Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Black Lagoon: The Second Barrage
Drugi sezon dużo słabszy od pierwszego. Historia średnia, walki ciekawe.
Chociaż wampiry, przecinanie kataną pocisku to trochę w inną stronę idzie niż oczekiwałem.

Dałem 7/10, bo mimo wszystko jednak, to anime o źle. Zło jest dobre, a dobro nudne xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Black Lagoon: The Second Barrage

Dnia 23.04.2014 o 23:12, SurgeonOfDeath napisał:

Drugi sezon dużo słabszy od pierwszego. Historia średnia, walki ciekawe.
Chociaż wampiry, przecinanie kataną pocisku to trochę w inną stronę idzie niż oczekiwałem.

Przynajmniej nie były to prawdziwe wampiry ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2014 o 22:27, nightfaler napisał:

Myślę i myślę, ale nic nie wymyślę ;/
Na co odpisujesz?


Chciałeś jakieś gnioty :). Niepotrzebnie skasowałem cytowanie twojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2014 o 10:33, MistrzSeller napisał:

Jest jakieś dobre wzruszające anime o miłości pomiędzy chłopcem a dziewczyną (...)

Przejrzałem listę i z anime, których nie widziałeś, a w pewnym stopniu spełnia twoje wymagania mógłbym polecić te produkcje (nie napisałeś jednoznacznie, że chodzi ci tylko o seriale, dlatego w propozycjach sa też filmy):

http://myanimelist.net/anime/1033/Sennen_Joyuu
http://myanimelist.net/anime/16528/Hal
http://myanimelist.net/anime/10408/Hotarubi_no_Mori_e
http://myanimelist.net/anime/585/Mimi_wo_Sumaseba
http://myanimelist.net/anime/6594/Katanagatari
http://myanimelist.net/anime/3701/Kaiba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2014 o 23:33, Pawciu45 napisał:

Chciałeś jakieś gnioty :)

Interlude gniotem? Rozumiem że to jak coś odbierasz jest kwestią gustu ale ten tytuł z całą pewnością nie zasłużył sobie na miejsce na liście gniotów tylko dlatego że Tobie się nie podobał.
To trochę tak jakbym ja wymienił w takim zestawieniu TTGL tylko na podstawie tego że mnie od tej serii odrzuciło ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2014 o 23:33, Pawciu45 napisał:

Chciałeś jakieś gnioty :). Niepotrzebnie skasowałem cytowanie twojego postu.

Nie załapałeś. Przeczytaj jeszcze raz mojego posta w kontekście ostatniej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O przepraszam, ale Hyakka Ryouran: Samurai Girls gniotem nie nazwałbym. Wybitne dzieło to to nie jest, ale gniotem nie nazwałbym tej serii. Jedna z nielicznych "cycatych echi" która mi się podobała. Solidne 6/10 się należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja lista gniotów:
Seikon no Qwaser <- anime o ssaniu
Code:Breaker <- syf udający inteligentne anime
Canaan <- nuda(nie udało mi się obejrzeć więcej niż 1 odcinek)
Clannad <- nudne, dobre, słabe, gra na uczuciach, brzydka kreska,...., gniot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2014 o 00:15, PAPISHON napisał:

O przepraszam, ale Hyakka Ryouran: Samurai Girls gniotem nie nazwałbym. Wybitne dzieło
to to nie jest, ale gniotem nie nazwałbym tej serii. Jedna z nielicznych "cycatych echi"
która mi się podobała. Solidne 6/10 się należy.

cytate anime powinny mieć swoją własną skalę. W pewnym sensie zrobić genialne echi jest wyczynem.
Chyba nie istnieje echi, któremu dałem 10.

Jest jeden odcinek Queen Blade Ova(Special 1 z elfką), któremu dałbym 10 xD gdyby można by ocenić sam jeden odcinek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2014 o 18:08, nightfaler napisał:

Polećcie Mistrzowi jakieś faktycznie gnioty.


Poleciłbym SAO, gdyby nie fakt, że widział 3/4 i nawet dał 8. Zawsze zostaje jeszcze Guilty Crown.

I nigdy nie nazwałbym serialu o pokazywaniu cycków i tyłków gniotem, po prostu spełnia zadanie jakie postawili sobie twórcy. Gorzej, jeśli pokazywanie cycków zabija duch materiału źródłowego, jak było z Freezingiem, animowany Freezing to był gniot podczas gdy manga też ma cycki, ale czyta się ją sto razy lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2014 o 00:22, SurgeonOfDeath napisał:

Clannad <- nudne, dobre, słabe, gra na uczuciach, brzydka kreska,...., gniot


Ciekawe, że spotykam się nie pierwszy raz z określeniem "brzydka kreska" w odniesieniu co do tego anime. Szkoda, że większość "znafcuf" nie zauważa tego, że animacje i tła to pierwsza liga jeśli chodzi o anime wydawane w tamtych czasach. No i że tak brzydka kreska bierze się nie od twórców anime, tylko że jest prawie dokładną kalką z visual novelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2014 o 12:35, PAPISHON napisał:


> Clannad <- nudne, dobre, słabe, gra na uczuciach, brzydka kreska,...., gniot


Ciekawe, że spotykam się nie pierwszy raz z określeniem "brzydka kreska" w odniesieniu
co do tego anime. Szkoda, że większość "znafcuf" nie zauważa tego, że animacje i tła
to pierwsza liga jeśli chodzi o anime wydawane w tamtych czasach. No i że tak brzydka
kreska bierze się nie od twórców anime, tylko że jest prawie dokładną kalką z visual
novelki.

