Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 13.07.2014 o 22:40, Gvyn napisał:

I każda z tych rzeczy była wspominana po 5 razy.


Jak już było powiedziane, mają na to czas. Ten arc (oraz przyszły) nie są aż takie długie, by wypełnić cały sezon bez wkraczania w sfere fillerów czy też jeszcze dalszego arcu, który jest troche... nudny i dziwny, strasznie ciężko się rozkręca i poczułem się zmuszony by go dropnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2014 o 01:12, Buhahahahaha napisał:

Jak już było powiedziane, mają na to czas. Ten arc (oraz przyszły) nie są aż takie długie,
by wypełnić cały sezon bez wkraczania w sfere fillerów czy też jeszcze dalszego arcu,
który jest troche... nudny i dziwny, strasznie ciężko się rozkręca i poczułem się zmuszony
by go dropnąć.

Czemu więc nie zrobić krótszego sezonu? Skoro odpoczątku wiedzieli, że materiał źródłowy jest niewystarczający mogli ustalić założoną liczbę odcinków na niższą. I szczerze wolałbym filler niż w ciągu jednego odcinka słuchać 5 razy o tym samym. To prawie jak endless eight ściśnięte w 20 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2014 o 01:50, Gvyn napisał:

Czemu więc nie zrobić krótszego sezonu? Skoro odpoczątku wiedzieli, że materiał źródłowy jest niewystarczający mogli ustalić założoną liczbę odcinków na niższą.

Większość serii jest przycinanych tak aby pasowały do sezonu lub jego wielokrotności. Czyli albo jest to ~12 epków albo ~24, jak ktoś ma materiał na 18 to musi to albo rozciągnąć albo przyciąć.

Dnia 14.07.2014 o 01:50, Gvyn napisał:

I szczerze wolałbym filler niż w ciągu jednego odcinka słuchać 5 razy o tym samym. To prawie jak endless eight ściśnięte w 20 minut.

Jedyne co było powtarzane był uśmiech

Spoiler

gościa z minigunem

(2 razy) oraz komentarz jak to się uśmiecha na polu bitwy (też 2 razy). Nawet jeśli uznasz to za jedno i zsumujesz to wciąż masz tylko 4x to samo a innych powtórek trzeba by już szukać na siłę. Taki zabieg może działać na nerwy bo zamiast efektu przyciągnięcia uwagi widza do czegoś może sprawiać wrażenie że autorzy mają widza za półgłówka który nie potrafi spamiętać tego czegoś przez 15 minut ale przyrównanie całego epka do 8 krotnej powtórki tylko dlatego że łącznie pół minuty poszło na wspominanie jednej sceny jest przesadą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje odczucia są bardzo podobne do kolegi Inferno. Też jakoś odczułem, że wolno się to rozkręca. Jeszcze dodam, że mam pewne obawy, że Kirito będzie grał jako dziewczyna sądząc po op/en:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2014 o 08:19, SiDi napisał:

Moje odczucia są bardzo podobne do kolegi Inferno. Też jakoś odczułem, że wolno się to
rozkręca.

IMO lepiej aby to się wolno rozkręcało i trzymało w miarę poziom (choć osobiście się na to nie nastawiam aby się nie rozczarować), niż miało mieć mocny start aby tylko szybko obniżyło loty jak to było w przypadku pierwszej części :P

Dnia 14.07.2014 o 08:19, SiDi napisał:

Jeszcze dodam, że mam pewne obawy, że Kirito będzie grał jako dziewczyna sądząc po op/en:(

Czy to takie złe? To dodaje troche realizmu. W końcu większość facetów w MMO i tak gra postaciami kobiecymi. Przynajmniej tak wnioskuje z mojego doświadczenia w MMO :D Zastanawiam się czy gdzieś były na ten temat prowadzone jakieś badania, które potwierdziłyby moje zdanie.
Choć w przypadku takiej technologii VR jaka ma zastosowanie w SAO granie jako kobieta mogłoby być trochę dziwne, to już nie jest to samo co gapienie się na swoją postać na monitorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2014 o 05:24, Karharot napisał:

Taki zabieg może działać na nerwy bo zamiast efektu przyciągnięcia uwagi widza do czegoś może sprawiać
wrażenie że autorzy mają widza za półgłówka który nie potrafi spamiętać tego czegoś przez
15 minut ale przyrównanie całego epka do 8 krotnej powtórki tylko dlatego że łącznie
pół minuty poszło na wspominanie jednej sceny jest przesadą.

