Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 04.08.2014 o 19:50, Outlander-pro napisał:

Jakoś chyba nie padło tym razem to kanoniczne pytanie, zatem ja je zadam.
Co do oglądania dobrego w tym sezonie?

Zankyou no Terror:
http://myanimelist.net/anime.php?id=23283&referer=malupdater
Tokyo Ghoul:
http://myanimelist.net/anime.php?id=22319&referer=malupdater
Barakamon:
http://myanimelist.net/anime.php?id=22789&referer=malupdater
Te try pozycje z tych które oglądam mogę polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2014 o 19:50, Outlander-pro napisał:

Jakoś chyba nie padło tym razem to kanoniczne pytanie, zatem ja je zadam.
Co do oglądania dobrego w tym sezonie?


Ja polecam w takiej kolejności:

1.Zankyou no Terror
2.Tokyo Ghoul/Aldnoah.Zero
4.Akame ga Kill

I eee..Durarare Tak wiem, że to nie z tego sezonu, ale masz to w plan to watch, a dla mnie to tak genialne anime, że nie wiem co ja robiłem, gdy wychodziło oraz przez ostatnie 4 lata.^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2014 o 19:50, Outlander-pro napisał:

Jakoś chyba nie padło tym razem to kanoniczne pytanie, zatem ja je zadam.
Co do oglądania dobrego w tym sezonie?

Barakamon - podróbka Yotsuby, ale bardzo smaczna
Gekkan Shoujo - cholernie zabawna seria, obejrzałem pierwszy ep i się strasznie wciągnąłem
Aldnoah Zero - zaufajcie mi, to może okazać się naprawdę epickie.
Glasslip - nie polecam, ale to PA Work, więc może pokaże pazur.

Zdecydowanie odradzam Akame ga Kill.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>wrzuć Toradorę na listę w momencie zakładania MALa
>obejrzyj dopiero teraz

Tak czy siak,

Spoiler

myślałem, że los będzie przewrotny i Kitamura skończy z Minori, a ten sympatyczny idiota z Ami

:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2014 o 20:24, SurgeonOfDeath napisał:

Oglądał ktoś tą nową Saylor Moon?

Jak najbardziej. Po trzech odcinkach zapowiada się na dobry remake. Niestety, wychodzi tylko jeden odcinek co dwa tygodnie. Wprawdzie mogliby sobie darować okazjonalne CGI, ale ogólnie jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2014 o 20:23, NeroNarmeril napisał:

Tak czy siak,

Spoiler

myślałem, że los będzie przewrotny i Kitamura skończy z Minori, a ten sympatyczny idiota z Ami

:P

Spoiler

Przez sympatycznego idiotę masz na myśli głównego bohatera? Jeśli tak to niestety takie cudy zdarzają się baaaardzo rzadko i zazwyczaj już w pierwszych paru odcinkach można wytypować oficjalną parę do "zalegalizowania" której będzie zmierzać cała seria. Toradora niestety nie była wyjątkiem od tej reguły i Ami została na bocznym torze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2014 o 20:24, SurgeonOfDeath napisał:

Oglądał ktoś tą nową Saylor Moon?

Widziałem dwa epkii - dla mnie klapa dekady. Graficznie dno (jak można było tak zepsuć moment transformacji... i do tego zrobić go w obleśnym tanim 3D?!), animacja czerstwa i sztywna. Mi osobiście nie przypadło do gustu i z tego co wiem, wielu ludzi podziela moje zdanie. Spróbuje to jeszcze pociągnać, ale IMO zapowiada si tragicznie więc pewnie będzie drop (nawet na liste jeszcze nowego SM nie dodałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2014 o 20:43, Karharot napisał:

> Tak czy siak,

Spoiler

myślałem, że los będzie przewrotny i Kitamura skończy z Minori,
a ten sympatyczny idiota z Ami

:P
Spoiler

Przez sympatycznego idiotę masz na myśli głównego bohatera? Jeśli tak to niestety
takie cudy zdarzają się baaaardzo rzadko i zazwyczaj już w pierwszych paru odcinkach
można wytypować oficjalną parę do "zalegalizowania" której będzie zmierzać cała seria.
Toradora niestety nie była wyjątkiem od tej reguły i Ami została na bocznym torze :(



Nie,

Spoiler

chodzi mi o tego delikwenta drugoplanowego, taki typowy comic relief, co na festiwalu zorganizował pokaz wrestlingu

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2014 o 20:43, Karharot napisał:

Spoiler

Przez sympatycznego idiotę masz na myśli głównego bohatera? Jeśli tak to niestety
takie cudy zdarzają się baaaardzo rzadko i zazwyczaj już w pierwszych paru odcinkach
można wytypować oficjalną parę do "zalegalizowania" której będzie zmierzać cała seria.
Toradora niestety nie była wyjątkiem od tej reguły i Ami została na bocznym torze :(


