Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 11.11.2014 o 18:09, Piotrbov napisał:

No i chcą jest zrobić pełną angielską wersję z angielskim dubbingiem. Odpada.


Ja tam widzę: Additionally, we will not be recording an English dub. Martwiłbym się bardziej o honoryfikatory i zostawienie japońskiej kolejności nazwisko imię. Nie mam pojęcia jak Sekai Project rozwiązał tę kwestię we wcześniejszych swoich tłumaczeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2014 o 18:30, heyboy napisał:

> No i chcą jest zrobić pełną angielską wersję z angielskim dubbingiem. Odpada.

Ja tam widzę: Additionally, we will not be recording an English dub. Martwiłbym
się bardziej o honoryfikatory i zostawienie japońskiej kolejności nazwisko imię. Nie
mam pojęcia jak Sekai Project rozwiązał tę kwestię we wcześniejszych swoich tłumaczeniach.


No dobra, z jednej strony mamy: "Because we''re relicensing the original voices the game will include the wonderful voices of Japanese voice "

A z drugiej " 50% goes to voice costs as well as physical goods production and shipping."

Więc co? Będą od nowa nagrywali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2014 o 19:08, Dared00 napisał:

A to nie chodzi o to, że skoro mówią "relicensing", to muszą na nowo wykupić licencję
i to tyle kosztuje?

Dokładnie. Gdyby nie zebrali kasy to pewnie byłoby samo tłumaczenie bez głosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2014 o 19:08, Dared00 napisał:

A to nie chodzi o to, że skoro mówią "relicensing", to muszą na nowo wykupić licencję
i to tyle kosztuje?


A to nie jest tak, że jak mają licencję na grę, to od razu dostają licencję na głosy w grze, bo to się ze sobą wiąże? Dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2014 o 19:43, Piotrbov napisał:

A to nie jest tak, że jak mają licencję na grę, to od razu dostają licencję na głosy
w grze, bo to się ze sobą wiąże? Dziwne.

Wygląda na to, że nie. Wypowiedź szefa Sekai Project:
http://www.reddit.com/r/anime/comments/2lvwk3/kickstarter_to_bring_the_clannad_visual_novel_to/clyofe8?context=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2014 o 20:40, Meketh napisał:

Ciekawie ile do końca uzbierają, zostało 58 dni a wymagana kwota już uzbierana.


Skończy się na tym, że dostosują grę do oculusa i gracze zupełnie uniezależnią się od 3D.
Ewentualnie rozbudują SI i dostaniem coś takiego xD
https://www.youtube.com/watch?v=G2DY8zT09aI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ichiban Ushiro no Daimaou (uncensored) FINAL

Straasznie fabuła zaczęła zapierniczać, a do tego nie ma drugiego sezonu :( Ogólnie to spoczko anime i przyjemnie isę oglądało, ot klasyk ecchi

Ichiban Ushiro no Daimaou manga

Czytałem, że ludzie strasznie psioczą na zakończenie. Jest harem END? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2014 o 13:45, Ichibanboshi-kun napisał:

Czytałem, że ludzie strasznie psioczą na zakończenie. Jest harem END? :/

Jeszcze ostatni chapter nie został przetłumaczony, ale ponoć jest słabawo i niewiele się wyjaśnia. Mangę chyba przedwcześnie zakończono z uwagi na spadające zainteresowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zankyou no Terror

Z pewnym opóźnieniem dokończyłem wreszcie serię, która zapowiadała się na wydarzenie sezonu, ale niestety zawiodła ona moje nadzieje...

Początek był naprawdę interesujący i przez pierwsze odcinki byłem naprawdę non stop w napięciu. Seria miała klimat podobny do pierwszego sezonu Fringe. Te wszystkie tropy i wskazówki dotyczące przeszłości Sphinxa były bardzo dobrze przemyślane, a na dodatek policja chociaż raz okazała się mieć całkiem kompetentnych przedstawicieli. Gra pomiędzy chłopakami, a Shibazakim przedstawiała się ciekawie i realistycznie. To był waśnie główny powód, dla którego seria mnie wciągnęła. Spodziewałem się pełnego zwrotów akcji pojedynku umysłów między policją, a terrorystami o podobnym zakończeniu jakie dostaliśmy, tyle że na innych warunkach.
Wszystko było pięknie, póki nie pojawiła się Five...

