Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 20.07.2013 o 18:29, Krytyczny napisał:

Czy istnieje dobra manga (najlepiej w towarzystwie anime) o smokach? Nie chodzi mi o
zabijanie ich, ale o tych bestiach będących pozytywnymi bohaterami, niekoniecznie głównymi.
Będę wdzięczny za każdy tytuł spełniający kryteria :)

Mogę zarzucić dwoma anime:
Spirited Away - masz tutaj pozytywną postać japońskiego smoka.
Gedo Senki - czyli adaptacja powieści "Opowieści z Ziemiomorza". Co prawda nie oglądałem, ale wieki temu czytałem pierwszy tomik i z tego co pamiętam smoki nie były złymi istotami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2013 o 23:45, Alamut napisał:

What time is it?! Attack on Titan Time!!
https://www.youtube.com/watch?v=QJRZmXMHh20

Genialne :D


Arcling

Dnia 20.07.2013 o 23:45, Alamut napisał:

A tak na marginesie, wyłowione z Gundam Guy, ale myślę, że można to tutaj wrzucić:

Nie rozumiem co im nie pasuje w Gundam Seed. Osobiście najbardziej lubię chyba właśnie tę serię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2013 o 11:40, Mordant napisał:

Shingeki no Kyojin ep15
I kolejny odcinek z serii "zapychacz, że aż oczy bolą". Materiał, który faktycznie coś
wnosi do serii można podsumować w jednym zdaniu. I to nawet nie koniecznie złożonym.
Jeszcze jeden taki odcinek, i seria zaliczy kolejny -1 do oceny.

Bez przesady. O ile rozumiem narzekania na poprzednie odcinki, bo były faktycznie rozciągnięte po całości + długi recap i wychodziły potem takie akcje jak odcinek którego akcja w rzeczywistości trwała z 2 minuty, a my to oglądaliśmy 20... (obrona Armina i działo). Tutaj po prostu mieliśmy chwilę na zaczerpnięcie powietrza po ostatnim arcu i sądzie co dało kilka przydatnych informacji o tytanach.

Dnia 21.07.2013 o 11:40, Mordant napisał:

Poza tym, ten nowy OP... Cóż, zawsze to półtora minuty życia do przodu (czytaj: automatyczny
skip).

To już kwestia gustu, ale narzekacze na pierwszą piosenkę po wyjściu singla przynajmniej nie powinni płakać, że tutaj znowu po 1.5 minuty dzieją się kosmiczne rzeczy, bo jak to tak można żeby piosenka z anime nie miała standardowej konstrukcji piosenki z anime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2013 o 12:58, Kosmitus napisał:

Nie rozumiem co im nie pasuje w Gundam Seed. Osobiście najbardziej lubię chyba właśnie
tę serię.

Bardziej znienawidzony jest jego sequel, Destiny. Dla mnie seria nie była aż tak zła. Daleko jej do bycia bardzo dobrą, ale też nie było aż tak źle, jak to niektórzy oceniają. Należy też jeszcze brać pod uwagę fakt, że jest to głównie zdanie zagranicznych fanów - w Japonii obie serie Seeda są uwielbiane. Z drugiej strony, ja jakoś nigdy nie podzielałem uwielbienia dla Winga, który dla mnie jest najsłabszym Gundamem. Seria lubiana zapewne głównie poprzez nostalgię, bo był to pierwszy Gundam pokazany na świecie szerszej publiczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2013 o 16:17, Arcling napisał:

Bardziej znienawidzony jest jego sequel, Destiny. Dla mnie seria nie była aż tak zła.
Daleko jej do bycia bardzo dobrą, ale też nie było aż tak źle, jak to niektórzy oceniają.
Należy też jeszcze brać pod uwagę fakt, że jest to głównie zdanie zagranicznych fanów
- w Japonii obie serie Seeda są uwielbiane. Z drugiej strony, ja jakoś nigdy nie podzielałem
uwielbienia dla Winga, który dla mnie jest najsłabszym Gundamem. Seria lubiana zapewne
głównie poprzez nostalgię, bo był to pierwszy Gundam pokazany na świecie szerszej publiczności.

Dokładnie, Seed bardzo mi się podobał, Destiny nieco mniej, zwłaszcza że czuć było powtarzanie schematu z prequela, ale wciąż był całkiem fajny. Co do Winga mam to samo zdanie, przez większość czasu było to nudne i naciągane, a co do postaci to nie lubiłem i nie rozumiałem zachowania większości z nich. Jedna z tych serii które męczyłem byleby skończyć. W Seedzie było mnóstwo zapadających w pamięć, pełnych emocji scen, choćby pierwsze pojawienie się Freedoma (Meteor! ;]), czy

Spoiler

"śmierć" Mwu la Flagi

, w Wingu nie zapamiętałem niczego porównywalnego ;p Jedyne co było w nim naprawdę dobre to opening http://www.youtube.com/watch?v=ljXFL4dyDIk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalnie ogladam anime online ale w obecnej sytuacji chyba bede zmuszony subowac filmy . Bardzo to skomplikowane czy tylko ,oczywiscie w teorii mamy odcinek i wklejamy suby jakims programem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, najnowsza część Monogatari to chyba najsłabsza z wszystkich. Te rozmowy pomiędzy Hanekawą oraz Senjougaharą mnie tylko nudzą :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2013 o 11:40, Mordant napisał:

Shingeki no Kyojin ep15
I kolejny odcinek z serii "zapychacz, że aż oczy bolą". Materiał, który faktycznie coś
wnosi do serii można podsumować w jednym zdaniu. I to nawet nie koniecznie złożonym.
Jeszcze jeden taki odcinek, i seria zaliczy kolejny -1 do oceny.


Wszystko jest zgodne z mangą i nie jest żadnym fillerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rosario + Vampire

Dnia 21.07.2013 o 12:48, qwerty5712 napisał:

Dobre anime do odpoczęcia nie jest jakieś specjalnie ambitne i ma powtarzalny schemat, ale można sobie potraktować to jako przerwę na coś ambitniejszego

Jeśli miałbyś w przyszłości ochotę na coś ambitniejszego w tych klimatach to może sobie poczytać mangę R+V. Adaptacja objęła jedynie krótkie zabawne historyjki i dodała własne pseudo-zakończenie kompletnie omijając główny wątek fabularny który zresztą wciąż jest niezakończony ;)

Dnia 21.07.2013 o 12:48, qwerty5712 napisał:

No, ale przynajmniej wiem, że poświeciłem 45 dni mojego życia na anime( prawdopodobnie mógłbym je poświęcić na coś równie mniej produktywnego).

Mało produktywnego?? Niewiele jest rzeczy równie istotnych jak pogłębianie swojej wiedzy o prawdziwej sztuce i przy okazji uczeniu się o innych kulturach XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś mangę podobną do Octave? To jest seinen? Zalezy mi na podobnych klimatach, nie musi być to shouo-ai czy taj yuri, ale miło by było jakby to był ten gatunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie, Panowie, maniacy. Doczekaliśmy się właśnie pierwszego rilejsu Madokowych filmów. Ja już się zaopatruje!
Zapewne Wy już niebawem, bądź nawet i teraz też. To będzie wspaniały początek tygodnia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2013 o 03:32, Fimbulvinter napisał:

Poleci ktoś mangę podobną do Octave? To jest seinen?

Tak.

Dnia 22.07.2013 o 03:32, Fimbulvinter napisał:

Zalezy mi na podobnych klimatach, nie musi być to shouo-ai czy taj yuri, ale miło by było jakby to był ten gatunek.

Założę że chodzi Ci o coś co jest nie tylko porządnym seinenem ale także dramatem/romansem/slice of life i jednocześnie nie zalicza się do innych gatunków takich jak komedia czy akcja (jeśli to założenie jest mylne to mogę podać też inne propozycje).
A więc tak:
Honeymoon Salad (5 tomów)
http://myanimelist.net/manga/3515/Honeymoon_Salad
Haru yo, Koi (11 tomów)
http://myanimelist.net/manga/910/Haru_yo_Koi
Bitter Virgin (4 tomy)
http://myanimelist.net/manga/1162/Bitter_Virgin
Velvet Kiss (4 tomy), na ile mogę powiedzieć cięższa od innych i pozbawiona "ciepła" (nie wiem jak to inaczej określić). Póki co jej nie skończyłem (odłożyłem jak tłumaczenie było jeszcze gdzieś w połowie i ze względu na nieco przybijającą atmosferę nie zebrałem się na powrót do niej pomimo tego że podobała mi się jak ją czytałem) więc oceniam na podstawie ~połowy materiału.
http://myanimelist.net/manga/22638/Velvet_Kiss
Aki-Sora (6 tomów), ta manga balansuje na granicy seinena oraz hentai i może nie być tym czego szukasz dlatego proponuję jej sprawdzenie na samym końcu.
http://myanimelist.net/manga/12629/Aki-Sora

Wszystkie powyższe mangi są zakończone i w pełni przetłumaczone, w razie czego mogę dodać jeszcze parę innych wciąż wychodzących lub nie w pełni przetłumaczonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2013 o 05:44, Karharot napisał:

Założę że chodzi Ci o coś co jest nie tylko porządnym seinenem ale także dramatem/romansem/slice
of life i jednocześnie nie zalicza się do innych gatunków takich jak komedia czy akcja

Właśnie o to chodzi. Wyraziłem się trochę niejasno.

Dnia 22.07.2013 o 05:44, Karharot napisał:

Honeymoon Salad (5 tomów)
Haru yo, Koi (11 tomów)

Za te dwie się wezmę. Dzięki.

Dnia 22.07.2013 o 05:44, Karharot napisał:

Bitter Virgin (4 tomy)

To widziałem.

Dwie pozostałe to jednak nie moje klimaty. Ewentualnie sprawdzę tą krótszą kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2013 o 17:57, LastOrder napisał:

Normalnie ogladam anime online ale w obecnej sytuacji chyba bede zmuszony subowac filmy
. Bardzo to skomplikowane czy tylko ,oczywiscie w teorii mamy odcinek i wklejamy suby
jakims programem .


Jeśli mają być wbudowane w film no to chyba wystarczy poszperać z pomocą google, a tak to pliki .ini wystarczy. Chcesz tłumaczyć z japońskiego czy angielskiego (czyli tej gorszej opcji, bo jap -> ang -> pol)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2013 o 20:59, PAPISHON napisał:

Tylko tu zostawię. Nowy zwiastum Persona 3 The Movie. Zapowiada się zacnie, poczekamy
zobaczymy.

https://www.youtube.com/watch?v=4YDyDg76rcw

Mam nadzieje, że tych kinówek będzie parę... Materiału tam troszkę jest ;/

Ale co by nie mówić, mokry jestem po tym zwiastunie :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2013 o 21:07, nightfaler napisał:

Mam nadzieje, że tych kinówek będzie parę... Materiału tam troszkę jest ;/

Z tego co wyczytałem kiedyś na forum jakimś tam, planują kilka kinówek! I oby to była prawda.

Dnia 22.07.2013 o 21:07, nightfaler napisał:

Ale co by nie mówić, mokry jestem po tym zwiastunie :3

Haha, me too, me too ^^

Zauważyłeś, że z Minato zrobili jeszcze większego "bisha"? Może celują też w damską widownie. Patrząc na Free! i inne bishopodobne twory nie zdziwiłbym się xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2013 o 21:14, PAPISHON napisał:

Zauważyłeś, że z Minato zrobili jeszcze większego "bisha"? Może celują też w damską widownie.
Patrząc na Free! i inne bishopodobne twory nie zdziwiłbym się xD

I''ll just leave it here.

20130722212623

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2013 o 21:14, PAPISHON napisał:

Zauważyłeś, że z Minato zrobili jeszcze większego "bisha"? Może celują też w damską widownie.
Patrząc na Free! i inne bishopodobne twory nie zdziwiłbym się xD

Już podczas gry zdążyłem zauważyć, że jako moje alter-ego jest troszku zbyt zniewieściały:P
Teraz to już nie wiem co by musieli zrobić, żebym znowu tak na niego spojrzał xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2013 o 21:14, PAPISHON napisał:

> Mam nadzieje, że tych kinówek będzie parę... Materiału tam troszkę jest ;/
Z tego co wyczytałem kiedyś na forum jakimś tam, planują kilka kinówek! I oby to była
prawda.

> Ale co by nie mówić, mokry jestem po tym zwiastunie :3
Haha, me too, me too ^^

Zauważyłeś, że z Minato zrobili jeszcze większego "bisha"? Może celują też w damską widownie.
Patrząc na Free! i inne bishopodobne twory nie zdziwiłbym się xD

Widzę, że Atlus uważnie mnie obserwuje, skoro każdego swojego Minato nazywam "Bish".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się