Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 29.10.2014 o 08:17, SiDi napisał:

Obczaj sobie Basilisk, bo strasznie przypomina Akame ga Kill

Bohaterowie padają na lewo i prawo. Na samym końcu, z tego co pamiętam,

Spoiler

właściwie wszystkie postacie bieżące udział w wojnie klanów są martwe

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2014 o 20:59, Mordant napisał:

Bohaterowie padają na lewo i prawo. Na samym końcu, z tego co pamiętam,

Spoiler

właściwie
wszystkie postacie bieżące udział w wojnie klanów są martwe

.


Dobrze pamiętasz. Tutaj przeczuwam podobne zakończenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2014 o 23:00, nightfaler napisał:

Akame ga Kill 17

Wow,

Spoiler

seria od samego początku mnie zadziwia, jak z uroczej sielanki w shōnenowskich
szatach, potrafi zaserwować nam śmierci, jakby nie patrzeć: głównych bohaterów ;>
Chelsea ;(


Spoiler

Też mi jej szkoda ;/ Kill Kurowme !


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PSYCHO-PASS 2 ep4

O cholera, ale rzeź...

Patrząc na Kamui''ego dopiero teraz zauważyłem, że ma bliznę z boku głowy biegnącą na granicy twarzy. Ciekawe, czy to dowód operacji plastycznej, czy też wynik jakiegoś wypadku?

Spoiler

Może to właśnie przez ot jest niewykrywalny?



Tak na marginesie: bardzo podoba mi się pierwszy ending drugiego sezonu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PSYCHO-PASS 2 ep4

Dnia 31.10.2014 o 01:03, Alamut napisał:

Tak na marginesie: bardzo podoba mi się pierwszy ending drugiego sezonu ;]


Jak lubisz muzykę z Psycho Passa 2 to dam ci taką śmieszną radę - obejrzyj opening w pierwszym odcinku i porównaj do openinga w 3 i 4.

Spoiler

THIS GETS CREEPY.



Dla ciekawskich/zbyt leniwych by porównać to sobie bezpośrednio w odcinkach:
https://www.youtube.com/watch?v=foMzb16DfOA
(niestety bez dźwięku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezła rzeź w tym czwartym odcinku Psycho-Pass, chociaż główny antagonista jest dość mocno podobny do tego z pierwszej serii. Jego motywy są w sumie jasne. Bardziej ciekawi mnie czy i druga seria zakończy się takim powrotem do status quo, czy też jednak cały ten system zostanie w końcu obalony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PSYCHO-PASS 2 ep4

Dnia 31.10.2014 o 01:37, ziptofaf napisał:

Jak lubisz muzykę z Psycho Passa 2 to dam ci taką śmieszną radę - obejrzyj opening w
pierwszym odcinku i porównaj do openinga w 3 i 4.

Spoiler

THIS GETS CREEPY.


Sweet Zombie Soos! Zauważyłem, że coś było nie tak z tęczą nad miastem w dzisiejszym openingu, ale reszta mi umknęła O_O

@Arcling

Spoiler

Patrząc na krótki opis nadchodzącej kinówki, który można znaleźć na ichniejszej wikipedii, istnieje możliwość, że Sybil albo ewakuuje się z Japonii, albo rozszerzy swój wpływ na południowo-wschodnią Azję


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2014 o 02:40, hammerfall87 napisał:

są jakieś konkretne anime o sztukach walki ? Ważne żeby zawarte w nim były turnieje :)


Proponowałbym History''s Strongest Disciple Kenichi (różne różniste) i Hajime no Ippo (boks).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2014 o 02:40, hammerfall87 napisał:

są jakieś konkretne anime o sztukach walki ? Ważne żeby zawarte w nim były turnieje :)

Podpisuję się pod podanymi przez Alamuta seriami:
Kenichi - może nie ma turniejów jako takich, ale cała konstrukcja fabuły (pojawianie się coraz silniejszych przeciwników) nieco przypomina jeden wielki turniej ;p
Ippo - boks to nie tyle sztuka walki, co sport walki, ale to pewnie niezbyt ważne ;p

Od siebie dorzucę Holyland, tyle że to manga. Ogólny zarys fabuły jest praktycznie identyczny co w Kenichim - słabiak bez przyjaciół zaczyna trenować, tym samym zwracając na siebie uwagę coraz bardziej zatwardziałych i niebezpiecznych gangsterów. Jednak podczas gdy Kenichi to nieco podkolorowany shonen, to Holyland jest raczej seinenem bez odrobiny super mocy. To bez wątpienia najbardziej realistyczne podejście do sztuk walki z jakim się spotkałem w anime/mandze. Naprawdę świetnie się to czyta, praktycznie wszystko w tej mandze jest świetne ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2014 o 02:40, hammerfall87 napisał:

są jakieś konkretne anime o sztukach walki ? Ważne żeby zawarte w nim były turnieje :)

Oprócz tego co już zostało polecone możesz też spróbować Ikkitousen i jego sequele
http://myanimelist.net/anime/257/Ikkitousen
z tym że uprzedzam że fanservice będzie Ci się tam z ekranu wylewał.

