Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Ważne pytanie odnośnie Akame ga Kill:

Anime obejrzałem i nie przeczę nieźle się pod koniec bawiłem, ale wiem, że różni się ono od mangi. Od którego chaptera powinienem zacząć czytać aby doświadczyć krwawego piękna, którym jest Wild Hunt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłby to jeszcze wcześniejszy arc, czyli tak mniej więcej 28-29 chapter, bo w trakcie tego w anime zaczęły się już znaczące odstępstwa. To nie jest dużo, więc w sumie polecałbym zacząć od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2015 o 17:13, Arcling napisał:

Byłby to jeszcze wcześniejszy arc, czyli tak mniej więcej 28-29 chapter, bo w trakcie
tego w anime zaczęły się już znaczące odstępstwa. To nie jest dużo, więc w sumie polecałbym
zacząć od początku.


Piękne dzięki ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra bo właśnie wczoraj skończyłem Clannad After Story i mam pytanie

Spoiler

co się tam na końcu stało i co jest prawdą?

bo naprawdę ostatnie 2 odcinki to taki midnfuck.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2015 o 21:30, kindziukxxx napisał:

dobra bo właśnie wczoraj skończyłem Clannad After Story i mam pytanie

Spoiler

co się tam na
końcu stało i co jest prawdą?

bo naprawdę ostatnie 2 odcinki to taki midnfuck.



UWAGA SPOILERY CLANNAD CLANNAD:AS I VNKA

Spoiler

Clannad: After Story to smutna historia po której wszyscy płaczą i nie mogą się pozbierać więc zrobiono jej happy ending. Aby całość zrozumieć, trzeba się zabawić w vnkę :P Ja sam vnki nie ukończyłem (tylko częśc routów- polecam, są świetne, ale czasochłonne; każda część stoi na tak wysokim poziomie jak cały Clannad: AS wg mnie), ale mam względne pojęcie o jej budowie.

Zasadniczo sprawa wygląda tak- vnka clannadu jest dużo dużo bardziej rozbudowana, każda bohaterka ma tam własny route (które w anime były dość wyraźnie zaznaczone- Clannad zaczął bodaj od Fuuko route, potem poszedl przez opowieści innych bohaterek, aby wrócić do historii Nagisy), a ukończenie każdej części novelki skutkuje otrzymaniem tzw. "orb of light"- magicznej "iskierki" spełniającej życzenia. Tak, to te iskierki są widoczne w przebłyskach z "drugiego świata", które są w anime trudne do zrozumienia. Gra polega na tym, że zdobywając iskierki poprzez odkrywanie historii kolejnych bohaterek (i przy okazji- również przeszłości naszego Tomoyi) odblokowujemy dostęp do przejścia "dalej" w głównej opowieści- historii Nagisy i Tomoyi. No i niestety, pierwsze przejście kończy się w tak smutny sposób, jak w anime- czyli Nagisa dies, Ushio is born. Vnka toczy się dalej, tak jak życie Tomoyi, wszystkie perypetie postępują- w dalszym ciągu zdobywamy kolejne "iskierki" spełniajace życzenia. Konkluzją jest zdobycie wszystkich iskierek- wtedy ushio nie umiera na dobre, a za sprawą magicznej mocy istniejącej w tym mieście "iskierki" zostają wykorzystane, los się odmienia, i pojawiają się sceny znane z ostatnich odcinków After Story- Nagisa jednak nie umiera, wszyscy żyją długo i szczęśliwie.

Generalnie w vnce jest to bardziej sensowne- "orbs of light" jako miejska legenda, tylko nakreślona w anime, ma tam szersze wytlumaczenie; tłumaczy to też pokazany w anime incydent z ojcem Nagisy, którego córka została magicznie "uratowana" na tamtym wzgórzu; więcej sensu mają też relacje z innymi kobietami- tam jest to koncepcja światów równoległych, które można rozumieć tak, że Tomoya wiele razy przeżył to samo życie, przemierzając wszystkie ścieżki wszechświata, aby uratować kobietę swego życia i szczęśliwie wychowywać córkę (zresztą, dziewczynka ze świata równoległego to jest ponoć "dusza"/archetyp Ushio)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2015 o 21:30, kindziukxxx napisał:

dobra bo właśnie wczoraj skończyłem Clannad After Story i mam pytanie

Spoiler

co się tam na
końcu stało i co jest prawdą?

bo naprawdę ostatnie 2 odcinki to taki midnfuck.


Mój ulubiony obrazek, jeśli chce się wytłumaczyć fabułę Clannada:

UWAGA SPOILERY CLANNAD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2015 o 23:12, Piotrbov napisał:

> dobra bo właśnie wczoraj skończyłem Clannad After Story i mam pytanie

Spoiler

co się
tam na
> końcu stało i co jest prawdą?

bo naprawdę ostatnie 2 odcinki to taki midnfuck.


