Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

FSN UBW EP 12

Spoiler

Świetny koniec sezonu, naprawdę dobrze to zrobili, takiego cliffhangera dali, że gdybym nie przeszedł VNki, to bym wyzywał na cały świat... Tylko ten preview wszystko popsuł przez swoje spoilery :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, witam no to
czy chrome shelled regios ma kontynuacje ? (czy "kontynuacje" pokroju serii monogatari ?) , Jak nie to czy znacie coś podobnego ? (raczej wolałbym coś podobnego do tego świata gdzie protagonista żył niż do tego 2 świata :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shingeki no Bahamut: Genesis ep12 END

Anime sezonu i zdecydowanie podium tego roku obok Space Dandy i Ping Pong the Animation. I pomyśleć, że to właściwie materiał promocyjny dla karcianki. Trochę szkoda, że się skończyło, ale mam nadzieję, że włodarze widząc odbiór wśród widzów zdecydują się na kolejną część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2014 o 22:18, kantoro napisał:

witam, witam no to
czy chrome shelled regios ma kontynuacje ? (czy "kontynuacje" pokroju serii monogatari ?) ,

Chrome Shelled Regios to cykl 25 nowelek z których tylko 9 zostało zaadaptowanych do anime. Jeśli nie masz nic przeciwko czytaniu po angielsku to 23 z tych nowelek zostało przetłumaczonych przez fanów i jest dostępnych w necie (2 brakujące tomy to zdaje się opowiadania dodatkowe i nie są częścią głównej fabuły).
Kontynuacji anime niestety nie ma i raczej już nie będzie.

Dnia 29.12.2014 o 22:18, kantoro napisał:

Jak nie to czy znacie coś podobnego ? (raczej wolałbym coś podobnego do tego świata gdzie protagonista żył niż do tego 2 świata :D )

Nie jestem za bardzo pewien o co Ci chodzi z tym drugim światem... Spróbuję wymienić parę pozycji które mają podobne elementy a Ty sam oceń czy o to Ci chodziło:

Black Bullet - Większość świata została zdewastowana i opanowana przez hordy potworów, ludzie żyją w zamkniętych miastach odgrodzonymi od zewnętrznego świata barierami a wyspecjalizowani w walce z potworami ludzie polują na to co się przedostało przez barierę, robią wypady do świata zewnętrznego czy też bronią luk w barierach jeśli się takie pojawią. Niestety podobnie jak CSR anime pokrywa zaledwie kilka nowelek i przedstawiona w nim historia nie jest zakończona (jest to jednak seria z tego roku więc są jakieś szanse na sequel).
http://myanimelist.net/anime/20787/Black_Bullet

Shingeki no Kyojin - podobnie jak wyżej większość świata została opanowana przez potwory znane Tytanami a ludzie żyją schowani za wielkim murem który od czasu do czasu zostaje przełamany. Inaczej niż w przypadku CSR i BB SnK jest osadzone w klimatach pseudo-średniowiecznych. Osobiście bardziej polecałbym oryginalną mangę niż anime bo to drugie jakoś mi nie podeszło i nie chciało mi się go dokończyć, do tego manga wciąż wychodzi więc anime nie mogło zakończyć historii (przynajmniej nie w zadowalający sposób).
http://myanimelist.net/anime/16498/Shingeki_no_Kyojin

Blue Gender - ponownie świat przyszłości w którym panoszą się wrogie potwory, tym razem nie ma tu jednak fortec które dawałyby chociaż złudzenie bezpieczeństwa i seria opowiada albo o desperackich próbach przeżycia podróży przez ten świat lub też desperackich próbach prowadzenia wojny z potworami.
http://myanimelist.net/anime/58/Blue_Gender

Może ktoś inny wymieni coś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc
z 2 światem (tak wiem one były jakby ze sobą połączone) chodziło mi o to ten świat gdzie ta postać http://cdn.myanimelist.net/images/characters/14/115892.jpg jakby grała główna rolę z jej partnerem oni uciekali i tak dalej, takie dziwne to było trochę, ot co przerywniki od głównej fabuły a jak dobrze pamiętam gdzieś na początku anime przedstawili to twórcy jako "serial" który mogą oglądać nasi bohaterowie z drużyny (elipton,sutton itd)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu były życzenia świąteczne, a teraz przyszedł czas na kolejne:

Moi mili miłośnicy mang, anime i innych nerdowatych rzeczy, za które jankesi okrzyknęli by ns mianem "weebo"! Życzę wam szampańskiego Sylwestra oraz szczęśliwego, zabawnego i przede wszystkim zdrowego, Nowego Roku! Oby obfitował w ciekawe serie i nie był gorszy niż ten mijający, a wręcz lepszy. Trzymajcie się i uważajcie aby nie przesadzić ze środkami wybuchowymi bo się to jeszcze Third Impactem skończy ;P

Z racji, że gify nie działają to podaję link do życzeń:
http://28.media.tumblr.com/tumblr_lx3c9tGTtZ1qhmhvxo1_500.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2014 o 21:07, Alamut napisał:

Moi mili miłośnicy mang, anime i innych nerdowatych rzeczy, za które jankesi okrzyknęli
by ns mianem "weebo"!

Weeaboo to ktoś próbujący udawać Japończyka, np. jest to wtrącanie japońskich słów w zdania, odtwarzanie obyczajów, przebieranie się w ich stroje ludowe itp.

Dnia 31.12.2014 o 21:07, Alamut napisał:

Trzymajcie się i uważajcie aby nie przesadzić ze środkami
wybuchowymi bo się to jeszcze Third Impactem skończy ;P

A w 2000 żadnego impactu nie było :/ Nawiasem mówiąc, nie wiadomo kiedy dokładnie ostatni film Rebuilda zobaczymy. No cóż, przynajmniej manga się zdążyła skończyć przed 2015 xD Wyszła seria praktycznie w czasie rzeczywistym, jako rzeczywistość alternatywna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2014 o 23:21, Arcling napisał:

Weeaboo to ktoś próbujący udawać Japończyka, np. jest to wtrącanie japońskich słów w
zdania, odtwarzanie obyczajów, przebieranie się w ich stroje ludowe itp.

A czyż po to nie oglądamy omoshiroi anime aby nam serduzka doki doki chodziły, a my sami czuli się bardziej kawaii? ;3 Tak do protokołu: na serio to ironia była ^^

Dnia 31.12.2014 o 23:21, Arcling napisał:

A w 2000 żadnego impactu nie było :/ Nawiasem mówiąc, nie wiadomo kiedy dokładnie ostatni
film Rebuilda zobaczymy. No cóż, przynajmniej manga się zdążyła skończyć przed 2015 xD
Wyszła seria praktycznie w czasie rzeczywistym, jako rzeczywistość alternatywna.

Będę musiał wreszcie Rbuilda nadrobić - stanąłem na pierwszym filmie - i się chyba za mangę wziąć. Kto wie? Być może twórcy mang okażą się prorokami i cokolwiek zaplanowali na finał serii będzie miało miejsce także w prawdziwym świecie? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Bardzo spodobała mi się manga Death Note, zostały mi jeszcze dwa ostatnie tomy dlatego chciałbym was poprosić o polecenie jakiejś mangi(po polsku najlepiej) której fabuła stoi na podobnym poziomie, nie chodzi mi o podobną tematykę ale o zawiłość fabuły i zagadki.mz góry dzięki za pomoc :)
Ps.wykluczając Balsamistę i Ikigami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się