Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 02.05.2014 o 20:21, PAPISHON napisał:

Może OVA to będzie. W sumie to byłoby dobre wyjście.

Co do Persony 3. Powstają przecież filmy oparte na grze, jeden już nawet wyszedł (nie,
nie ma subów jeszcze) i ma być ich kilka. Zapowiadają się nieźle i osobiście wyczekuje
tej egranizacji.


Wiem, widziałem trailery i nadal czekam na suby ;c

Dnia 02.05.2014 o 20:21, PAPISHON napisał:

Dared Właściwie to ja też nie widzę w tym tytule nic ciekawego. Pierwszy sezon
przełknąłem nieco z bólem, a na następne nie mam sił. Może dlatego też, że z Shaftem
coś przeprosić się nie mogę. Ich produkcje są powtarzalne, triki wykorzystywane w animacjach
też.


Cóż ja sam Shafta odkryłem całkiem niedawno i nawet podoba mi się ta cała animacja ;d W sumie mam zamiar się zabrać Bakemonogatari itd ale mam takie pytanie :P Jest jakaś dziwna kolejność jak w Haruhi? Czy oglądać tak jak to wychodziło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem dwie cześci kinowej Madoki i przyznam, że oglądało się bardzo przyjemnie, chyba to idealnie zrobiony recap, nie tylko dla tych, którzy oglądali serię TV jakiś czas temu, odnalazłby się w filmach też ten, kto serii nie widział myślę. Choć trochę jednej rzeczy mi szkoda, bo mam wrażenie, że to w znacznej części recycling z serii tv jeśłi chodzi o wykorzystane sceny, mało raczej nowych ujęć czy coś w tym stylu.
No cóż, czas na trzecią część, w końcu coś nowego będzie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2014 o 20:54, FratelloAgito napisał:

Cóż ja sam Shafta odkryłem całkiem niedawno i nawet podoba mi się ta cała animacja ;d
W sumie mam zamiar się zabrać Bakemonogatari itd ale mam takie pytanie :P Jest jakaś
dziwna kolejność jak w Haruhi? Czy oglądać tak jak to wychodziło?

O niczym takim nie słyszałem, przynajmniej jeżeli chodzi o odcinki wewnątrz sezonu. Póki co wszystko trzyma się jako takiej kupy.

@Alamut: ugh. Od razu skojarzyło mi się z historiami z subreddita Weeaboo Tales: http://reddit.com/r/weeabootales

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2014 o 20:54, FratelloAgito napisał:

Cóż ja sam Shafta odkryłem całkiem niedawno i nawet podoba mi się ta cała animacja ;d
W sumie mam zamiar się zabrać Bakemonogatari itd ale mam takie pytanie :P Jest jakaś
dziwna kolejność jak w Haruhi? Czy oglądać tak jak to wychodziło?


Bakemono -> Nise -> Neko (aczkolwiek chronologicznie jest przed Bakemono, to wydaje mi się, że lepiej jest obejrzeć je później) -> Second Season -> Nachodzący Second Season +Alfa

No i gdzieś tam w podziemiach SHAFTu nadal powstaje adaptacja chronologicznie najwcześniejszego fragmentu opowieści, Kizumonogatari. No ale tego doczekają się może moje wnuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2014 o 20:54, FratelloAgito napisał:

Cóż ja sam Shafta odkryłem całkiem niedawno i nawet podoba mi się ta cała animacja ;d
W sumie mam zamiar się zabrać Bakemonogatari itd ale mam takie pytanie :P Jest jakaś
dziwna kolejność jak w Haruhi? Czy oglądać tak jak to wychodziło?



Co do Shafta. Też go lubię, ale obecnie nie mogę jakoś podejść do ich dzieł. Zrobili się po prostu nudni, a zwłaszcza ich reżyser. Nudzą mnie już zabiegi animacyjnie od nich, każde anime od nich wygląda już tak samo. Ich "inność" i kreatywność przeżywała złotą erę kiedy wypuszczali Arakawę, a skończyła się na wypuszczeniu Madoki. Owszem, mają specyficzny styl... szkoda tylko, że nie potrafią obecnie niczym zaskoczyć. Jedyne co od nich mi się ostatnio dobrze oglądało to kinówki Madoki i rewelacyjny Rebellion. Muszę chwilę od Shafta odpocząć może...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2014 o 21:00, Outlander-pro napisał:

Obejrzałem dwie cześci kinowej Madoki i przyznam, że oglądało się bardzo przyjemnie, chyba to idealnie zrobiony recap, nie tylko dla tych, którzy oglądali serię TV jakiś czas temu, odnalazłby się w filmach też ten, kto serii nie widział myślę. Choć trochę jednej rzeczy mi szkoda, bo mam wrażenie, że to w znacznej części recycling z serii tv jeśłi chodzi o wykorzystane sceny, mało raczej nowych ujęć czy coś w tym stylu.

W paru miejscach są nowe animacje a w paru innych poprawiono błędy które wkradły się do oryginału ale poza tym nie bardzo było co i jak zmieniać, w końcu po co poprawiać coś co już jest doskonałe? ^^ Osobiście wolałbym aby zamiast filmów przerobili w ten sposób całą serię i wydali ją na nowo (nie musieliby tyle wyrzucać żeby upchać 8 epków w jednym filmie) ale to już by było tylko coś dla maniaków oryginału (którzy i tak obejrzą wszystko) podczas gdy filmy miały dużą szansę dotrzeć do nowych widzów. Przy odrobinie szczęścia ktoś kiedyś powycina poprawione sceny z filmów i wklei je do anime tworząc wersję idealną.

