Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Ktoś wie kiedy będzie najnowszy chapter Yotsuby? Dokładniej mówiąc #86. Już prawie rok minął od poprzedniego tłumaczenia i ani widu, ani słychu póki co :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2014 o 22:33, SiDi napisał:

Ktoś wie kiedy będzie najnowszy chapter Yotsuby? Dokładniej mówiąc #86. Już prawie rok
minął od poprzedniego tłumaczenia i ani widu, ani słychu póki co :(

Prawie rok nie czytałem Yotsuby i tylko 6 chapów do tego momentu doszło. Jaka szkoda, pamiętam że prawie 60 - 70 przemieliłem jednej nocy. Teraz mi szkoda nadrabiać, bo tak szybko to przeczytam, że nie zdąże się nawet tym "zadowolić"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siema
mam takie skromne pytanie (hihi,tak zielooooony w tym jestem): a otóż jaka jest różnica pomiędzy LN a mangą ???Czy po każdy tytuł posiada LN jak i mangę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2014 o 17:35, kantoro napisał:

siema
mam takie skromne pytanie (hihi,tak zielooooony w tym jestem): a otóż jaka jest różnica
pomiędzy LN a mangą ???Czy po każdy tytuł posiada LN jak i mangę ?

LN (Light Novel) to po prostu książka z dołączonymi gdzieniegdzie ilustracjami. Co do tytułów, najczęściej sytuacja jest taka że autor pisze LN, która jest następnie adaptowana jako anime i/lub manga. Oczywiście są wyjątki, ale sytuacja najczęściej wygląda tak jak opisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2014 o 17:35, kantoro napisał:

siema
mam takie skromne pytanie (hihi,tak zielooooony w tym jestem): a otóż jaka jest różnica
pomiędzy LN a mangą ???

LN - Light Novel, czyli taka książka, na dodatek zazwyczaj wielotomowa. Literatura dla mas. Najczęściej ma "mangowe" ilustracje.
Manga - komiks japoński. Znaczenia słowa komiks chyba nie muszę wyjasniać ;)
>Czy po każdy tytuł posiada LN jak i mangę ?
Nie każdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2014 o 17:35, kantoro napisał:

siema mam takie skromne pytanie: a otóż jaka jest różnica pomiędzy LN a mangą ???

Manga można powiedzieć jest odpowiednikiem komiksów. LN to właściwie zwykła książka z pododawanymi między stronami obrazkami (ale jest ich stosunkowo nie wiele).

Dnia 29.04.2014 o 17:35, kantoro napisał:

Czy po każdy tytuł posiada LN jak i mangę ?

Oczywiście że nie. Jest to zależne w dużej mierze od popularności ale i to nie jest zasadą. Popularne mangi nie dostają zwykle swojej wersji w LN natomiast popularne LN często mają swój odpowiednik w mandze (np. Shana). Wynika to z tego że mangi w Japonii są nieporównywalnie popularniejsze od LN (co widać w wynikach sprzedaży) i trafiają do szerszego grona odbiorców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok dzięks za pomoc a mam jeszcze takie pytanie w którym momencie (czy w ogóle jest to w anime) dowiadujemy się że

Spoiler

kanade "ma " serce od otonashiego ?

(chodzi o angel beats)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2014 o 18:09, kantoro napisał:

ok dzięks za pomoc a mam jeszcze takie pytanie w którym momencie (czy w ogóle jest to
w anime) dowiadujemy się że

Spoiler

kanade "ma " serce od otonashiego ?

(chodzi o angel beats)


Z tego co pamiętam w ostatnim odcinku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2014 o 19:03, Pawciu45 napisał:

Będzie ktoś to czytał ?

Nawet nie miałem pojęcia o istnieniu tego ale będę miał na uwadze by któregoś dnia zakupić, może być ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2014 o 04:09, Buhahahahaha napisał:

http://amvnews.ru/index.php?go=Files&in=view&id=5458

Kto rozpozna conajmniej 70% bez patrzenia na liste? :D

Z czystym sumieniem zakładam, że znam ponad 50%. Nie mam siły stopować co parę klatek i się upewniać;p Nie mam też jakiegoś wyszukanego zmysłu kalkulującego który zliczył by faktycznie, ilę z nich znam, a ile nie(biedak gubi się na tych scenach z przenikającymi się postaciami, wykonującymi te same ruchy ;( )

I CZY JA TAM WIDZIAŁEM K''n''K?!?!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2014 o 23:21, nightfaler napisał:

Dnia 29.04.2014 o 23:21, nightfaler napisał:

I CZY JA TAM WIDZIAŁEM K''n''K?!?!?


Trudno nie zauważyć Shiki. Ja podobnie jak Ty, jestem pewien że znam albo w najgorszym wypadku kojarzę ponad 50% anime z tej AMVki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2014 o 13:34, Dared00 napisał:

Z ostatniej chwili: JG wyda Unbreakable Machine-doll i Boku wa Tomodachi ga Sukunai.

Oczywiście mangi, nie LN. Eh...



Mógłby ktoś powydwać trochę LN w Polsce. Kupiłbym.:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2014 o 18:36, lRayl napisał:

Mógłby ktoś powydwać trochę LN w Polsce. Kupiłbym.:|

JG powiedziało, że próbuje coś załatwić z Japończykami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry pomysł. Zaczynają nowe serie (wciąż niezakończone), więc nie wiadomo czy podołają, czyli albo bardzo powolne wydawanie lub też nawet przerwanie wydawania niektórych serii. Lepiej żeby kończyli to co zaczęli niż ciągle brali się za kolejne, bo mogą w końcu nie wyrobić się, a to chyba nie jest duże wydawnictwo. Już kiedyś się zresztą na nich przejechałem, więc nic wychodzącego w trakcie nie kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie tu dawno nie było... Szukam czegoś nowego do poczytania, The World God Only Knows mi się skończyło i mam lukę na nową mangę/manhwę. Coś możecie polecić? Może być zakończona lub jeszcze trwająca. Ah, raczej rozrywkowa, romanse mnie nie pociągają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się