Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 03.05.2014 o 18:25, qrex napisał:

> 1. Okładka jest piękna :) I nieważne, że rzekomo mocno wzorowana od One Piece.
Rzekomo? Taa... Proponuję ocenić samemu :P

Ogółem to Fairy Tail jest mocno inspirowany One Piece''m co można już zauważyć po samym
wyglądzie postaci (głównie tych z początku mangi).


Czy Mashima nie miał z tego powodu jakiś spięć z Odą?

>
>W porównaniu do OP seria niczym nie zaskakuje, a trochę szkoda, bo początkowo zdawała się mieć bardziej specyficzny klimat, ale to szybko zniknęło.
>
E tam. Ja tam lubię FT czytać. Jest to taka miła odskocznia od poważniejszych tytułów(przynajmniej ja tak uważam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2014 o 17:53, Andrzej15 napisał:

> > 1. Okładka jest piękna :) I nieważne, że rzekomo mocno wzorowana od One Piece.

> Rzekomo? Taa... Proponuję ocenić samemu :P
>
> Ogółem to Fairy Tail jest mocno inspirowany One Piece''m co można już zauważyć po
samym
> wyglądzie postaci (głównie tych z początku mangi).

Czy Mashima nie miał z tego powodu jakiś spięć z Odą?

http://www.reddit.com/r/OnePieceCircleJerk/comments/24modz/shanks_and_luffy_3/

Dnia 04.05.2014 o 17:53, Andrzej15 napisał:

E tam. Ja tam lubię FT czytać. Jest to taka miła odskocznia od poważniejszych tytułów(przynajmniej
ja tak uważam).

Też lubię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2014 o 17:53, Andrzej15 napisał:

Czy Mashima nie miał z tego powodu jakiś spięć z Odą?

Raczej nie. A dlaczego?
1. Oda jest pracoholikiem, nie ma czasu walczyć o bzdety jak chociażby Lucas o fanficki z gwiezdnymi wojnami.
2. W Japonii jest trochę inne podejście do praw autorskich. W sklepie możesz kupić mangi yuri i yaoi z różnym postaciami z topowych serii i nikt się nie czepia.
3. Mimo że inspiracja One Piece''em w przypadku FT jest widoczna to obawiam się że i tak nic by Oda nie udowodnił. Po co tracić czas i nerwy?
4. One Piece w Japonii ma szczególny status (najlepiej sprzedający się tytuł w historii Japonii). Na tyle szczególny że możesz kupić gadżety z nim związane w zwykłym spożywczaku (z innymi seriami nie). Jak by walczyć ze wszystkimi pomniejszymi plagiatami to i tysiąc żyć by mogło nie starczyć.

Wydaje się że Odzie raczej imponuje siła przebicia One Piece''a i to że inni wzorują się na jego pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, skończyłem Kanon 2006 i szukam czegoś podobnego.

Możecie coś polecić ? Clannad''e już widziałem.
Wolę spytać kolegów po fachu z forum , niż czytać komentarze ze stron z anime gdzie zachwycają się nad wszystkim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2014 o 22:37, Inferno0009 napisał:

Cześć, skończyłem Kanon 2006 i szukam czegoś podobnego.


Ef - A Tale of Memories i kontynuacja Ef - A tale of Melodies, True Tears, Sola, Angel Beats!, Little Busters!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2014 o 22:56, Pablo_Querte napisał:

> Cześć, skończyłem Kanon 2006 i szukam czegoś podobnego.
Air

Imo warto, ale dla OVY. Sam serial jest nudnawy, lepiej według mnie wygląda sprawa z filmem. Choć od tego budyniowo kiślowego zakończenia mnie mdliło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2014 o 22:37, Inferno0009 napisał:

Cześć, skończyłem Kanon 2006 i szukam czegoś podobnego.