Nie wiem o co chodziło twórcom. Chcieli żeby było bardziej cool, czy też zależało im na postaci kobiecej bardziej wyrazistej niż Lisa? I tak za jednym zamachem cały character development policjantów i nieśmiałej dziewczyny można było o kant stołu rozbić... Przynajmniej zrehabilitowali Shibazakiego w ostatnich odcinkach, ale i tak nie naprawiło to ogólnego wrażenia.

Z początku chciałem dać serii 9, ale po tym całym zamieszaniu wywołanym przez albinosa - dalej nie wiem o co chodziło z jej wątkiem (miłość? obsesja? szaleństwo? wdychanie lakieru do paznokci?) - wychodzi 6/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ichiban Ushiro no Daimaou manga

Dnia 12.11.2014 o 13:45, Ichibanboshi-kun napisał:

Czytałem, że ludzie strasznie psioczą na zakończenie. Jest harem END? :/

Ok, zerknąłem na to i patrząc na poniższy obrazek... Zapowiada się zabawne echchi, przy którym nie trzeba wysilać szarych komórek xD

20141112182158

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest prosta to są produkty, które mają zachecić do zajrzenia do źródła-oryginału czyli w tym przypadku Light novel(w przypadku innych anime jest to gra-vn lub jrpg, mangi itd.) , a ostatnio co sezon jest kilka takich anime.
Zwykle anime "reklamowe" ma 13 odcinków z cliffhangerem, rzadko dobiją 2 sezony np. Kyoukai Senjou no Horizon czy highschool dxd., czy to zombie-czarodziej (nie chce mi juz sprawdzac tytulow).
To nie te czasy jak Slayers z 3 sezonami po 26 odcinkow :P
Przy ogladaniu ecchi to dobija, bo widac powtrzalanośc w zasadzie kreowania obsady(i inne schematyczne detale, niska i plaska, czarnowlosa i duze, wiadomo która jest ta "główna") main charaktera, a glowny plot fabularny jest ten sam, szybkie poznawanie otoczenia, a co odcinek nowa do haremu, po ~6 odcinkach arc z minibossem-wrogiem, potem cliffhanger, nastepna seria z innym wygladem, ale zasada ta samai tak w kolko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2014 o 18:54, Sarinew napisał:

Przy ogladaniu ecchi to dobija, bo widac powtrzalanośc w zasadzie kreowania obsady(i
inne schematyczne detale, niska i plaska, czarnowlosa i duze, wiadomo która jest ta "główna")
main charaktera, a glowny plot fabularny jest ten sam, szybkie poznawanie otoczenia,
a co odcinek nowa do haremu, po ~6 odcinkach arc z minibossem-wrogiem, potem cliffhanger,
nastepna seria z innym wygladem, ale zasada ta samai tak w kolko.

Na szczęście są jeszcze wyjątki jak np. Negima, seria która haremówką jest tylko pozornie ;]

Co prawda nigdy tego nie oglądałem, ale była chyba jakaś VN-ka, której adaptacja była podzielona na sezony tak, że każda dziewczyna dostała własną mini-serię. Z artów, czy też trailera kojarzę tylko, że mundurki szkolne nie były kretyńsko-wyuzdane, czarne, a postacie nie miały nienaturalnych kolorów włosów...

Ale jak mówię nie jestem ocykany w materii haremówek za bardzo xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyjatki to wyjatki.

>że każda dziewczyna dostała własną mini-serię.
Zapewne masz na mysli Amagami, ale bylo tez inne anime oparte na vn, gdzie tez prawie kazda dziewczyna miala swoj pelny arc (tak zapomnialem tytulu) zamiast zwyklej praktyki wszystkie dziewczyny razem i fabula polaczona na postawie kilku wybranych arcow, co konczylo sie niezgodnoscia fabuly z zrodlem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2014 o 19:25, Sarinew napisał:

Zapewne masz na mysli Amagami


Yup, po obrazkach to chyba to. Kolega mi to kiedyś polecał, ale jakoś nie mam cierpliwości do haremówek i romansów. Nawet Toradory nie miałem sił skończyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2014 o 18:54, Sarinew napisał:

