Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 11.03.2015 o 21:29, Piotrbov napisał:

Jaaaaj. Po raz kolejny wrzucam ten link na forum xD


Hehe widocznie to twoja misja w tym wątku :) Ten kto wymyślił całe to uniwersum Clannada musi być niezłym geniuszem. Może się wezmę za VN ale to w sumie nie ten wątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fate/Stay Night & Fate/Zero

Dnia 11.03.2015 o 19:05, Piciambeer napisał:

Spoiler

4. Jakim cudem Gilgamesh i Kirei przeżyli? Czy jedynym wytłumaczeniem jest to końcowe "najwyraźniej bogowie mają do ciebie jeszcze jakiś interes"?


Spoiler

Gilgamesh przeżył bo jego Ego było silniejsze nawet od wypaczenia zawartości Graala i dzięki temu był w stanie utrzymać własną tożsamość i odrzucić zewnętrzny wpływ (a nawet częściowo nad nim zapanować). Z Kirei sprawa jest ciut bardziej skomplikowana i odpowiedź na to można znaleźć w 3 roucie VN-ki.

Dnia 11.03.2015 o 19:05, Piciambeer napisał:

Spoiler

5. Co w końcu spowodował końcowy pożar? W F/SN mówili, że to dlatego, że Kirei dotknął Graala. Ale Zero nie bardzo potwierdzało tę teorię.


Spoiler

Kirei miał kontakt z zawartością Graala i po tym jak Kiritsugu odrzucił Graal ten usiłując wypełnić swoją rolę mógł zamiast tego użyć życzenia Kotomine... To może być jednak równie dobrze błędna interpretacja samego Kotomine, całe wydarzenie mogło nie mieć z nim aż tyle związku w ile wierzył.

Dnia 11.03.2015 o 19:05, Piciambeer napisał:

Spoiler

6. W F/SN Saber "znikłaby, gdyby użyła Excalibura drugi raz", tymczasem w Zero ciska nim na prawo i lewo kilka razy. Kwestia źródła many? Czy głupota F/SN, aby podkreślić wielkie uczucia miłosne bla bla bla?


Spoiler

W teorii Mistrz ma dostarczać Servantowi many, w przypadku Shirou i Saber jedyna mana która pomiędzy nimi przepływała to ta którą Saber nieświadomie dostarczała do Avalonu za każdym razem gdy Shirou musiał się zregenerować. Magus który miał uzupełniać energię którą zużywała w bitwach jedynie dodatkowo jej tą energię podbierał, co się dziwić że cały czas walczyła na pustym baku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy oglądał ktoś może Hoozuki no Reitetsu? Jeśli tak, to czy możecie polecić jakieś anime o podobnym poziomie sarkazmu i czarnego humoru? z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2015 o 13:46, Phoenice napisał:

Czy oglądał ktoś może Hoozuki no Reitetsu? Jeśli tak, to czy możecie polecić jakieś anime
o podobnym poziomie sarkazmu i czarnego humoru? z góry dzięki

Na myśl przychodzi mi tylko Gintama... Gintoki mah master.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. do Gintamy podchodziłam dwukrotnie i jakoś nie byłam w stanie przebrnąć przez więcej niż 3 - 4 odcinki. Wiem, że to klasyk i mnóstwo ludzi zachwyca się tym anime, jednak coś mi w nim nieodpowiada (proszę nie rzucać pomidorami :D).
Niestety, z Hoozuki no Reitetsu jest ten kłopot (kłopot? czy to aby na pewno kłopot?), że seria jest jedyna w swoim rodzaju i trudno znaleźć coś, co by ją przypominało. Nie mówiąc już o innych wymaganiach np. o równie wysmakowanej oprawie wizualnej. No nic, pozostaje tylko czekać na drugi sezon. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat Gintama rozkręca sie dosyć długo, ale naprawdę warto przeboleć ten początek, bo to co się później dzieje to szczyt komedii. Jeśli szukasz czarnego humoru to może Sayonara Zetsubou Sensei?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2015 o 20:27, Pablo_Querte napisał:

Akurat Gintama rozkręca sie dosyć długo, ale naprawdę warto przeboleć ten początek, bo
to co się później dzieje to szczyt komedii. Jeśli szukasz czarnego humoru to może Sayonara
Zetsubou Sensei?


Myślę, że Sayonara Zetsubou Sensei to może być całkiem niezły pomysł. Seria od dawna leży na mojej liście "do obejrzenia", ale zawsze było coś pilniejszego,jakieś zaległości do nadrobienia itp. Teraz, po skończeniu Hoozuki, może być dobry moment na zabranie się za to anime.

A Gintama na pewno dostanie trzecią szansę. W swoim czasie :P.

@Buhahahahaha
OK i dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, czy jest jakakolwiek szansa, że najnowszy film Dragon Ball ze wskrzeszonym Friezą będzie w polskich kinach, jakiejś sieci polskich kin czy coś? :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HxH

Dnia 08.03.2015 o 16:30, Andrzej15 napisał:

Po obejrzeniu FMA:B postanowiłem obejrzeć kolejną wysoką ocenianą serię - HxH 2011.

Dopadnę cię za tego posta! Dosłownie straciłem 8 dni życia na to cholerstwo!
W tym momencie skończyłem 135 odcinek (koniec arcu o mrówkach). Czyli jeszcze 13 przede mną.
Może za wcześnie pisać o tym co mi się podobało, to może opiszę kilka rzeczy które mnie raziły:

Spoiler

1. Gdzie starzy bohaterowie? Zaraz po skończeniu Phantom Troupe arcu tracimy Leoria i Kurapikę, a potem Hisokę z całą Phantom Troupe (ups: dostajemy odcinek na pocieszenie jak ratują Meteor City). I taka sytuacja utrzymuje się przez bagatela ~60 odcinków.... czyli prawie połowę serii ;p
2. Wątek Hisoki mocno okrojony, spodziewałem się go w liście głównych bohaterów jako chaotycznie-neutralnego jegomościa, ale to pewnie dlatego, że nie przewidziałem sagi o mrówkach, która całkowicie odbiegła od tematu ;p
(tak myślałem, że Phantom Troupe, okażą się czymś więcej niż chłopcami do bicia ;p)(gz za Kurapikę i jego pojedynek z 11)
3. W świecie Hunterów i ludzi posiadających nadnaturalne moce naprawdę brakuję siły roboczej? Przecież to aż dziwne, że za każdym razem brakuję kogoś kto stanął by po tej dobrej stronie choćby jako gap.
a) wątek phantomów -> giełda na skale światową zniszczona, przez organizację terrorystyczną i nikt się tym nie zainteresował (poza samymi poszkodowanymi)?
b) wątek greed island -> nikomu nie udaję się ukończyć gry, do czasu przybycia świeżo upieczonego łowcy?
c) wątek mrówek -> ok wysyłają Netero i Morela thats all? Świat ma legnąć w gruzach pod rządami owadów, a ludzie wysyłają dwie, zdolne na równi z nimi walczyć jednostki? Żadne third party czy inni wolni strzelcy się tym nie zainteresowali?
4. Tempo w ostatnim arcu aż prosi się o mocnego kopa który chociaż trochę by go przyśpieszył. O ile na początku podobały mi się wstawki lektora tłumaczącego zachowanie każdej z postaci, nadało to trochę ciekawego aspektu psychologicznego, tak potem miałem ochotę przyśpieszyć za każdym razem kiedy go słyszałem.
5. Czy tylko mnie irytowało zachowanie Gona? Chociaż odcinek jak wparował do wieży z Pitou był mega i odzyskał wtedy trochę mojej reputacji ;]

i
6. Dlaczego po prostu nie zrzucili tej przeklętej bomby na zamek? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2015 o 16:27, Inferno0009 napisał:

Hitsugi no Chaika OVA jest już dostępne, jakby ktoś chciał wiedzieć.

Ktoś chciał wiedzieć.
Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2015 o 19:51, luzac napisał:

90% to i tak linki z ripami od okropnych, a ich strona nadal stoi.

No tak, ale AnimeTake miało wszystko świetnie uporządkowane :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2015 o 00:14, Karharot napisał:

Będe strzelał bo nie oglądałem ale czy to nie jest przypadkiem Girls und Panzer?

Też mam takie podejrzenie, ale że nie oglądałem to też pewności nie mam. Trzeba czekać na kogoś kto to widział serię ;p

Edit: O, jest odpowiedź ;] Zapomniałem odświeżyć. Thx ;]

Edit 2: Najlepsza lampka nocna ever https://www.youtube.com/watch?v=22hp-WBoTTc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się