To jest moja subiektywna opinia. Widziałem starsze i ładniejsze anime. Wszystkie dziewczyny w tym anime różnią się tylko kolorem oczu i włosami. Dla mnie, to wada zwłaszcza, że wszystkie postaci żeńskie wyglądają tak samo brzydko.
W VNki nie gram, bo za stary jestem na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2014 o 12:46, SurgeonOfDeath napisał:

W VNki nie gram, bo za stary jestem na to.

Yeah, Saya no Uta, Fate/Stay Night, Dangan Ronpa, Higurashi, Umineko to wszystko jest dla przedszkolaków XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2014 o 13:14, Hubi_Koshi napisał:

> W VNki nie gram, bo za stary jestem na to.
Yeah, Saya no Uta, Fate/Stay Night, Dangan Ronpa, Higurashi, Umineko to wszystko jest
dla przedszkolaków XD

Bo niechce mi się przez kilka dni siedzieć i klikac dialogi.
(Wszystki wątki etc). Jeszcze w takie jak w castel fantasia pogram, jest coś oprócz klikania i czytania. Nie, żebym nie lubił czytać. W końcu w dzień przeczytalem wszytkiem tomy naruto. Tylko nie mam czasu na to.
Prościej obejrzeć anime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2014 o 13:55, SurgeonOfDeath napisał:

Bo niechce mi się przez kilka dni siedzieć i klikac dialogi.
(Wszystki wątki etc). Jeszcze w takie jak w castel fantasia pogram, jest coś oprócz
klikania i czytania. Nie, żebym nie lubił czytać. W końcu w dzień przeczytalem wszytkiem
tomy naruto. Tylko nie mam czasu na to.
Prościej obejrzeć anime.

I co ma do tego wiek? Mów co naprawdę chcesz powiedzieć a nie rzucasz takimi tekstami. A problem z "obejrzeniem anime" polega na tym że w nich jest zawsze wszystko mocno okrojone jeśli nie wręcz totalnie pozmieniane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2014 o 14:02, Hubi_Koshi napisał:

I co ma do tego wiek? Mów co naprawdę chcesz powiedzieć a nie rzucasz takimi tekstami.
A problem z "obejrzeniem anime" polega na tym że w nich jest zawsze wszystko mocno okrojone
jeśli nie wręcz totalnie pozmieniane.

To, co naprawdę chciałem, to powiedzieć to to, że VNki są wporzo tylko nie mam na nie czasu.
To ty rzucasz wnioskiem, że VNki są dla przedszkolaków.

Jeśli nie mogę znaleźć czasu dla anime, to co dopiero dla Vnki. Gdybym miał czas, to skończyłbym cykl Fundacji Assimova. Black logon ostatnie 4 odcinki próbowałem obejrzeć przez miesiąc...
Gdybym miał czas, to chętnie bym sobie posiedział tydzień przy FSN.

Z wiekiem czasu jest mniej niestety. Jak pracujesz 40h w tygodniu to ile czasu poświęcisz na anime.
Ja poświęcałem mało, bo byłem zbyt zmęczony, żeby oglądać coś ambitnego. Patrząc na twój blog widzę, że też nie masz dużo czasu. Więc zrozum mnie. Ja szanuję twój czas i mi szkoda go marnować na dyskuję na temat tego co miałem na myśli. EOT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2014 o 14:52, SurgeonOfDeath napisał:

To ty rzucasz wnioskiem, że VNki są dla przedszkolaków.

"W VNki nie gram, bo za stary jestem na to."
I jak ja to miałem zinterpretować? W pełni cię rozumiem i nic ci nie zarzucam, po prostu trochę wyraźniej komunikuj to co chcesz powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2014 o 00:12, nightfaler napisał:

> Chciałeś jakieś gnioty :). Niepotrzebnie skasowałem cytowanie twojego postu.
Nie załapałeś. Przeczytaj jeszcze raz mojego posta w kontekście ostatniej strony.


Zrobiłem fail roku. Pominąłem nie zauważając tego jedną stronę a później, że twój post nie był odpowiedzią na żaden inny myślałem, że zaczynasz rozmowę od początku. Źle to sobie ułożyłem.

@Karharot
Wśród moich kolegów od anime doszliśmy do wniosku, że to gniot. Choć moja grupa to zapewne dalej nie jest za duża grupa reprezentatywna, żeby wydać głos na cały świat. Ja sam w tym filmie kompletnie nic nie znalazłem, ale może to rzeczywiście tylko kwestia gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się