Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Fate/Stay UBW Ep 03 (choć spoilery z VN-ki też są)

Dnia 26.10.2014 o 10:35, Karharot napisał:

Spoiler

W starciu Illya vs Rin ta druga powinna swoją oponentkę zmieść bez żadnych problemów
tak dzięki typowi używanej magii jak i temu że posiadała Magic Crest (Illya była od początku
spisana na straty więc jej dziadek nawet jej nie uczył magii a o przekazaniu Magic Crest
nie mówiąc).



Spoiler

Prawdę mówiąc nie byłbym pewny wyniku takiej walki. W końcu jak wiemy z Heaven''s Feel Ilya potrafiła zastosować choćby Third Magic. Poza tym jej ilość Magic Circuits była kilkukrotnie wyższa niż u normalnych magów, miała Mystic Eyes oraz dużo więcej Command Spells (które jak wiemy z Fate/Zero można było zastosować na inne sposoby niż tylko rozkazanie czegoś swojemu servantowi).

Jasne, może i ona była spisana na straty ale to nie oznacza że jej magia była słaba, w końcu mimo wszystko była modyfikowana tak genetycznie jak i magicznie by zmaksymalizować potencjał.


Dnia 26.10.2014 o 10:35, Karharot napisał:

Spoiler

Nie da się ukryć że ta walka była bardziej widowiskowa
niż wcześniej ale widać też że scenarzysta zdecydowanie zbyt luźno podchodzi do materiału
źródłowego i wprowadza zmiany które średnio pasują nawet do ogólnych realiów przedstawionych
w oryginale.


Spoiler


A tutaj się zgodzę, akurat klejnotów to nie powinna używać. Tym niemniej sama zmiana poza tym elementem dodaje logiki - to już nie walka pokemonów gdzie trenerzy wysyłają swoich servantów i obserwują co się stanie. Nawet Shirou się zachowywał nieco bardziej logicznie (czy aby w VN-ce nie zdecydował się na genialny krok wbiegnięcia prosto pod tasak w pełni zdrowego Berserkera? :D) a to już niezwykłe.

Więc sporo zależy jeszcze jak zostanie to rozegrane dalej - teoretycznie Rin nie musiała zużywać aż tak dużo klejnotów w tym roucie. Jeśli dobrze kojarzę to kolejną większą potyczką dla niej będzie dopiero walka z Caster. Zaś sama Ilya pojawi się już chyba tylko raz gdy zostanie zmasakrowana wraz z Berserkerem przez Gilgamesha. Ot, przyspieszony hołd pożegnalny :P

Bo nie powiem - mi aż tak na 100% wierności z oryginałem nie zależy jeśli w zamian dostanę nadal spójną opowieść która poprawia pewne niedociągnięcia materiały źródłowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hitsugi no Chaika END i Hitsugi no Chaika: Avenging Battle ep3

Dnia 26.10.2014 o 01:08, Ichibanboshi-kun napisał:

Okropna kreska, ale świat dosyć ciekawy

Zwłaszcza mechanika tego świata (wspomnienia używane jako mana, metoda rzucania zaklęć, sposób walki sabotażystów), widać że autor przyłożył się żeby stworzyć coś oryginalnego i nawet całkiem fajnie mu to wyszło.

Dnia 26.10.2014 o 01:08, Ichibanboshi-kun napisał:

Jedną z rzeczy, która mnie najbardziej mierzi to romans

Spoiler

dorosłego chłopa i loli...
Wiem że to jest stylizowane na takie niby magiczno-nowoczesne-średniowiecze, ale serio?
Z 14 latką?


