Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 06.08.2014 o 13:10, Thrandir napisał:

Miałem okazję pobawić się chwilkę w VN Clannadu (chyba z AS łącznie, ale nie jestem już pewien bo to kilka miechów temu było), ale poddałem się ze względu na brak wyjaśnień czysto technicznych (to była moja pierwsza VN)- mozolnie dotarłem do

Spoiler

końca roku szkolnego i gra po prostu wróciła do menu nic nie mówiąc

.

Clannad nie jest najlepszą grą na rozpoczynanie przygody z VN-kami. Zaletami tej gry są jej długość (100+ godzin minimum), duża ilość różnych route''ów do wyboru oraz to że ma wiele ukrytych bonusów na które można trafić przechodząc grę ponownie (ciekawe jest na przykład to że gra wprowadza małe zmiany do niektórych pobocznych scenek przy kolejnych podejściach co sprawia że warto grać za każdym razem od początku (z ustawionym pomijaniem już widzianych scen)). Gra ma tyle tych bonusów że nawet jeśli dotarło się do najlepszego zakończenia After Story (co wymaga wcześniejszego ukończenia wszystkich innych oficjalnych ścieżek) to wciąż można trafić na coś czego nigdy wcześniej się nie widziało (najczęściej jest to jakaś zabawna scena która do odblokowania wymaga podjęcia wyborów które ostatecznie nie wprowadzą Cię w ścieżkę postaci której dodatkowy materiał chcesz obejrzeć lub też w ogóle nie doprowadzi Cię donikąd).
Niestety te niewątpliwe zalety gry mogą przytłoczyć kogoś kto dopiero zaczyna i sprawić że poczuje się jak ktoś kto chcąc nauczyć się pływać został wyrzucony za burtę na pełnym morzu. Tego wszystkiego jest po prostu za dużo i jeśli nawet zaznajomiony z gatunkiem gracz ma problemy z rozgryzieniem jak wejść w dany route to ktoś nowy zgubi się w tym zupełnie.

Dnia 06.08.2014 o 13:10, Thrandir napisał:

Dopiero google wyjaśniły mi, że

Spoiler

trzeba przejść całość kilka razy różnymi ścieżkami aby pójść dalej

- i załamałem się, bo zdałem sobie sprawę z tego że mój sposób robienia save''ów był zupełnie nieoptymalny i w sumie to powinienem lecieć od samego początku :D

Jeśli zaliczyłeś ścieżkę którejś z postaci to gra to zapamięta niezależnie od Twoich sejwów. Następne podejście wycelowane w inną postać i tak najlepiej jest wykonywać od samego początku (

Spoiler

może z wyjątkiem Kyou i Ryou

).

Dnia 06.08.2014 o 13:10, Thrandir napisał:

Spoiler

I doskonale rozumiem wybór ścieżki Tomoyo bo sam bym tak zrobił gdybym wiedział, jak należy VNkę przechodzić bo tak to w sumie poleciałem względnie fabułą z anime :P


Tomoyo akurat nie jest specjalnie skomplikowana i jej ścieżkę można spokojnie wybrać już przy pierwszym podejściu do gry. Gdyby Cię kiedyś jeszcze naszła ochota na zagrania w Clannada mogę Ci podać jakie wybory trzeba podjąć aby wejść w jej route ;)

Dnia 06.08.2014 o 13:10, Thrandir napisał:

A mnie by kusiła :D

Ludzie są różni i mają różne potrzeby XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2014 o 14:40, Karharot napisał:

Clannad nie jest najlepszą grą na rozpoczynanie przygody z VN-kami.


Możesz polecić jakieś dobre VN na początek? Mam sporo wolnego czasu, więc chętnie bym zagrał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2014 o 14:52, Inferno0009 napisał:

Możesz polecić jakieś dobre VN na początek? Mam sporo wolnego czasu, więc chętnie bym zagrał ;)

Najlepiej zapytaj się w tym wątku ->
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=49659&u=1124
są tam osoby które mają w tym temacie znacznie większą wiedzę ode mnie :)
Ja osobiście polecam:
Fate/stay night
http://vndb.org/v11
oraz Crescendo
http://vndb.org/v29
Obydwie sa jednocześnie interesujące i dośc łatwe w ogarnięciu (F/SN ma masę złych zakończeń ale przy każdym dostaniesz poradę co powinieneś zrobić aby na nie nie trafić ponownie, ponadto gra nagradza trafienie we wszystkie złe zakończenia ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.08.2014 o 14:52, Inferno0009 napisał:

Możesz polecić jakieś dobre VN na początek? Mam sporo wolnego czasu, więc chętnie bym
zagrał ;)


Ef: A Fairy Tale of the Two - mi się VN`ka ta okropnie podobała. Artystycznie zjada Clannada na łopatki, fabularnie... zależy od upodobań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądam Rail Wars! Ep06. W pewnym momencie pada kwestia:

Spoiler

" Takayama, pamiętasz wydarzenie sprzed 8 lat, 3 miesiące i 15 dni ?"

. Jedyne co mi przyszło do głowy to
Spoiler

"W nogi Takayama. Ona na pewno cię kiedyś zadźga"

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sword Art Online II episode 6

Spoiler

Najlepszy odcinek w tym sezonie. Jedyne co mogę mu zarzucić to kiepsko wyglądająca scena walki z Laughing Coffin (ujęcie koło 5:56).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2014 o 20:37, Gvyn napisał:

Sword Art Online II episode 6

Spoiler

Najlepszy odcinek w tym sezonie. Jedyne co mogę mu zarzucić to kiepsko wyglądająca
scena walki z Laughing Coffin (ujęcie koło 5:56).



W sumie pierwszy, który przełknąłem bez nadmiernego bólu.
Przynajmniej było trochę zawartości a nie jak ostatnio,

Spoiler

3 minuty fabuły i 17minut recapów + stania i nic nie robienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W internecie panuje radość bo JPF wydaje mangę Berserk. Zatem moje pytanie jest standardowe - polecacie ten tytuł? Czy posiada dobrą fabułę, ciekawych bohaterów itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2014 o 22:27, Andrzej15 napisał:

W internecie panuje radość bo JPF wydaje mangę Berserk. Zatem moje pytanie jest standardowe
- polecacie ten tytuł? Czy posiada dobrą fabułę, ciekawych bohaterów itd.

Jeśli lubisz mroczne i brutalne dark fantasy to powinno ci się spodobać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2014 o 22:27, Andrzej15 napisał:

W internecie panuje radość bo JPF wydaje mangę Berserk. Zatem moje pytanie jest standardowe
- polecacie ten tytuł? Czy posiada dobrą fabułę, ciekawych bohaterów itd.


Nr 1 na MALu to chyba dobra rekomendacja?

Aczkolwiek patrząc na tempo wydawania nowych chapterów... Nie napalałbym się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2014 o 22:27, Andrzej15 napisał:

W internecie panuje radość bo JPF wydaje mangę Berserk. Zatem moje pytanie jest standardowe
- polecacie ten tytuł? Czy posiada dobrą fabułę, ciekawych bohaterów itd.

Świetny tytuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił, aczkolwiek trzeba liczyć się z tym, że seria może pozostać niedokończona. Pojawiają się długie przerwy w ukazywaniu kolejnych chapterów, a w dodatku tempo akcji obecnie jest bardzo wolne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2014 o 22:39, NeroNarmeril napisał:

Nr 1 na MALu to chyba dobra rekomendacja?

Full Metal Alchemist Brotherhood też ma nr 1 na MALu, a jestem nim rozczarowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2014 o 23:39, Gvyn napisał:

> Nr 1 na MALu to chyba dobra rekomendacja?
Full Metal Alchemist Brotherhood też ma nr 1 na MALu, a jestem nim rozczarowany.


O żesz ty.

Żartowałem, gusta i guściki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2014 o 22:27, Andrzej15 napisał:

W internecie panuje radość bo JPF wydaje mangę Berserk. Zatem moje pytanie jest standardowe
- polecacie ten tytuł? Czy posiada dobrą fabułę, ciekawych bohaterów itd.

Czy ja wiem, do pewnego momentu to fantastyczne dark fantasy, ale z czasem zmienia się w nieznośny shounen podatny na wpływy z zewnątrz.

No i nie ma gwarancji, że kiedykolwiek się skończy za życia autora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2014 o 22:27, Andrzej15 napisał:

W internecie panuje radość bo JPF wydaje mangę Berserk. Zatem moje pytanie jest standardowe
- polecacie ten tytuł? Czy posiada dobrą fabułę, ciekawych bohaterów itd.

Czy polecam? Właśnie skończyłem ogarniać mieszkanie, żeby znaleźć miejsce na 30 tomów :D
Gvyn -> FMA - Najlepszy shoenen ever, nie wiem co Cię rozczarowało, ale jak nie skończyłeś mangi, to chociaż anime zobacz ... chociaż jak napisał NeroNarmeril -> O gustach się nie dyskutuje :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2014 o 00:19, Sand_Wraith napisał:

Gvyn -> FMA - Najlepszy shoenen ever, nie wiem co Cię rozczarowało, ale jak nie skończyłeś
mangi, to chociaż anime zobacz ... chociaż jak napisał NeroNarmeril -> O gustach się
nie dyskutuje :]

Mówiłem właśnie o anime. Kiedyś, dawno oglądałem część tego pierwszego. Ostatnio spojrzałem na ranking anime na MALu i widzę, że Brotherhood na pierwszym miejscu. Stwierdziłem, że dam szansę. Obejrzałem 30 odcinków. Pomijam kwestię, że na większości ujęć oszczędzali i rzadko kiedy kamera ustawiona jest w sposób ukazujący twarz postaci mówiącej. To zdarza się często i idzie do tego przywyknąć. Głównym problem jest coś, przez co nie przebrnąłem przez Hellsinga Ultimate: żarty w niewłaściwych momentach. Mnóstwo cienkich żartów, z odstającym stylem graficznym, rujnujących klimat. Dodam jeszcze coś co akurat pojawiło się, w paru ostatnich odcinkach jakie oglądałem: problem z utrzymaniem tempa akcji.

Spoiler

Odkrywają, że całe państwo jest kontrolowane przez Homunculi i tego ich "Ojca", ale w tym momencie całe napięcia pryska, bo homunculi stwierdzają, że o ile nie będą im przeszkadzać to mogą robić co chcą.


I tak przy okazji, przez wzgląd na moje dzieciństwo, za najlepszy shonen uważam Dragon Ball.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2014 o 23:01, Arcling napisał:

Ja bym polecił, aczkolwiek trzeba liczyć się z tym, że seria może pozostać niedokończona.
Pojawiają się długie przerwy w ukazywaniu kolejnych chapterów, a w dodatku tempo akcji
obecnie jest bardzo wolne.

Wychodzi 1 tom rocznie, więc nie jest tak źle. Chociaż przy tym tempie fabuły chciałoby się więcej. Jednakże i tak jest to tytuł oboiązkowy. A ranking mang MAL mimo wszystko jest bardziej "pewny" ze względu na to, że komiksy są mniej popularne od ich animowanych wersji.
Co do Brotherhooda to jego największa wadą było to, że to shonen co było potem strasznie widoczne. Zwycięstwo siły przyjaźni itp. No i jeszcze to o czym mówi Gvyn strasznie działało mi na nerwy. Odcinek potrafił zbudować niesamowicie napięcie, tak że się czekało ten tydzień po czym... nic. Jak powietrze z balona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rail Wars ep 5

Dałem się zwabić na spoko art postaci i obietnicę anime o kolei (dość oryginalny setting). Zamiast tego dostajemy raczej randomowe i mało ambitne anime nastawione na "plot". Na "plot", nie na plot.
I mimo iż miałkość w wielu aspektach rzuca się w oczy ... no to ... "plot" jest nawet całkiem przyjemny. Zatem będę oglądał dalej :P
Nie wiem nawet czemu mi się całkiem podoba, bo raczej anime tego typu nie lubię. Ale miły odmóżdżacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się