/.../


Do rzyci. Jeszcze w Japonii jakoś pewnie da się to przełknąć, ale resztę świata stawia to w idiotycznej sytuacji. No i brak możliwości dorwania promowanych materiałow sprawia, że widzimy to naciągactwo. Szkoda, bo o ile bardzo lubię sobie obejrzeć dobrą komedię, bez haremów i innych ecchi, to nic nie zastąpi porządnego, zabawnie idiotycznego ecchi :)


Gekkan Shoujo Nozaki-kun END

Świeeeeeeeeeeetne! Mam nadzieję, że będzie drugi sezon. Bardzo dobrze się bawiłem, nie było odcinka żebym się zdrowo nie pośmiał. Troszkę w 12 odcinku rozdrażnia końcówka, że wciąż nie padło to

Spoiler

suki desu

jak należy, lecz jeśli będzie drugi sezon to wybaczę ;)
.
.
.
Będzie, prawda? :<


BTW. z forum MAL. To jest dopiero angielski:

So 1 dy Naruto ep 9000 n hunir mkng out whn da phn rngs. Naruto answrs it n da voice is "wat r u dng wid my One Piece ep 8000?" Nrto tel gurl n she say "Full Metal Alchemist ep 12" THEN WHO WS PHN?

I am so old school, the building's now been demolished.

Deep in da heartrands of Chira there was a giru. See was her father kirred and she was angre. Her name was Li. Lo Li.

Ween uu hold peestol lyk dees, ees kil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gekkan Shoujo Nozaki-kun END

Dnia 13.11.2014 o 01:58, Ichibanboshi-kun napisał:

Będzie, prawda? :<

Jeśli nie, to pozostaje Ci czytać mangę ^^

Dnia 13.11.2014 o 01:58, Ichibanboshi-kun napisał:

So 1 dy Naruto ep 9000 n hunir mkng out whn da phn rngs. Naruto answrs it n da voice
is "wat r u dng wid my One Piece ep 8000?" Nrto tel gurl n she say "Full Metal Alchemist
ep 12" THEN WHO WS PHN?

I am so old school, the building''s now been demolished.

Deep in da heartrands of Chira there was a giru. See was her father kirred and she was
angre. Her name was Li. Lo Li.

Ween uu hold peestol lyk dees, ees kil.


Pozwolę sobie przytoczyć Edgara Alana Poe

20141113023625

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Log Horizon

Przyznam, że naprawdę całkiem przyjemna seria, fajnie oddaje realia mmo, większość arców ciekawa, postaci również, a na pewno można powiedzieć, że 100 razy lepsze niż SSAO. Wygląda naprawdę obiecująco. Chociaż obejrzałem pierwszy odcinek drugiego sezonu i mocno niepokoi jakość kreski i animacji, która spadła druzgocąco. Nigdy nie był to atut pierwszej serii, ale to co się tam dzieje, to naprawdę poniżej wszelkich standardów ... czyżby sporo mniejszy budżet? Spodziewałbym się raczej większego, bo pierwsza seria była raczej popularna. A tu taka niemiła niespodzianka, piosenka w OP też ta sama ... to trochę źle wróży. Może po paru odcinkach się poprawi, ale to pewnie płonne nadzieje. Szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2014 o 01:58, Ichibanboshi-kun napisał:

Do rzyci. Jeszcze w Japonii jakoś pewnie da się to przełknąć, ale resztę świata stawia to w idiotycznej sytuacji. No i brak możliwości dorwania promowanych materiałow sprawia, że widzimy to naciągactwo. Szkoda, bo o ile bardzo lubię sobie obejrzeć dobrą komedię, bez haremów i innych ecchi, to nic nie zastąpi porządnego, zabawnie idiotycznego ecchi :)

Jeśli pijesz do Ichiban Ushiro no Daimaou to tak się składa że pewne przyjazne dusze z nierozgarniętego księżyca przetłumaczyły wszystkie 13 tomów na angielski. Wiem że to coś tak rzadkiego że brak odruchu sprawdzenia nie dziwi ale jestem przekonany że teraz po uzbrojeniu w te dane wywiadowcze sam sobie poradzisz w wytropieniu materiału źródłowego.

A tak bardziej ogólnie co do dyskusji o ecchi i tego jak to się ma do Ichiban Ushiro no Daimaou - może i postacie są kalkami ale czy to ważne tak długo jak człowiek może się szczerze pośmiać? Do dzisiaj trollbot i jej zachowania wywołują uśmiech na mej twarzy XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się