Spoiler

W średniowieczu 14-latki rodziły dzieci starym dziadom :/ Tu przynajmniej ten "dorosły chłop" ma tylko 20 lat (swoją drogą kolejna interesująca rzecz że nie dostał standardowo 18 lat). Minie dekada i nikt nie będzie widział różnicy ;P To jest o ile siostrzyczka nie postawi na swoim i nie zdobędzie braciszka (lub jego wypchanych resztek) na własny użytek XD
A sama Chaika mogła by być trochę starsza i bardziej zaokrąglona ale nawet pomimo braków w latach i trójwymiarowości potrafi być urocza (zachowanie i sposób w jaki mówi są fajne, przynajmniej w mojej opinii ;). A siostrzyczka z odchyłami yandere i Ax Crazy lolidragon mnie już w ogóle powalają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fate/Stay UBW Ep 03 (choć spoilery z VN-ki też są)

Spoiler

Pod tasak to wbiegł ale w Fate. Chociaż w sumie też nie pamietam tak dobrze, więc mogę się mylić. A sprawa z klejnotami? W końcu "Tohsaka pleases old men for money" xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fate/Stay UBW Ep 03 (choć spoilery z całej VN-ki też są)

Dnia 26.10.2014 o 11:03, ziptofaf napisał:

Spoiler

Prawdę mówiąc nie byłbym pewny wyniku takiej walki. W końcu jak wiemy z Heaven''s Feel Ilya potrafiła zastosować choćby Third Magic


Spoiler

Kiedy kontroluje energię Graala. To że potrafi nad tą energią zapanować jest imponujące (nawet jeśli właśnie do spełnienia tej funkcji były przystosowywane homunculusy Einzbernów) ale nie łączy się z naturalnymi mocami magicznymi którymi włada bez wsparcia Graala.

Dnia 26.10.2014 o 11:03, ziptofaf napisał:

Spoiler

Poza tym jej ilość Magic Circuits była kilkukrotnie wyższa niż u normalnych magów, miała Mystic Eyes oraz dużo więcej Command Spells (które jak wiemy z Fate/Zero można było zastosować na inne sposoby niż tylko rozkazanie czegoś swojemu servantowi). Jasne, może i ona była spisana na straty ale to nie oznacza że jej magia była słaba, w końcu mimo wszystko była modyfikowana tak genetycznie jak i magicznie by zmaksymalizować potencjał.


Spoiler

Tylko Kirei używał Command Spells jako substytutu. Illya tego nie robiła w grze i tutaj też na to nie wygląda. W teorii to miało zapewne służyć temu żeby mogła jeszcze dodatkowo boostnąć Berserkera i bardziej precyzyjnie go kontrolować, szkoda że nigdy tego nie zrobiła (tu się zresztą otwiera pole do popisu przy walce z Gilgameshem bo Illya mogłaby tam bez tworzenia żadnych sprzeczności z realiami świata wspomóc Berserkera).
Typ posiadanych przez nią Mystic Eyes był dość powszechny wśród magów i użyteczny głównie przeciwko normalnym ludziom, na innych magów (Shirou się nie liczy) one nie działały.
Co do Magic Circuits to ilość którą posiadała stawiała ją nieporównanie wyżej nawet od kogoś takiego jak Rin ale główną korzyścią z tego było to że potrafiła samodzielnie (bez wsparcia Graala) przyzwać jednego z najpotężniejszych Heroic Spiritów i utrzymać go nawet pomimo dodatkowego obciążenia klasą Berserkera (co samo w sobie było niezwykle użyteczne i zapewniała jej przewagę nad innymi Mistrzami nawet pomimo braków na innych polach). Mimo tego bez szkolenia magicznego nie powinna być zdolna nawet do tego co zaprezentowała Irisviel, a Illia szkolenia magicznego nie otrzymała bo jej dziadek do wojny przystosowywał ją w myśl idei “What doesn’t kill you makes you stronger” i jej trening polegał na byciu pozostawioną w lesie z koniecznością przeżycia wszystkiego co ją tam spotkało.

Dnia 26.10.2014 o 11:03, ziptofaf napisał:

Spoiler

Nawet Shirou się zachowywał nieco bardziej logicznie (czy aby w VN-ce nie zdecydował się na genialny krok wbiegnięcia prosto pod tasak w pełni zdrowego Berserkera? :D)


Spoiler

Nie w tym roucie. Zresztą nawet wtedy jak to zrobił miał do tego uzasadnienie bo Saber była już tak ranna że musiała się wspierać na mieczu po to aby ustać na nogach. Czy by spróbował ją odepchnąć na bok i ryzykował oberwanie zamiast niej czy też stałby w miejscu aż Berserker skończy z nią i zajmie się nim rezultat byłby taki sam. Równie dobrze mógł zginąć próbując coś zrobić zamiast stać i czekać na swoją kolej.

