co dłuższe oglądanie nie męczyło, czego miałem okazję uświadczyć przy Gurren Lagannie (wiem, że jego zamiarem było tryskanie epickością, wybuchowością i ogólnym przeładowaniem ;)).

No, i mimo, że nie cierpię za motywów "dzięki śpiewaniu uratujemy świat!", to tutaj mi to zupełnie nie przeszkadzało. Soundtrack jest wyśmienity. Trzeba będzie go przesłuchać i wrzucić przynajmniej jeden utwór do telefonu :).

Mały minus za końcówkę:

Spoiler

jeżeli nie planujecie kontynuacji, to nie zostawiajcie nie rozstrzygniętych trójkątów (haremów). Chociaż tutaj pocieszeniem dla mnie było to, że Ranka raczej została friendzone''d (:P), także łatwo się domyślić wyboru...



Chyba wezmę się za filmy, bo z opisu wynika, że fabuła jest dość mocno zmieniona, a i oceny przyzwoite.

Jakieś inne podobne tytuły warte polecenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2013 o 10:15, Mordant napisał:

Eh, przez Ciebie nockę zarwałem. Miałem zamiar odpalić 1-2 odcinki na streamie, żeby
zobaczyć czy mi się spodoba... i obejrzałem ciurkiem cały sezon :P.

Cieszę si,ę że sie podobało ;]

Dnia 13.06.2013 o 10:15, Mordant napisał:

Ogólnie świetna pozycja. /ciach/

Mhm, taka kosmiczna strzelanka do kosmitów + romans, a wykonanie, tempo akcji, muzyka i cała reszta na wysokim poziomie, dlatego ogląda się tak przyjemnie :) No i ten mix popowej muzyki i kosmicznych bitew który tworzy genialny efekt.

Dnia 13.06.2013 o 10:15, Mordant napisał:

czego miałem okazję uświadczyć przy Gurren
Lagannie (wiem, że jego zamiarem było tryskanie epickością, wybuchowością i ogólnym przeładowaniem
;)).

Mnie TTGL bardzo się podobał, ale przyznam że wole jednak Frontiera ;)

Dnia 13.06.2013 o 10:15, Mordant napisał:

Mały minus za końcówkę:

Spoiler

jeżeli nie planujecie kontynuacji, to nie zostawiajcie nie
rozstrzygniętych trójkątów (haremów). Chociaż tutaj pocieszeniem dla mnie było to, że
Ranka raczej została friendzone''d (:P), także łatwo się domyślić wyboru...


Tak, zakończenia z niedopowiedzeniem potrafią być denerwujące. Sam ostatnio skończyłem czytać mange Lone Wolf and Cub (śmiertelnie poważny seinen o roninie podróżującym że swoimi kilkuletnim synem) w którym zakończenie pozostawia spore pole do spekulacji, co trochę mnie rozdrażniło. Nie żebym był do tego nie przyzwyczajony, bo tego typu zakończenia wydają sie dosyć modne ;p Na pocieszenie powiem ci, że ta kwestia jest w filmach chyba bardziej ściśle zakończona. Mówię "chyba", bo sam widziałem tylko pierwszy, a o tym tylko gdzieś zasłyszałem.

Dnia 13.06.2013 o 10:15, Mordant napisał:

Jakieś inne podobne tytuły warte polecenia?

Patrząc na twój MAL oprócz Top wo Nerae mógłbym jeszcze polecić:
Redline - film o szalonym wyścigu utrzymany w duchu takich produkcji jak TTGL. Genialna animacja i muzyka. http://www.youtube.com/watch?v=KbJanCYONrk
Little Witch Academia - miodne i ładnie zaanimowane i naprawdę genialnie się rozgkręca. Perełka którą podrzucił mi kiedyś niejaki Alamut ;) Niestety tylko jeden odcinek, do obejrzenia na YT -> http://www.youtube.com/watch?v=RBlqxEIJ_Cg
Hajime no Ippo - to już całkiem inny klimat, niż to o co wcześniej pytałeś, nie ma ratowania świata, nie ma magii ani s-f, ale polecę i tak, bo seria świetna i może cię zainteresuje. Co zatem jest? Dużo świetnych walk, bez super mocy, co nie przeszkadza być im często niesamowicie epickimi, dużo genialnego dosyć charakterystycznego dla tej serii humoru, który naprawdę potrafił mnie rozbawić. No i to historia z gatunku "od zera do badass killera", które zawsze potrafią wciągnąć (przynajmniej mnie ;p).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech... Wyczuwam spisek. Zamierzałem się powoli zabierać za mangę Kaichou wa Maid Sama, a tu co? JPF informuje, że zacznie wydawać tą mangę na miejsce Ourana, który niedługo się skończy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2013 o 23:40, Piotrbov napisał:

Ech... Wyczuwam spisek. Zamierzałem się powoli zabierać za mangę Kaichou wa Maid Sama,
a tu co? JPF informuje, że zacznie wydawać tą mangę na miejsce Ourana, który niedługo
się skończy...

