Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 26.11.2014 o 10:30, luzac napisał:

Visual Novel

Haha, dobre :P

Zawsze się zastanawiałem jak można grać w te cuda elektronicznej rozrywki.

A, i dizękuję za info!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2014 o 10:26, Piciambeer napisał:

No właśnie wiem ze to cała seria jest. Po kolei, jak i co oglądać? F/Z jest pierwsze?

Powiedziałbym ci że najlepiej by było gdybyś zagrał w visual novelkę bo serie TV tak czy owak kastrują część zawartości. Do tego nie zekranizowano jeszcze w ogóle najmroczniejszego Route''a czyli Heaven''s Feel.
No ale od początku.
Fate/Zero to dziejący się 10 lat przed F/SN prequel opowiadający o adoptowanym ojcu głównego bohatera z F/SN.
F/SN z kolei dzieli się na trzy route''y: Fate, Unlimited Blade Works i Heaven''s Feel. Każda opowiada historię innej dziewczyny, ale romans w tej serii schodzi na drugi plan, na pierwszym siedzi dramat i akcja.
Fate NIBY został zekranizowany przez DEEN ale to takie popłuczyny naprawdę na dodatek mieszają route''y.
Jedyne anime z F/SN warte oglądania to właśnie lecący teraz Unlimited Blade Works od Ufotable

Dnia 26.11.2014 o 10:26, Piciambeer napisał:

PS i dlaczego tytuł taki dziwny ze slaszem? :x

A to wie już chyba tylko sam Nasu XD

Zapomniałbym, jeśli chcesz lżejszych klimatów z magical girls możesz obejrzeć Fate/Kaleid Liner Prisma Illya. To taki Alternate Universe dużo lżejszy i bardziej idealistyczny niż F/SN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2014 o 10:26, Piciambeer napisał:

No właśnie wiem ze to cała seria jest. Po kolei, jak i co oglądać? F/Z jest pierwsze?


Poza tym co tak szczegółowo rozpisali przedmówcy możesz sobie jeszcze rzucić okiem na Fate / Prototype:

https://www.youtube.com/watch?v=rU0p90Z9qHg

Krótkie, bo 12 minutowe OVA, ale nieźle oddaje klimat całego universum. Tak miało pierwotnie wyglądać F/SN, ale potem Nasu postanowił wprowadzić zmiany, między innymi zastępując heroinę TYM geniuszem ;3

20141126115400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

F/SN UBW ep 7

Spoiler

Kolejny epek i znowu spora doza epickości :3 Dwie walki na raz, trochę idiotyzmów z ust Shirou, ale jakoś już mnie tak nie irytuje nawet jak przy oglądaniu F/SN od Deen xD
Ale pytanko do ludzi grających w VN: ja rozumiem, że Casterka jest magiem, więc w teorii może przyzwać sługę (co zrobiła). Tylko czy ona przez to nie przekroczyła limitu sług obecnych na świecie w danej wojnie? Nie było czasem ograniczenia, że jest maks tyle a tyle mistrzów?
A poza tym jest gdzieś jakaś lista wynotowanych największych różnic pomiędzy fate a UBW route? Pewnie pamięć mnie zawodzi, ale fabularnie to zbyt wielu różnic chyba nie widzę w fabule, pomiędzy ekranizacją Deen a Ufotable. Poza tym, że chyba zaciukali Berserkera w tej pierwszej walce i chyba też rozprawili się z Raiderem? Kiepsko pamiętam :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2014 o 12:09, Outlander-pro napisał:

F/SN UBW ep 7

Spoiler


A poza tym jest gdzieś jakaś lista wynotowanych największych różnic pomiędzy fate a UBW
route? Pewnie pamięć mnie zawodzi, ale fabularnie to zbyt wielu różnic chyba nie widzę
w fabule, pomiędzy ekranizacją Deen a Ufotable. Poza tym, że chyba zaciukali Berserkera
w tej pierwszej walce i chyba też rozprawili się z Raiderem? Kiepsko pamiętam :S



