Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 18.04.2014 o 19:24, nightfaler napisał:

S☆D 7,73........................................ da fak

"A bo to głupie jakieś, w ogóle o co chodzi, nie ma fabuły, jakieś losowe odcinki i wcale niepodobne do Cowboy Bebop"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2014 o 13:32, NeroNarmeril napisał:

:<


Już wyszedł ostatni chapter. Najlepsza manga jaką czytałem - a czytałem ich mało..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

The World God Only Knows 268 FINAL

Spoiler

ZAKOŃCZENIE BEZ HAREMU! Sukces! Czyli w tej krainie zdeprawowanych istot (aka Japonii) jednak wciąż są autorzy którzy potrafią zrobić w tego rodzaju serii nie tylko bohatera który nie jest fajtłapą ale również takiego który potrafi ostatecznie podjąć jakąś decyzję a nie zostawiać serię z paskudnym otwartym zakończeniem bądź dwudziestoma dziewczynami uganiającymi się za bohaterem.

Poza tym - o ile początkowo oceniłbym tę serię zdecydowanie niżej o tyle ostatni arc to prawdziwe dzieło sztuki. To co miałem za lenistwo i błędy fabularne okazało się mieć logiczne i klarowne reguły a całość nabrała dodatkowej głębi.



Co mam powiedzieć - za całokształt należy się 9+/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2014 o 21:41, ziptofaf napisał:

The World God Only Knows 268 FINAL


Spoiler

Well, spodziewałem się, że kij wyjdzie z haremu, ale że Keima sam wyszedł z inicjatywą, żeby wybrać tę jedyną to już się nie spodziewałem. Tylko Tenri szkoda, przez lata sobie robiła nadzieje...



I nie zgodzę się, że ostatni arc to dzieło sztuki. Takim to można nazwać arc z
Spoiler

boginiami

, w sumie pasowałoby mi nawet zakończenie mangi na nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2014 o 21:52, NeroNarmeril napisał:

Spoiler

Well, spodziewałem się, że kij wyjdzie z haremu, ale że Keima sam wyszedł z inicjatywą,
żeby wybrać tę jedyną to już się nie spodziewałem. Tylko Tenri szkoda, przez lata sobie
robiła nadzieje...



"Małą nadzieję", bo wiedziała z góry, że

Spoiler

Keima pójdzie do Chihiro ;)

Nie zmienia to faktu, że świetne kilka lat czytało się tę mangę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2014 o 21:52, NeroNarmeril napisał:

Spoiler

Well, spodziewałem się, że kij wyjdzie z haremu, ale że Keima sam wyszedł z inicjatywą,
żeby wybrać tę jedyną to już się nie spodziewałem. Tylko Tenri szkoda, przez lata sobie
robiła nadzieje...


Spoiler

I tak ma farta że Keima nie uznał Yokkyun ( http://ginnodangan.files.wordpress.com/2011/06/twgok212-05.jpg) za najlepszy wybór! Choć nie ukrywam, samemu nastawiałem się lekko na Kanon, Tenri... lub Harem. Ten wybór mnie lekko zaskoczył ale cóż, o wiele bardziej wolę taki aniżeli "otwarte" zakończenia które są częste i za każdym razem doprowadzają mnie do szewskiej pasji. No i Keima okazał się bardzo uczciwą osobą pod koniec - uprzedził Tenri że nic z tego nie będzie oraz, co rzadkie, naprawdę zdawał sobie sprawę z tego że tak wiele osób było z nim związanych. A to w tym gatunku mangi nie zdarza się... dosłownie nigdy.


Dnia 18.04.2014 o 21:52, NeroNarmeril napisał:

I nie zgodzę się, że ostatni arc to dzieło sztuki. Takim to można nazwać arc z

Spoiler

boginiami

,
w sumie pasowałoby mi nawet zakończenie mangi na nim.

Spoiler

Problem w arcu z boginiami leżał w jednym - wszystkie te boginie były już w "podbitych" dziewczynach, wszystkie z tej samej klasy. I jakoś nie dawało mi to spokoju (zresztą nie tylko mi, było to bezpośrednio poruszone w mandze) i brzmiało nieco dziwnie. A potem nadszedł ostatni arc i nagle wszystko stało się jasne, dlatego oceniam go tak wysoko. Dosłownie "The World God Only Knows".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=3a70-3G-Hb4
Dlaczego (chyba) nikt nie wymienił nic z tej listy w tym temacie? Nie licząc świetlików, które w Polsce są tak popularne, że nawet puszczają go w kinach?

Tyle dobrych filmów mi uciekło ;(
Z listy dodatkowo widziałem tylko tą opowieść o kotach i z czystym sercem mogę polecić każdemu zdołowanemu ;p Świetnie podnosi na duchu. Ba nawet bawi, nie pamiętam kiedy ostatnim razem śmiałem się tak, jak na pewnej scenie podczas wielkiej uczty ^^


i wciąż czekam na dobrą duszyczkę:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=528&pid=44834

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2014 o 22:10, nightfaler napisał:

Tyle dobrych filmów mi uciekło ;(

Polecam Porco Rosso, oglądałem i to naprawdę kawałek fajnego kina.

Dnia 18.04.2014 o 22:10, nightfaler napisał:

i wciąż czekam na dobrą duszyczkę:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=528&pid=44834

Jeśli o KLK chodzi to OST wychodzi 7 Maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chlip, chlip. Będę tęsknić za TWGOK. Jedna z najlepszych mang jakie czytałem z bardzo fajnymi postaciami a szczególnie głównym bohaterem. Końcówka mnie nie rozczarowała, bardzo dobre zakończenie i arcyciekawy ostatni arc, no i stało się to czego najbardziej chciałem

Spoiler

od samego początku praktycznie kibicowałem Chihiro, więc zakończenie ma u mnie dodatkowy plus :)

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2014 o 12:08, Pablo_Querte napisał:

Czy Hitsugi no Chaika ma coś do zaoferowania oprócz brwi?

Oglądam to, dwa epki wyszły i w sumie... nic szczególnego. Fabuła nie rysuje się jakoś super interesująco, oglądam chyba tylko dlatego że główna bohaterka jest całkiem sympatyczna (brwi są zabójcze...). Ogólnie nie mam w zwyczaju dropić serii, więc obejrze do końca.

Swoją drogą. Rewatchuje Haruhi. Powiedzcie mi, czy mi się zdaje czy

Spoiler

przedstawiony atak Asakury na Kyona w 3 albo 4 epie (jeśli chodzi o chronologie)

w novelce jest gdzieś dopiero pod koniec pierwszego tomu? Tak się wkręciłem znowu Haruhi, że zacznę czytać chyba novelki. Ile tego obecnie wyszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2014 o 13:38, PAPISHON napisał:

Oglądam to, dwa epki wyszły i w sumie... nic szczególnego.

No to się wstrzymam. Może jeszcze jakieś anime sie wybije.

Dnia 20.04.2014 o 13:38, PAPISHON napisał:

Rewatchuje Haruhi. Ile tego obecnie wyszło?

Light novel ma jeszcze inną kolejność niż anime, a tomów ukazało się 11. Możesz sprowadzić po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fairy Tail 381

Spoiler

Liczyłem na wielką walkę Miry z demonem, ale takie zakończenie pojedynku też może być. Ważne jest, że Natsu się nie pojawił :)

1. Mira dostaje bęcki od Sayli - trzeba przyznać, ten demon koksi.
2. Flashback z dzieciństwa Miry i jej rodzeństwa to największy plus chapa. Historia jest interesująca ale i smutna, wspomnienia nie zostały wsadzone na siłę - czyli jest ok. Zastanawiam się tylko, co się później stało w FT, że Mira stała się taka... psychopatyczna:P
3. Wejście Elfmana - kupuję fakt, że został "przywołany" przez swoją siostrę. Kadr z jego uderzeniem jest fajnie narysowany. Liczyłem jednak, że tą walkę wygra Mira. i pytanie, czy to faktycznie jest koniec pojedynku.

Następny rozdział ma być specjalny. Może w nim być coś ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się