Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

F/SN: UBW episode 1
Wszystko ladnie/pięknie ... ale ktoś wie, kiedy jakaś porządna grupa się weźnie za subowanie tego tytułu? Mam na myśli UTW, chyba, że inna grupa (poza HorribleSubs) się za to bierze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2014 o 12:58, Sand_Wraith napisał:

Mam na myśli UTW, chyba, że inna grupa (poza HorribleSubs) się za to bierze ...


Najpierw sprostujmy, że HorribleSubs nie subują niczego, bo są tylko grupą ripującą oficjalne suby od crynchyroll, funimation i innych.
Osobiście wątpię żeby UTW wzięło się za subowanie UBW. Może po filmie Idolmaster, ale raczej bym na to nie liczył. Zero jakiejkolwiek informacji od nich w tej sprawie. Jak dobrze pamiętam, to przebąkiwali coś, że wezmą się za to jeśli oficjalne suby będą badziewne. W ich mniemaniu widocznie nie są...
No i wreszcie w temacie grup subujących UBW. Masz do wyboru Commie, ale oni tylko edytują oficjalne suby i Hatsuyuki, którzy są jedyną grupą subującą UBW od początku do końca. Niestety jakość ich video pozostawia wiele do życzenia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2014 o 12:58, Sand_Wraith napisał:

F/SN: UBW episode 1
Wszystko ladnie/pięknie ... ale ktoś wie, kiedy jakaś porządna grupa się weźnie za subowanie
tego tytułu? Mam na myśli UTW, chyba, że inna grupa (poza HorribleSubs) się za to bierze
...

Commie miało poprawione tłumaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2014 o 12:58, Sand_Wraith napisał:

F/SN: UBW episode 1
Wszystko ladnie/pięknie ... ale ktoś wie, kiedy jakaś porządna grupa się weźnie za subowanie
tego tytułu? Mam na myśli UTW, chyba, że inna grupa (poza HorribleSubs) się za to bierze
...

UTW się jednak wzięło, więc jeśli jeszcze nie oglądałeś to właśnie wyszedl odcinek 00.

BTW
Ankieta na nową mangę od JPF: http://eSurv.org/?s=LJENGL_cd87f7e0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2014 o 18:15, MisticGohan_MODED napisał:

I znowu brak D.Gray-mana ;/

D.Gray-man jest jedną z tych pozycji, która się przewija od lat ale jakoś nikt się nie kwapi do wydania. Bardziej zastanawia mnie to jaki czas temu pojawiły się informacje o kontynuacji anime (i to ogłoszone w samej mandze), a potem słuch zaginął... Może jakby ukazał się drugi sezon to zwiększyłoby to szanse na polskie wydanie, ale niestety chyba nawet producenci anime stracili nadzieję.
@nightfaler
Z tego co sie orientuję to są przekleństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2014 o 20:07, Inferno0009 napisał:

Potrzebuję jakiejś mangi z postacią yandere. Mirai Nikki już widziałem.

Oglądałeś może Bakemonogatari? Może nie do końca yandere ale Senjougahara zdecydowanie ma z tym archetypem sporo wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2014 o 20:07, Inferno0009 napisał:

Potrzebuję jakiejś mangi z postacią yandere. Mirai Nikki już widziałem.

Na myśl przychodzą mi przede wszystkim te dwie mangi:

Przede wszystkim Re:Birth - The Lunatic Taker (7 tomów, zakończona i przetłumaczona), zakończenie jest skopane więc nie oczekuj po nim zbyt wiele ale samą mangę czyta się naprawdę fajnie. Ładna kreska + dużo krwi + Ayaka nee-sama ;)
http://myanimelist.net/manga/18685/Re:Birth_-_The_Lunatic_Taker

A poza tym:
Onii-chan☆Control (5 tomów, zakończona ale do przetłumaczenia pozostał jeszcze około 1 tom), od razu uprzedzam że to głównie komedia więc ma zupełnie inny klimat niż Mirai Nikki
http://myanimelist.net/manga/13731/Onii-chan%E2%98%86Control

Elfen Lied (12 tomów, zakończona i przetłumaczona), ta manga to już luźniejsze skojarzenie, główna bohaterka przejawia tutaj takie tendencje ale nie to jest osią fabuły i wnętrzności zazwyczaj latają z innych powodów. Kreska na początku jest dość słaba ale z czasem wyraźnie się poprawia (to była pierwsza manga tego autora i widać że uczył się w trakcie rysowania)
http://myanimelist.net/manga/933/Elfen_Lied

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2014 o 20:07, Inferno0009 napisał:

Potrzebuję jakiejś mangi z postacią yandere. Mirai Nikki już widziałem.


School Days mi jedyne przychodzi na myśl, ale to crap.

Tak szczerze mówiąc, poza zdzirą Yuno lepszej yandere nie znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2014 o 20:07, Inferno0009 napisał:

Potrzebuję jakiejś mangi z postacią yandere. Mirai Nikki już widziałem.

Bierz School Days.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, i Fate/Stay Night skończone. Wszystkie 5 endingów (6? z Last Episode) zaliczone. Zostało mi tylko "dofarmić" parę Tiger Dojo, które przegapiłem.

Spoiler

Fate: muszę przyznać, że strasznie działało mi na nerwy to całe "dam się zabić, ale przeżyję" podejście. Serio, ile razy MC musi zginąć, żeby się nauczyć, żeby chociaż trochę myśleć przed zrobieniem czegoś? ;)
Poza tym, wydaje mi się, że tutaj najgorzej został ukazany rozwój magii Shirou. Praktycznie znikąd skaczemy od "ledwo udaje mi się użyć wzmocnienia/projekcji" do "o, patrz, przyzwałem działający Noble Phantasm".
Większość Servantów i Masterów obiła się bez echa, co mnie trochę zaskoczyło. Na szczęście naprawili to w następnej ścieżce.

UBW: Wydaje mi się, że najbardziej zbalansowana ścieżka, jeżeli chodzi o przepływ fabuły. Ładnie poprzeplatano akcję, z dziennymi sytuacjami (co było dość rażące w HF, gdzie praktycznie dwa dni z rzędu akcja rozgrywała się w kuchni).
Podobało mi się również to, że tutaj bardziej widoczna była różnica w sile i umiejętnościach między Servantami a ludźmi (gdzie przegrywali głównie przez pychę), chociaż zabolało mnie jak Saber dostała wpierdziel od nauczyciela.
Najbardziej jednak zaskoczyło mnie to, w jaki sposób ukazano nam same "drużyny". W Fate mieliśmy proste "Shiro + Rin = good, reszta bad" podejście. Tutaj ukazano nam resztę z innej strony. Naprawdę zabolało, jak po zapoznaniu się z sytuacją Castera trzeba ją było zabić. Nie spodziewałem się również takiej relacji między Ilyą a Berserkiem. Świetnie to było ukazane. Aż się popłakałem przy jej śmierci.
Za to potwornie mi się nie podobał los Shinji. Od samego początku gry go nie trawiłem, Ilya mi zaplusowała po jej wyznaniu że go zabiła. Tutaj, po wszystkim co zrobił ratują go na samym końcu? Rozumiem, jakby to Shirou z jego "uratuję wszystkich" podejściem grzebał się w mięsie, aby go wyciągnąć, ale Rin? Przecież dzień wcześniej cudem uniknęła gwałtu i morderstwa...

HF: Do gustu przypadł mi motyw działania za sceną w wykonaniu Zoukena.
Zaskoczyła mnie śmierć Saber, po tym jak w poprzednich ścieżkach była główną postacią.
To, że Sakura = Black Shadow, można było się domyślić *dużo* szybciej niż nasi bohaterowie, co nie jest plusem.
Rider... Dialog, w którym dowiadujemy się, że ma kompleks odnośnie jej wzrostu... so cute! Jak już o niej mowa, coś źle zrozumiałem, czy ten sen z Rin w klasie był jej zasługą?
No i ten Normal Ending. Po TrueEndzie, gdzie wszyscy żyją długo i szczęśliwie, i reszcie "happyendów" nie spodziewałem się tego.



Poprosiłbym o jakieś inne VNki do polecenia. Coś właśnie w stylu F/SN, fabuła skupiająca się na akcji, a podbijanie heroin było co najwyżej przy okazji, a nie naszym głównym zadaniem ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2014 o 22:53, Mordant napisał:

No, i Fate/Stay Night skończone. Wszystkie 5 endingów (6? z Last Episode) zaliczone.
Zostało mi tylko "dofarmić" parę Tiger Dojo, które przegapiłem.
ciach
Poprosiłbym o jakieś inne VNki do polecenia. Coś właśnie w stylu F/SN, fabuła skupiająca
się na akcji, a podbijanie heroin było co najwyżej przy okazji, a nie naszym głównym
zadaniem ;).


Tak na przyszłość kieruj się tutaj: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=49659&u=1144 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2014 o 15:13, Pablo_Querte napisał:

> ...
UTW się jednak wzięło, więc jeśli jeszcze nie oglądałeś to właśnie wyszedl odcinek 00.

Lepiej późno, niż wcale ... i dzięki za info :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2014 o 23:05, luzac napisał:

Może Higurashi? Tam yandere jest pod dostatkiem.


Również już widziałem. Czy tylko mi się wydaje, że pod koniec dużo traciło na charakterze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się