Pamiętaj nie czytaj kiepskich mang, oni cię obserwują.....(przy okazji dzięki za tytuł, ostatnio widziałem z tego kilka kartek, ale nie mogłem znaleźć źródła )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2013 o 23:49, Tomoya-kun napisał:

Pamiętaj nie czytaj kiepskich mang, oni cię obserwują.....(przy okazji dzięki za tytuł,
ostatnio widziałem z tego kilka kartek, ale nie mogłem znaleźć źródła )


I tak ostatnio, to Light Novele czytam, teraz siedzę nad Heavy Object i przyznam, że to wcale takie złe nie jest jak na początku myślałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie z racji wolnego czasu nadrabiam wreszcie zaległości w seriach, m. in. Gargantię. Jestem w tej chwili na 9 epizodzie i widząc

Spoiler

eksterminację gniazda ośmiornic

zauważyłem poniższy obrazek. Czy tylko mi to przypomina małpią, czy też mocno zmutowaną, ludzką twarz? o_O

20130614015947

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, poprzedni post należy traktować jako nieważny. Pośpieszyłem się z pytaniami, nie czekając na wyjaśnienie w odcinku ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2013 o 02:00, Alamut napisał:

Wiecie z racji wolnego czasu nadrabiam wreszcie zaległości w seriach, m. in. Gargantię.
Jestem w tej chwili na 9 epizodzie i widząc

Spoiler

eksterminację gniazda ośmiornic

zauważyłem
poniższy obrazek. Czy tylko mi to przypomina małpią, czy też mocno zmutowaną, ludzką
twarz? o_O

Ach ci niecierpliwi ludzie, nawet do końca odcinka obejrzeć nie mogą i już muszą komentować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2013 o 10:12, minimysz napisał:

Poprzeglądałam trochę temat i wychodzi na to, że nie tylko ja tak entuzjastycznie podchodzę
do Haiyore! Nyaruko-san W :)
Ostatnio mój syn znalazł blog z odniesieniami do innych anime w poszczególnych odcinkach
Nyaruko, może komuś się przyda http://nyaruref.blogspot.com/

Wrzucałem jakiś czas temu tę stronę ;P Ale fakt faktem, że takiego przeciętnego widza to ominie większość nawiązań, bo nie dość ze trzeba być na bieżąco z seriami jakie wychodzą to jeszcze odnoszą się do różnych dziwnych staroci. Chociaż z tego co zauważyłem to głównie nawiązuje do Kamen Raidera, Gundama i JoJo.

------------------------
Przy okazji chciałbym zapytać czy warto jeszcze zaczynać jakieś serie z obecnego sezonu. MAL w podpisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2013 o 11:01, Pablo_Querte napisał:

Przy okazji chciałbym zapytać czy warto jeszcze zaczynać jakieś serie z obecnego sezonu.
MAL w podpisie.


Toaru Kagaku no Railgun S, póki co jest zdecydowanie lepszy niż pierwszy sezon, bardzo wierne mandze i fillerów to oprócz pierwszego odcinka jest mało, tak może w sumie z pół odcinka się tego uzbierało póki co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2013 o 11:01, Pablo_Querte napisał:

Wrzucałem jakiś czas temu tę stronę ;P Ale fakt faktem, że takiego przeciętnego widza
to ominie większość nawiązań, bo nie dość ze trzeba być na bieżąco z seriami jakie wychodzą
to jeszcze odnoszą się do różnych dziwnych staroci. Chociaż z tego co zauważyłem to głównie
nawiązuje do Kamen Raidera, Gundama i JoJo.

Musiało mi umknąć :/
Niestety sama jestem poniżej przeciętnej, ale na szczęście oglądam z synem, który wyłapuje więcej nawiązań do innych anime niż ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2013 o 12:13, cinus2 napisał:

Toaru Kagaku no Railgun S, póki co jest zdecydowanie lepszy niż pierwszy sezon,
bardzo wierne mandze i fillerów to oprócz pierwszego odcinka jest mało, tak może w sumie
z pół odcinka się tego uzbierało póki co.

To mam na liście must watch jako fan Indexa, ale czekam do premiery 13 odcinka, bo pewnie druga połowa okaże się fillerami ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się