Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 04.04.2014 o 14:48, PAPISHON napisał:

Z serii Madokowe wieści część któraś tam. OST z Rebelliona wyszedł już jak kogoś to interesuje.

Swoją drogą, chyba na 1 kwietnia (!!!) ktoś coś wspominał na oficjalnej stronie o jakimś
tytule w uniwersum Madoki, ale że to prima aprilis wątpiłbym w prawdziwość informacji.

Rebellion ma jakby nie patrzeć

Spoiler

dość otwarte zakończenie

. Byłoby dziwne gdyby NIE pojawił się sequel -
Spoiler

Godoka vs Lucipher Homura!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Claymore ch149

Spoiler

No i ostatni spośród AB padli... Szkoda polubiłem zarówno Octavię jak i Chronosa, ale jeśli seria rzeczywiście zbliża się ku końcowi to logicznym jest, że pozostałości dawnych czasów muszą odejść w niebyt. Priscilla staje się coraz bardziej bezmyślnym potworem, a jej nowe "kończyny" to tylko dodatkowy nightmare fuel. Jednakże końcówka chaptera i "przebudzenie"... Tego się szczerze mówiąc nie spodziewałem i nie mówię, że jestem rozczarowany ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mahou Shoujo Madoka Magica Movie 3 - Rebellion
8/10
Film sam w sobie nawet całkiem niezły ale niestety nie dorównuje anime (ani nawet jego filmowej adaptacji). Co więcej po jego obejrzeniu mam to nieprzyjemne odczucie że nie powstał on po to aby dopowiedzieć dalszy ciąg tamtej historii czy też rozwinąć jakiś proszący się o to wątek a jedynie dlatego że anime się dobrze sprzedawało. Do tego zgrzyta mi to z zakończeniem anime które

Spoiler

przez nie dopowiedzenie losu Homury i pozostawiając go wyobraźni widza

było znacznie ciekawsze. Z kolei zakończenie Rebelilion zamiast skłaniać do przemyśleń nad sprawami poruszonymi w serii zawierało imo tylko jeden przekaz: "Tak długo jak będziemy na tym dobrze zarabiać jesteśmy gotowi dokręcać kolejne części", niby norma ale osobiście nie będę tego traktował jako kanon bo ciągnęłoby to w dół średnią ocenę jednego z najlepszych anime jakie zdarzyło mi się oglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się film akurat bardzo podobał (dałem 10/10), aczkolwiek filmy lepiej właśnie traktować jako swojego rodzaju alternatywną historię. W serii w sumie też zostawili otwarte zakończenie, jednak na inny sposób i zgodzę się, że tamto było trochę lepsze. Cóż, niezależnie od opinii, nie ma się co łudzić, te 2 filmy kompilacyjne i 3 dodatkowy powstały tylko na bazie popularności oryginalnej serii. Sam liczę, że to już jest koniec na dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fairy Tail 379

Spoiler

Ruszamy z fabułą do przodu. Tartaros w pada "lekki" niepokój związku z nieodpaleniem Twarzy. Kyouka nawet ucieka z pola walki, by obudzić mistrza E.N.D.a. Już nie mogę się doczekać tego momentu.

Opuszczona Erza nie może jednak narzekać na samotność - oto pojawia się Minevra. Z jednej strony to odgrzewany kotlet, z drugiej może to być ciekawa walka.

Główny temat tego rozdziału - walka Natsu i Lucy z Franmalthem. Pomysł z zerwaniem kontraktów idzie na duży plus. Tak samo na plus leci obkładanie ogromnym kamieniem demona przez Natsu(to będzie zabawnie wyglądało w anime).

Końcówka intrygująca - głównym celem Tartarosa nie była Twarz? Co hades miał na myśli mówiąc, że uwolni światło? Nie powiem, zaciekawiło mnie to.

Podsumowując - jest dobrze.



Fairy Tail 2014 odc.1
Rok czekania i... zero zawodu :)

Opening jest świetny(wpadająca w ucho muzyka połączona z ładną i dynamiczną animacją powoduje, że z emocji ciary przechodzą), ending również fajnie zrobiony. Widać, panowie rysownicy lubią paring NaLu :)

Sam odcinek stoi na wysokim poziomie. Pod względem technicznym wygląda wybornie. Kreska jest wyśmienita, postacie wyglądają bardzo ładnie, wszystko wydaje się takie żywe. Nowe kawałki muzyczne również przyjemnie się słucha i nie odstępują poziomem od poprzedniej serii.

Sama zawartość odcinka również zacna -
Spoiler

początek fillerowy, ale owy króciutki zapychacz fantastycznie przypomniał świetny klimat jaki zwykle panuje w gildii FT. Reszta odcinka to interesujący materiał mangowy na temat historii smoków.