Dnia 26.10.2014 o 11:03, ziptofaf napisał:

Spoiler

Więc sporo zależy jeszcze jak zostanie to rozegrane dalej - teoretycznie Rin nie musiała zużywać aż tak dużo klejnotów w tym roucie. Jeśli dobrze kojarzę to kolejną większą potyczką dla niej będzie dopiero walka z Caster.


Spoiler

Tak. Tyle że nawet w oryginale do tej walki była potrzebna spora ilość klejnotów (cały plan polegał na tym aby używając ich wciągnęła Caster w walkę na magię i odwróciła jej uwagę od innych możliwości). Zobaczymy jak to będzie wyglądać jak do tego dojdzie ale trochę się boję że na potrzeby tej walki Rin dostanie cały wór klejnotów żeby to bardziej widowiskowo wyglądało...

Dnia 26.10.2014 o 11:03, ziptofaf napisał:

Spoiler

Zaś sama Ilya pojawi się już chyba tylko raz gdy zostanie zmasakrowana wraz z Berserkerem przez Gilgamesha. Ot, przyspieszony hołd pożegnalny :P


Spoiler

Tak btw, ciekawe czy bez pomocy narracji uda im się w scenie śmierci Illyi oddać sprawiedliwość Berserkerowi i pokazać jakim był lojalnym badassem.

Dnia 26.10.2014 o 11:03, ziptofaf napisał:

Spoiler

A tutaj się zgodzę, akurat klejnotów to nie powinna używać. Tym niemniej sama zmiana poza tym elementem dodaje logiki - to już nie walka pokemonów gdzie trenerzy wysyłają swoich servantów i obserwują co się stanie. [...] Bo nie powiem - mi aż tak na 100% wierności z oryginałem nie zależy jeśli w zamian dostanę nadal spójną opowieść która poprawia pewne niedociągnięcia materiały źródłowego.


Spoiler

Moim zdaniem osoby odpowiedzialne za adaptację mają spore szanse na rozwinięcie skrzydeł przy walkach, o ile ogólny zarys zostanie zachowany to długość i dokładny przebieg samej walki mogą być modyfikowane, samo wciągnięcie w tą walkę Illyi by mi nie przeszkadzało gdyby jej obroną zajął się Berserker. Tutaj jednak modyfikacje wyszły poza sam przebieg walki i wkroczyły w mechanikę świata, jeszcze bardziej bolesne od tego co omówiliśmy powyżej było to że Saber tam odpaliła swój (osłabiony ale zawsze) Noble Phantasm i nawet nie musiała wypowiedzieć jego nazwy. Coś takiego jest w oczywisty sposób sprzeczne z F/SN bo gdyby można było coś takiego robić to Servanci używali by swoich najpotężniejszych broni przy każdej potrzebie nie bojąc się o ujawnienie swojej tożsamości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2014 o 12:26, Karharot napisał:

Spoiler

Tutaj jednak modyfikacje wyszły poza sam przebieg
walki i wkroczyły w mechanikę świata, jeszcze bardziej bolesne od tego co omówiliśmy
powyżej było to że Saber tam odpaliła swój (osłabiony ale zawsze) Noble Phantasm i nawet
nie musiała wypowiedzieć jego nazwy. Coś takiego jest w oczywisty sposób sprzeczne z
F/SN bo gdyby można było coś takiego robić to Servanci używali by swoich najpotężniejszych
broni przy każdej potrzebie nie bojąc się o ujawnienie swojej tożsamości.



