Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 14.07.2014 o 21:46, Inferno0009 napisał:

Obejrzałem. Takie sobie. Widziałem jeszcze D-Frag, a właśnie kończę GJ-bu. Najbliżej
Seitokai Yakuindomo było

Spoiler

"Klubowi Rozwoju Gier.(Nazwa Tymczasowa)"

.

Może Daily Lives of High School Boys? A jak chcesz zboczony humor (i nie tylko) to Gintama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2014 o 16:16, Pablo_Querte napisał:

Może Daily Lives of High School Boys? A jak chcesz zboczony humor (i nie tylko) to Gintama.


Dzięki za te pierwsze anime, super się ogląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi wyjaśni fenomen Akame ga Kill? Po MALu widzę, żę oceny ma porządne, a mnie osobiście pierwszy odcinek odrzucił i nie wiem czy warto dać temu czemuś szanse. Jeśli ma być tak miałkie, puste jak pierwszy ep to ja odpuszczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więęęęęc w końcu skończyłem oglądać serię Toaru Majutsu no Index i stwierdzam, że to cholernie nudne było.

No bo co ciekawego jest w anime, gdzie najwięksi bossowie i w ogóle święci zostają albo przekabaceni werbalnie na Dobrą Stronę Mocy, albo zostają pokonani poprzez uderzenie [nierzadko pojedyncze] pięścią w twarz (serio, ten schemat to najnudniejsza i najbardziej irytująca rzecz w całej serii)? W świecie esperów i magii głównym bohaterem jest nijaki Touma i irytująca Index [magiczka bez many, yay]. Fascynujące.

Zupełnie inna sprawa jest z To Aru Kagaku no Railgun. Z tego co wiem to jest to spinoff Indexu, a 10x lepiej zrobiony. Ciekawsze postaci, więcej akcji... W sumie po prostu przyjemniejsze.

Toaru Majutsu no Index : 4/10
To Aru Kagaku no Railgun : 8,5/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2014 o 10:55, PAPISHON napisał:

Jedna z najlepszych komedii jakie widziałem (bije się o pierwsze miejsce z Seto no Hanayome).
Ciesz się, że dopiero trzy odcinki widziałeś, dalej będzie jeszcze "lepiej".

Widziałem już kilka scen na YT więc mniej więcej wiem czego się spodziewać ^^'' Seto mam już od dłuższego czasu w Plan to Watch, przyjdzie kiedyś i na tę serię pora ;)

Dnia 15.07.2014 o 10:55, PAPISHON napisał:

Tak tematycznie żeby było, łapcie (starą) genialną AMV z Nichojou --> https://www.youtube.com/watch?v=2uHRi67mlsc

Obejrzę gdy skończę serię ;) Co do amv - to jest Genialne:
https://www.youtube.com/watch?v=J0dd2tuMabM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2014 o 17:23, PAPISHON napisał:

Ktoś mi wyjaśni fenomen Akame ga Kill? Po MALu widzę, żę oceny ma porządne, a mnie osobiście
pierwszy odcinek odrzucił i nie wiem czy warto dać temu czemuś szanse. Jeśli ma być tak
miałkie, puste jak pierwszy ep to ja odpuszczę.


Niby jest dość brutalne, przez 3 minuty każdego odcinka, a tak reszta to humor, dość specyficzny. Główny bohater nijak nie pasuje do całej reszty. I czy tylko ja mam wrażenie, że

Spoiler

organizacja pozarządowa, która stara się przejąć władzę, również jest zła jak obecna ? Pewnie później będzie musiał się mierzyć i z nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na strasznie płytki tytuł. Myślę, że nie warto mojego czasu - chyba, że nagle okaże się że to super mega tytuł i objawienie dwudziestolecia to może spróbuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2014 o 20:12, Sarinew napisał:

Nie wiem jakie klimaty maja wymienione juz tytuly, ale z "humorem" to moze Ben-To lub
Kyoukaisen-jou no Horizon ?