Możecie coś polecić ? Clannad''e już widziałem.
Wolę spytać kolegów po fachu z forum , niż czytać komentarze ze stron z anime gdzie zachwycają
się nad wszystkim ;)


Nagi no Asukara: http://myanimelist.net/anime/16067/Nagi_no_Asukara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2014 o 14:10, FratelloAgito napisał:

Chociaż z tego co wiem, niektórzy mają pretensje do zakończenia.

Tu jest internet, tutaj każdy ma pretensje do jakiegoś zakończenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.05.2014 o 14:00, nightfaler napisał:

Wow? Wysoko na malu. Cóż to za perełka?

Przecież to wychodziło razem z Kill la Kill, w tym samym sezonie i w tym samym sezonie się zakończyło. Osobiście uważam, że to właśnie NnA było bajką tamtego sezonu, a nie Kill la Kill ktre po 18 odcinkach zaczęło mnie srogo zawodzić. Asakurę polecam każdemu lubującym się w romansidłach i slice of life. Naprawdę niezły kawał anime. No i zakończenie nie rozczarowuje tak jak go maluję niektórzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej, skończyłem Bakemonogatari, i... hm, jestem trochę rozczarowany. Po pierwszych 5 odcinkach spokojnie byłbym w stanie dać serii 11/10, ale niestety odcinki 6-15 nawet się do nich nie zbliżyły poziomem. Zabrakło trochę tego "przegadania" z pierwszych dwóch arców, i zdecydowanie zabrakło Senjougahary, która absolutnie kradnie całe show, kiedy tylko się pojawia. Tak czy owak, bez problemu jestem w stanie dać mocne 9/10. Shaft jeszcze mi się nie znudził.

A teraz... pora na Steins;Gate! yayyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2014 o 14:00, nightfaler napisał:


> Nagi no Asukara: http://myanimelist.net/anime/16067/Nagi_no_Asukara
Wow? Wysoko na malu. Cóż to za perełka?


Zaiste perełka gorąco polecam podobnie jak PAPISHON uważam NnA za najlepsze anime ubiegłego sezonu.

@FratelloAgito
Sam bym chętnie widział inne zakończenie,

Spoiler

bo uważam iż to Miuna zasługiwała bardziej na Hikariego, niż Manaka która mnie tylko wkurzała.

Niemniej pretensji nie miałem, bo od dawna spodziewałem się takiego zakończenia.

@Arcling
Odrazu tam loli :) poprostu zacznij oglądać, bo naprawdę warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2014 o 15:23, Dared00 napisał:

A teraz... pora na Steins;Gate! yayyy

Nie, teraz pora na Nisemonogatari, potem Nekomonogatari a na końcu Monogatari Second Season. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2014 o 17:54, luzac napisał:

> A teraz... pora na Steins;Gate! yayyy
Nie, teraz pora na Nisemonogatari, potem Nekomonogatari a na końcu Monogatari Second
Season. ;P

Nie nie nie, ja mam SYSTEM, nie psuj mi SYSTEMU ;D Jakbym chciał zjeść 4 sezony pod rząd to pod koniec drugiego lub w połowie trzeciego już bym się tym wszystkim zarzygał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2014 o 15:23, Dared00 napisał:

Okej, skończyłem Bakemonogatari, i... hm, jestem trochę rozczarowany. Po pierwszych
5 odcinkach spokojnie byłbym w stanie dać serii 11/10, ale niestety odcinki 6-15 nawet
się do nich nie zbliżyły poziomem. Zabrakło trochę tego "przegadania" z pierwszych dwóch
arców, i zdecydowanie zabrakło Senjougahary, która absolutnie kradnie całe show, kiedy
tylko się pojawia. Tak czy owak, bez problemu jestem w stanie dać mocne 9/10. Shaft jeszcze
mi się nie znudził.



Cała ta seria lubi zapominać o bohaterach drugoplanowych. Jak raz pojawi się ich wątek to fajnie jeżeli pojawią się przy następnym. Wielka szkoda bo trudno się do kogoś przywiązać, a są to naprawdę fajne postaci. Brak płci męskiej też trochę dołuje, lecz można to wybaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się