Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 06.09.2014 o 18:16, Inferno0009 napisał:

Light Novel Sword Art Online od zakupienia już w październiku. Wydawnictwo Kotori.

Nawet fajnie.

Gorszej LNki chyba wybrać nie mogli.

Spoiler

Mogli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2014 o 18:38, Pablo_Querte napisał:

Gorszej LNki chyba wybrać nie mogli.

Spoiler

Mogli


Jest hype to jest i nowelka.
Osobiście przeczytałem 4 tomy i naprawdę nie żałuję, a typem czytającego człeka zdecydowanie nie jestem.
Mało tego niektóre wątki naprawdę były ciekawe, a nie ze ekranizowano ich w serialu. Dla przykładu niech będzie to przygoda w dungeonie Jötunheimr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić pierwszy tom, chociaż jakiś fanem SAO nie jestem. Miejmy nadzieję, że później będą wychodzić lepsze LN. Zawsze od czegoś trzeba zacząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2014 o 18:44, luzac napisał:

Znaczy to jest z oficjalnego soundtracka. ED ma też własnego singla.


Na AT właśnie pojawił się odcinek z kilkoma utworami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fairy Tail - zbiorowy komentarz

Spoiler

Nie wiem, jaki ostatni chap komentowałem więc ogólnie powiem, jak rozwija się saga.

Trzeba przyznać, w obecnym arcu parę postaci się dopakowało - Wendy dostała niezłego kopa w mocy, Lucy poświęcając Aquarius, była zdolna przywołać Króla Duchów(ten zaś daje dziewczynie nową moc. Czy na stałe czy nie - wyjdzie w praniu), Gray został Zabójcą Demonów czy Gajeel zaczął zamieniać się w stal. Z innych ciekawszych rzeczy to: "pocałunek" Levy i Gajeela(fani pewnie podskoczyli z radości), pojawienie się bliźniaczych smoków czy też wątek Silvera. Oczywiście, coś by się jeszcze znalazło ale nie mogę sobie nic przypomnieć.

No właśnie, wątek Silvera. Miał ogromny potencjał, ale autor postanowił pójść inną drogą. Silver jako Deliora był genialnym rozwiązaniem. Czemu zatem "mangaka" postanowił zrobić z niego ojca? Ale przynajmniej wiemy, jak matka Graya miała na imię :)
Druga wtopa to nawrócenie Minevry. Słabo to wyszło.

Twarz nadal działa. Mam przeczucie, że w chapie 400 dojdzie do odpalenia broni oraz obudzenia E.N.D.''a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2014 o 22:06, luzac napisał:

Mój odcinek miał standardowe 20. :P


Racja... Pierwsze 5 minut zniknęło jakimś dziwnym trafem. A już miałem pytać

Spoiler

jakim cudem księżniczka przeżyła uduszenie

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kaze Tsuchinu

Naprawdę dobry film. Opowiada historię Jiro Horikoshiegiego, która została ostro sfikcjonalizowana (jedyne co jest historyczne, to wydarzenia na świecie o których jest mowa i jego życie naukowe). Jego marzeniem jest być pilotem, jednakże z powodu słabego wzroku i przeczytaniu książki o Giovanni Battista Caproni. Od czasu do czasu śni się, że się z nim spotyka, jakby ten włoch go patronizował i postanowił, że będzie projektował samoloty.

Jest to film typowy dla Hayao Miyazakiego, piękny, głęboki. Oprócz tego moim zdaniem, trzeba oglądać ten film, wiedząc, że to (prawdopodobnie) będzie ostatnie dzieło anime w jego wykonaniu. Widać w tej historii ukryte pożegnanie się z tym co dokonał w tych wielu latach pracy jako reżyser.

"Le vent se lève! . . . Il faut tenter de vivre!"

10/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sword Art Online II

Spoiler

Cóż. Niewiele się wyjaśniło, a za to znowu dostaliśmy 10 minut recapów i rozpaczy. Powtarzanie tego samego raz na odcinek naprawdę nie jest zabawne, mam wielką nadzieję, że to już ostatni raz bo skoro jedno drugiemu swoje traumatyczne przeżycia opowiedziało to może skończą się wieczne recapy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2014 o 13:07, Thrandir napisał:

Sword Art Online II

Spoiler

Cóż. Niewiele się wyjaśniło, a za to znowu dostaliśmy 10 minut recapów i rozpaczy.
Powtarzanie tego samego raz na odcinek naprawdę nie jest zabawne, mam wielką nadzieję,
że to już ostatni raz bo skoro jedno drugiemu swoje traumatyczne przeżycia opowiedziało
to może skończą się wieczne recapy...


Zgadzam się. Odcinek zaczął mnie nudzić na tyle, że w tym czasie kilka razy ułożyłem pasjansa.

Spoiler

I od kiedy koń jest szybszy od motocykla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że się kończy - warto się za serię zabrać? Czy też szykuje się jakieś otwarte/mocno przyspieszone zakończenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2014 o 18:43, Buhahahahaha napisał:

Kenichi

Spoiler

No i w przyszłym chapterze koniec. Aż dziwne :/


Szkoda.. liczyłem, że to będzie dalej po tym jak skończą się Naruciaki i Bleachaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się