Dzięki, jeszcze dziś zacznę sprawdzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakie polecacie strony do zapisywania obejrzanych anime? większość pewnie na MALu siedzi, ja z kumplami na anime-planet, ale planujemy się przenieść (nowe UI...) i szukamy jakiejś ciekawej alternatywy (najchętniej z automatycznym importem z anime-planet ; MAL również jest brany pod uwagę ale pamiętam, że jakiś czas temu ktoś w tym wątku rzucał kilka fajnych linków których nie mogę za żadne skarby znaleść, więc pomyślałem, że zapytam)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2014 o 13:42, Thrandir napisał:

jakie polecacie strony do zapisywania obejrzanych anime? większość pewnie na MALu siedzi,
ja z kumplami na anime-planet, ale planujemy się przenieść (nowe UI...) i szukamy jakiejś
ciekawej alternatywy (najchętniej z automatycznym importem z anime-planet ; MAL również
jest brany pod uwagę ale pamiętam, że jakiś czas temu ktoś w tym wątku rzucał kilka fajnych
linków których nie mogę za żadne skarby znaleść, więc pomyślałem, że zapytam)...


Jest jeszcze http://anilist.co

Na pewno można zimportować listę z MALa, z innych nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2014 o 20:36, Inferno0009 napisał:

Dzięki, jeszcze dziś zacznę sprawdzać.

Niech nie zrażają Cię pierwsze trzy odcinki Horizona. Rozkręca się dopiero w czwartym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hummingbird jest dość interesujący. Projekt sie rozwija, ale obecnie myślę że ma potencjał. Ja póki co zostaje na MALu, ale mam też konto na "ptaszku". Ładnie to wszystko tam wygląda, fajna lista i dość ciekawe comunity. Sprawdź sobie.


http://hummingbird.me/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jeszcze nie wybrał sobie anime z tego sezonu do oglądania to polecam Zankyou no Terror, jak dla mnie jedno z najlepszych jak nie najlepsze animu w tym sezonie.;) W ogóle ten sezon wyjątkowo mi podpasował. Akagame, Tokyo Ghoul, drugi sezon Space Dandy''ego, drugi sezon Hamatory, Tokyo ESP i Aldnoah jak narazie całkiem spoko, Glasslip nie porywa ani fabularnie ani akcją ale przyjemnie się na niego patrzy. No i od biedy jest drugi sezon SAO, który jak dotąd nie porywa, ale jak narazie nie wygląda jak by miał osiągnąć poziom mułu drugiej połówki pierwszego sezonu, więc jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SAO II

Spoiler

Czy to anime zamierza rozpędzać się przez 7 odcinków? :c

Póki co prezentuje się... Moim zdaniem bardzo słabo, ale może to kwestia tego, że osobiście zniesmaczony byłem już końcówką pierwszego sezonu (wg. mnie pierwsze 14 odcinków naprawdę trzymało poziom, ale potem nagle się to zawaliło czego najlepszym obrazem był przedostatni odcinek...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SAO II

Dnia 27.07.2014 o 01:38, Thrandir napisał:

Spoiler

Czy to anime zamierza rozpędzać się przez 7 odcinków? :c


Spoiler

Tak. Wkrótce (może już w następnym epku) zaczniemy dostawać walki ale będzie to przerywane innymi scenami i akcja na dobre rozkręci się dopiero później. Oczywiście te niebitewne sceny też mogą być ciekawe choć trochę się o nie boje bo nietrudno będzie tam przekroczyć linię pomiędzy głębokimi przemyśleniami i porządnym dramatem a tanią zagrywką która dla widza będzie wyglądała jak próba nadania pseudo-głębi historii i postaciom. Oby im się udało to dobrze wykonać...

Dnia 27.07.2014 o 01:38, Thrandir napisał:

Spoiler

Póki co prezentuje się... Moim zdaniem bardzo słabo, ale może to kwestia tego, że osobiście zniesmaczony byłem już końcówką pierwszego sezonu (wg. mnie pierwsze 14 odcinków naprawdę trzymało poziom, ale potem nagle się to zawaliło czego najlepszym obrazem był przedostatni odcinek...)


Spoiler

To zniesmaczenie jest bardzo powszechną reakcją, nie przypominam sobie abym widział choć jedną osobę która by broniła drugiej połowy pierwszego sezonu SAO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2014 o 04:22, Karharot napisał:

Spoiler

To zniesmaczenie jest bardzo powszechną reakcją, nie przypominam sobie abym widział
choć jedną osobę która by broniła drugiej połowy pierwszego sezonu SAO.


Spoiler

Druga połowa pierwszego sezonu też miała swoje plusy... opening i ending były spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się