Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 03.10.2014 o 17:47, Tomoya-kun napisał:

Niestety po świetnych 0 i Unicorn seria ostatnio znowu wróciła do bycia miła i przyjemną
opowieścią o dzieciakach w robotach....

A szkoda, bo z serią wiązano pewne nadzieje, przy niej robił Yoshiyuki Tomino (reżyser pierwszego Gundama). Do tego ta kreska z Eureki Seven... Wolałbym gdyby trzymali się stylu z Unicorna, który nawiązywał do tych starych. Tym bardziej, że ma to być kontynuacja dla uniwersum UC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Berserk c337
Chapter byłby taki sobie gdyby nie jedna piękna scena z

Spoiler

Ricketem

którą naprawdę warto obejrzeć :)
Niestety seria znowu idzie w odstawkę na czas bliżej niesprecyzowany :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2014 o 19:37, Demi23 napisał:

Obejrzałem kiedyś pół pierwszego odcinka i odpuściłem. Kreska mi się nie podobała. Może
i pierdoła w stosunku do całości, ale jednak wolę oglądać coś, co ładnie wygląda.


coś co ładnie wygląda imo ultimate to klasa sama w sobie, przecież to ova więc z założenia animacja i zdjęcia są najwyższej jakości.

so lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ultimate to klasa sama w sobie, przecież to ova więc

Dnia 04.10.2014 o 10:42, nightfaler napisał:

z założenia animacja i zdjęcia są najwyższej jakości.


Może dla innych. Ja mam swój gust i nie lubię takich poszarpanych, brudnych animacji. Wolę coś w stylu Hantsuki, gdzie animacja jest gładka i "czysta", albo No Game No life, gdzie jest mnóstwo żywych kolorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tokyo Ghoul #11-12
Długo trzeba było czekac na te wyczekiwane dwa ostatnie epy.
Tylko tak trochę mieszane uczucia pozostają po tym ostatnim... niby ok, ale nie tego się pewnie wszyscy spodziewali :P
Podobnie jak to było w przypadku ostatniego epa CG: R1

Ale seria i tak całkiem udana.
Ocena: 8-/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sword Art Online II episode 14

Spoiler

Sezon mógłby się teraz skończyć. Mam obawy, że będzie jeszcze gorzej podobnie jak w pierwszym.

Istnieje jakieś anime, w którym łzy nie są gęste niczym kisiel?

Log Horizon 2nd Season episode 1
Spoiler

Trochę chaotycznie, ale przynajmniej nie mam takich obaw jak wobec SAO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2014 o 19:37, Gvyn napisał:

Sword Art Online II episode 14

Spoiler

Sezon mógłby się teraz skończyć. Mam obawy, że będzie jeszcze gorzej podobnie jak
w pierwszym.



Też tak uważam. Notabene

Spoiler

przedstawianie swojej dziewczyny jako przyjaciółki to nie jest dobry pomysł. Nigdy. Że też Asuna w ogóle nie zwróciła mu uwagi -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fairy Tail 402

Spoiler

Po dwóch dobrych chapach, nadszedł o nieco słabszym poziomie.

Natsu naładowany radością po spotkaniu z ojcem, bez problemu odrzuca Marda Geera na kilkadziesiąt metrów(Sting i Rogue nie poruszyli gościa na centymetr - trzecia generacja zabójców jest zdecydowanie przereklamowana:) ).
Kadr z pokazaniem takiego samego ataku u Natsu i Igneela wyszedł fajnie. Z tego co widać, to Igneel wygląda dobrze, więc chyba Acnologia(tak jak na tej wyspie FT) się dopiero rozgrzewa.
Mroczny Król rozkazuje Kyouce przyspieszyć odpalenie Twarzy. Ta to czyni, rzuca tekst Erzie że musi ją zabić jeśli chce zatrzymać broń, po czym atakuje maga klasy S. Cóż... Tytania się wykaraska, ale czy zabije demona?

Takie +6/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2014 o 05:15, Karharot napisał:

Berserk c337
Chapter byłby taki sobie gdyby nie jedna piękna scena z

Spoiler

Ricketem

którą naprawdę
warto obejrzeć :)

Chapter króciutki, ale za to ,,soczysty".

Spoiler

Dziwne że go puścili, pewnie skopią za bramą. ;) Ciekawę jaką rolę odegra w tym wszystkim Ricket, bo teraz chyba nie odsawi się go tak o na boczny tor. Może jakąś bardzo duża nawet ?


Dnia 04.10.2014 o 05:15, Karharot napisał:

Niestety seria znowu idzie w odstawkę na czas bliżej niesprecyzowany :/

Miura znowu odstawił mangę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Berserk c337

Dnia 04.10.2014 o 23:47, Pawciu45 napisał:

Chapter króciutki, ale za to ,,soczysty".

