Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 31.08.2014 o 22:45, Pablo_Querte napisał:

> To rzeczywiście nie wygląda przypadkowo.
Bo nie jest. http://www.meti.go.jp/policy/mono_info_service/contents/downloadfiles/140414.pdf
od 11 slajdu.

Hmm, troche smutno. Przyszłość zapowiada się nauką japońskiego i wyjazdem do japonii.

PS. Swoją drogą ile nowych portali xD(których nie znam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2014 o 22:52, PAPISHON napisał:

> Też mnie to dziwi... MAL jest najbardziej nieszkodliwy jak tylko można.
Może szkodzi, bo każde anime w bazie danych ma linki/odnośniki do grup subberskich, które
naposy wykonali do danego tytułu?

Co nie zmienia faktu, że głównym przeznaczeniem tego jest składowanie przeczytanych mang i obejrzanych anime.
Swoją drogą - o tych grupach subberskich teraz usłyszałem po raz pierwszy xDD , zatem dzięki za info, jednak i tak nie korzystam z tego typu rzeczy (w sensie subbów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2014 o 23:00, Manigoldo napisał:

jednak i tak nie korzystam z tego typu rzeczy (w sensie subbów).


Rozumiesz Japoński ze słuchu? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2014 o 23:01, PAPISHON napisał:

Rozumiesz Japoński ze słuchu? :D

Lata temu chciałem się uczyć, trochę coś rozumiałem, ale porzuciłem naukę i mało pamiętam. :P Głównie oglądam to, co jest w polskiej telewizji (chociaż nie ma tego tak dużo, jak kiedyś) czy tam wychodzi na jakimś nośniku (np. owe Pokemony na VHS, które gdzieś na strychu mam). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2014 o 22:55, SurgeonOfDeath napisał:

Hmm, troche smutno. Przyszłość zapowiada się nauką japońskiego i wyjazdem do japonii.

Albo zmianą zainteresowań. Parę lat temu rząd japoński też prowadził jakąś ostrą akcję mającą zwalczyć obieg fanowsko tłumaczonych mang. Efekt? Według danych ten obieg został na jakiś czas ograniczony, wedle tych samych danych sprzedaż mang w tym samym czasie wyraźnie spadła i podnosiła się znacznie wolniej.
Ja mam w domu całą masę legalnie kupionych mang i anime ale jeśli takie ataki jak ten na MAL są "legalnym" działaniem organizowanym przez japoński rząd to moją pierwszą reakcją będzie wstrzymanie się z wszelkimi zakupami, bo nimi czemu mam pośrednio finansować kogoś kto atakuje społeczność do której należę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na MAL ktoś się włamał na konto jednego z moderatorów i stąd to całe zamieszanie. Natomiast "kocia strona" otrzymała zwykłego ddosa na serwer, na którym te strony były hostowane, co już bodajże w przeszłości im się zdarzyło, więc to niepowiązane sprawy. Na trochę zresztą dzisiaj wstali. Raczej jakieś losowe osoby (i może też boty), które chciały zrobić na złość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2014 o 23:53, Arcling napisał:

Na MAL ktoś się włamał na konto jednego z moderatorów i stąd to całe zamieszanie. Natomiast
"kocia strona" otrzymała zwykłego ddosa na serwer, na którym te strony były hostowane,
co już bodajże w przeszłości im się zdarzyło, więc to niepowiązane sprawy. Na trochę
zresztą dzisiaj wstali. Raczej jakieś losowe osoby (i może też boty), które chciały zrobić
na złość.

Czyli raczej dane kont z MAL-u w tym ataku jak i rzekomym ostatnim sprzed kilku miesięcy nie są zagrożone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2014 o 00:07, Arcling napisał:

Nie, to tylko jedno konto i mógł edytować wyłącznie wpisy dotyczące serii. Tutaj można
znaleźć wyjaśnienie: http://myanimelist.net/forum/?topicid=1261259

Uff stary, uspokoiłeś mnie. :D Mam nadzieję, że wredna działalność tego konta zostanie w całości wyeliminowana.
A to prawda z tym atakiem na MAL w celu wyłudzenia haseł i maili, który miał mieć miejsce kilka miesięcy temu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2014 o 23:53, Arcling napisał:

Na MAL ktoś się włamał na konto jednego z moderatorów i stąd to całe zamieszanie. Natomiast "kocia strona" otrzymała zwykłego ddosa na serwer, na którym te strony były hostowane, co już bodajże w przeszłości im się zdarzyło, więc to niepowiązane sprawy.

Pewien popularny online reader też się wyłożył.
Oby atak na MAL był jedynie samorealizacją jakiegoś pozbawionego życia trolla który tylko przypadkiem wybrał ten termin. Niestety to że w tym samym czasie atakowanych jest tyle różnych stron nie wygląda dobrze :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2014 o 00:20, Karharot napisał:

Pewien popularny online reader też się wyłożył.

Jeśli mamy na myśli ten na B to mają maintenance związany z przenosinami. Jak sprawdzałem to forum na razie się wczytuje.

