Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 05.08.2013 o 22:28, Ichibanboshi-kun napisał:

Jeśli będzie naciskać na Ebę jak manga (176 chapter, na tym skończyłem z dwa lata temu
i zamierzam czytać dalej :) ) to będzie coraz słabsze. Pierwszy odcinek za mną, zobaczę
następne.


Tototo ma aż tyle rozdziałów? To się zaczynam zastanawiać, czy może nie zacząć czytać mangi a przestać oglądać anime. Fajnie to zrobili w Suzucę, pierwszą część mangi zekranizowali, a po resztę, to trzeba było zajrzeć do mangi i się w ogóle nie zawiodłem. Suzuka jako manga ( i anime ) jest naprawdę dziełem wysokich lotów.

Podobnie mam nadzieję, że będzie z Kimi no Iru Machi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2013 o 23:01, Piotrbov napisał:

Tototo ma aż tyle rozdziałów? To się zaczynam zastanawiać, czy może nie zacząć czytać
mangi a przestać oglądać anime. Fajnie to zrobili w Suzucę, pierwszą część mangi zekranizowali,
a po resztę, to trzeba było zajrzeć do mangi i się w ogóle nie zawiodłem. Suzuka jako
manga ( i anime ) jest naprawdę dziełem wysokich lotów.

Zaczynałem i to i to, ale wtedy już czytałem Kimi no Iru Machi i widząc tyle podobieństw skupiłem się na jednym, aby po jakimś czasie wrócić do drugiej mangi, a w tym przypadku była to Suzuka. Z tego powodu też nie mogę Ci powiedzieć jak się ma Suzuka w stosunku do Kimi no, ale jeśli ma takie durne pomysły <gł. bohater> jakie się pojawiają w Kimi no... Przynajmniej tak było do 176 chaptera, a w ciągu kolejnych 63 ch mogło się wiele wydarzyć.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
BTW. Jeśli jeszcze nie widzieliście Pacific Rim, to wrzucam link na zachętę:
http://www.youtube.com/watch?v=pn0MenBcz_s
Polecam, ja wiem, że kupuję DVD (z czasem BD) w dniu premiery :)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2013 o 03:39, Ichibanboshi-kun napisał:

Dlaczego tak ciekawe anime, bardzo dobrze wykonane jak Red Data Girl ma tak niską ocenę
na MALu ? Jestem po piątym odcinku i jak dla mnie jest to jeden z ciekawszych tytułów
jakie oglądałem.


Mi jakoś to anime nie podpadło. Brakowało w nim takiej werwy, która by powodowała że ogląda się ta serie przyjemnie. Ja się po prostu przy niej nudziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2013 o 19:41, LastOrder napisał:

A to spoko . Myślałem że chodziło ci ze z niego tuman :)

Tak właśnie myślałem, ze mnie zrozumiałeś :P Ale to problem pisowni, bo "ou" w Toumie to jest po prostu długie o.

Dnia 05.08.2013 o 19:41, LastOrder napisał:

Nie ma mowy żeby to upchali w 24 odcinki .Chyba nie są na tyle głupi . SnS nie znam mangi/novel
więc nie wiem co tam porobili konkretnie .

Właśnie problem leży w tym, że tak zrealizowali trzeci sezon SnS. Wszystkie tomy jakie zostały wepchnęli w finalną serię, a LN liczy sobie ich w sumie 26.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2013 o 03:03, PAPISHON napisał:

Ech, dziewczyna sobie kupiła Okamidena na DSa, trzeba będzie chyba pożyczyć konsolkę
i samą grę xD


Good giiiirl xD http://www.youtube.com/watch?v=yyDUC1LUXSU
Na allegro dorwała? Jak juz przejdziecie to ja chętnie się zamienię, na którąś z moich gier ;) Sam Okamidena nie przeszedłem, a Okami na Wii ma z reguły za wysoką cenę jak na używkę(80 złotych? Pogięło). Btw, bo nie sprawdzałem, czy Hideki Kamiya projektował i Okamidena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2013 o 03:39, Ichibanboshi-kun napisał:

Dlaczego tak ciekawe anime, bardzo dobrze wykonane jak Red Data Girl ma tak niską ocenę
na MALu ? Jestem po piątym odcinku i jak dla mnie jest to jeden z ciekawszych tytułów
jakie oglądałem.

Pomijając Aku no Hana, które jako jedyne anime doznało "zaszczytu" zagoszczenia na Drop liście (wraz z oceną 1), to RDG oraz Devil Survivor były dla mnie najgorszymi tytułami sezonu.

Swoją drogą, patrząc na AnimeChart, to jesienny sezon zapowiada się świetnie. Głównie tytuły akcji i komedie, z domieszką fantasy/supernatural/sci-fi oraz ecchi/haremu. Dla mnie strzał w dziesiątkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(Jaaaaa, nie mogę uwierzyć, że ja o to proszę tutaj. Zwykle odpowiadałem na takie rzeczy ;) )To proszę o polecenie mi czegoś z sezonu wiosennego/letniego co koniecznie trzeba obejrzeć. Wolałbym dwunastoodcinkowe seriale, aniżeli dwudziestocztero, ale jeśli są warte uwagi to przyjmę każdą propozycję.

Mnie się bardzo podoba Red Data Girl i tego się będę trzymał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2013 o 12:56, Mordant napisał:

Pomijając Aku no Hana, które jako jedyne anime doznało "zaszczytu" zagoszczenia na Drop
liście (wraz z oceną 1), to RDG oraz Devil Survivor były dla mnie najgorszymi tytułami
sezonu.

To nie widziałeś jeszcze złego anime ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2013 o 13:05, Ichibanboshi-kun napisał:

(Jaaaaa, nie mogę uwierzyć, że ja o to proszę tutaj. Zwykle odpowiadałem na takie rzeczy
;) )To proszę o polecenie mi czegoś z sezonu wiosennego/letniego co koniecznie trzeba
obejrzeć. Wolałbym dwunastoodcinkowe seriale, aniżeli dwudziestocztero, ale jeśli są
warte uwagi to przyjmę każdą propozycję.

Mhm Suisei no Gargantia oglądałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2013 o 12:56, Mordant napisał:

Pomijając Aku no Hana, które jako jedyne anime doznało "zaszczytu" zagoszczenia na Drop liście (wraz z oceną 1),

Obejrzyj sobie Mars of Destruction ->
http://myanimelist.net/anime/413/Mars_of_Destruction/stats
Anime którego (i tak zawyżone) oceny są tak złe że działają na ciekawskich jak wabik XD
Przekonasz się że najniższa możliwa ocena powinna być zarezerwowana dla dzieł naprawdę "wybitnych" które zasługują na swoją własną kategorię XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2013 o 13:54, Karharot napisał:

> Pomijając Aku no Hana, które jako jedyne anime doznało "zaszczytu" zagoszczenia
na Drop liście (wraz z oceną 1),
Obejrzyj sobie Mars of Destruction ->
http://myanimelist.net/anime/413/Mars_of_Destruction/stats
Anime którego (i tak zawyżone) oceny są tak złe że działają na ciekawskich jak wabik
XD
Przekonasz się że najniższa możliwa ocena powinna być zarezerwowana dla dzieł naprawdę
"wybitnych" które zasługują na swoją własną kategorię XD

Terefere, ja dałem MoD 9, bo bawiłem się tak dobrze, jak na innych anime na "9".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2013 o 14:15, Hubi_Koshi napisał:

> Terefere, ja dałem MoD 9, bo bawiłem się tak dobrze, jak na innych anime na "9".
So Bad it''s Good?

Exactly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz anime w którym "cycki"c latają po ekarnie a bohater jeszcvze o tym nawija to jest zjadliwe. Natomiast jesli nie to odpuść sobie. Ogólnie High School ma fajną fabułę, tylko czasami za dużo tych na c.

Jak coś pierw poczytaj sobie novel part I która jest na internecie przetłumaczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2013 o 15:17, Rosomak napisał:

Hej, a co sądzicie o anime High School DxD? Bo zastanawiam się czy nie obejrzeć tylko
chciałbym wiedzieć czy fajne


Porzuć wszelkie nadzieję. Jak dla mnie jest fatalne. Tylko dla tych, którym się spodobał Seiken no Qwaser.

Zobacz sobie dla przykładu najnowszy post na complexie sankaku. Jeśli ci się spodoba to śmiało oglądaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2013 o 14:34, Dared00 napisał:

> > Terefere, ja dałem MoD 9, bo bawiłem się tak dobrze, jak na innych anime na
"9".
> So Bad it''s Good?
Exactly.

Najlepszym podsumowaniem tego zjawiska jest pierwsza recenzja na tej liście ->
http://myanimelist.net/anime/413/Mars_of_Destruction/reviews
Jest tam dokładnie wyjaśnione dlaczego dzieło które zmienia postrzeganie całej animacji zasługuje na uznanie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2013 o 15:59, Karharot napisał:

Jest tam dokładnie wyjaśnione dlaczego dzieło które zmienia postrzeganie całej animacji
zasługuje na uznanie ;P


MUSZĘ..... TO..... OBEJRZEĆ.... TERAZ!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się