Jeśli pozostałe odcinki będą trzymały taki poziom to... będzie cudnie. A dzisiejszy odcinek przypomniał mi, że jeśli chodzi o anime(nie mangę) to FT było najlepiej zrobione ze shoenów, które oglądam(Naruto, Bleach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2014 o 17:30, Andrzej15 napisał:

Fairy Tail 379

Spoiler

Ruszamy z fabułą do przodu. Tartaros w pada "lekki" niepokój związku z nieodpaleniem
Twarzy. Kyouka nawet ucieka z pola walki, by obudzić mistrza E.N.D.a. Już nie mogę się
doczekać tego momentu.

Opuszczona Erza nie może jednak narzekać na samotność - oto pojawia się Minevra. Z jednej
strony to odgrzewany kotlet, z drugiej może to być ciekawa walka.

Główny temat tego rozdziału - walka Natsu i Lucy z Franmalthem. Pomysł z zerwaniem kontraktów
idzie na duży plus. Tak samo na plus leci obkładanie ogromnym kamieniem demona przez
Natsu(to będzie zabawnie wyglądało w anime).

Końcówka intrygująca - głównym celem Tartarosa nie była Twarz? Co hades miał na myśli
mówiąc, że uwolni światło? Nie powiem, zaciekawiło mnie to.

Podsumowując - jest dobrze.


Myślę, że wiemy o co chodzi.

Spoiler

Lumen Histoire


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mobilki, jakie anime opłaca się teraz oglądać? Póki co patrząc na animetake nic ciekawego jeszcze nie wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2014 o 17:30, Andrzej15 napisał:

Opening jest świetny(wpadająca w ucho muzyka połączona z ładną i dynamiczną animacją
powoduje, że z emocji ciary przechodzą),

Nie jest to Snow Fairy, które napaliło mnie na pierwszą serie, ale ujdzie;p

Dnia 05.04.2014 o 17:30, Andrzej15 napisał:

przypomniał mi, że jeśli chodzi o anime(nie mangę) to FT było najlepiej zrobione ze shoenów,
które oglądam(Naruto, Bleach).

W życiu! Pod względem wykonania FT było najgorsze z najgorszych. Pod koniec zaczęło być trochę lepiej, ale zły posmak po pierwszych arcach pozostał (z kumplem mieliśmy ochotę dopaść grafików i animatorów za zepsucie mangi na którą tak wtedy czekaliśmy...).
Soundtrack nadrabiał za to oryginalnością, bo irish folku wcześniej w ww tasiemcach nie słyszałem, a do tego niektóre kawałki były (i nadal są!) ponadprzeciętną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zarówno pod wpływem hajpu jak i niekrytej ciekawości, wziąłem się za oglądanie Attack on Titan.
Od razu zaznaczam, że moja przygoda z anime to tylko (świetny do połowy) Death Note i pierwsza seria Naturo.
Obejrzałem już 15 odcinków AoT i stwierdzam, że jest słabo. Wypunktuje to co mnie najbardziej drażni:
1.

Spoiler

Wszystko dzieje się na zawołanie "bla bla bla, nie zawsze będziemy bezpieczni, kiedyś coś się wydarzy" I w tym samym momencie zjawia się wielki tytan. Kilka odcinków potem "bla bla bla, zabiję wszystkich tytanów" i w tym momencie zjawia się po raz drugi. A to tylko dwa przykłady.


2.
Spoiler

Dialogi kompletnie o niczym. Od kilku odcinków wszystko zamykało się w wymawianych w różnych kombinacjach treści: a) Musimy chronić Erena b) Tyle osób zginęło, c) OMG tak się boję, dlaczego nic nie mogę zrobić?.


3.
Spoiler

Denne i nie wnoszące praktycznie nic monologi postaci, a w szczególności Armina.


4.
Spoiler

Sztucznie nakreślona atmosfera oblężenia miasta przez tytanów. Raz na jakiś czas jest pokazane, że któryś kogoś zeżarł, ale mniej więcej co dwie minuty ktoś musi nam stale przypominać, że zginęło już tyle osób, a ile jeszcze zginie to już lepiej nie myśleć. Fajnie, tylko że w ogóle nie czuć tego, że ginie tylu wojowników.