Spoiler

Dziwne że go puścili, pewnie skopią za bramą. ;) Ciekawę jaką rolę odegra w tym wszystkim Ricket, bo teraz chyba nie odsawi się go tak o na boczny tor. Może jakąś bardzo duża nawet ?


Spoiler

Podejrzewam że cokolwiek by to nie było co Ricket rozpęta jakoś zostaną w to wkręceni Luca i Daiba. Może wspólnie nawieją z Falconii albo co? Choć za bardzo nie mają dokąd...

Dnia 04.10.2014 o 23:47, Pawciu45 napisał:

Miura znowu odstawił mangę ?

Jeśli następny chapter jest zaplanowany na konkretny termin to ten termin jest podany na końcu obecnego chaptera. Jeśli nic tam nie ma to znaczy że chapter "będzie kiedy będzie" czyli jak Miurze się zechce...


@ Gvyn

Log Horizon 2nd Season episode 1

Dnia 04.10.2014 o 23:47, Pawciu45 napisał:

Spoiler

Trochę chaotycznie, ale przynajmniej nie mam takich obaw jak wobec SAO.


Spoiler

Dziwny ten ep był. Oprócz przyzwoitego wstęp do nowej fabuły dostaliśmy też garś bezużytecznych filerów oraz skróty istotnych scen (przede wszystkim sama czołówka i końcówka oraz to co miała zrobić Akatsuki) których nie załapałem bo brakuje do nich kontekstu. Nie mogli scrapnąć tego wszystkiego o dyniach i zamiast tego rozwinąć istotne kwestie?
Mam nadzieje że to był tylko jakiś dziwny pomysł na sklejenie poprzedniej serii z obecną (podobnie jak pozostawienie tej samej melodii w OP co dziwi zważywszy na to że sama pierwsza seria miała dwa OP) i że od następnego epka wszystko zacznie iść normalnie tak jak w pierwszej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

F/SN: UBW episode 0

Dnia 04.10.2014 o 21:12, NeroNarmeril napisał:

Spoiler

Prolog żywcem wzięty z vn-ki,


Spoiler

Prawda :) Prawie się prosi o to aby go wmontować jako filmowe intro :)

Dnia 04.10.2014 o 21:12, NeroNarmeril napisał:

Spoiler

no może poza wizytą w parku, tak to nie mam zastrzeżeń.


Spoiler

Wprowadzili też parę innych drobnych zmian. Większość jest kosmetyczna i nie ma żadnego znaczenia ale jeden dziwny szczegół przykuł moją uwagę - w wiadomości zostawionej na sekretarce Kirei wspomina że "Only two slots remain, the Archer and Saber classes".,Ddruga część tego zdania (której nie było w grze) nie ma sensu bo jak to gdzieś w VN objaśniała Tohsaka nie ma żelaznej zasady że w każdej wojnie muszą zostać przyzwani przedstawiciele wszystkich 7 klas i choć zazwyczaj tak właśnie jest to przyzwanie dwóch przedstawicieli tej samej klasy może się zdarzyć. Albo ktoś tu wstecznie zmienia zasady albo też ktoś niewystarczająco zapoznał się z materiałem źródłowym... Poza tym troszkę skopali zachowanie Tohsaki, wiele kwestii które w grze były jej wewnętrznym (i dobrze ukrytym) monologiem tutaj jest wygłaszanych na głos i tak jakby ona sama nie orientowała się że to robi (co zupełnie nie idzie w parze z jej inteligencją i zdolnością do ukrywania prawdy o sobie). Też nie wiem po co to zrobili bo wygłaszanie tych samych kwestii w myślach a nie na głos nie utrudniłoby ich odbioru.
Choć w sumie to pewnie szukam dziury w całym tylko dlatego że oczekiwałem absolutnej perfekcji. Sam ep jest genialny no i


Animacja... Powala na kolana. Tu już nawet nie chodzi o to że to jest niebo i ziemia w porównaniu z F/SN od Deen, Ufotable jak zwykle stworzyło coś w jakości ekskluzywnej dla siebie.

Spoiler

Also, nie wiedzieć czemu zobaczenie na żywo jak Tohsaka publicznie przekłuwa nadęte ego Shinjiego było niczym balsam na moją duszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sword Art Online Sezon 1 Odcinki 1 - 8

Spoiler

Po przeczytaniu mocno kontrastujących opinii na temat tej serii, postanowiłem się z tym tytułem bliżej zapoznać. Obejrzałem osiem odcinków i... jest to całkiem przyjemne anime, choć zaczynam odczuwać spadek poziomu. Dwa czy trzy pierwsze odcinki były świetne, z ciekawą historią czy bohaterami. Później problemem zaczyna być to, że wątek miłosny między Kirito a Asumy zaczyna wybijać się na pierwszy plan. Niby nie jest jakiś zły, ale wolałbym skupić się na głównej fabule. Trochę denerwuje mnie "zauroczenia" innych dziewczyn do głównego bohatera.

