Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 13.09.2014 o 21:58, Gvyn napisał:

Sword Art Online II episode 11

Spoiler

Zastanawia mnie czy autorzy nie są w stanie spamiętać wydarzeń z ostatnich kilku odcinków,
że w każdym serwują nam powtórkę. Ten odcinek składał się właściwie z trzech rzeczy:
przypomnienie wydarzeń z ostatniego odcinka, fanserwis i teoria Kirito na temat sposobu
zabijania przez Death Guna, która swoją droga wydaje mi się dosyć niedopracowana. W pare
godzin wspólnik Death Guna jedzie z mieszkania jednego gracza do drugiego (które może
być nawet na drugim krańcu miasta, jeżeli nie dalej), włamuje się nie pozostawiając żadnych
śladów i uśmerca ofarię. Trochę to naciągane. I wygląda na to, że niemiecki nie jest
popularnym językiem w Japonii.


To potwierdza moją teorię, którą napisałem dwa razy(była bardziej dopracowana od tej Kirito). Po dwóch odcinkach SAO wpadłem na to, co kirito zajęło 11 epizodów xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2014 o 20:31, Karharot napisał:

> Nigdzie nie ma informacji o tym, najpewniej za długo ciągnął pewne wątki i historia
trochę się zatraciła sama w sobie. Tak więc postanowiono ją ukończyć ostatnim przyspieszonym
rozdziałem.
:/
Przy tak długiej mandze mogliby się szarpnąć na jeszcze jeden tom żeby zakończyć wszystkie
wątki.

Jakby nie patrzeć całość okazała się opowieścią napisaną przez dorosłego już Kenichiego więc mogli by dać choć jeden chapter w teraźniejszości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2014 o 21:58, Gvyn napisał:

Sword Art Online II episode 11

/cut
Dlatego wiekszość poddała się na SAO w połowie pierwszej serii kiedy zaczęło tracić potencjał. Teoria nie mogła być inna bo inaczej Kirito który zawsze jest super nie mógłby tego rozwiazać, albo tym bardziej cały oddział policji zamiast niego. Obecnie jest on przestawiany trochę jak pomieszanie boga tego świata z Hugh Hefnerem, potrafi robić to czego żaden inny człowiek nie i każda istota co posiada cechy kobiece do niego ciągnie z kilometrów. Do tego on pomoże im w ich problemach przez samo bycie w ich okolicy (power of boner!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pisałem tu, że zabieram się za czytanie/granie w VN fate/stay night. Właśnie doszedłem do momentu gdzie Shirou przekazywał energie Saber''owi i trochę mnie zszokowało jak scena została dosadnie przedstawiona. Tohsaka totally went wild :D Nie spodziewałem się tego w ogóle.
Przy okazji zauważyłem, że VN''ki są super przyjemnie i bardzo pomocne przy nauce języka angielskiego, więc każdy kto szuka sposobu, gdzie bez jakiegoś wielkiego zaangażowania może podszkolić sobie język, to bardzo polecam zagrać i spróbować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2014 o 13:08, korinek2 napisał:

Jakiś czas temu pisałem tu, że zabieram się za czytanie/granie w VN fate/stay night.
Właśnie doszedłem do momentu gdzie Shirou przekazywał energie Saber''owi i trochę mnie
zszokowało jak scena została dosadnie przedstawiona. Tohsaka totally went wild :D Nie
spodziewałem się tego w ogóle.

Ładowanie akumulatorów ? - "If you know what I mean" xD

Nie no, ale tak na serio... mogłeś się tego spodziewać :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu nabyłem drogą kupna Ghost in the Shell : Stand Alone Complex cały pierwszy sezon na 1 dvd z fansubami. Czy ktoś się orientuje, czy wydano też tak pozostałe serie, bo wkręciłem się, a znalazłem tylko 2ng, po trzy odcinki na płycie, a nawet się wkręciłem^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2014 o 15:52, luzac napisał:

Posiadam to wydanie i drugi sezon też był wydany w ten sam sposób.


