Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 16.12.2014 o 12:45, Piciambeer napisał:

Nie pamiętam czy pytałem.

Jakie jest wasza opinia o Kill la Kill?

Dnia 16.12.2014 o 12:45, Piciambeer napisał:

Spoiler

Momentami seria się nieco dłużyła, a fabuła stawała się męcząca. Znowu spisek mający
na celu zagładę galaktyki... Teraz ubrania zagłady, a chwilę wcześniej w FLCL gigantyczne
żelazka prasujące galaktykę. Niech weterani się wypowiedzą - czy takie międzygalaktycznej
skali konflikty rozkręcane z niczego faktycznie tak czesto wystepują? Come on. No i wszędzie
nagość. Nie, żebym miał coś przeciwko, ale nie wiem czy to miało kupić więcej widzów
czy co. Wiem, że w Japonii do nagości ma się nieco inny stosunek do tej sprawy, ale ta
golizna czasem do przesady występowała (może tylko Nudist Beach było celowo przerysowane),
no i naturalnie na wszystkich bohaterach niezależnie od wieku (główne bohaterki mają
16 lat, wohoo).


Jeśli o nagość i seksualność chodzi to tu masz ciekawy artykuł jeśli zechcesz poświęcić parę minut na jego przeczytanie
https://docs.google.com/document/d/1AkOTp3BQ5xep01Wzb5H5HM1KzTGVxxtotG82eNUqFfg/edit
Ogólnie powiem ci że takie przegięcie z nagością... miały skutek przeciwny. O ile w innych seriach jadą one często na fanservicie to w Kill La Kill po paru pierwszych odcinkach w ogóle przestałem na niego zwracać uwagę i skoncentrowałem się na ciekawych postaciach i fabule.

Co do "między-galaktycznego konfliktu" to chyba źle to zrozumiałeś. Life Fibers nie mają na celu zniszczenia galaktyki, przynajmniej nie w takim sensie jak pierwszy lepszy Evil Overlord. One po prostu potrzebują planet z inteligentnym życiem by się rozmnażać. Ot takie pasożyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2014 o 12:45, Piciambeer napisał:

Ogólnie wrażenia mam dość pozytywne, ale te wady nieco przyjemność z oglądania odbierały.

Wybacz jeszcze o wieku zapomniałem. Ryuuko i Mako mają 17, Satsuki i większość Elite Four 18, a bodaj chyba Inumuta i Gamagoori jakieś 20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2014 o 12:51, Hubi_Koshi napisał:

Co do "między-galaktycznego konfliktu" to chyba źle to zrozumiałeś. Life Fibers nie mają
na celu zniszczenia galaktyki, przynajmniej nie w takim sensie jak pierwszy lepszy Evil
Overlord. One po prostu potrzebują planet z inteligentnym życiem by się rozmnażać. Ot
takie pasożyty.

Ummm... Jakaś różnica?

Dnia 16.12.2014 o 12:51, Hubi_Koshi napisał:

Wybacz jeszcze o wieku zapomniałem. Ryuuko i Mako mają 17

No wiem, ale 16 brzmi dobitniej. Poza tym był też ten mały braciszek co wiecznie też bez gaci chodził, nawet na najważniejsze wydarzenie w historii miasta. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2014 o 16:51, Piciambeer napisał:

Ummm... Jakaś różnica?

Trudno mówić o konflikcie gdy w sumie żadnego konfliktu nie ma, żadnej kosmicznej wojny etc. Life Fibers po prostu pasożytuję na różnych światach i tyle.

Dnia 16.12.2014 o 16:51, Piciambeer napisał:

No wiem, ale 16 brzmi dobitniej. Poza tym był też ten mały braciszek co wiecznie też
bez gaci chodził, nawet na najważniejsze wydarzenie w historii miasta. :P

Chodzi ci o to jak Ryuuko podglądał? A na ceremonie przyszedł z paintjobem bo mu się bardziej opłacało garniak opchnąć XD W sumie ciekawi mnie co się stało z tym komu ten garniak sprzedał. I tak większym szokiem była pewnie "rezygnacja" Aikuro z pracy nauczyciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dyskutując o Kill la Kill zapomnieliście o najważniejszym - Nonon best girl.

Z innej beczki, to skończyło się niedawno Akame ga Kill. W porównaniu do mangi, było słabo gdy od 19 odcinka zaczęli podążać własną drogą. Zakończenie tego niestety nie poprawiło. Przynajmniej ostatni Akame ga Kill Theather był dobry. Przez te ostatnie odcinki obniżyłem ocenę do 6/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2014 o 16:56, Hubi_Koshi napisał:

> Ummm... Jakaś różnica?
Trudno mówić o konflikcie gdy w sumie żadnego konfliktu nie ma, żadnej kosmicznej wojny
etc. Life Fibers po prostu pasożytuję na różnych światach i tyle.

Chodzi o skalę. Nie lubię takiego bezsensownego wyolbrzymiania.

@Arcling
Fighting loli is best loli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2014 o 17:06, Piciambeer napisał:

Chodzi o skalę. Nie lubię takiego bezsensownego wyolbrzymiania.