Spoiler

Lancer czasem nie musiał wypowiedzieć nazwy, gdy odpalał Gae Bolga? W sumie Berseker też ma ciężko z wypowiadaniem nazw, a nie ma problemu z aktywacją NP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2014 o 12:42, NeroNarmeril napisał:

>

Spoiler

Tutaj jednak modyfikacje wyszły poza sam przebieg
> walki i wkroczyły w mechanikę świata, jeszcze bardziej bolesne od tego co omówiliśmy

> powyżej było to że Saber tam odpaliła swój (osłabiony ale zawsze) Noble Phantasm
i nawet
> nie musiała wypowiedzieć jego nazwy. Coś takiego jest w oczywisty sposób sprzeczne
z
> F/SN bo gdyby można było coś takiego robić to Servanci używali by swoich najpotężniejszych

> broni przy każdej potrzebie nie bojąc się o ujawnienie swojej tożsamości.



Spoiler

Lancer czasem nie musiał wypowiedzieć nazwy, gdy odpalał Gae Bolga? W sumie Berseker
też ma ciężko z wypowiadaniem nazw, a nie ma problemu z aktywacją NP.


Spoiler

Jeśli mówimy o FSN Berserkerze to jego NP uruchamia się automatycznie gdy zostanie zabity/śmiertelnie raniony. Jego ciało jest jego NP więc raczej nie potrzebuje używać jego nazwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2014 o 12:42, NeroNarmeril napisał:

Spoiler

Lancer czasem nie musiał wypowiedzieć nazwy, gdy odpalał Gae Bolga? W sumie Berseker też ma ciężko z wypowiadaniem nazw, a nie ma problemu z aktywacją NP.


Spoiler

Sytuację Berserkera już opisał Hubi Koshi, co do Lancera to zawsze gdy aktywował Gae Bolg jako Noble Phantasm musiał wypowiadać jego nazwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hitsugi no Chaika END i Hitsugi no Chaika: Avenging Battle ep3

Dnia 26.10.2014 o 11:05, Karharot napisał:

Zwłaszcza mechanika tego świata (wspomnienia używane jako mana, metoda rzucania zaklęć,
sposób walki sabotażystów), widać że autor przyłożył się żeby stworzyć coś oryginalnego
i nawet całkiem fajnie mu to wyszło.

To prawda, a do tego każdy fan starych Finalów i tego dziwnego ni to magicznego, ni to steampunkowego klimatu powinien się tutaj odnaleźć. Chociaż trzeba się przyzwyczaić, bo o ile jeden

Spoiler

gnat

jako magiczna różdżka zaciekawia, tak z czasem jest to trochę śmieszny, by na końcu znów wrócić do pierwszego stanu. Niemniej, Bones stać na więcej.

Dnia 26.10.2014 o 11:05, Karharot napisał:

> Z 14 latką?


Spoiler

W średniowieczu 14-latki rodziły dzieci starym dziadom :/ Tu przynajmniej ten "dorosły
chłop" ma tylko 20 lat (swoją drogą kolejna interesująca rzecz że nie dostał standardowo
18 lat). Minie dekada i nikt nie będzie widział różnicy ;P To jest o ile siostrzyczka
nie postawi na swoim i nie zdobędzie braciszka (lub jego wypchanych resztek) na własny
użytek XD


Spoiler

Dlatego sam też o tym wspomniałem, ale pomimo tej świadomości to po prostu niet, loli x dorosły facet, niee ;D To też tylko 20 latek, ale w porównaniu do 14 latki, aż 20 latek. On już wchodzi na Redtube''a, a ona zaczyna kumać że sa różnice między chłopcami i dziewczętami xD Dlatego miałem ogromną nadzieję, że zrobią skok z akcją 4 lata w przód, co byłoby super, bo od razu wrzuciłoby widza w sam środek wojny jakiejś,

a i byłoby pole do popisu dla haremu głównego bohatera.