Dnia 02.05.2014 o 21:00, Outlander-pro napisał:

No cóż, czas na trzecią część, w końcu coś nowego będzie! :)

IMO głównie skok na kasę. Film sam w sobie nie jest zły ale niestety nie trzyma poziomu anime bo widać że został dorobiony na siłę po to aby wycisnąć forsę z marki a nie dlatego że autorzy mieli coś wartościowego do dodania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2014 o 06:04, Karharot napisał:

Przy odrobinie szczęścia ktoś kiedyś powycina poprawione sceny z filmów i wklei je do anime tworząc
wersję idealną.


Fancutfags. Możliwe, że to jest to o czym mówisz, ale głowy nie dam, bo nie chciało mi się sprawdzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2014 o 10:09, mad_cinus napisał:

Fancutfags. Możliwe, że to jest to o czym mówisz, ale głowy nie dam, bo nie chciało mi się sprawdzać.

Dzięki za info, z pewnością sprawdzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fairy Tail 382

Spoiler

1. Okładka jest piękna :) I nieważne, że rzekomo mocno wzorowana od One Piece.
2. Widać, że król demonów będzie "głównym złym" - facet jest pewny siebie, inteligentny , gardzi ludźmi(jeszcze przejedzie się na tym :) ) oraz karze Kyouko. Tak, to jest główny wróg tego arcu.
3. Wszystko jasne - celem Tartarosa jest obudzenie E.N.D.''a. Ciekawe, jak pozbędą się magii.
4. Krótki przekaz informacji pomiędzy członkami Fairy Tail po czym mamy zwrot akcji - Król demonów skutecznie wszystkich "uziemia". Nie, prawie wszystkich. Lucy udało się ujść cało. Czy nasz gwiezdny mag ma dostać swoje 5 minut? Fajnie by było. Coś czuję, że Minevra do niej dołączy, w końcu nie była zadowolona jak Erza została wchłonięta przez sześcian.
6. Kadr z potworem fajny, ale mocno kojarzący się z pewną maszyną z arcu Oracion Seis.
7. Dziwny jest tytuł następnego chapu. Mam przeczucie, że będzie trochę fanservicu.
Ogólnie czytało się przyjemnie.



Czy Shaman King Flowers jest kontynuacja zwykłego Króla szamanów, czy to jakiś spin-off.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2014 o 17:09, Andrzej15 napisał:

1. Okładka jest piękna :) I nieważne, że rzekomo mocno wzorowana od One Piece.

Rzekomo? Taa... Proponuję ocenić samemu :P

Ogółem to Fairy Tail jest mocno inspirowany One Piece''m co można już zauważyć po samym wyglądzie postaci (głównie tych z początku mangi).

20140503182333

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2014 o 18:25, qrex napisał:

Ogółem to Fairy Tail jest mocno inspirowany One Piece''m co można już zauważyć po samym
wyglądzie postaci (głównie tych z początku mangi).

Dokładnie, głównie te podobieństwa dotyczą początków, bo wtedy jeszcze autor FT miał znacząco odmienny styl rysowania od obecnego. Teraz niespecjalnie jest to podobne. No i fabularnie, FT opiera się praktycznie w kółko na tym samym schemacie - każda kolejna grupa wrogów jest początkowo przedstawiana jako bardzo potężna, a i tak bohaterom zawsze się uda. W porównaniu do OP seria niczym nie zaskakuje, a trochę szkoda, bo początkowo zdawała się mieć bardziej specyficzny klimat, ale to szybko zniknęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem czytać Noragami i nie żałuję. Historia prezentuje się naprawdę dobrze a plot twist z 37 chaptera jest miażdżący. Do tego kreska jest przepiękna, gostek ma smykałkę w ręku.
Dzięki wielkie ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się, a co :P W końcu zebrałem się na zrealizowanie projektu z programu 5 pomysłów na i taką oto Satsuki sprezentowałem swojej dziewczynie - jest zachwycona :D

20140504171136

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2014 o 17:11, Outlander-pro napisał:

Pochwalę się, a co :P W końcu zebrałem się na zrealizowanie projektu z programu 5 pomysłów
na i taką oto Satsuki sprezentowałem swojej dziewczynie - jest zachwycona :D

Łaaaał. Genialne.

jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2014 o 17:11, Outlander-pro napisał:

Pochwalę się, a co :P W końcu zebrałem się na zrealizowanie projektu z programu 5 pomysłów
na i taką oto Satsuki sprezentowałem swojej dziewczynie - jest zachwycona :D

Się nie dziwię, chyba każdy byłby zachwycony ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2014 o 17:11, Outlander-pro napisał:

Pochwalę się, a co :P W końcu zebrałem się na zrealizowanie projektu z programu 5 pomysłów
na i taką oto Satsuki sprezentowałem swojej dziewczynie - jest zachwycona :D

Czyli nie jestem już sam?
:D
HIGH FIVE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się