Mój ulubiony obrazek, jeśli chce się wytłumaczyć fabułę Clannada:

UWAGA SPOILERY CLANNAD

ktoś się postarał aby to tak fajnie i dokładnie opisać :)

Thrandir
dzięki również :)

a teraz czas na Isshuukan Friends. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2015 o 13:47, Ichibanboshi-kun napisał:

Whaaaat?!
Ale tak najbardziej to meeeega hype - Digimon Tri <3


Spring bedzie niesamowitym sezonem

Fate: SN UBW route part 2 (moim skromnym zdaniem ma potencjał wbić na pierwsze miejsca rankingów anime przebijając FMA: B), sidestrory Haruhi z Nagato w roli głównej, kolejna Grisaia, Hibike! Euphonium od KyoAni, Ninja Slayer From Animation od Trigger (którego trailer pachniał ttgl)... A do tego (z rzeczy które interesują wielu, ale już nie mnie) nowa Gintama, High School DxD, Nisekoi 2. Wspominalem o OVA Angel Beats! i oczekiwaniu na Charlotte (mam wielką nadzieję, że już przy okazji Summer 2k15 dane nam będzie znowu poczuć smak łez)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2015 o 15:29, Thrandir napisał:

Fate: SN UBW route part 2 (moim skromnym zdaniem ma potencjał wbić na pierwsze miejsca
rankingów anime przebijając FMA: B)

Seria jest bardzo dobra, ale jednocześnie dla mnie z jakiegoś dziwnego powodu przehypowana, jak to zwykle bywa (chociaż nie jest przeciętniakiem jak Attack on Titan czy SAO). Za to wygląda na to, że stosunkowo niewiele osób (poza Japonią) ogląda np. nowego Gundama i generalnie źle jest oceniany. Widocznie takie klasyczne mechy teraz nie są na fali lub też dochodzą jeszcze różnice w mentalności.

Dnia 02.02.2015 o 15:29, Thrandir napisał:

Hibike! od KyoAni

Nie wiem czy to studio jest tutaj jakimkolwiek wyznacznikiem jakości. Ostatnia seria od nich, jaka moim zdaniem była jeszcze dobra to Hyouka. Poza tym same słabe serie moe, które strasznie nudziły (Tamako Market, Kyoukai no Kanata, drugi sezon Chuunibyo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2015 o 17:04, Arcling napisał:

Seria jest bardzo dobra, ale jednocześnie dla mnie z jakiegoś dziwnego powodu przehypowana,
jak to zwykle bywa (chociaż nie jest przeciętniakiem jak Attack on Titan czy SAO).


Cóż, patrzę na to raczej przez pryzmat VNki i to, jak dobrze odebrana była pierwsza połowa, w której stosunkowo niewiele się działo. Ja w ufotable wierzę, zrobili świetne Fate/Zero, świetne Kara no Kyoukai- nie raz pokazali, że stać ich na wiele, a historia z Fate/SN na pewno jest okazją do prawdziwego popisu. Drugi sezon będzie obfitujący w akcję, pełen wrażeń, i wierzę, że UfoTable utrzyma poziom (a to będzie gwarantem sukcesu- mam szczerą nadzieję, że tej historii po prostu nie da się spieprzyć, kiedy pokazało się taki poziom w pierwszym sezonie).

Od AoT się odbiłem, A Ssało jak Ssało, miało swoje momenty (Mother''s Rossario Arc), ale wyznaczyło też nowe doliny bullshitu (druga połowa pierwszego sezonu i PB arc).

Dnia 02.02.2015 o 17:04, Arcling napisał:

Nie wiem czy to studio jest tutaj jakimkolwiek wyznacznikiem jakości. Ostatnia seria
od nich, jaka moim zdaniem była jeszcze dobra to Hyouka. Poza tym same słabe serie moe,
które strasznie nudziły (Tamako Market, Kyoukai no Kanata, drugi sezon Chuunibyo).


Kwestia gustu. Przez wzgląd na Clannad, Kanon, Haruhi, Kejony- ja w KyoAni wierzę :) Szczególnie, że akurat wyżej wymieniona seria może być ciekawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2015 o 17:04, Arcling napisał:

Seria jest bardzo dobra, ale jednocześnie dla mnie z jakiegoś dziwnego powodu przehypowana,
jak to zwykle bywa (chociaż nie jest przeciętniakiem jak Attack on Titan czy SAO). Za
to wygląda na to, że stosunkowo niewiele osób (poza Japonią) ogląda np. nowego Gundama
i generalnie źle jest oceniany. Widocznie takie klasyczne mechy teraz nie są na fali
lub też dochodzą jeszcze różnice w mentalności.