Dnia 26.10.2014 o 11:05, Karharot napisał:

Spoiler

A sama Chaika mogła by być trochę starsza i bardziej zaokrąglona ale nawet pomimo braków
w latach i trójwymiarowości potrafi być urocza (zachowanie i sposób w jaki mówi są fajne,
przynajmniej w mojej opinii ;). A siostrzyczka z odchyłami yandere i Ax Crazy lolidragon
mnie już w ogóle powalają :)


Spoiler

No to prawda. W ogóle wszystkie Chaiki wydają się mieć w sobie coś dobrego co może będzie pozostałością po prawdziwej Chaice. Plus z powodu tego uroku spodziewam się że nadejdą cholernie ciężkie chwile pełne łez, wrzasków i tragedii. Siostra jest spoko i mogłaby pójść dalej, przestać mówić onii-san i zacząć po imieniu i przypadkowo wpadać na niego przed/po kąpieli ;D Smok jest super i chociaż byłem pod ogromnym wrażeniem jak ją "zabili" to bardzo się ucieszyłem, że jednak żyje.



Barakamon 12 END

Świetne, świetne, świetne. To anime właściwie nie ma minusów. Można by się było przyczepić tego współczesnego naturalizmu (co mi się kojarzy ze snobami na UJ ;P), ale! Ta społeczność została ukazana tak mile, że nie da się ich nie lubić. Świetne postacie, główny bohater szybko się zmienia, co jest na plus, bo nie trzeba się na niego złościć iiii no komu by nie zmiękło serce pod wpływem Naru, NO KOMU?!
Z rzeczy technicznych, zaraz biorę się za F/SN Unlimited blade works, ale jak do tej pory po obejrzeniu 3. sezonów Bakumana i 2. Hitsugi no Chaika, w końcu było anime z dobrym openingiem. Nie tylko z powodu miłej muzyki, ale moja Haruhi! Animatorzy przeszli samych siebie. To jest czysta, wczesna realistyczna szkołą Disneya. Niesamowite jak dobrze oddali grawitację i w ogóle fizykę. Z przyjemnością oglądałem za każdym razem.
Kreska też ładna i do tego zabawna, szczególnie w odcinku gdy Naru nauczyła się katakany :D

Ogólnie trzeba obejrzeć i jak dla mnie to 10 :)




edit: grafika się zrąbała, więc: https://38.media.tumblr.com/006df5926c3a10db22f2cb0e303571bf/tumblr_n8zgznQ71E1r3rdh2o1_500.gif

20141026164928

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2014 o 12:26, Karharot napisał:

Spoiler

...Saber tam odpaliła swój (osłabiony ale zawsze) Noble Phantasm i nawet
nie musiała wypowiedzieć jego nazwy. Coś takiego jest w oczywisty sposób sprzeczne z
F/SN bo gdyby można było coś takiego robić to Servanci używali by swoich najpotężniejszych
broni przy każdej potrzebie nie bojąc się o ujawnienie swojej tożsamości.


A ona tam przypadkiem

Spoiler

nie dezaktywowała tylko Invisible Air? Podobnie to wyglądało do tego jak się rozpędziła podczas walki z Lancerem w F/Z. Tyle tylko, że tutaj było to wbite w cielsko Berserkera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fate/Stay UBW Ep 03

Dnia 26.10.2014 o 10:35, Karharot napisał:

>

Spoiler

Trochę się po tym epku zacząłem obawiać. Nie da się ukryć że ta walka była bardziej widowiskowa
niż wcześniej ale widać też że scenarzysta zdecydowanie zbyt luźno podchodzi do materiału
źródłowego i wprowadza zmiany które średnio pasują nawet do ogólnych realiów przedstawionych
w oryginale. Może zbyt wysoko postawiłem poprzeczkę swoich oczekiwań dla ufotable ale
nie podoba mi się to :/


A to bardzo źle? W VNkę już dawno temu grałem, ale jakoś mi to nie przeszkadza. Z przyjemnością się to ogląda i jeśli mają w tak widowiskowy i ciekawy sposób zmieniać elementy pokazane w VNce to ja im kibicuję. Od ostatniego serialu minęło już 8 lat i z przyjemnością wróciłem do tego świata. Brakuje mi tylko Disillution ;)
https://www.youtube.com/watch?v=ne80W0W3OV4

Poza tym to muzyka jest fantastyczna.