To w sumie tyle minusów. Reszta to same plusy: niewątpliwie ciekawa tematyka, ładna i dynamiczna animacja, dobrze dobrany soundtrack, klimat... Mam nadzieję, że nie nastąpi później spadek poziomu technicznego.

Na razie daję 7/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2014 o 09:13, Andrzej15 napisał:

Sword Art Online Sezon 1 Odcinki 1 - 8


Spadek poziomu to jest w drugiej części ... zresztą przekonasz się :P
Drugi sezon na razie trzyma poziom (poza zbytnim nasyceniem retrospekcji) No i te denerwujące cliffhangery ...
Ale czemu piszę o SAO, jak właśnie wyszedł pierwszy (zerowy?) odcinek Fate/Stay Night: Unlimited Blade Works of Ufotable :D
ALL ABOARD THE HYPE TRAIN!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2014 o 09:13, Andrzej15 napisał:

Później problemem zaczyna być to, że wątek miłosny
między Kirito a Asumy zaczyna wybijać się na pierwszy plan.

Dlaczego ludzie traktują to jako minus?
SAO to przecież romansidło z elementami mmorpga, przynajmniej w Aincradzie... Wtedy wypada najlepiej.

To tak jakbyś podczas oglądania jakiejś komedii narzekał, że bohaterowie nie zachowują się poważnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

F/SN: UBW episode 0

Dnia 05.10.2014 o 04:11, Karharot napisał:

Spoiler

Prawda :) Prawie się prosi o to aby go wmontować jako filmowe intro :)


Spoiler

Eh, znowu ma się tę iluzję, że główną bohaterką jest Rin i że będzie się oglądać walkę sprytu i umysłów... Jednakże nie każda wojna wygląda jak tak w Fate/Zero ^^[s/]

>

Spoiler

Choć w sumie to pewnie szukam dziury w całym tylko dlatego że oczekiwałem absolutnej

Dnia 05.10.2014 o 04:11, Karharot napisał:

perfekcji. Sam ep jest genialny no i


Animacja... Powala na kolana. Tu już nawet nie chodzi o to że to jest niebo i ziemia
w porównaniu z F/SN od Deen, Ufotable jak zwykle stworzyło coś w jakości ekskluzywnej
dla siebie.

Uważałem, że kinówka była genialna, ale jeśli seria utrzyma taki poziom na całej długości jej trwania, to film może się chować. Nie mam także nic przeciwko niewielkim zmianom i dodatkowym scenom, które dodają historii uroku, a niekiedy również głębi. Ciekawe czy dokonają tak głębokich ingerencji w materiał źródłowy jak to było w Fate/Zero, w odcinku w którym

Spoiler

Rin wyrusza na przygodę i o mały włos staje się instrumentem muzycznym

.

Dnia 05.10.2014 o 04:11, Karharot napisał:

Spoiler

Also, nie wiedzieć czemu zobaczenie na żywo jak Tohsaka publicznie przekłuwa nadęte
ego Shinjiego było niczym balsam na moją duszę :)


Taa, to było piękne ;3

Co tu dużo mówić? Rin jest, Archer jest, Lancer jest , Gil jest i Zettai Ryouiki też jest więc czego chcieć więcej od tego pięknie zaniwoanego prologu? Wymienione plusy przeważają wszelkie minusy, do których zalicza się młode pokolenie Matou, najbardziej żałosny król w serii, który swoją filozofią w pełni zasłużył na pogardę Broskandara oraz autor nieśmiertelnych słów People die, when theu are killed!, ale nie martwmy się tym na zapas ;3

Zdecydowane 9/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bakuman

Tak oglądam tego Bakumana i oglądam, jeszcze odcinek i raczej nie zmieni to mojej oceny pierwszego sezonu. Póki co jest to anime jak wiele innych, na więcej jak 6 nie zasługuje. Może gdyby to było jedno z pierwszych anime jakie oglądam.
Zawiodłem się na wątku romansowym, jest taki słodkopierdzący, że szkoda gadać. W dodatku mizernie zrealizowany. Chociaż to może być wina tego, że Clannad, Kanon czy Toradora mnie rozpieściły :)

Jak skończę muszę poszukać czegoś innego, a zależy mi by to było coś 2011+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się