Dnia 01.09.2014 o 00:20, Karharot napisał:

Oby atak na MAL był jedynie samorealizacją jakiegoś pozbawionego życia trolla który tylko
przypadkiem wybrał ten termin. Niestety to że w tym samym czasie atakowanych jest tyle
różnych stron nie wygląda dobrze :/

Dlatego, że kilka stron było hostowanych na tym samym serwerze, co pewna "kocia strona" :) Trzeba pewnie będzie poczekać aż atak minie albo jakoś go zastopują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2014 o 00:26, Arcling napisał:

Jeśli mamy na myśli ten na B to mają maintenance związany z przenosinami. Jak sprawdzałem to forum na razie się wczytuje.
Dlatego, że kilka stron było hostowanych na tym samym serwerze, co pewna "kocia strona" :) Trzeba pewnie będzie poczekać aż atak minie albo jakoś go zastopują.

Udało Ci się mnie pocieszyć ;)
Idę spać, przy odrobinie szczęścia do jutra MAL skasuje problematyczne konto i przywróci bazę do wcześniejszego stanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wierzę jakoś w tą teorię spiskową japońskiego rządu.
To zbieg nieszczęśliwy zbieg okoliczności, że akurat serwery kociej strony padły (w tym TT i kilka stron subberskich), a MAL został zhakowany przez jakiegoś młokosa ;p

Pozostaje czekać, aż się sprawa wyprostuje.

/edit Dostałem cynk, że kot dzisiaj działał przez pewien czas, ale znowu padł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2014 o 15:03, MisticGohan_MODED napisał:

Ja tam nie wierzę jakoś w tą teorię spiskową japońskiego rządu.
To zbieg nieszczęśliwy zbieg okoliczności, że akurat serwery kociej strony padły (w tym
TT i kilka stron subberskich), a MAL został zhakowany przez jakiegoś młokosa ;p

Pozostaje czekać, aż się sprawa wyprostuje.


Cóż, bardzo nieszczęśliwy zbieg okoliczności. Szczególnie biorąc pod uwagę to, że to już trzeci dzień problemów (czyli raczej komuś mocno zależy na tym, aby strony skutecznie wyłączyć), ergo trzeci dzień bez zysków dla tych stron (reklamy- kilentów nie interesuje, dlaczego nie działa, tylko że nie działa). Jak tak dalej pójdzie może się to wszystko skończyć mało fajnie.

Taak, co jakiś czas strona rusza na kilka chwil, ale generalnie jakieś 14-16 godzin na dobę jest nieaktywna. Tak samo było zresztą wczoraj i przedwczoraj podobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2014 o 22:45, Pablo_Querte napisał:

Liczba stron które im "wadzą"? HAHA. Spoko niech cały internet wyłączą xD

Anyway mały wywodzik. Rozumiem dążenie do sprawiedliwości, ale to przecież samoistne podcinanie sobie skrzydeł. Gdyby nie te wszystkie złe strony i ogólny dostęp do anime i mangi na każdym kroku, to nigdy bym się cholerstwem nie zainteresował. A tak to nie dość, że się tym jaram, to na dodatek mam własna półeczkę z mangą, parę wydanych u nas i zagranicą wydań BD, a nawet parę fantów-zabawek. W ten sposób chyba zyskali potencjalną osobę która wspiera ich rynek... . Ale nie lepiej wypiąć na nich tyłek.


@Inferno0009

Dnia 31.08.2014 o 22:45, Pablo_Querte napisał:

W Aldnoah Zero jaki zwrot akcji na koniec. Chociaż czuję, że się z niego wymigają jakoś.

Urobutcher się rozgrzewa :3.
Nie spodziewałem się też jakim towarzyskim człowiekiem okazał się hrabia Saazbaum :3

Dnia 31.08.2014 o 22:45, Pablo_Querte napisał:

Tak po za tym to Akame ga Kill ep09:Jeden z oczywistych wątków zostaje zaskakująco rozwinięty.

that my fetish! byle do następnego epka

20140901151650

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A.Zero ep9

Dnia 01.09.2014 o 15:17, nightfaler napisał:

Urobutcher się rozgrzewa :3.

Urobutcher pisał tylko trzy pierwsze odcinki. I choć jego magia jest silna,

Spoiler

to nie wydaje mi się żeby księżniczka zeszła. Bo trochę niepraktyczne dla historii byłoby mieć statek napędzany tylko i wyłącznie jej mocą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noo ta zmasowana akcja hakerów to niezły cyrk ... raczej szczerze wątpię by to rząd japoński zlecił, pewnie jakaś zgraja stłamszonych przez życie dzieciaków musi wyładować frustrację.
Choć widzę, że już dziś z MALem chyba wszystko gra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2014 o 15:54, Outlander-pro napisał:

Choć widzę, że już dziś z MALem chyba wszystko gra!


Jeszcze nie do końca :P
Większość pozmienianych tytułów pozostało już naprawionych z tego co widzę po mojej liście, ale liczba odcinków czy opisy tych anime dalej noszą ślady działalności hakera.
Oni to chyba ręcznie przywracają sądząc po tempie ich napraw :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się