Dnia 26.10.2014 o 10:35, Karharot napisał:

>

Spoiler

Wykonanie techniczne naprawdę pierwsza klasa, takiej jakości w typowym Anime
jeszcze nie widziałem. A i spora część kinówek się chowa.


Tu się zgodzę bo jakość animacji jest naprawdę rewelacyjna :)

Ogień z dupy ;D Chociaż nigdy nie mogłem się przyzwyczaić do tych Type-Moon''s oczu.

Dnia 26.10.2014 o 10:35, Karharot napisał:

Spoiler

...Saber tam odpaliła swój (osłabiony ale zawsze) Noble Phantasm i nawet
nie musiała wypowiedzieć jego nazwy.]/s]

Powiedziała, była pokazana scena jak wypowiedziała coś i wtedy dała czadu. Tylko to była taka scena bez dźwięku, że nie wiadomo co powiedziała, ale potem był Noble Phantasm, więc to było to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2014 o 23:23, heyboy napisał:

A ona tam przypadkiem

Spoiler

nie dezaktywowała tylko Invisible Air? Podobnie to wyglądało do tego jak się rozpędziła podczas walki z Lancerem w F/Z. Tyle tylko, że tutaj było to wbite w cielsko Berserkera


Spoiler

Masz rację, teraz jak jeszcze raz dokładnie tą scenę obejrzałem to ta energia która przebiła Berserkera nie była zabarwiona na złoto jak mi się wydawało, to faktycznie powinien być Invisible Air.
Niestety tu pojawia się nowy problem bo Invisible Air ma rangę C podczas gdy Noble Phantasm Berserkera nadaje jego ciału rangę B i pozwala na całkowite ignorowanie wszystkich ataków o niższej randze, to uderzenie nie powinno go nawet zranić a co dopiero zabić. Jeden błąd został zastąpiony innym :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fate/Stay UBW Ep 03

Dnia 27.10.2014 o 10:00, Ichibanboshi-kun napisał:

A to bardzo źle? W VNkę już dawno temu grałem, ale jakoś mi to nie przeszkadza. Z przyjemnością się to ogląda i jeśli mają w tak widowiskowy i ciekawy sposób zmieniać elementy pokazane w VNce to ja im kibicuję. Od ostatniego serialu minęło już 8 lat i z przyjemnością wróciłem do tego świata.

Ile hejtu poszło na poprzednią serię za wprowadzone zmiany... Od tej adaptacji oczekiwałem czegoś więcej. Zmiany wprowadzone w celu uczynienia serii bardziej widowiskową mi nie przeszkadzają ale jeśli w tym celu zostaje poświęcona zgodność z realiami to jestem przeciwko. Może to tylko mój własny odchył nabyty po zagraniu w zbyt wiele modów które totalnie olewały zasady gier które miały wzbogacić ale ja uważam że jak się ma ciekawe uniwersum to kolejne wychodzące w nim produkcje powinny to uniwersum dopracowywać a nie podkopywać jego spójność.

Dnia 27.10.2014 o 10:00, Ichibanboshi-kun napisał:

Brakuje mi tylko Disillution ;)
https://www.youtube.com/watch?v=ne80W0W3OV4
Poza tym to muzyka jest fantastyczna.

Póki co muzyka jest w porządku ale wciąż czekam na jakiś utwór który sam z siebie by mnie powalił na kolana ^^ Jestem jednak dobrej myśli bo skąpiradła pewnie znowu trzymają coś dla siebie i dadzą to nam dopiero przy jakiejś epickiej scenie (

Spoiler

stawiam na to że egzekucja Berserkera przez Gila dostanie dobry podkład, podobnie jak późniejsze walki w kościele, przy odrobinie szczęścia dwie (a może i wszystkie trzy? :) wcześniejsze pojedynki w Ryuudou Temple zasłużą sobie na coś ciekawego :3)

:)

Dnia 27.10.2014 o 10:00, Ichibanboshi-kun napisał:

Powiedziała, była pokazana scena jak wypowiedziała coś i wtedy dała czadu. Tylko to była taka scena bez dźwięku, że nie wiadomo co powiedziała, ale potem był Noble Phantasm, więc to było to.