Skądś Life Fibery musiały się wziąć, a istnienie ich w Galaktyce to potencjalny punkt wyjścia dla kontynuacji jeśli kiedykolwiek do niej dojdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2014 o 17:08, Hubi_Koshi napisał:

> Chodzi o skalę. Nie lubię takiego bezsensownego wyolbrzymiania.
Skądś Life Fibery musiały się wziąć, a istnienie ich w Galaktyce to potencjalny punkt
wyjścia dla kontynuacji jeśli kiedykolwiek do niej dojdzie.

Po takim finale mam nadzieję, że nie, bo weź tu wymyśl coś nienaciąganego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2014 o 17:14, Piciambeer napisał:

Po takim finale mam nadzieję, że nie, bo weź tu wymyśl coś nienaciąganego.

Mogą odpalić Gurren Lagann Mode XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2014 o 17:14, Hubi_Koshi napisał:

> Po takim finale mam nadzieję, że nie, bo weź tu wymyśl coś nienaciąganego.
Mogą odpalić Gurren Lagann Mode XD

Aż tak to złe jest? A miałemm już blisko w kolejce do oglądania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2014 o 18:42, Piciambeer napisał:

Aż tak to złe jest? A miałemm już blisko w kolejce do oglądania.

Obejrzyj to będziesz wiedział o czym mówię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2014 o 18:42, Piciambeer napisał:

Aż tak to złe jest? A miałemm już blisko w kolejce do oglądania.


Wręcz przeciwnie, w żadnym wypadku nie złe! Obejrzyj koniecznie jak zaliczyłeś KLK.

Po prostu TTGL to jest jedno z tych anime ktorych mozna potem z powodzeniem używac do opisywania czy nawet oceniania innych, bo tworzą one nową skalę i redefiniują pojęcia :D

Skala oczywiście względna, coś jak liczba oktanowa czy cetanowa.

R O L L E R C O A S T E R

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uchuu Senkan Yamato 2199
Jestem po 10 odcinku i seria jak na razie jest świetna. Piękna graficznie, mająca niesamowity klimat, pełna ciekawych bitew i sympatycznych postaci. Dziwię się, że chyba nikt nigdy nie wspominał o tej serii w tym temacie, zwłaszcza że anime z bitwami w kosmosie bez udziału mechów jest tak mało.
Opening:
https://www.youtube.com/watch?v=IEC8bnqux44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uchuu Senkan Yamato 2199

Dnia 18.12.2014 o 15:10, Kosmitus napisał:

Jestem po 10 odcinku i seria jak na razie jest świetna. Piękna graficznie, mająca niesamowity klimat, pełna ciekawych bitew i sympatycznych postaci. Dziwię się, że chyba nikt nigdy nie wspominał o tej serii w tym temacie, zwłaszcza że anime z bitwami w kosmosie bez udziału mechów jest tak mało.

Nikt się o coś takiego nie pytał :)
I z tego co pamiętam ta seria albo wychodziła albo była tłumaczona jakoś dziwnie z przerwami i opóźnieniami co komplikowało oglądanie i sprawiało że siedziała głównie w on-hold i nadganiało się ją jak ktoś sobie o niej przypomniał co wykluczało wspólną dyskusję.

Spoiler

Do tego pomimo braku mechów całość jest pełna niespójności logicznych. Na pierwszy rzut oka seria robi wrażenie zrobionej na poważne ale w rzeczywistości pieczątka PG-13 jest przybita na każdym arcu, na większości postaci i na samym tytułowym okręcie.


Eh, w sumie to pewnie ja miałem po prostu za wysokie oczekiwania co do tej serii i za to jej się ode mnie oberwało. Napisałem co napisałem i kasować tego nie będę, jak Tobie się podoba to szczerze życzę miłego oglądania aż do samego końca :)
No i faktycznie trudno w anime o space operę bez mechów więc jak się na coś takiego ma ochotę to Uchuu Senkan Yamato 2199 pomimo pewnych wad jest bardzo atrakcyjną pozycją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uchuu Senkan Yamato 2199

Dnia 18.12.2014 o 15:55, Karharot napisał:

Spoiler

Do tego pomimo braku mechów całość jest pełna niespójności logicznych. Na pierwszy
rzut oka seria robi wrażenie zrobionej na poważne ale w rzeczywistości pieczątka PG-13
jest przybita na każdym arcu, na większości postaci i na samym tytułowym okręcie.


Szczerze powiem, że się zgadzam, seria nie jest zbyt ciężka pomimo wojny jako tematu przewodniego, jest masa naiwności i "skrótów fabularnych". Jest to wszystko jednak całkiem nieźle zamaskowane i nie przeszkadza w oglądaniu. Nie jest to też coś do czego nie przyzwyczaiły mnie już rozmaite Gundamy, czy inne podobne tytuły (nie anime) jak serial Battlestar Galactica, który mimo tego, że był dosyć realistyczny, to też miał w sobie sporo różnych durnot, albo ostatnie dwa filmy z uniwersum Star Treka, które pod tym względem przebijały wszystko, co widziałem (ale nadal były całkiem fajne) XD

Dnia 18.12.2014 o 15:55, Karharot napisał:

No i faktycznie trudno w anime o space operę bez mechów więc jak się na coś takiego ma
ochotę to Uchuu Senkan Yamato 2199 pomimo pewnych wad jest bardzo atrakcyjną pozycją.

Dokładnie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się