5.
Spoiler

"W roku 845 znikąd pojawili się dwaj tytani - jeden gigantyczny, drugi opancerzony (a trzeci włochaty). Zaczęło mnie to śmieszyć już za trzecim razem, teraz jedynie irytuje. Ja wiem, że anime niemal zawsze są przeciągane aby jak najmniej ruszyć mangi, a zrobić jak najwięcej odcinków, ale to co się tutaj wydarzyło przez 15 odcinków, można by spakować w trzech i to z masą dialogów. Zanim dojdzie do jakiejkolwiek akcji to najpierw musimy wysłuchać jałowych dyskusji o niczym, aby zobaczyć minutę czegoś fajnego i tak w kółko.


6.
Spoiler

Całe to niebezpieczeństwo walki z tytanami też nie jest jakoś specjalnie wiarygodne. Niby tak się ich boją i unikają jak mogą, a jak przyjdzie co do czego to ciachają jednego za drugim.



Obejrzę to do końca, bo nie zwykłem zostawiać czegoś rozgrzebanego w połowie. Jednak jak na razie jestem bardzo zawiedziony. Jedyny odcinek, który pozostawił mnie z mega zaciekawieniem to ten w którym
Spoiler

Eren zmienił się w niekompletnego tytana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chuunibyou demo Koi ga Shitai! Ren

Pewne serie nie powinny mieć sequeli ...
Pierwsza seria była całkiem sympatyczna - ot taki porządny średniak. Dość zabawna historia miłosna, syndrom gimbusa i problemy z tym związane. Całkiem spoko, a i zakończenie miało takie raczej zamknięte, dlatego zdziwiłem się, że robią sequel. A mając w pamięci, że oglądało się miło, to zabrałem się za kontynuację.
No cóż. Mówiąc bez ogródek, ta jest niesamowicie denna. Brak mi słów by wyrazić jak głupia, nudna i randomowa ona jest. Jak kompletnie zmarnowano potencjał na "rywalkę" Rikki. Jak brak praktycznie jakiegokolwiek progresu fabularnego. Jak to wszystko jest na siłę. Wow. Tak słabe, tak stracony czas. Nie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

News dnia: Non Non Biyori z drugim sezonem!
Pierw Kiniro Mosaic, teraz Non Non...tyle relaksujących chwil przede mną! ^ _ ^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem pierwszy odcinek Gokukoku no Brynhildr i nie wiem co o tym sądzić. Zapowiada się na Elfen Lied 2.0 (w sumie nic dziwnego, bo autor ten sam), do tego 13 epków przy 55 chapterach mangi (więc skończy się jak z Noragami, czyli wymyślą coś na poczekaniu). Nie wiem czy dropnąć czy brnąć dalej. Ale opening ma świetny.

Było jeszcze Mahouka Koukou no Rettousei, ale za mało mam informacji na ten temat, żeby się wypowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2014 o 17:29, NeroNarmeril napisał:

Obejrzałem pierwszy odcinek Gokukoku no Brynhildr i nie wiem co o tym sądzić. Zapowiada
się na Elfen Lied 2.0 (w sumie nic dziwnego, bo autor ten sam), do tego 13 epków przy
55 chapterach mangi (więc skończy się jak z Noragami, czyli wymyślą coś na poczekaniu).
Nie wiem czy dropnąć czy brnąć dalej. Ale opening ma świetny.


Przypomina w sensie latających kończyn czy elementów psychodelii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2014 o 17:54, LastOrder napisał:


Przypomina w sensie latających kończyn czy elementów psychodelii?


Po openingu wnioskuję, że będzie jatka. Zresztą miały być ''ciekawe'' zgony w odcinku (

Spoiler

wessanie nogi do pompy w basenie i w konsekwencji utopienie...

), tylko
Spoiler

heroina przewiduje przyszłość i może temu zapobiec

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2014 o 17:58, NeroNarmeril napisał:

Po openingu wnioskuję, że będzie jatka. Zresztą miały być ''ciekawe'' zgony w odcinku
(

Spoiler

wessanie nogi do pompy w basenie i w konsekwencji utopienie...

), tylko
Spoiler

heroina
przewiduje przyszłość i może temu zapobiec

.


Czyli takie ,, Oszukać przeznaczenie" . Dzięki będzie pierwsza seria do zalukania w sezonie. Czasami to co wydaje się słabe jest słabe. Ale może pośmieje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2014 o 17:29, NeroNarmeril napisał:

Obejrzałem pierwszy odcinek Gokukoku no Brynhildr i nie wiem co o tym sądzić. Zapowiada się na Elfen Lied 2.0 (w sumie nic dziwnego, bo autor ten sam), do tego 13 epków przy 55 chapterach mangi (więc skończy się jak z Noragami, czyli wymyślą coś na poczekaniu).