Spoiler

Caster w UBW odgrywa znacznie większą rolę niż w Fate, gdzie pojawia się raz i od razu ginie.
Archer w UBW a Archer w Fate to chyba oczywistość.
Ilyę i Berserka chyba zobaczymy tylko raz.
Lancer będzie miał swoje momenty.
Rider w sumie to wiele nie zdziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

F/SN UBW ep 7

Dnia 26.11.2014 o 12:09, Outlander-pro napisał:

Spoiler

Kolejny epek i znowu spora doza epickości :3


Spoiler


Co do Caster - ona zabiła swojego poprzedniego mistrza (jeszcze przed Kozukim). A Assassin pozostał wówczas nieprzyzwany. Więc tutaj nie ma łamania zasad (no poza tą że Servant jest jednocześnie Masterem).

Ło panie, lista różnic między UBW a Fate? To już łatwiej podobieństwa wymieniać. Z tym że akurat pierwsza adaptacja Anime to mieszanka między Fate, UBW a nawet odrobinę Heaven''s Feel się znalazło.

Choćby to że Archer próbował w ostatnim epku zabić Shirou. To zresztą będzie... dość istotne w fabule.
Jeśli chcesz różnice tylko do tej pory:
- Jak już wspomniałem, Archer próbujący wyeliminować Shirou.
- A tak, w tym roucie Archer szybko przestaje cierpieć z powodu swojej amnezji.
- Saber nie została wezwana by walczyć z Rider, nie wykorzystała też przy tym całej swojej many więc nie będzie potrzebny żaden transfer many od Shirou do niej (który w Anime przypominał jakieś smoki i inne dziwne rzeczy, w VN-ce.. cóż, aby to ładnie choć nie do końca poprawnie ująć - materiał genetyczny faceta maga zawiera energię magiczną).
- Caster wciąż żyje i ma się dobrze. Co będzie miało znaczenie dla route''u.
- Ogólnie sam route jest poświęcony nie Saber a Rin, Shirou i Archerowi. Dość powiedzieć że będzie można zobaczyć do czego dokładnie prowadzą ideały pana Emiya "you can save everyone" Shirou.
- Gilgamesh pokaże się trochę szybciej (i to w bardzo paskudny sposób), podobnie Lancer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

F/SN UBW ep 7

Dnia 26.11.2014 o 12:33, ziptofaf napisał:

Spoiler


Co do Caster - ona zabiła swojego poprzedniego mistrza (jeszcze przed Kozukim). A Assassin
pozostał wówczas nieprzyzwany. Więc tutaj nie ma łamania zasad (no poza tą że Servant
jest jednocześnie Masterem).


Spoiler

Czyli od samego początku mieliśmy 6 masterów a nie 7 jak być powinno? Czyli Kotomine okłamał Rin na początku mówiąc, że czekają już tylko na mastera klasy Saber i gdy Shirou sobie tam poszedł, to on wiedział, że Assassin nie został przyzwany? Jaki miał w tym interes by ich okłamywać?





Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2014 o 12:43, Outlander-pro napisał:

F/SN UBW ep 7

Spoiler

Czyli od samego początku mieliśmy 6 masterów a nie 7 jak być powinno? Czyli Kotomine
okłamał Rin na początku mówiąc, że czekają już tylko na mastera klasy Saber i gdy Shirou
sobie tam poszedł, to on wiedział, że Assassin nie został przyzwany? Jaki miał w tym
interes by ich okłamywać?



Spoiler

Tyle że w VN Kirei w ogóle takiej kwestii nie wypowiada, bo nie jest regułą, że wszystkie klasy muszą się pojawić


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2014 o 10:35, Piciambeer napisał:

Zawsze się zastanawiałem jak można grać w te cuda elektronicznej rozrywki.

A można, wystarczy nie traktować tego jako gry a bardziej jak coś pomiędzy mangą a powieścią (jak zresztą wskazuje sama nazwa) przyprawionego dodatkami takimi jak dźwięk czy możliwość wyborów. Nie wiesz co tracisz ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2014 o 12:47, NeroNarmeril napisał:

> F/SN UBW ep 7

Dnia 26.11.2014 o 12:47, NeroNarmeril napisał:

Spoiler

Tyle że w VN Kirei w ogóle takiej kwestii nie wypowiada, bo nie jest regułą, że wszystkie
klasy muszą się pojawić



Spoiler

Ale chyba regułą jest, że 7 mistrzów i 7 servantów musi być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2014 o 10:07, Piciambeer napisał:

Kurde, co za gatunek to Fate/SN?

Na czisburgerze mówią że z tej serii jest ten gif https://i.chzbgr.com/maxW500/8346666496/h3B82AF5F/
a zawsze myślałem że to romansidło :P

Może mi się pokałapućkało bo o tym anime zawsze wspominali przy okazji Clannad?

Zapomnij o tym na przynajmniej rok i wróć jak wyjdzie całe Fate/Stay Night. Potem się bierz za Fate/Zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2014 o 16:47, Pablo_Querte napisał:

Zapomnij o tym na przynajmniej rok i wróć jak wyjdzie całe Fate/Stay Night. Potem się
bierz za Fate/Zero.

Dlaczego? To źle, jeśli oleję "te słabe" F/SN i od F/Z przejdę od razu do tego, co aktualnie leci w TV?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2014 o 17:33, Piciambeer napisał:

Dlaczego? To źle, jeśli oleję "te słabe" F/SN i od F/Z przejdę od razu do tego, co aktualnie
leci w TV?

Po pierwsze zaczynanie od Fate/Zero to jak oglądanie Gwiezdnych Wojen od 1 Epizodu. Po drugie, UBW to 2/3 historii, więc traktuje cię jakbyś znał już route fate który jest w głównej mierze wprowadzeniem. No i na koniec nie wiadomo jaka będzie adaptacja trzeciego kawałka f/sn, czyli Heaven''s Feel. Pomimo, że każdy z routów znacznie od siebie odbiega, to jednak wszystkie się łączą i są tak samo ważne. Fate/Zero udziela odpowiedzi na pytania w f/sn. A jak chcesz poznać odpowiedzi jeśli nie wiesz jakie były pytania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2014 o 12:09, Outlander-pro napisał:

F/SN UBW ep 7

>

Spoiler

Ale pytanko do ludzi grających w VN: ja rozumiem, że Casterka jest magiem, więc w teorii

Dnia 26.11.2014 o 12:09, Outlander-pro napisał:

może przyzwać sługę (co zrobiła). Tylko czy ona przez to nie przekroczyła limitu sług
obecnych na świecie w danej wojnie? Nie było czasem ograniczenia, że jest maks tyle a
tyle mistrzów?


Spoiler

To, że jest się magiem nie wystarcza do przyzwania Servantów. Dopiero po otrzymaniu Command Spelli można ich przyzywać (gdyż tak naprawdę to Grall ich przyzywa).
Mimo, że przeszedłem grę, sam nie do końca rozumiem logikę tego, że Caster przyzwała Assassina. Chociaż niejako usprawiedliwi to, że jest to fikcyjny hero, więc nie do końca pełnoprawny Servant


Dnia 26.11.2014 o 12:09, Outlander-pro napisał:

A poza tym jest gdzieś jakaś lista wynotowanych największych różnic pomiędzy fate a UBW
route?

Spoiler

Shinji niestety przeżywa walkę, mimo tego, że jest takim strasznym dupkiem (nie, żeby to się akurat różniło między ścieżkami.
W Fate, po walce Ridera z Saber, Ilya go zabiła "przy okazji", a w HF Sakura w końcu się go pozbyła.


Dnia 26.11.2014 o 12:09, Outlander-pro napisał:

Spoiler

Ale chyba regułą jest, że 7 mistrzów i 7 servantów musi być?


Spoiler

Grall wybiera 7 mistrzów i przyzwa 7 "miejsc" na Servantów. Co wcale nie oznacza, że wszystkich 7 dostępnych musi być lub to, że jak już zostaną przyzwaniu, to że każda dostępna klasa musi zostać użyta.

O ile dobrze pamiętam, to w Trzeciej Wojnie (F/Z - czwarta, F/SN - piąta), było na przykład dwóch Saber''ów oraz Avanger (przerobiony z Berserka, czy coś takiego?).


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2014 o 20:09, Mordant napisał:

Spoiler

To, że jest się magiem nie wystarcza do przyzwania Servantów. Dopiero po otrzymaniu
Command Spelli można ich przyzywać (gdyż tak naprawdę to Grall ich przyzywa).
Mimo, że przeszedłem grę, sam nie do końca rozumiem logikę tego, że Caster przyzwała
Assassina. Chociaż niejako usprawiedliwi to, że jest to fikcyjny hero, więc nie do końca
pełnoprawny Servant




Spoiler

Caster najpierw rąbnęła swojemu Masterowi Command Spelle, potem się go pozbyła i dopiero wtedy mogła przywołać Assasina. A że nie miała odpowiedniego katalizatora (inaczej przybyłby standardowy Assasin - w każdej wojnie jest jeden i ten sam), to przybył ten pseudo-assasin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2014 o 21:38, kindziukxxx napisał:

Jestem po Death Note, Code Geass, Hellsing i Hellsing OVA, co w podobnym stylu/stylach
polecacie?


Psycho-Pass, Requiem for a Phantom, Full Metal Alchemist: Brotherhood, od biedy Aldnoah.Zero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2014 o 17:33, Piciambeer napisał:

> Zapomnij o tym na przynajmniej rok i wróć jak wyjdzie całe Fate/Stay Night. Potem
się
> bierz za Fate/Zero.
Dlaczego? To źle, jeśli oleję "te słabe" F/SN i od F/Z przejdę od razu do tego, co aktualnie
leci w TV?



Ja najpierw obejrzałem Fate/Zero, potem zacząłem Fate/sn ale porzuciłem po kilku odcinkach a teraz oglądam UBW które teraz wychodzi. Jak coś niejasnego jest to zawsze można sobie na necie doczytać i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2014 o 21:38, kindziukxxx napisał:

Jestem po Death Note, Code Geass, Hellsing i Hellsing OVA, co w podobnym stylu/stylach
polecacie?

Chcesz coś podobnego, czy coś dobrego? Do Geassa najbardziej podobne będzie Guilty Crown i Kakumeiki Valvrave, tyle że te serie są raczej takie se. Tak to możemy szukać jedynie jakiś elementów wspólnych.

Jeśli chodzi o mechy to Tengen Toppa Gurren Lagann. Nie wyobrażam sobie żeby coś mogło przebić pod względem rozmachu i skali finał tej serii. Dużo dobrej naparzanki choć początek jest mocno niepozorny.

Suisei no Gargantia - Tutaj akurat akcent położony jest na adaptowanie się głównego bohatera w nowym (i bardziej prymitywnym) środowisku.

Jeśli szukasz głównego bohatera geniusza to:

Kami nomi zo Shiru Sekai - Główny bohater jest nerdem interesującym się jedynie grami. Specyficzne okoliczności zmuszają go do podrywania kolejnych dziewczyn by wypędzić z nich złe dusze.

One Outs - Seria skupia się na baseballu.

Kaiji - Tutaj bohater popadł w długi i walczy o przetrwanie starając się skombinować jakieś pieniądze.

Jeśli lubisz gdy prze ekran przewija się duża ilość lejącej się posoki Elfen Lied.

Od siebie polecam również Bakemonogatari i Higurashi no Naku Koro ni . Jak lubisz romanse to dodaj sobie jeszcze Clannada.

Na przyszłość, jak będziesz szukał czegoś do oglądania to spokojnie możesz iść od góry TOPką z MALa. Prawie wszystko co tam jest to przynajmniej bardzo solidne serie.
http://myanimelist.net/topanime.php

Na koniec pytania. Dużo to tej pory widziałeś? Jaki masz stosunek do mangi?

Buhahahahaha

Dnia 26.11.2014 o 21:38, kindziukxxx napisał:

Aldnoah.Zero

Tylko ja tego nie lubię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się