Na coś z Fate/ na początku zawsze będzie hype. Problem z UBW jest taki, że wszyscy wiedzą co będzie, a jeśli nie wiedzą to się poczują zagubieni bo niektóre rzeczy są traktowane po łebkach.

Co do mecha, zeszły rok był bogaty w całkiem solidne produkcje takie jak Buddy Complex, Sidonia no Kishi czy Argevollen.

Dnia 02.02.2015 o 17:04, Arcling napisał:

Nie wiem czy to studio jest tutaj jakimkolwiek wyznacznikiem jakości. Ostatnia seria
od nich, jaka moim zdaniem była jeszcze dobra to Hyouka. Poza tym same słabe serie moe,
które strasznie nudziły (Tamako Market, Kyoukai no Kanata, drugi sezon Chuunibyo).

Odkupili się LOOK AT THE SKY IT''S MAGIC HOUR!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2015 o 17:25, luzac napisał:

Co do mecha, zeszły rok był bogaty w całkiem solidne produkcje takie jak Buddy Complex,
Sidonia no Kishi czy Argevollen.

Tak, oglądałem te serie i o ile Buddy Complex oraz Sidonia jeszcze jakoś dawały radę, to Argevollen stanowczo odradzam. Tyle odcinków, a człowiek miał wrażenie, że prawie nic się nie wydarzyło. Słabo zawiązana fabuła, nieciekawy świat i postacie. Jeszcze tylko design mechów był w porządku, chociaż trudno mówić tutaj o jakiejkolwiek oryginalności.

Dnia 02.02.2015 o 17:25, luzac napisał:

Odkupili się LOOK AT THE SKY IT''S MAGIC HOUR!

There is no meaning, no purpose. This universe is mindless.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie must watch jest jescze Danna ga nani wo itteiru ka wakaranai ken 2. Godny przeciwnik Lucky Star, jednocześnie kierowany do dojrzalszego widza. Świetne i zaskakuje jak 3 minuty potrafią naładować na cały tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeden z moich ulubionych tytulow bedzie kontynuowany jak wynika z newsa, do ktorego linka macie na dole. Jaki to tytul? A genialna wrecz Aria...! Mimo, ze to jedno z tych anime, ktore wrecz uwielbiam na kontynuacje zapatruje sie z wielkim niepokojem. Oryginalna historia stworzona ''przez ''Pania Amano jest skonczona, a anime praktycnzie pokrywa sie z oryginalem i w zasadzie tez jest skonczone. Tworca Arii teraz rysuje Amanchu, wiec materialu zrodlowego, na ktorym studio sie bedzie moglo oprzec raczej nie bedzie, dlatego obawiam sie ze bez niego samo studio odpowiedzialne za ten tytul moze po prostu nie dac rady. Coz, czekam pelen obaw, a zarazem z wielka nadzieja.

Szkoda, jednak ze odgrzewaja Arie, zamiast zanimowac Amanchu.

http://www.animenewsnetwork.com/news/2015-02-03/new-aria-anime-briefly-listed-for-september-screening/.84035

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również i moja ulubiona seria. Pamiętam dobrze, że to chyba jedyne anime, w którym napisy polskie bardziej mi pasowały niż angielskie. Jakoś lepiej oddawały ten cały spokój. Dzięki za cynk, mimo wszystko warto czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rolling Girls (obecnie ep. 5)

Tak jak pierwsze dwa odcinki zapowiadały nawet ciekawą serię, tak teraz jest to seria flaków z olejem i kompletnie nie chce się oglądać.

Od 3 epka nic ciekawego.

No i w 5 odcinku znowu te rybne pierdoły. Nie mogłem ich znieść w Nichijou. Czy Japońce mają jakies zboczenie na tym punkcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2015 o 18:11, Piciambeer napisał:

Rolling Girls (obecnie ep. 5)

Tak jak pierwsze dwa odcinki zapowiadały nawet ciekawą serię, tak teraz jest to seria
flaków z olejem i kompletnie nie chce się oglądać.

Czyli tak jak się obawiałem? Maccha Green i jej rywalka znikają i seria kompletnie traci rozpęd?

Dnia 08.02.2015 o 18:11, Piciambeer napisał:

No i w 5 odcinku znowu te rybne pierdoły. Nie mogłem ich znieść w Nichijou. Czy Japońce
mają jakies zboczenie na tym punkcie?

Cóż wyspiarski kraj który zajada się owocami morza więc to dość zrozumiałe XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się