Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 15.07.2013 o 21:24, diablolod napisał:


> Lol ja jestem na III roku Uwr i dopiero na studiach zacząłem oglądać anime. Nie
licząc
> tego, że w liceum obejrzałem death note i bleach-a. Teraz tylko pracuję 8h dziennie
i
> nie mam zbytnio czasu + egzamin licencjacki projekty z infy etc.
>
To ciekawie. Ja zaczalem ogladac w gimnazjum i tak do piewrszej liceum pochlanialem tego
duzo, potem jakos stopniowo coraz mniej i mniej. Okaze sie

Ja nie miałem czasu na takie rzeczy dużo robiłem, żeby móc się teraz opierdalać, bo łatwiej przychodzą mi rzeczy. Pierwsze dwa semestry, to czerpałem z tego co się sam wcześniej nauczyłem i było tak nudno, że zacząłem oglądać anime. Zacczelo się od DB to była masakra kończyłem oglądać czasem o 5 nad ranem, a potem na zajęcia xD. No, ale później się opamiętałem xD.

No ja w związku, z tym młodnieje. Chociaż no przez pracę już nie zrobię chyba żadnego maratonu w te wakcje. Jak w zeszłym roku z one peace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2013 o 22:49, qwerty5712 napisał:

Zacczelo się od DB to była masakra
kończyłem oglądać czasem o 5 nad ranem, a potem na zajęcia xD. No, ale później się opamiętałem
xD.


Widze poczatki podobne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2013 o 22:49, qwerty5712 napisał:

Jak w zeszłym roku z one peace.

Nie pokój. khekhe.....
I widzę, że chcesz oberwać z młota? Osobiście nic nie mam do dodania zdaniu trochu pikanterii, ale czuje, że służby porządkowe tylko na takich czekają ;]

Z innej beczki: za diabły nie mogę znaleźć tego użytkownika na youtubie który co roku wrzucał własne covery openingów grane na pianinie/keyboardzie w formie zagadek? Bodajże ktoś to tu wrzucał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Magi the labirynth of magic COMPLETED

Ok skończyłem oglądać adaptację jednej z moich (aktualnie) ulubionych mang. Moja opinia jest rozdarta pomiędzy dwa punkty odniesienia:

Adaptacja
Eh, nie mogę uwierzyć jak mogli tyle namieszać mając taki świetny materiał wyjściowy. Z przygodowej mangi inspirowanej światem baśni "Tysiąca i jednej nocy" zrobili jakiegoś battle shonena, a z mojej ulubionej postaci, Morgiany, jakiegoś różowowłosego - w mandze jej lud jest bandą rudzielców - mutanta z healing factorem. No i jeszcze ten original ending...

Anime
Jeśli zapomni się o pierwowzorze to serię ogląda się całkiem przyjemnie. Fajnie zanimowali najważniejsze pojedynki, które nie odgrywają jednak tak ważnej roli w mandze. Szkoda tylko, że im dalej tym animacja staje się gorsza...

Mimo wszystko daję serii 7/10

Nie zaprzeczę, że na ocenie pozytywnie zaważył wątek romantyczny między Morgianą i Alibabą, który w mandze jest raczej, a w zasadzie BARDZO jednostronny xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2013 o 23:12, nightfaler napisał:

Z innej beczki: za diabły nie mogę znaleźć tego użytkownika na youtubie który co roku
wrzucał własne covery openingów grane na pianinie/keyboardzie w formie zagadek? Bodajże
ktoś to tu wrzucał.


Coś przymulił w tym roku, prawie nic nie wrzucił. Polecam theIshter i Animenzzza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2013 o 08:11, Dared00 napisał:

Opening z Free upichcił, czego chcieć więcej ;)

Nah, słabo pływam nie podoba mi się.

@Piotrbov

Dnia 16.07.2013 o 08:11, Dared00 napisał:

Coś przymulił w tym roku, prawie nic nie wrzucił. Polecam theIshter i Animenzzza

W sumie to chciałem tylko sprawdzić czy zrobił to swoją "Jaka to melodia" wielką przyjemność sprawiały mi poprzednie filmy.

xxxxxx
btw. Czuje, że to już czas! Proszę mi powiedzieć w jednym zdaniu od czego mam zacząć oglądać Evangeliony? Co mogę opuścić/co przeskoczyć tak, żeby już dziś wieczorem zacząć się przy tym bawić :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2013 o 16:33, nightfaler napisał:

xxxxxx
btw. Czuje, że to już czas! Proszę mi powiedzieć w jednym zdaniu od czego mam zacząć
oglądać Evangeliony? Co mogę opuścić/co przeskoczyć tak, żeby już dziś wieczorem zacząć
się przy tym bawić :3