Spoiler

Myślę że to nie wchodzi w grę, nawet jakby aktywacja niesłyszalnym wymamrotaniem nazwy wchodziła w grę (a całkiem możliwe że nie wchodzi bo te bronie czerpią swą siłę ze swej legendy) to Saber nie byłaby nigdzie w pobliżu czołówki Servantów próbujących w ten sposób ukryć imię swojej broni XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fate/Stay UBW Ep 03

Dnia 27.10.2014 o 10:00, Ichibanboshi-kun napisał:

Poza tym to muzyka jest fantastyczna.

Ta, szczególnie te wub wuby pasujące jak pięść do nosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2014 o 10:29, Karharot napisał:

Spoiler

Niestety tu pojawia się nowy problem bo Invisible Air ma rangę C podczas gdy Noble Phantasm
Berserkera nadaje jego ciału rangę B i pozwala na całkowite ignorowanie wszystkich ataków
o niższej randze, to uderzenie nie powinno go nawet zranić a co dopiero zabić. Jeden
błąd został zastąpiony innym :(



O, faktycznie. Czyli wygląda na to, że Ufotable spipcyło sprawę tak czy inaczej :/ No cóż, trzeba będzie to oglądać jako osobne anime, a nie adaptację w takim razie. Mam nadzieję, że chociaż route''ów nie będą mieszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2014 o 12:52, heyboy napisał:

No cóż, trzeba będzie to oglądać jako osobne anime, a nie adaptację w takim razie. Mam nadzieję,
że chociaż route''ów nie będą mieszać.

Adaptacja to nie kopiowanie toczka w toczkę materiału źródłowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2014 o 12:59, luzac napisał:

Adaptacja to nie kopiowanie toczka w toczkę materiału źródłowego.

Adaptacja to zmienianie zasad rządzących światem przedstawionym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2014 o 12:59, luzac napisał:

Adaptacja to nie kopiowanie toczka w toczkę materiału źródłowego.

Ech... Zgodnie z definicją jest to przystosowanie utworu literackiego do wystawienia na scenie lub do sfilmowania. Tyle, że jeśli przystosowując utwór zmienia się rozwój wydarzeń powodując zamieszanie w mechanice świata i inne głupoty, że już o dodatkowych scenach nie wnoszących kompletnie nic nie wspomnę, to ja już bym tego adaptacją nie nazwał tylko raczej wariacją na dany temat pod tym samym tytułem. I tak jak nie traktuję Hobbita jako adaptacji książki, tak i UBW nie będę traktował jako adaptacji VN-ki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Spoiler

Niestety tu pojawia się nowy problem bo Invisible Air ma rangę C podczas gdy Noble

Dnia 27.10.2014 o 10:29, Karharot napisał:

Phantasm Berserkera nadaje jego ciału rangę B i pozwala na całkowite ignorowanie
wszystkich ataków o niższej randze, to uderzenie nie powinno go nawet zranić a co dopiero
zabić. Jeden błąd został zastąpiony innym :(


Spoiler


Eeee, to w takim wypadku sama VN-ka jest niezgodna z VN-ką:

a) Kanshou i Bakuya. Ranga: C-. Archer ostatecznie Gilgameshowi chyba z 6 żyć zabrał (dodajmy - bez użycia Unlimited Blade Works, to się pojawiło tylko w Anime).
b) Został zraniony (ba, Saber mu tym łapę ucięła) przez Caliburn. Który sam w sobie był Noble Phantasmem o niskiej sile, jeszcze dodatkowo pogorszonym przez niezbyt rozwinięte zdolności projekcji Shirou.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Chyba Berserkerowi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2014 o 14:56, NeroNarmeril napisał:

Spoiler

Chyba Berserkerowi :P



Spoiler

A tak, głupi błąd :P Akurat czytałem typemoon wiki i gdzieś mi się przewinął Gilgamesh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować