Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 31.08.2014 o 21:06, Piotrbov napisał:

No i zapomniałem powiedzieć, że jeszcze jedna strona padła. Ta z odgłosem kota w linku
do strony.


Od wczoraj nawet... Ataki są zmasowane, najpierw padła kocia strona, potem strona grupy znanej z tłumaczeń, a za nią jeszcze kilka innych. A teraz MAL. Ciekawe, czy anime-planet też dotknie ta zaraza, no i kiedy sobie darują, bo moc jak widać mają niezłą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2014 o 21:06, Piotrbov napisał:

No i zapomniałem powiedzieć, że jeszcze jedna strona padła. Ta z odgłosem kota w linku
do strony.


Fuuuuu~
Wiadomo coś więcej? Strona wróci, czy po prostu padła i nie wstanie? Na całe szczęście są jeszcze "zamienniki", ale ich przyszłość widzę w szarych barwach bo ataki jakieś zmasowane są.

@Thrandir: Anime-planet jeszcze działa? Mam tam konto, ale nie zaglądałem od wieków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2014 o 21:06, Piotrbov napisał:

No i zapomniałem powiedzieć, że jeszcze jedna strona padła. Ta z odgłosem kota w linku
do strony.


Dostało się też ludziom, który zajmują się napisami.

Tak po za tym to Akame ga Kill ep09:Jeden z oczywistych wątków zostaje zaskakująco rozwinięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2014 o 21:10, PAPISHON napisał:

Fuuuuu~
Wiadomo coś więcej? Strona wróci, czy po prostu padła i nie wstanie? Na całe szczęście
są jeszcze "zamienniki", ale ich przyszłość widzę w szarych barwach bo ataki jakieś zmasowane
są.


Wczoraj jeszcze zamienniki działały, dziś jakaś połowa mi znanych już padła :P Ktoś się znęca nad biednymi otaku.

Dnia 31.08.2014 o 21:10, PAPISHON napisał:

@Thrandir: Anime-planet jeszcze działa? Mam tam konto, ale nie zaglądałem od wieków.


Działa, ostatnio zmienili nieco "wystrój". Osobiście używam dlatego że siedzą tam moi znajomi z IRCa, więc nie mam potrzeby przenosić się w inne miejsce. Jakiś czas temu zamierzaliśmy się przenieść, ale zawsze ktoś miał coś przeciwko którejś propozycji no i zostało stare dobre anime-planet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalezione na jednej ze stron, która nie padła.

As a lot of you have noticed, all releases from [grupa subberska] that were released since yesterday have had broken torrent links or no torrents at all. The reason for this is because currently [strona z odgłosem kota], [paskudne napisy] and many other anime sites are currently being attacked. We speculate this is a legal DDOS attack from the Japanese government (no details yet, do not ask me about this I am just relaying information from my sunbae’s/senpai’s).

Tekst jest nieco dłuższy. Myślicie, że może być w tym jakieś ziarno prawdy? Mi się raczej wydaje, że to zmasowany atak jakiejś grupy osób, która ma po prostu z tego "fun".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zdążyłem wyedytować. Strona z której mam ten tekst, jak podają admini też jest pod atakiem DDoS. Podobno (jeszcze) nie na tyle silnym, żeby strona padła, ale lagi sa mocno wyczuwalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2014 o 21:04, Karharot napisał:

Znowu? Jaką satysfakcję mają tego typu szkodniki z atakowania serwisu takiego jak MAL?
Czysta radość z bezmyślnego niszczenia pracy innych ludzi? :/ Dobrze że przynajmniej
tym razem nie wkleili żadnych odrażających zdjęć :/


Jest spora liczba osób, która używa takiego samego hasła prawie wszędzie. Już nie będę się rozpisywał co można zrobić z kombinacji mail + hasło. Jakieś 2-3 miesiące temu padło mangatraders.com i wszystkie konta zostały zhackowane. Były przecieki, że MAL również wtedy padło (wykradzione hasła i nazwy kont).

@PAPISHION

W sprawie DDOSa z rządu japońskiego - na animetake był jakiś post dotyczący tego, że zaostrzają politykę w sprawie wydawania anime poza granicami kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ugh... wchodzę na MAL, dodaję info, ze obejrzałem trochę odcinków DB Z Kai (polecam, jest, na jednej ze stacji AXN). Nagle widzę, że dodałem ostatnio SSJMaster vs. Xinil - A story of epic battles! Season 2 . Myślę sobie: "wtf, nie znam tego, ktoś mi się włamał na konto?". Sprawdzam co to jest. Niby Pokemony, ale z 9001 odcinków. Swego czasu oglądałem, nie wiem o co z tym biega. Inne filmy kinowe, które obejrzałem, też mam tak oznaczone....

Jeśli to atak rządu japońskiego, to bardzo dziękuję za nerwy - Pokemon Movie 1 kupiłem na VHS laata temu, a takiego DB oglądałem w TV też lata temu... :/ Jak ktoś wiedziałby coś więcej i wiedział, czemu akurat MAL zaatakowali (Ci ludzie, ktokolwiek nim jest), to byłbym wdzięczny o napisanie. Tutaj już nie chodzi o to, czy ktoś jest otaku czy nie. Ja nie jestem i wielu ludzi też nie, jednak lubi patrzeć, co obejrzało, przeczytało... :c

Mam nadzieję, że nie będą wredni i jakiegoś syfu w postaci wirusów tam nie zainstalują na MAL-u, bo dośc często wchodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2014 o 22:05, PAPISHON napisał:

Tekst jest nieco dłuższy. Myślicie, że może być w tym jakieś ziarno prawdy? Mi się raczej
wydaje, że to zmasowany atak jakiejś grupy osób, która ma po prostu z tego "fun".