Wiadomo standard w tego typu seriach, bo

Spoiler

to tsundere musiała wygrać. Od początku zresztą widać było, która to bohaterka jest tą "główną". Pozostałe "kadydatki" miały jedynie posłużyć do zbudowania tego wątku :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2014 o 20:47, NeroNarmeril napisał:

>

Spoiler

Przez sympatycznego idiotę masz na myśli głównego bohatera? Jeśli tak to niestety

> takie cudy zdarzają się baaaardzo rzadko i zazwyczaj już w pierwszych paru odcinkach

> można wytypować oficjalną parę do "zalegalizowania" której będzie zmierzać cała
seria.
> Toradora niestety nie była wyjątkiem od tej reguły i Ami została na bocznym torze
:(


Highschool of Dead w anime wygrała słuszna osoba. Co do mangi, to jest martwa(w sensie przestała wychodzić) i nie można nic stwierdzić.
Jednakże

Spoiler

Saeko ukradła mi serce(to drugie. Bo jedno mam dla postaci z fantazji). Do dziś żadnej(postaci z anime) nie udało się go odbić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam anime o feudalnej japonii wraz z elementami fantastyki, pamiętam jak było na HYPER i opowiadało o dziewczynie w której zakochał się Książe, dziewczyna ta miała ojca - który wg. fabuły wiecznie nie umiał zrobić kleiku ryżowego i ciągle rozlewał napoje. Kojarzy ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2014 o 23:49, BartexooN napisał:

Szukam anime o feudalnej japonii wraz z elementami fantastyki, pamiętam jak było na HYPER
i opowiadało o dziewczynie w której zakochał się Książe, dziewczyna ta miała ojca - który
wg. fabuły wiecznie nie umiał zrobić kleiku ryżowego i ciągle rozlewał napoje. Kojarzy
ktoś?

To nie przypadkiem Fushigi Yugi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2014 o 23:49, BartexooN napisał:

Szukam anime o feudalnej japonii wraz z elementami fantastyki, pamiętam jak było na HYPER
i opowiadało o dziewczynie w której zakochał się Książe, dziewczyna ta miała ojca - który
wg. fabuły wiecznie nie umiał zrobić kleiku ryżowego i ciągle rozlewał napoje. Kojarzy
ktoś?

Jeżeli nie było to Fushigi Yuugi, to może Saiunkoku Monogatari/Colourcloud Palace (kojarzę, że bardzo nudne, kiedyś widziałem fragmenty, ale nigdy nie dotrwałem do końca odcinka). Chyba innych anime w tych klimatach na Hyperze nigdy nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2014 o 20:47, NeroNarmeril napisał:

Nie,

Spoiler

chodzi mi o tego delikwenta drugoplanowego, taki typowy comic relief, co na festiwalu zorganizował pokaz wrestlingu

.

Nawet nie pamiętam tej postaci :(

@ Arcling

Dnia 05.08.2014 o 20:47, NeroNarmeril napisał:

Wiadomo standard w tego typu seriach, bo

Spoiler

to tsundere musiała wygrać. Od początku zresztą widać było, która to bohaterka jest tą "główną". Pozostałe "kadydatki" miały jedynie posłużyć do zbudowania tego wątku :/


I właśnie tego w takich seriach nie znoszę :/

Spoiler

Wprowadzanie postaci ciekawszych niż ta która zostanie ostatecznie wybrana i nie pozostawianie widzowi złudzeń co do tego że te postacie służą czemukolwiek innemu niż tylko przyprawieniu procesu związania się oficjalnej pary :/



@ SurgeonOfDeath

Dnia 05.08.2014 o 20:47, NeroNarmeril napisał:

Highschool of Dead w anime wygrała słuszna osoba. Co do mangi, to jest martwa(w sensie przestała wychodzić) i nie można nic stwierdzić.

Anime chyba też jakoś definitywnie tego nie rozwiązało? A co do mangi to cóż... przynajmniej możemy sobie wyobrażać co chcemy bo autorzy nieprędko wypuszczą coś co by oficjalnie nasze marzenia zanegowało...

Dnia 05.08.2014 o 20:47, NeroNarmeril napisał:

Jednakże

Spoiler

Saeko ukradła mi serce(to drugie. Bo jedno mam dla postaci z fantazji). Do dziś żadnej(postaci z anime) nie udało się go odbić.


Spoiler

Saeko to bez dwóch zdań najlepsza z dziewczyn w HotD :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2014 o 01:39, Karharot napisał:

@ Arcling
> Wiadomo standard w tego typu seriach, bo

Spoiler

to tsundere musiała wygrać. Od początku
zresztą widać było, która to bohaterka jest tą "główną". Pozostałe "kadydatki" miały
jedynie posłużyć do zbudowania tego wątku :/


I właśnie tego w takich seriach nie znoszę :/
Spoiler

Wprowadzanie postaci ciekawszych niż
ta która zostanie ostatecznie wybrana i nie pozostawianie widzowi złudzeń co do tego
że te postacie służą czemukolwiek innemu niż tylko przyprawieniu procesu związania się
oficjalnej pary :/