Jeśli interesują Cię też mangi to sprawdź sobie Teppuu, mniej efektowne ale za to realistycznie przedstawione sportowe pojedynki
http://myanimelist.net/manga/11366/Teppuu
co ciekawe choć bohaterkami są niemal wyłącznie dziewczyny a manga ma bardzo ładną kreskę fanservice''u nie ma tu prawie wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadal oglądam i nadal dobrze się bawie
Terra Formars 05

Spoiler

Michelle!

NIEEEEEEEEEEEEE

Szkoda, że wszyscy poza co główniejeszymi bohaterami to tylko mięso do bicia i nawet nie zobaczymy ich w akcji ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fairy Tail 406 - 407

Spoiler

1. Wreszcie wiemy, jak wygląda Lumen Histoire. Trzeba przyznać, autor mnie zaskoczył. Nie sądziłem, że to będzie Mavis w krysztale. Jestem ciekaw, jak owa rzecz(?) przywróci utraconą magię oraz dlaczego jedni sądzą, że LH związane jest ze światłością a inni, że z mrokiem FT.

2. Rewelacje Merda na temat celu demonów są dość zaskakujące. Myślałem, że demony chcą wrócić do Zerefa, by z nim żyć, a tu go chcą załatwić. Zatem wiemy, czemu E.N.D. będzie chciał znaleźć swojego stwórcę. Czy zatem Natsu będzie ratował Zerefa?

3. Gray stał się koksem. Ratuje Natsu z opresji(!!!) i demonstruje siłę na Merdzie. Liczę tutaj na ciekawy pojedynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem oglądać pierwszy sezon Tsubasa Chronicles i Sakura jakoś mi przypominała Nagisę, więc postanowiłem (3 raz) obejrzeć ponownie Clannad. Pierwsze pięć sekund odcinka z tą świetną muzyką i od razu sobie przypomniałem całą historię. DEM FEELS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2014 o 14:22, SiDi napisał:

Skończyłem oglądać pierwszy sezon Tsubasa Chronicles i Sakura jakoś mi przypominała Nagisę,
więc postanowiłem (3 raz) obejrzeć ponownie Clannad. Pierwsze pięć sekund odcinka z tą
świetną muzyką i od razu sobie przypomniałem całą historię. DEM FEELS.

NOPE. Tsubasa Chronicles nie oglądamy. Czytamy. Wersja animowana z wyjątkiem kilku OVA ma wycięte wszystkie crossoverowe wątki związane z xXxHOLiCiem. Wszystko byłoby spoko gdyby nie to, że akurat one był naprawdę świetne i cała właściwie fabuła wokół tego się kręci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2014 o 17:36, Gol_Galad napisał:

NOPE. Tsubasa Chronicles nie oglądamy. Czytamy. Wersja animowana z wyjątkiem kilku OVA
ma wycięte wszystkie crossoverowe wątki związane z xXxHOLiCiem. Wszystko byłoby spoko
gdyby nie to, że akurat one był naprawdę świetne i cała właściwie fabuła wokół tego się
kręci.


A przykro mi, bo za mangami nie przepadam ;) Będę dalej brnął w anime!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2014 o 18:27, SiDi napisał:

A przykro mi, bo za mangami nie przepadam ;) Będę dalej brnął w anime!

Nawet słusznie, bo z tego co widziałem powstało już trochę chapterów jakichś spin-offo-sequelów od Tsubasa i xxxHolic. Anime od obu serii obejrzałem, ale póki co za mangi się nie biorę, bo zamiast je skończyć na dobre, to zaczynają odgrzewać kotlety. Wprawdzie oba mają być krótkie i za jakiś czas się skończyć, ale niesmak pozostaje. Możliwe, że ostatnie serie od CLAMP były porażką, że za takie coś się biorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akame ga Kill ep18

Po ostatnich dwóch, napakowanych akcją i trupami odcinkach przyszła wreszcie chwila na złapanie oddechu. Nie znaczy to jednak, że nie ma rozlewu krwi xD Najważniejsze, że

Spoiler

Looba pokazał wreszcie na co go stać! A naprawdę szkoda, bo Mez była całkiem sympatyczna...



A za tydzień znowu będzie porządna rzeź wg zapowiedzi xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się