Ostatnio była opublikowana lista niebezpiecznych pirackich stron i własnie te zaatakowane były w czołówce, więc myślę że to nie przypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2014 o 22:11, SiDi napisał:

Jest spora liczba osób, która używa takiego samego hasła prawie wszędzie. Już nie będę się rozpisywał co można zrobić z kombinacji mail + hasło.

Tyle to ja wiem ale MAL już kilkakrotnie był atakowany na innej zasadzie gdzie ktoś np. znalazł sposób na resetowanie ludziom list ulubionych anime i postaci albo tak jak teraz zdewastowano część bazy danych. To już nawet nie wynika z tego że przestępca coś w zamian zyskuje, to jest czysta bezinteresowna złośliwość gdzie jakiś odpadek społeczeństwa niszczy coś tylko dlatego że może. No chyba że ktoś naprawdę sobie postawił za cel systematyczne niszczenie społeczności powiązanych z kulturą anime i mang, nie wiem co kimś takim mogłoby kierować ale nawiedzonych świrów na tym świecie nie brakuje :/

Dnia 31.08.2014 o 22:11, SiDi napisał:

Jakieś 2-3 miesiące temu padło mangatraders.com i wszystkie konta zostały zhackowane. Były przecieki, że MAL również wtedy padło (wykradzione hasła i nazwy kont).

O mangatraders to ja wiem :/ Najgorsze jest to że miesiąc wcześniej PayPal przestał obsługiwać MT i jak otrzymali następny cios tak szybko po poprzednim to już się nie pozbierali :/ Oprócz tego w maju w podobny sposób zostało zhackowane AnimeSuki, do teraz mam na skrzynce maila od nich informującego o tym zdarzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2014 o 22:05, PAPISHON napisał:

Znalezione na jednej ze stron, która nie padła.

As a lot of you have noticed, all releases from [grupa subberska] that were released
since yesterday have had broken torrent links or no torrents at all. The reason for this
is because currently [strona z odgłosem kota], [paskudne napisy] and many other anime
sites are currently being attacked. We speculate this is a legal DDOS attack from the
Japanese government (no details yet, do not ask me about this I am just relaying information
from my sunbae’s/senpai’s).


http://www.crunchyroll.com/anime-news/2014/07/28/japanese-government-to-start-anti-animemanga-piracy-operation-next-month
Nie wydaje mi się jednak, by akcja Japonii przybrała taki obrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To rzeczywiście nie wygląda przypadkowo. Nie możemy nic zrobić, poza czekaniem - mam nadzieję, że sytuacja niebawem się unormuje. Swoją drogą, masz gdzieś pod ręką wspomnianą przez Ciebie listę? Chętnie sobie zobaczę...

@SiDi - Tamtem post widziałem jakiś czas temu, ale nie sądziłem że rzeczywiście ktoś coś zrobi poza straszeniem "sankcjami" i karami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj najpierw wysyła się ostrzeżenie z prośbą o zaprzestanie nielegalnej działalności. Po za tym ciężko mi sobie wyobrazić agencję rządkową wykorzystującą atak DDoS, chociaż, co ja tam wiem.

@Edit

MAL nic nie zawinił, a został zaatakowany w tym samym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2014 o 21:04, Karharot napisał:

> Włamali się do Myanimelist xD
Znowu? Jaką satysfakcję mają tego typu szkodniki z atakowania serwisu takiego jak MAL?
Czysta radość z bezmyślnego niszczenia pracy innych ludzi? :/ Dobrze że przynajmniej
tym razem nie wkleili żadnych odrażających zdjęć :/

Zawsze się znajdzie jakaś banda frajerów, która ma z tego frajdę ;/
Takie życie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2014 o 22:40, Inferno0009 napisał:

Zazwyczaj najpierw wysyła się ostrzeżenie z prośbą o zaprzestanie nielegalnej działalności.
Po za tym ciężko mi sobie wyobrazić agencję rządkową wykorzystującą atak DDoS, chociaż,
co ja tam wiem.


Się wysyła prawników i w 90% po sprawie (nikt nie chce się po sądach tłuc).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też nie chce mi się wierzyć akuratnie w wersje Japońskich ataków DDoS - ale jak to mawiał nasz wieszcz narodowy "są rzeczy, które się nawet fizjologom nie śniły". Osobiście obstawiam, że to jakaś sfrustrowana większa lub mniejsza grupka, która robi sobie to wszystko czysto dla "funu". Ot tak, żeby komuś dopiec,

Jeśli to prawda, to ci ludzie muszą mieć naprawdę smutne życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2014 o 22:41, MisticGohan_MODED napisał:

Zawsze się znajdzie jakaś banda frajerów, która ma z tego frajdę ;/
Takie życie ;/

Jakie jest prawdopodobieństwo, że wykradli maile i hasła... ?

@Inferno0009
Też mnie to dziwi... MAL jest najbardziej nieszkodliwy jak tylko można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2014 o 22:47, Manigoldo napisał:

Też mnie to dziwi... MAL jest najbardziej nieszkodliwy jak tylko można.

Może szkodzi, bo każde anime w bazie danych ma linki/odnośniki do grup subberskich, które naposy wykonali do danego tytułu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się