Przyznaję przesadziłem. Musisz jednak przyznać, że treści było w tym odcinku niewiele. Spójrz ile tam jest niepotrzebnych, nic nie wnoszących, przydługawych ujęć.

@ mad_cinus
>Choć w przypadku takiej technologii VR jaka ma zastosowanie w SAO granie jako kobieta mogłoby być >trochę dziwne, to już nie jest to samo co gapienie się na swoją postać na monitorze.

Spoiler

Zarówno w pierwszej części jak i w Sword Art Offline było pokazane, że są tacy gracze. Jest to sytuacja podobna do obecnie panującej. Z tego co pamiętam Asuna miała z tym jakiś problem (i paru rozczarowanych ludzi w pierwszej części).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2014 o 16:14, MisticGohan_MODED napisał:

Sengoku Basara Judge End #1

Wygląda na to, że zrobili serię stanowiącą odrębną całość, niepowiązaną z dwoma poprzednimi sezonami i filmem. Zmieniło się chyba też studio, bo niektóre postacie wyglądają jakby trochę inaczej. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Ciekawe, jak dużo jeszcze będzie różnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2014 o 08:19, SiDi napisał:

Jeszcze dodam, że mam pewne obawy, że Kirito będzie grał jako dziewczyna sądząc po op/en:(

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=528&pid=45370


@ mad_cinus

Dnia 14.07.2014 o 08:19, SiDi napisał:

Czy to takie złe? To dodaje troche realizmu. W końcu większość facetów w MMO i tak gra postaciami kobiecymi. Przynajmniej tak wnioskuje z mojego doświadczenia w MMO :D Zastanawiam się czy gdzieś były na ten temat prowadzone jakieś badania, które potwierdziłyby moje zdanie.

W grach TPP przez 95+% czasu w centrum ekranu mamy zadnią część ciała swojej postaci. W takiej sytuacji mając wybór większość facetów (i kobiet pewnie też) woli aby ta zadnia część ciała nie należała do przedstawiciela tej samej płci co oni ;P

Dnia 14.07.2014 o 08:19, SiDi napisał:

Choć w przypadku takiej technologii VR jaka ma zastosowanie w SAO granie jako kobieta mogłoby być trochę dziwne, to już nie jest to samo co gapienie się na swoją postać na monitorze.

Na dłuższą metę mogłoby to doprowadzić do problemów z własną tożsamością i innych takich. Zwłaszcza jeśli realizm silnika byłby tak wysoki jak w SAO.

Spoiler

Co ciekawe w grach VR ze świata SAO (za wyjątkiem samego SAO) opcja zmiany płci została wyłączona właśnie z tego powodu.




@ Gvyn

Dnia 14.07.2014 o 08:19, SiDi napisał:

Musisz jednak przyznać, że treści było w tym odcinku niewiele. Spójrz ile tam jest niepotrzebnych, nic nie wnoszących, przydługawych ujęć.

Może jest. Jak już powiedziałem wcześniej mi bardzo się podobał klimat tej sceny (ogólnie lubie klimaty takich post-apokaliptycznych pustkowi) i najchętniej zobaczyłbym więcej takich akcji z zasadzkami PvP w otwartym świecie tej gry

Spoiler

(a nie na przygotowanej arenie)

. Mój odbiór tej sceny może być przez to wykrzywiony i dlatego jestem w stanie przymknąć oko na wszelkie mniejsze problemy. Jeśli już miałbym powiedzieć co mi się najbardziej nie podobało w tym epku to wskazałbym na końcówkę
Spoiler

w AOL i te zabawy haremu Kirito.

Dnia 14.07.2014 o 08:19, SiDi napisał:

Spoiler

Zarówno w pierwszej części jak i w Sword Art Offline było pokazane, że są tacy gracze. Jest to sytuacja podobna do obecnie panującej.


Spoiler

Tamci gracze w SAO wybierali inną płeć naumyślnie. Kirito natomiast ma kompleksy nawet na punkcie swojego normalnego "delikatnego" wyglądu (w realu też zdarzało mu się być omyłkowo uznawanym za dziewczynę) i kreując swój wygląd w grach zawsze próbuje sobie dodać męskości (a autor uwielbia robić mu na złość i zmieniać go w zniewieściałego bishounena). Kiedy zobaczy swój nowy avatar zachwyt z całą pewnością nie będzie jego pierwszą reakcją XD
http://ja.gram.pl/upl/blogi/98610/img_wpisy/2014_29/SwordArtOnlineVol05179.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sengoku Basara Judge End #1

Dnia 14.07.2014 o 15:24, Arcling napisał:

Wygląda na to, że zrobili serię stanowiącą odrębną całość, niepowiązaną z dwoma poprzednimi
sezonami i filmem. Zmieniło się chyba też studio, bo niektóre postacie wyglądają jakby
trochę inaczej. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Ciekawe, jak dużo jeszcze będzie różnic.

Tak to się zauważa. Również ogólnie seria prowadzona jest innm tempie niż dotychczas.
Zobaczymy co z tego wyniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2014 o 17:56, SiDi napisał:

Oby, kolego. Oby to miało jakieś wyjaśnienie, aniżeli tylko:
> W takiej sytuacji mając wybór większość facetów (i kobiet pewnie też) woli aby ta zadnia część ciała nie należała do przedstawiciela tej samej płci co oni ;P

Jakie "tylko"? This is srs bzns XD
A na poważne

Spoiler

on sobie tego avatara nie wybierze

a z punktu widzenia fabuły ten wygląd będzie miał znaczenie o tyle że (trochę większe spoilery) ->
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=528&pid=45372

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2014 o 21:22, Buhahahahaha napisał:

Seitokai no Ichizon XD


Obejrzałem. Takie sobie. Widziałem jeszcze D-Frag, a właśnie kończę GJ-bu. Najbliżej Seitokai Yakuindomo było

Spoiler

"Klubowi Rozwoju Gier.(Nazwa Tymczasowa)"

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2014 o 16:37, Karharot napisał:

Spoiler

Kirito natomiast ma kompleksy nawet
na punkcie swojego normalnego "delikatnego" wyglądu (w realu też zdarzało mu się być
omyłkowo uznawanym za dziewczynę) i kreując swój wygląd w grach zawsze próbuje sobie
dodać męskości (a autor uwielbia robić mu na złość i zmieniać go w zniewieściałego bishounena).
Kiedy zobaczy swój nowy avatar zachwyt z całą pewnością nie będzie jego pierwszą reakcją
XD
http://ja.gram.pl/upl/blogi/98610/img_wpisy/2014_29/SwordArtOnlineVol05179.png


http://i1.kym-cdn.com/entries/icons/original/000/012/367/evilest.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aldnoah.Zero ep2

Dnia 13.07.2014 o 13:48, luzac napisał:

Spoiler

Wszystko fajnie, ale obydwaj protagoniści zaczynają mnie powoli denerwować. Slain właśnie "stracił" swoją przyjaciółkę ale dalej zachowuje się jak zbity pies, a Inaha dalej się zachowuje jakby miał wszystko w dupie, nawet gdy jego kumpel właśnie rozpuścił się na jego oczach....


Spoiler

Co do Slaine w pełni się zgadzam ale Inaho jest IMO całkiem interesujący. Już w pierwszym epku jasno pokazał że coś z nim jest nie tak dostrzegając pierwszą rakietę zanim zrobił to ktokolwiek inny i natychmiast pojmując co się zaraz wydarzy a jednocześnie komentując to tak spokojnie i monotonnie jakby to w ogóle nie było warte uwagi. To jego emocjonalne odseparowanie i chłodna ocena wszystkiego co się wokół niego i z nim dzieje mogą być nie tylko użyteczne ale i całkiem ciekawe, zwłaszcza jeśli jego otoczenie wreszcie zwróci na to uwagę i zacznie jakoś reagować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2014 o 21:49, Kosmitus napisał:

Obejrzałem 3 odcinki Nichijou. Nie jestem pewien czego właściwie byłem świadkiem, ale
życie od razu wydaje się weselsze.


Jedna z najlepszych komedii jakie widziałem (bije się o pierwsze miejsce z Seto no Hanayome). Ciesz się, że dopiero trzy odcinki widziałeś, dalej będzie jeszcze "lepiej".

Tak tematycznie żeby było, łapcie (starą) genialną AMV z Nichojou --> https://www.youtube.com/watch?v=2uHRi67mlsc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się