Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 05.05.2015 o 21:07, Alamut napisał:

Fullmetal Alchemist Brotherhood - spoilery bolesne
Wiesz... Porównanie do "Pieśni Lodu i Ognia" jest całkiem dobre.

Spoiler

Maria

to tylko
wierzchołek góry lodowej.


Bez przesady, pernamentnie umiera tylko jeden bohater, zuoli nie liczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2015 o 23:11, NeroNarmeril napisał:

Bez przesady, pernamentnie umiera tylko jeden bohater, zuoli nie liczę.

Zuole i postacie drugo-trzecioplanowe (

Spoiler

dziadek, pan piło-szczypco-rączka, gadająca zbroja, grzech, kilkudziesięciu żołnierzy z muru i ten biedny czołg

aby wymienić tylko paru) to też ludzie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2015 o 23:18, Alamut napisał:

Zuole i postacie drugo-trzecioplanowe (

Spoiler

dziadek, pan piło-szczypco-rączka, gadająca
zbroja, grzech, kilkudziesięciu żołnierzy z muru i ten biedny czołg

aby wymienić
tylko paru) to też ludzie xD

Spoiler

Jaki "grzech"?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2015 o 00:15, Kosmitus napisał:

Spoiler

Jaki "grzech"?


Spoiler

Drugi spośród grzechów głównych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2015 o 00:20, Alamut napisał:

>

Spoiler

Jaki "grzech"?


Spoiler

Drugi spośród grzechów głównych


Spoiler

<wylicza na palcach mrucząc coś pod nosem> Aaa tak, zapomniałem. W takim razie taki z niego człowiek jak z ciebie ksiądz ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2015 o 00:27, Kosmitus napisał:

> >

Spoiler

Jaki "grzech"?


>
Spoiler

Drugi spośród grzechów głównych


Spoiler

<wylicza na palcach mrucząc coś pod nosem> Aaa tak, zapomniałem. W takim razie
taki z niego człowiek jak z ciebie ksiądz ;p


Spoiler

Mówię o hybrydzie, pół człowiek to też człowiek. A czołg to Ci w moim poprzednim spisie nie przeszkadza? ;P


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2015 o 00:29, Alamut napisał:

Spoiler

Mówię o hybrydzie, pół człowiek to też człowiek. A czołg to Ci w moim poprzednim spisie
nie przeszkadza? ;P


Spoiler

Z hybrydy Greed/Ling zginał tylko sam Greed o ile mnie pamięć nie myli. A "czołg" uznałem za skrót myślowy do "załoga czołgu" ;p


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2015 o 00:36, Kosmitus napisał:

Spoiler

Z hybrydy Greed/Ling zginał tylko sam Greed o ile mnie pamięć nie myli. A "czołg"
uznałem za skrót myślowy do "załoga czołgu" ;p


Spoiler

Przestał istnieć Greedlin, ale wsioryba... Równe prawa dla człowieczków! Nieważne czy w kolbach szklanych, czy na wolności!

P.S.
Oczywiście, że chodziło mi o czołg, a nie jego załogę ;P


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam może ktoś mi polecić jakąś fajną i ciekawą mangę komediową, dziejącą się w naszym świecie w czasach współczesnych. Może być z domieszką fantasy czy sci-fi, reszta tagów w zasadzie bez znaczenia, byleby nie było shoujo bo tej kreski jakoś nie trawię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2015 o 20:06, Meketh napisał:

Witam może ktoś mi polecić jakąś fajną i ciekawą mangę komediową, dziejącą się w naszym
świecie w czasach współczesnych. Może być z domieszką fantasy czy sci-fi, reszta tagów
w zasadzie bez znaczenia, byleby nie było shoujo bo tej kreski jakoś nie trawię.

Mhm mógłbym zaproponować Dragons Rioting. To komedia o chłopaku który trafił do głównie żeńskiej szkoły i musi się opędzać od dziewczyn. Jest jednak twist, nie może się zbliżyć do dziewczyn z powodów zdrowotnych, każdy kontakt z kobietą to dla niego otarcie się o śmierć. Nieźle się można ubawić patrząc na rzeczy które robi żeby uniknąć dziewczyn. Nie wspomniałem też że zarówno on jak i większość dziewczyn są mistrzami sztuk walki więc robi się tym ciekawiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.05.2015 o 20:20, Hubi_Koshi napisał:

Mhm mógłbym zaproponować Dragons Rioting. To komedia o chłopaku który trafił do głównie
żeńskiej szkoły i musi się opędzać od dziewczyn. Jest jednak twist, nie może się zbliżyć
do dziewczyn z powodów zdrowotnych, każdy kontakt z kobietą to dla niego otarcie się
o śmierć. Nieźle się można ubawić patrząc na rzeczy które robi żeby uniknąć dziewczyn.
Nie wspomniałem też że zarówno on jak i większość dziewczyn są mistrzami sztuk walki
więc robi się tym ciekawiej.


Dzięki za propozycję wygląda ciekawię więc zerknę, czekam na inne propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2015 o 20:06, Meketh napisał:

Witam może ktoś mi polecić jakąś fajną i ciekawą mangę komediową, dziejącą się w naszym
świecie w czasach współczesnych. Może być z domieszką fantasy czy sci-fi, reszta tagów
w zasadzie bez znaczenia, byleby nie było shoujo bo tej kreski jakoś nie trawię.


Pomijając, że w pełni podpisuję się pod Dragons Rioting, to mogę zaproponować Tokyo ESP. Główna bohaterka, córka byłego policjanta z dnia na dzień zyskuje zdolność przenikania przez obiekty fizyczne (w tym również swoje ubranie) w wyniku zetknięcia z latającym pingwinem. Dowiaduje się o tym chłopak z jej szkoły, który - ku jej zgrozie - proponuje stworzenie drużyny superbohaterów. Z czasem seria robi się ciut poważniejsza, ale początek jest zwariowany i komediowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.05.2015 o 21:14, Alamut napisał:

Pomijając, że w pełni podpisuję się pod Dragons Rioting, to mogę zaproponować Tokyo
ESP
. Główna bohaterka, córka byłego policjanta z dnia na dzień zyskuje zdolność przenikania
przez obiekty fizyczne (w tym również swoje ubranie) w wyniku zetknięcia z latającym
pingwinem. Dowiaduje się o tym chłopak z jej szkoły, który - ku jej zgrozie - proponuje
stworzenie drużyny superbohaterów. Z czasem seria robi się ciut poważniejsza, ale początek
jest zwariowany i komediowy.


Dzięki rzucę okiem na ten tytuł.

Wipu
Yamada-kun to 7-nin no Majo jest już na mojej liście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2015 o 21:27, Meketh napisał:

Yamada-kun to 7-nin no Majo jest już na mojej liście.

Bardzo dobra decyzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2015 o 20:06, Meketh napisał:

Witam może ktoś mi polecić jakąś fajną i ciekawą mangę komediową, dziejącą się w naszym świecie w czasach współczesnych. Może być z domieszką fantasy czy sci-fi, reszta tagów w zasadzie bez znaczenia, byleby nie było shoujo bo tej kreski jakoś nie trawię.


Przede wszystkim Angel Densetsu - komedia pomyłek o łagodnym i dobrotliwym gościu który przez swój wygląd bandziora jest traktowany przez wszystkich których spotyka jak młodociany przestępca (w najlepszym wypadku). Kreska na początku mocno kuleje ale potem zaczyna się poprawiać.
http://myanimelist.net/manga/838/Angel_Densetsu

Poza tym:
Genshiken - trochę poważniejsza pozycja z domieszką innych gatunków, humor obraca się wokół grupy uniwersyteckich otaku i ich środowiska.
http://myanimelist.net/manga/348/Genshiken

Ocha ni Gosu. - Manga podobna do Angel Densetsu tyle że tutaj głównym bohaterem jest osobnik który po dość dzikiej młodości usiłuje (niezręcznie) zejść na dobrą drogę tyle że jego reputacja, wygląd i dawne nawyki nieco to utrudniają...
http://myanimelist.net/manga/6816/Ocha_ni_Gosu.

Danshi Koukousei no Nichijou - Seria składająca się z króciutkich historyjek obracających się dookoła zwariowanego codziennego życia grupek nastoletnich chłopaków i (rzadziej) dziewczyn. Manga ma pewne luki w przetłumaczonych chapterach bo ekipa która się tym tytułem zajmowała pominęła historie zaadaptowane do anime, z tego względu najlepiej jest najpierw obejrzeć anime a potem zabrać się za mangę pomijając te chaptery które się już widziało.
http://myanimelist.net/manga/26144/Danshi_Koukousei_no_Nichijou

Oprócz tego możesz też spróbować:
Pretty Face - zwariowana i w dużym stopniu absurdalna komedia o super silnym chłopaku który po wypadku wpadł w ręce szurniętego lekarza który jako niespodziewany bonus wykonał na nim także operację plastyczną dającą mu wygląd dziewczyny w której tenże chłopak się podkochuje. Teraz pomylony przez ową dziewczynę za jej zaginioną siostrę musi chodzić z nią do szkoły ukrywając przed wszystkimi zarówno że nie jest dziewczyną jak i to że nie jest jej siostrą.
http://myanimelist.net/manga/48/Pretty_Face

Change 123 - mieszanka ecchi sztuk walki i komedii. Główna bohaterka to dziewczyna która nie wyróżniałaby się niczym specjalnym gdyby nie to że ma kilka innych osobowości z których każda ma mniejsze lub większe skłonności do używania przemocy fizycznej i sporą wprawę we wprowadzaniu tych skłonności w życie.
http://myanimelist.net/manga/5638/Change_123

Full Metal Panic! - Tak na prawdę o wiele bardziej polecam anime ale jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz teraz nic oglądać to możesz się zabrać za tę mangę.
http://myanimelist.net/manga/789/Full_Metal_Panic!

Full Metal Panic! Overload! - spin-off powyższej serii który skupia się wyłącznie na komediowym aspekcie dość luźno traktując przy tym wszelką logikę. Zalecane jest wcześniejsze przeczytanie podstawowej serii lub obejrzenie anime.
http://myanimelist.net/manga/937/Ikinari!_Full_Metal_Panic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu "zły dzień kogoś z grupy koderskiej" (FMA:B, epizod 23)

I tylko ten odcinek ma takie nazwy rozdziałów, wszystkie inne mają normalne... (tak jak powyżej)

Nie spodziewałem się takiego isterega :P

20150507215451

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2015 o 21:55, Piciambeer napisał:

Z cyklu "zły dzień kogoś z grupy koderskiej" (FMA:B, epizod 23)

I tylko ten odcinek ma takie nazwy rozdziałów, wszystkie inne mają normalne... (tak jak
powyżej)

Nie spodziewałem się takiego isterega :P


hahahah, rzeczywiście dość nietypowy ten easter :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2015 o 20:06, Meketh napisał:

Witam może ktoś mi polecić jakąś fajną i ciekawą mangę komediową, dziejącą się w naszym
świecie w czasach współczesnych. Może być z domieszką fantasy czy sci-fi, reszta tagów
w zasadzie bez znaczenia, byleby nie było shoujo bo tej kreski jakoś nie trawię.

Chikan Otoko - manga króciutka, bo mająca jedynie 21 chapterów, ale wręcz ociekająca geniuszem. Pełna plot twistów historia zwyczajnego nerda/otaku/nolifa który w skutek pewnego nieporozumienia poznaje sympatyczną dziewczynę. Dodatkowo całość pełnymi garściami czerpie z otakowej kultury - memy czy nawiązania do innych serii są tu na porządku dziennym, a bohater to ktoś z kim można się łatwo identyfikować XD Must Read ;]

Piciambeer -> OŻ! Bad day indeed XDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się