Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 12.11.2013 o 19:37, PAPISHON napisał:

Panowie, macie jakąś mange/anime o totalnym nieudaczniku? Może być motyw osamotnienia,
porzucenia, wyobcowania etc.
Może być komiczne, ale nie obrażę się za dołujące tytuły. Liczę na Was :)

Może braciszek z Oniichan Control się nada? XD
http://myanimelist.net/manga/13731/Oniichan%E2%98%86Control

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2013 o 20:04, PAPISHON napisał:

Onani Master jest też jedną z moich ulubionych mang, ale o Tatami Galaxy nie słyszałem.
Dzięki, już się zaopatruje :)

Mnie się bardzo podobało, liczę że i tobie przypadnie do gustu :) A Kaiji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2013 o 20:05, PAPISHON napisał:

Hahaha, nie dzięki... POSTOJE! :D

No co? Żadna z definiujących go cech nie jest czymś społecznie akceptowanym XD

Dnia 12.11.2013 o 20:05, PAPISHON napisał:

Od kiedy możesz pisać na czerwono? Wygląda jak czerwony długopis nauczycielki :D

Zmiana została wprowadzona parę godzin temu i niestety dotyczy wszystkich postów moderatorów, byłoby fajnie gdyby była opcja dawania tego tylko przy interwencjach i przypiętych postach bo obecnie każda "normalna" dyskusja w której uczestniczy moderator wygląda ciut dziwacznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi podać jakieś anime podobne do Death Note''a? Głównie mi chodzi o coś gdzie będą takie walki umysłowe i psychologiczne między bohaterami, a najlepiej jakby to wszystko zamykało się w lekko mrocznawym klimacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2013 o 20:47, Kalenos napisał:

Czy ktoś mógłby mi podać jakieś anime podobne do Death Note''a? Głównie mi chodzi o coś
gdzie będą takie walki umysłowe i psychologiczne między bohaterami, a najlepiej jakby
to wszystko zamykało się w lekko mrocznawym klimacie.

Oprócz wspomnianego Code Geass polecam jeszcze Kaiji - bohater musi brać udział w grach hazardowych organizowane przez mafijny syndykat, gdzie stawką są olbrzymie sumy i właściwie także jego życie. Dużo kombinowania, oszukiwania, blefowania i ogólnie zajebistosci. Sporo mroku tez jest. Imo oba tytuły są znacznie lepsze niż DN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2013 o 19:37, PAPISHON napisał:

Panowie, macie jakąś mange/anime o totalnym nieudaczniku? Może być motyw osamotnienia,
porzucenia, wyobcowania etc.

Pierwsze, co mi przyszło do głowy po przeczytaniu tego, to Neon Genesis Evangelion ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

One Piece 728
Hahaha
Oda lubi znęcać się nad Sanjim. Jak Violet

Spoiler

sobie przypomni o mężu, bo z tego co wiem ta moc
działa tak, że zapomina się o najbliższych, to będzie śmiesznie XD. To będzie hoho xD
Dowiedzieliśmy się dużo już o sytuacji w państwie i pewnych zależnościach. Jednak zostaje jeszcze pare nie wiadomych. Ciekawe czy Belemy zaatakuje Luffiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2013 o 16:53, qwerty5712 napisał:

One Piece 728

Spoiler

Dowiedzieliśmy się dużo już o sytuacji w państwie i pewnych zależnościach. Jednak zostaje
jeszcze pare nie wiadomych. Ciekawe czy Belemy zaatakuje Luffiego


Spoiler

Osobiście wątpię, ale jeśli zaatakuje to pewnie będzie podobny rozwój wydarzeń jak z Squardem z załogi Whitebearda. Zaatakuje a potem będzie mu doskwierać sumienie i spróbuje odpokutować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądałem jeszcze Kyoukai no Kanata, ale po trailerach wnioskowałem, że to będzie coś zdziebka bardziej poważniejeszego niż ostatnie dzieła Kyoto Animation a tu widzę coś takiego:
http://www.youtube.com/watch?v=ppUE0JKLhEc&feature=share
Nie mam nic przeciwko takim tańcom, ale tu się chyba mieli tłuć na śmierć i życie, a nie tańczyć. Czy Kyoto poszedło tę samom drogą pełną słodkości ja w K-ONach czy moża liczyć na coś więcej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2013 o 18:06, Pawciu45 napisał:

Nie mam nic przeciwko takim tańcom, ale tu się chyba mieli tłuć na śmierć i życie, a
nie tańczyć. Czy Kyoto poszedło tę samom drogą pełną słodkości ja w K-ONach czy moża
liczyć na coś więcej ?

Więcej. Jest takie typowe slice-of-life''owe pierdu pierdu od KyoAni, ale jest też akcja i drama. Bardzo to IMO Haruhi przypomina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2013 o 18:11, Dared00 napisał:

Więcej. Jest takie typowe slice-of-life''owe pierdu pierdu od KyoAni, ale jest też akcja
i drama. Bardzo to IMO Haruhi przypomina.


W sumie liczyłem na coś całkiem innego. Chociaż może się skuszę. Wymęcze dwa epizody i zobaczę. Czy może jest jakiś czas (odcinek), po którym KnK zaczeło cię wciągać ? W którym epizodzie zaczyna się akcja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2013 o 18:22, Pawciu45 napisał:

W sumie liczyłem na coś całkiem innego. Chociaż może się skuszę. Wymęcze dwa epizody
i zobaczę. Czy może jest jakiś czas (odcinek), po którym KnK zaczeło cię wciągać ? W
którym epizodzie zaczyna się akcja ?

Pierwszy arc trwa 4 odcinki, warto obejrzeć cały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2013 o 18:06, Pawciu45 napisał:

Nie oglądałem jeszcze Kyoukai no Kanata, ale po trailerach wnioskowałem, że to będzie
coś zdziebka bardziej poważniejeszego niż ostatnie dzieła Kyoto Animation a tu widzę
coś takiego:
http://www.youtube.com/watch?v=ppUE0JKLhEc&feature=share



Nazwijcie mnie zrzędą, ale tęsknię za starą, dobrą, niekejonowską kreska Kyoani. Do premiery K-ON nie mogłem się doczekać nowego anime tego studia. Teraz to po prostu nie mogę się przekonać do tej postkejonowskiej krechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2013 o 01:18, Ichibanboshi-kun napisał:

Nazwijcie mnie zrzędą, ale tęsknię za starą, dobrą, niekejonowską kreska Kyoani. Do premiery
K-ON nie mogłem się doczekać nowego anime tego studia. Teraz to po prostu nie mogę się
przekonać do tej postkejonowskiej krechy.


Tak. Poprzednie style były bardziej wyraziste. Patrząc na ich dzisiejsze praca, mało kto pomyślałby, że to oni zrobili Full Metal Panic!. Skąd to się wzieło u nich, to nie wiem. Pewnie to się teraz lepiej sprzedaje. Haruhi miała jeszcze dobry styl rysunku i też mogła być moe a teraz to tak jakby plama pasteli na ekranie.

http://iwannarofl.com/years_1292.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się