Skanlacja jest o ponad 2 tomy w tyle za tym co wychodzi w Japonii więc materiału do zaadaptowania jest znacznie więcej (teraz pewnie gdzieś około 80 chapterów).
Do tego te same studia które robią GnB były swego czasu odpowiedzialne za Elfen Lied czyli jest szansa że zrobią tak samo jak tam i wybiorą sobie na zakończenie koniec jakiegoś arca ale samą historię zostawią otwartą po to aby później dokręcić sequel (GnB jest znacznie mniej kontrowersyjny niż EL więc jest szansa że tym razem projekt nie zostanie zduszony). Oczywiście gwarancji żadnej nie ma i ostatecznie możemy dostać kolejne anime które powstało tylko po to aby zapełnić wolne miejsce w sezonie...

-> LastOrder

Dnia 06.04.2014 o 17:29, NeroNarmeril napisał:

Przypomina w sensie latających kończyn czy elementów psychodelii?

Trochę tego drugiego też się znajdzie ale póki co w mandze są głównie jatki. Poza tym póki co GnB jest niestety lżejsze od EL (choć wciąż ma mroczne momenty).

Dnia 06.04.2014 o 17:29, NeroNarmeril napisał:

Czyli takie ,, Oszukać przeznaczenie"

Nie, na samym początku może to tak trochę wyglądać ale to tylko poboczny wątek,

Spoiler

w dalszej części zdolność przewidywania przyszłości (jako jedna z kilku mocy) będzie używana głównie do walki z organizacją która na bohaterów poluje i pod tym względem będzie temu bliżej do Mirai Nikki (włącznie z pojedynkiem z inną osobą zdolną przewidywać przyszłość).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na MALu już twierdzą, że będzie jak z Elfen Lied, czyli anime only ending (w openingu jest postać, której w mandze nie ma).

Zresztą skoro widzę, że skanlacja jest tak daleko w tyle, to nie mam co się zabierać za to w tej chwili (i tak czekam na Noragami...)

Dnia 06.04.2014 o 18:29, Karharot napisał:

> Czyli takie ,, Oszukać przeznaczenie"
Nie, na samym początku może to tak trochę wyglądać ale to tylko poboczny wątek,

Spoiler

w
dalszej części zdolność przewidywania przyszłości (jako jedna z kilku mocy) będzie używana
głównie do walki z organizacją która na bohaterów poluje i pod tym względem będzie temu
bliżej do Mirai Nikki (włącznie z pojedynkiem z inną osobą zdolną przewidywać przyszłość).



Jeszcze brakuje

Spoiler

yandere Yuno

do kompletu... Chociaż ją bym strawił, gdyby nie
Spoiler

debilny Yuki i cała reszta menażerii

.

Skoro mówisz jak jest, to widzę, że to nie moje klimaty i anime robi wypad z listy. :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2014 o 18:35, NeroNarmeril napisał:

Zresztą skoro widzę, że skanlacja jest tak daleko w tyle, to nie mam co się zabierać za to w tej chwili (i tak czekam na Noragami...)

Jest szansa że anime zwiększy zainteresowanie serią i ekipa robiąca tą skanlację postara się nadrobić zaległości.

Dnia 06.04.2014 o 18:35, NeroNarmeril napisał:

Jeszcze brakuje

Spoiler

yandere Yuno

do kompletu... Chociaż ją bym strawił, gdyby nie
Spoiler

debilny Yuki i cała reszta menażerii

.

Krwiożerczego odpowiednika Yuno czy Lucy póki co tu niestety nie ma ale pocieszeniem może być to że główny bohater ma nie tylko mózg ale i kręgosłup i z obydwu robi użytek.

Dnia 06.04.2014 o 18:35, NeroNarmeril napisał:

Skoro mówisz jak jest, to widzę, że to nie moje klimaty i anime robi wypad z listy. :<

Twoja wola. Póki co sam nie jestem nastawiony do mangi (anime jeszcze nie widziałem) całkowicie pozytywnie (poziom "całkiem fajne ale nic więcej") więc nie będę się silił aby kogoś na to nawracać. Jeśli już to imo na razie bardziej na uwagę zasługuje wcześniejsza manga tego autora czyli Nononono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 05.04.2014 o 17:55, SurgeonOfDeath napisał:

Myślę, że wiemy o co chodzi.

Spoiler

Lumen Histoire



Faktycznie, może to być. Totalnie o niej zapomniałem.

>
>W życiu! Pod względem wykonania FT było najgorsze z najgorszych. Pod koniec zaczęło być trochę lepiej, ale zły posmak po pierwszych arcach pozostał (z kumplem mieliśmy ochotę dopaść grafików i animatorów za zepsucie mangi na którą tak wtedy czekaliśmy...).
>
Jeśli FT jest źle wykonane, to jakie miałbyś zdanie o serii Naruto Shippuden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się