Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Patrzę na swoją listę na MALu a tam w "watching" mam Angel Beats Specials. Myślałem, że to jakiś bug, w końcu oglądałem to już spory kawałek czasu temu ... a tu się okazuje, że w tym roku wyjdzie nowy odcinek specjalny wraz z edycją BD o nazwie Hell''s Kitchen. Szansa na drugi sezon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2015 o 13:05, Outlander-pro napisał:

Patrzę na swoją listę na MALu a tam w "watching" mam Angel Beats Specials. Myślałem,
że to jakiś bug, w końcu oglądałem to już spory kawałek czasu temu ... a tu się okazuje,
że w tym roku wyjdzie nowy odcinek specjalny wraz z edycją BD o nazwie Hell''s Kitchen.
Szansa na drugi sezon?


Niczego takiego nie ma w planach o ile mi wiadomo, ogłoszono jedynie nowe anime by Jun Maeda (nie wiem, czy można użyć stwierdzenia, że to nowe anime od Key bo nie interesowałem się dokładnie, kto i jak macza w tym palce) wiec mozna liczyc na to, ze bedzie BARDZO ciekawie i odpowiednia dawka łez się pojawi! A, no i w końcu podano datę publikacji pierwszej części VNki Angel Beats!- speciala rozpatrywalbym bardziej w kategoriach zbudowania napiecia przed wydaniem oraz wypuszczeniem całkiem nowego anime niż szansy na sequel.
Chociaż scenarzyści kiedyś puścili parę, że pomysły na kontynuację były, więc może kiedyś... Póki co:

C H A R L O T T E H Y P E !!! http://charlotte-anime.jp/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpię aby coś dobrego z tego wyszło. Już z racji samych aktorów film musi być mocno zamerykanizowany ze zmienionym miejscem akcji, a co za tym idzie tożsamościami bohaterów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koale, PAPISHON, Pablo_Querte, Dared00, Kosmitus

Dzięki za wszystkie propozycje :) Balsamistę i Ikigami odrzuciłem na samym początku ponieważ jestem w trakcie czytania pierwszych tomów i jak narazie zapowiadają się ciekawie. Co o nich sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2015 o 21:26, Hubi_Koshi napisał:

To jak panie i panowie, ostrzymy już noże czy poczekamy i damy im szansę?

http://www.theguardian.com/film/2014/oct/17/casting-conch-scarlett-johansson-set-for-ghost-in-the-shell-remake

Jestem trochę ciekaw co z tego wyjdzie, ostatecznie Edge of Tomorrow choć diametralnie różne od mangi nie było takie złe. Będzie pewnie jednak masa hejtu bo nie ma mowy by dogodzili fanom. Pozyjemy zobaczymy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2015 o 23:29, Kosmitus napisał:

Jestem trochę ciekaw co z tego wyjdzie, ostatecznie Edge of Tomorrow choć diametralnie
różne od mangi nie było takie złe. Będzie pewnie jednak masa hejtu bo nie ma mowy by
dogodzili fanom. Pozyjemy zobaczymy ;p

Nom, chociaż tyle dobrego że wzięli aktorkę która ma doświadczenie w graniu tajnych agentek. Ogólnie jednak bardziej bym się ucieszył z chociaż częściowo Japońskiej obsady. Wątpię byśmy dostali taki poziom dojrzałości i symboliki jak w GITSach, pewnie to przerobią na czysto akcyjny film sensacyjny :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po twoim poście zacząłem czytać Ikigami. Idea, na której jest ono oparte, jest bardzo słaba.

Spoiler

Opisane skutki akcji "Ikigami" są kompletnie różne od obserwowanych.
Spadek przestępczości? Pierwsze trzy historie (nie doczytałem jeszcze trzeciej do końca, ale chodzi o obraz Japonii) ukazują coś kompletnie innego. Przemoc w szkole posunięta bardzo daleko (liczne trwałe urazy u bohatera pierwszej opowieści), na dodatek nie będąca odosobnionym przypadkiem, wskazuje na brak zmian w nastawieniu młodzieży to przestępczości. Kiepska jest też praca policji. Wiadomo, że osoba, która może mieć skłonność do przemocy zniknęła z nożem. Żadnych poszukiwań. Dziewczyna została zgwałcona i znała sprawcę, nie są w stanie go znaleźć. Kolejna osoba napadnięta i poraniona, znowu nie są w stanie powstrzymać napastnika (szczęśliwie już nasycił swoją chęć zemsty). Rynek narkotyków też jest kiepsko kontrolowany, co widać w tym jak łatwo w trzeciej historii bohater może je kupić.
Spadek samobójstw? Tez nie widzę większych podstaw, szczególnie jeżeli zauważymy, że bohater pierwszej historii jest przedstawiony właśnie w trakcie myśli samobójczych.
Wzrost PKB? Edukacja kosztuje. Państwo wydaje dużo na doprowadzenie człowieka do stanu, w którym może zacząć się ten koszt zwracać poprzez podatki. A tutaj wycinają sobie dodatkową jedną tysięczną tych zysków, poprzez uśmiercanie ludzi, którzy właśnie wchodzą w ten etap.
Wzrost urodzeń? Jakoś nie wydaje mi się, żeby osoby do osiemnastego roku życia paliły się do zakładania rodzin. Tutaj widzę pewien powód, dla którego on mógłby wzrosnąć, czyli chęć przekazania genów, ale wiek, w którym umierają jest za młody. Są również powody przeciwne. Osoby jeszcze zagrożone Ikigami mogą nie chcieć mieć dzieci z obawy przed osieroceniem ich, a wszyscy mogą mieć obawy, że dziecko, które tak ciężko odchowali nagle zostanie wylosowane, by umrzeć.
Jedyne co tu widzę, to historia totalitarnego reżimu, który przez właśnie takie irracjonalne prawo, wkrótce by upadł, a jedyne co go jeszcze trzyma to terror wywołany surowym prawem związanym karami śmierci za wypaczanie myśli obywateli i całym systemem donosicielstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2015 o 21:26, Hubi_Koshi napisał:

To jak panie i panowie, ostrzymy już noże czy poczekamy i damy im szansę?

Jakie noże? Szykujmy już ''powoli zamach na całą ekipę odpowiedzialną za to coś!

A tak poważnie, wszyscy wiemy jak ta adaptacja będzie wyglądać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2015 o 23:31, Hubi_Koshi napisał:

Nom, chociaż tyle dobrego że wzięli aktorkę która ma doświadczenie w graniu tajnych agentek.
Ogólnie jednak bardziej bym się ucieszył z chociaż częściowo Japońskiej obsady. Wątpię
byśmy dostali taki poziom dojrzałości i symboliki jak w GITSach, pewnie to przerobią
na czysto akcyjny film sensacyjny :-/

Film na pewno trochę uproszczą i ja osobiście nie będę miał im tego za złe o ile zachowają choć część klimatu i spójność oryginału. Wątpię by zrobili z tego durną rambo strzelankę... choć trochę martwi mnie reżyser który z tego co widzę jest raczej nowicjuszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mało łapię się w community.
Możecie podać jakieś sajty informacyjne o mandze/anime, na których redaktorzy pokusili by się o jakiś ciekawy post dotyczący całego roku? Najlepsze/najgorsze serie, coś co im się podobało lub coś co nie?
Czemu? Ano mam ochotę na taką lekturkę.
Od siebie za linkuje tylko robotę ludzi z random curiosity
http://randomc.net/2015/01/05/best-anime-2014/ i swoją drogą biorę się za czytanie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2015 o 11:03, Kosmitus napisał:

> Nom, chociaż tyle dobrego że wzięli aktorkę która ma doświadczenie w graniu tajnych
agentek.
> Ogólnie jednak bardziej bym się ucieszył z chociaż częściowo Japońskiej obsady.
Wątpię
> byśmy dostali taki poziom dojrzałości i symboliki jak w GITSach, pewnie to przerobią

> na czysto akcyjny film sensacyjny :-/
Film na pewno trochę uproszczą i ja osobiście nie będę miał im tego za złe o ile zachowają
choć część klimatu i spójność oryginału. Wątpię by zrobili z tego durną rambo strzelankę...
choć trochę martwi mnie reżyser który z tego co widzę jest raczej nowicjuszem.


Ja z jednej strony cieszę się z Johansonn - ktoś na internecie pienił się, że trzeba było wziąć Rinko Kikuchi z "Pacific Rim", ale wg mnie grała tam dosyć sztywno - przynajmniej umie grać szpionki, tak jak mówi Hubi. Jednak mam POWAŻNE obawy, że będzie to jednak drugi "Dragonball Evolution", a w najlepszym wypadku coś jak "Mission Impossible"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aldnoah i Durarara i tak tu wszyscy znają więc nie mam co się wypowiadać, za to z serii nowych w tym sezonie:

Ansatsu Kyoushitsu

Średnio co prawda podobał mi się opening ale ogółem zapowiada się świetny slice of life (tak, mówię to o Anime w którym superistota przypominająca ośmiornicę niszczy księżyc a następnie zaczyna uczyć w szkole) i komedia w jednym.

Ogólnie zapowiada się po pierwsze wierna adaptacja a po drugie coś zdecydowanie wartego obejrzenia (widać że budżet ma porządny, wykonanie techniczne jest świetne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2015 o 19:59, luzac napisał:

Aldnoah.Zero 2 ep1


Spoiler

Zawiodłem się jak cholera. Ostatni odcinek s1 dawał nadzieję, że coś z tego anime jeszcze będzie poza OP Inaho-kun kopiącego tyłka tym złym marsjanom, ale rzeczywistość nie jest taka piękna. Już starcie w startowym odcinku było takie idiotyczne, że naprawde się zastanwiam, czy nie dropnąć tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się