Czyli jest nadzieja:D Dzięki za info, kupiłem na próbę jedną płytkę z 2NG i strasznie drętwe tam tłumaczenie jest, aż oglądać się nie da;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fairy Tail 400

Spoiler

Epicki rozdział. Acnologia demonstruje swoją potęgę, Fairy Tail jest załamane beznadziejną sytuacją, Mard Geer też raczej nie skacze z radości. Ale autor ma w zanadrzu jeszcze jeden zwrot akcji - oto na arenę wkracza Igneel, który wyskakuje z... Natsu(jeśli smoki siedzą w zabójcach smoków, to kwestia pewnej bariery ładnie nam się rozwiązuje). Następny chap sugeruje, że będzie rozwałka, przez którą kartografowie mogą mieć sporo roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2014 o 13:08, korinek2 napisał:

Tohsaka totally went wild :D Nie spodziewałem się tego w ogóle.

Przeczytaj sobie Heaven''s Feel ze "sławnym"

Spoiler

Tohsaka''s anus ;>

i paroma innymi niespodziankami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2014 o 14:10, MisticGohan_MODED napisał:

Nie no, ale tak na serio... mogłeś się tego spodziewać :]


To moja pierwsza Vn''ka w jaką gram, więc dla mnie cały opis stanowił zaskoczenie (pozytywne), nawet pomimo wiedzy, że Shirou będzie uprawiał seks z Saber''em. Zdecydowanie bardziej spodziewałem się jakiegoś krótkiego opisu, bez wdawania się w dogłębne szczegóły penetracji Sabera :D Zresztą przy takim stanowisku, utwierdzała mnie scena gdzie Shirou omyłkowo wpadł do łazienki, w czasie kiedy Saber chciał wziąć kąpiel, nie była ona jakoś znacznie różniąca się od tego co było w Anime, więc nie sądziłem, że "doładowanie akumulatorów" będzie 20 minutowym "boner time''m" :)

Kosmitus i Lex

Już nie mogę się doczekać ! :) Ogółem cały pierwszy route znam z anime, a mimo to i tak świetnie mi się czyta. Aż sobie sam zazdroszczę, że mam przed sobą jeszcze dwie ścieżki o których nic nie wiem :)
Do spoileru nie zaglądam, bo nie chce sobie psuć niespodzianki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2014 o 22:21, korinek2 napisał:


Już nie mogę się doczekać ! :) Ogółem cały pierwszy route znam z anime, a mimo to i tak
świetnie mi się czyta. Aż sobie sam zazdroszczę, że mam przed sobą jeszcze dwie ścieżki
o których nic nie wiem :)
Do spoileru nie zaglądam, bo nie chce sobie psuć niespodzianki.


To lepiej szybko przejdź Unlimited Blade Works, bo anime niedługo wychodzi i pewno masa spoilerów będzie latać po internetach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2014 o 22:21, korinek2 napisał:

To moja pierwsza Vn''ka w jaką gram, więc dla mnie cały opis stanowił zaskoczenie (pozytywne), nawet pomimo wiedzy, że Shirou będzie uprawiał seks z Saber''em. Zdecydowanie bardziej spodziewałem się jakiegoś krótkiego opisu, bez wdawania się w dogłębne szczegóły penetracji Sabera :D Zresztą przy takim stanowisku, utwierdzała mnie scena gdzie Shirou omyłkowo wpadł do łazienki, w czasie kiedy Saber chciał wziąć kąpiel, nie była ona jakoś znacznie różniąca się od tego co było w Anime, więc nie sądziłem, że "doładowanie akumulatorów" będzie 20 minutowym "boner time''m" :)

Chyba wszystkie mainstreamowe serie anime zaadaptowane z eroge kastrują w ten sposób oryginalny materiał. Choć akurat w przypadku sceny "doładowywania akumulatorów" wersja przedstawiona w anime i edycji na PS2 miała minimalnie więcej sensu niż to co było w oryginale (