OHOHOHOHOHOHHOHOOHHOHOHOHOOHOHOHOHOHOHOHO

CLANNAD

Spoiler

Ale i tak jestem mu wdzięczny za autentyczny ból w After Story



Wracając do Toradory,
Spoiler

Też osobiście kibicowałem Ami, przez to jak fajnie została zbudowana- z jednej strony należąca do świata dorosłych, z drugiej- przez uczucia nieco głupiejąca i robiąca rzeczy, o które sama by się nie posądziła (a pocieszanie Minori bez pokazania chociaż cienia sufferingu ostatecznie mnie kupiło)... Ale fakt, że była tak przewidywalna biorąc pod uwagę to, jak fajną postać poboczną wprowadzono. No i jeszcze sposób zakończenia anime :c Ale i tak bardzo ciepło wspominam tą serię (głównie dlatego, że Taiga była zbudowana w tak pocieszny sposób, przez co nie można nie wybaczyć twórcom niemal wszystkiego..

http://www.youtube.com/watch?v=PDygW9V3Yv8

No po prostu nie można.




W Golden Time rozwiązano to nieco lepiej,
Spoiler

dużo dłużej nie było dla mnie pewne, jak to się skoczy- dopiero wprowadzenie wątku Linda - były obiekt zainteresowania Kokou którego imienia nie pamiętam rozjaśniło mi sytuację i od tego momentu całość była już tak przewidywalna jak zawsze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2014 o 10:33, Thrandir napisał:

CLANNAD

Spoiler

Ale i tak jestem mu wdzięczny za autentyczny ból w After Story


Clannad to trochę inna para butów bo pierwotnie była to VN która pozostawiała wybór w rękach gracza (co jest największą przewagą tego typu gier nad sztywnymi historiami w których wybór jest podejmowany przez autora).

Spoiler

Więc nawet jeśli tylko Nagisa dostała swoją After Story to w pierwszej części gry mogłem sobie wybrać Tomoyo :) Zresztą Clannad miał coś praktycznie dla każdego bo nawet ścieżka Sunohary leżała tam przed nami otworem XD

Dnia 06.08.2014 o 10:33, Thrandir napisał:

Wracając do Toradory,

Spoiler

Też osobiście kibicowałem Ami, przez to jak fajnie została zbudowana- z jednej strony należąca do świata dorosłych,


Spoiler

Zdaje się że dawała porady nawet ich nauczycielce ^^

Dnia 06.08.2014 o 10:33, Thrandir napisał:

Spoiler

Ale i tak bardzo ciepło wspominam tą serię (głównie dlatego, że Taiga była zbudowana w tak pocieszny sposób, przez co nie można nie wybaczyć twórcom niemal wszystkiego..


Spoiler

Toradora była fajna a Taiga jako postać też miała swoje zalety. Osobiście nigdy bym jednak nie wybrał jej ścieżki, nie jestem masochistą i nie ciągnie mnie do tsundere XD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.08.2014 o 12:32, Karharot napisał:

Clannad to trochę inna para butów bo pierwotnie była to VN która pozostawiała wybór w
rękach gracza (co jest największą przewagą tego typu gier nad sztywnymi historiami w
których wybór jest podejmowany przez autora).

Spoiler

Więc nawet jeśli tylko Nagisa dostała
swoją After Story to w pierwszej części gry mogłem sobie wybrać Tomoyo :) Zresztą Clannad
miał coś praktycznie dla każdego bo nawet ścieżka Sunohary leżała tam przed nami otworem
XD



Miałem okazję pobawić się chwilkę w VN Clannadu (chyba z AS łącznie, ale nie jestem już pewien bo to kilka miechów temu było), ale poddałem się ze względu na brak wyjaśnień czysto technicznych (to była moja pierwsza VN)- mozolnie dotarłem do

Spoiler

końca roku szkolnego i gra po prostu wróciła do menu nic nie mówiąc

. Dopiero google wyjaśniły mi, że
Spoiler

trzeba przejść całość kilka razy różnymi ścieżkami aby pójść dalej

- i załamałem się, bo zdałem sobie sprawę z tego że mój sposób robienia save''ów był zupełnie nieoptymalny i w sumie to powinienem lecieć od samego początku :D

Spoiler

I doskonale rozumiem wybór ścieżki Tomoyo bo sam bym tak zrobił gdybym wiedział, jak należy VNkę przechodzić bo tak to w sumie poleciałem względnie fabułą z anime :P

Tak, Clannad to dla każdego coś miłego, siedzę z kumplami na IRCu już dobrych kilka lat, oni mnie w animumu wciągnęli i waifu wars przy clannadzie to piękna sprawa :D



Dnia 06.08.2014 o 12:32, Karharot napisał:

Spoiler

Toradora była fajna a Taiga jako postać też miała swoje zalety. Osobiście nigdy bym
jednak nie wybrał jej ścieżki, nie jestem masochistą i nie ciągnie mnie do tsundere XD.



A mnie by kusiła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się