Ogólnie wygląda to tak: seria Neon Genesis Evangelion -> film End of Evangelion, który stanowi jej zakończenie -> Rebuild of Evangelion (Evangelion 1.0, 2.0 i 3.0, na 4.0 czekamy), czyli nowe filmy stanowiące remake (albo kontynuacje wg. pewnej teorii) starej historii. Stara seria ma trochę wad, ale za to End of Evangelion jest naprawdę niezły, dlatego imo nie warto z nich rezygnować, gdyż uniwersum Evangeliona jest na tyle pokręcone, że każda dodatkowa informacja jest na wagę złota, nie wspominając o tym nowe filmy zmieniają w fabule tak wiele, iż nie ma co się martwic, że 2 razy będzie się oglądać to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z mangą i z novela DxD? Novela jest bardziej do przodu niż manga? Drugie pytanko nie mam problemu ze znalezieniem Ovy, ale jak szukam czasem jakiś pobocznych mang, to nie mogę znaleść jak to się nazywa i gdzie szukać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem ostatnio 13 odcinków Hellsinga. Jest może więcej? Zauważyłem też, że jest to samo w formie OVA, godzinne odcinki. Warto oglądać, czy to po prostu inna kreska i kilka dodatkowych wątków (bo opiera się z tego co wiem ściśle na mandze)? Generalnie mangę polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2013 o 23:37, LubieWafle napisał:

Obejrzałem ostatnio 13 odcinków Hellsinga. Jest może więcej? Zauważyłem też, że jest
to samo w formie OVA, godzinne odcinki. Warto oglądać, czy to po prostu inna kreska i
kilka dodatkowych wątków (bo opiera się z tego co wiem ściśle na mandze)? Generalnie
mangę polecacie?

O tej serii TV można zapomnieć bo fabuła opiera się na... 1,5 tomach mangi xp Reszta to fantazja twórców.

Seria Ultimate Hellsing opiera się już w całości na mandze + kilka dodatkowych scen i warto ją zobaczyć.
Pan Hirano ma swój specyficzny sposób tworzenia mang (o czasie ich powstawanie lepiej nie mówić xD ). Jeśli podobała Ci się seria TV to się nie zawiedziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2013 o 23:37, LubieWafle napisał:

Obejrzałem ostatnio 13 odcinków Hellsinga. Jest może więcej? Zauważyłem też, że jest
to samo w formie OVA, godzinne odcinki. Warto oglądać, czy to po prostu inna kreska i
kilka dodatkowych wątków (bo opiera się z tego co wiem ściśle na mandze)? Generalnie
mangę polecacie?

Tak, OVA jest oparta na mandze, natomiast seria TV to w większości oryginalny materiał. Manga i OVA są dużo lepsze. Jak najbardziej warto oglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2013 o 23:37, LubieWafle napisał:

Obejrzałem ostatnio 13 odcinków Hellsinga. Jest może więcej? Zauważyłem też, że jest
to samo w formie OVA, godzinne odcinki. Warto oglądać, czy to po prostu inna kreska i
kilka dodatkowych wątków (bo opiera się z tego co wiem ściśle na mandze)? Generalnie
mangę polecacie?


Bierz OVA, a o pierwszym anime zapomnij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeleciałem 3 odcinki po fragmentach i już widzę, że różnice są i to dość duże. Chyba jednak to coś więcej niż oglądanie tego samego na nowo w lepszej oprawie. :P Jak na razie zauważyłem tylko podobieństwo

Spoiler

przy cmentarzu, który był na początku.

Spoiler

Jestem ciekaw, czy Incognito się pojawi. Jak dla mnie finał to było w serii TV przegięcie w porównaniu z poprzednimi odcinkami tejże serii. Nie wiem czy nie mieli pomysłów czy zabrakło kasy, ale i tak brak słów.


Pomyślę nad mangą, a za OVA wezmę się wkróyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2013 o 00:03, LubieWafle napisał:

Przeleciałem 3 odcinki po fragmentach i już widzę, że różnice są i to dość duże. Chyba
jednak to coś więcej niż oglądanie tego samego na nowo w lepszej oprawie. :P Jak na razie
zauważyłem tylko podobieństwo

Spoiler

przy cmentarzu, który był na początku.

Spoiler

Jestem
ciekaw, czy Incognito się pojawi. Jak dla mnie finał to było w serii TV przegięcie w
porównaniu z poprzednimi odcinkami tejże serii. Nie wiem czy nie mieli pomysłów czy zabrakło
kasy, ale i tak brak słów.


Pomyślę nad mangą, a za OVA wezmę się wkróyce.

Incognito w OVAie nie ma. To była postać wymyślona dla serii TV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2013 o 00:13, Hubi_Koshi napisał:

Incognito w OVAie nie ma. To była postać wymyślona dla serii TV.

To już ogromny plus dla OVA. Ile jest odcinków w sumie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znów problem natury technicznej. Te wszystkie serie kończące się na ''gatari''to jak się powinno oglądać? Widziałem Bakemonogatari i co dalej?
Filmy, które są po prostu must watch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się