Spoiler

trochę się kupy nie trzyma że Shirou był w stanie skutecznie doładować Saber tak że dalej w arcu mogła używać Excalibura podczas gdy wcześniej nie miała dość energii żeby się na nogach utrzymać. Przy różnicy "magicznej pojemności" przeciętnego maga jakim był Shirou i Heroic Spirita jakim była Saber nawet cała energia jaką posiadał Shirou nie powinna zrobić różnicy bo byłoby to jak doładowywanie akumulatora samochodowego bateryjką wyciągniętą z zegarka

). Ale to już czepianie się szczegółów technicznych, jeśli scenka Ci się podobała to tylko to się liczy ;)
Tak mnie tylko zastanawia rodzaj jakiego używasz do opisywania Saber... przeglądając tą scenkę zdawałeś sobie sprawę że Saber jest płci żeńskiej, prawda? ;P

Dnia 14.09.2014 o 22:21, korinek2 napisał:

Już nie mogę się doczekać ! :) Ogółem cały pierwszy route znam z anime, a mimo to i tak świetnie mi się czyta. Aż sobie sam zazdroszczę, że mam przed sobą jeszcze dwie ścieżki o których nic nie wiem :)

Trochę elementów z UBW zostało użytych w anime więc tu i ówdzie natkniesz się na coś znajomego. Dopiero w ostatnim arcu wejdziesz na zupełnie nieznane terytorium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, dlatego można się zastanawiać czy wprowadzenie do historii Sinon miało w ogóle jakikolwiek sens, poza dodaniem kolejnej dziewczyny? Śmieszne się to robi, że każda, którą spotka musi na niego lecieć. Tak jakby zrobił się z tego słabo zakamuflowany harem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2014 o 14:18, Arcling napisał:

Tak jakby zrobił się z tego słabo zakamuflowany harem.

Errr... A kiedy SAO usiłowało to zakamuflować? Wszystkie dziewczyny o jakimkolwiek znaczeniu (i parę takich które znaczenia nie mają) leciały na Kirito niemal od momentu w którym zostały wprowadzone do historii. Częściowym wyjątkiem jest pierwsza nowelka w której na Kirito leciała jedynie Asuna ale to wynikało tylko z tego że Asuna była tam jedyną postacią żeńską. Drugi tom z opowiadaniami dodatkowymi z marszu dodał 3 + 1, w 3 i 4 doszły co najmniej kolejne 3 wliczając w to jego (not-blood-ralated) siostrę. W porównaniu do tego co było wcześniej PB jest bardzo umiarkowany bo dodaje tylko jedną dziewczynę i do tego odsuwa w cień całą resztę więc przynajmniej to się nie kotłuje razem w jednym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2014 o 15:58, Alexei_Kaumanavardze napisał:

Czyli jest nadzieja:D Dzięki za info, kupiłem na próbę jedną płytkę z 2NG i strasznie
drętwe tam tłumaczenie jest, aż oglądać się nie da;/

A probowałeś zmienić napisy w menu? Powinno być tłumaczenie oficjalne i fanowskie Freemana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2014 o 16:17, Pablo_Querte napisał:

> Czyli jest nadzieja:D Dzięki za info, kupiłem na próbę jedną płytkę z 2NG i strasznie

> drętwe tam tłumaczenie jest, aż oglądać się nie da;/
A probowałeś zmienić napisy w menu? Powinno być tłumaczenie oficjalne i fanowskie Freemana.


Nie próbowałem, wrzucę wieczorem płytkę i zobaczę:)

Swoją drogą w Carrefourze w ZG( nie wiem czy wszędzie) można wyrwać trochę dobrego anime w dobrej cenie, ja kupiłem Space Firebird (urzekło mnie), Akira (klasyka), Spirigan (takie se) Virus: Buster Serge nawet, nawet, Vexille (przegadane, ale efektowne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem troche z nudów oglądać, opiewającego ostatnio w peany SAO. Po pierwszych ośmiu odcinkach, muszę stwierdzić, iż jest całkiem nieżle, nie znudziło mnie jak inne sławne ostatnio anime Attack on Titan(dropnąłem po 4 epkach). Mam nadzięję iż nie zmarnuję czasu na tym anime, choć arcydzieła się nie spodziewam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się