Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 07.05.2015 o 21:50, Karharot napisał:

Przede wszystkim Angel Densetsu
Poza tym:
Genshiken
Ocha ni Gosu.
Danshi Koukousei no Nichijou
Oprócz tego możesz też spróbować:
Pretty Face
Change 123


Dzięki wiedziałem że na ciebie można liczyć, przyjrzę się bliżej tym tytułom i zobaczę co mnie zainteresuje.

Dnia 07.05.2015 o 21:50, Karharot napisał:

Full Metal Panic!
Full Metal Panic! Overload!

Zapomniałem wspomnieć w moim pierwszym poście,że mechy też odpadają, więc mimo wszystko odpuszczę sobie te dwa tytuły.

Kosmitus
Dzięki zerknę.

[Bardzo proszę ciąć cytaty m-Out]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2015 o 22:54, Buhahahahaha napisał:


Tak jak dawniej było "Still a better love story than Twilight", to teraz można mówić "Still a better love story than a retarded Twilight Fanfic" xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jojo''s Bizarre Adventure Stardust Crusaders

Naprawdę nie mogłem się doczekać wczorajszego odcinka

Spoiler

To jak Jotaro i Joseph wykiwali D''Arbyego było piękne. Patrzenei jak gość traci zmysły próbując zrozumieć jak go robią w konia było przekomiczne XD
No, ale niestety zabawa się skończyła i trafili w końcu na kompetentnego przeciwnika... Od teraz walka stanie się tylko cięższa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio całkiem przypadkiem odkryłem, że seria Kara no Kyoukai po Epilogu miała jeszcze jedną odsłonę:

Kara no Kyoukai: Mirai Fukuin

Także i ten film ma to co, najbardziej lubię w tym zakątku Nasuverse – teoretyzowanie o magii. Jak zwykle mamy do czynienia z kolejnym rodzajem mystic codu zawartego w oczach, który tym razem pozwala przewidzieć przyszłość, ale nie będę wchodzić tutaj w szczegóły.

Film jest przedstawiony achronologicznie, do czego zresztą przyzwyczaiła nas seria i ma trzy wątki osadzone w:

- teraźniejszości: najdłuższy fragment, rozgrywający się chronologicznie przed wydarzeniami z szóstego filmu, pokazujący dochodzenie w sprawie maga-terrorysty podkładającego bomby w mieście (tu plus za piękne kimono Shiki w scenie przyjęcia)

- przyszłości:

Spoiler

opowieść o Manie, córce Shiki i jej „guwernantce”



- przeszłości: najkrótszy fragment, opowiada o tym jak SHIKI wywróżył sobie przyszłość

Postacią splatającą wszystkie trzy wątki jest stara wróżka o pseudonimie artystycznym „Matka Mifune” (Mifune no Haha).

Także i ten film wyszedł ze studia UFOTABLE więc nie muszę się nawet rozwodzić o świetnej animacji, muzyce itp. Ta odsłona jest nieco spokojniejsza i mniej krwawa niż reszta. Ktoś mógłby powiedzieć, że historia jest ciut „przegadana”, ale mi się podobała, szczególnie część dziejąca się w przyszłości.
Spoiler

Naprawdę polubiłem Manę i cieszę się, że jest wreszcie jakieś dziecko w głównym Nasuverse, które ma szczęśliwe dzieciństwo co widać na załączonym obrazku T-T

. Miło było też znowu zobaczyć SHIKIEGO na sam koniec filmu ^^

Jak dla mnie takie mocne 8/10.


20150509160816

20150509160822

20150509160841

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2015 o 16:08, Alamut napisał:

Ostatnio całkiem przypadkiem odkryłem, że seria Kara no Kyoukai po Epilogu miała jeszcze
jedną odsłonę:

Był też Gate of Seventh Heaven i specjal jak Extra Chorus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2015 o 17:04, MisticGohan_MODED napisał:

Był też Gate of Seventh Heaven i specjal jak Extra Chorus.


Dziękuję, o Extra Chorus nie słyszałem i zaraz nadrobię, ale GtSH chyba nawet kiedyś oglądałem, ale to był zdaje się tylko recap pozostałych filmów czyż nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2015 o 17:59, Alamut napisał:

> Był też Gate of Seventh Heaven i specjal jak Extra Chorus.

Dziękuję, o Extra Chorus nie słyszałem i zaraz nadrobię, ale GtSH chyba nawet kiedyś
oglądałem, ale to był zdaje się tylko recap pozostałych filmów czyż nie?

Extra Chorus to taki dodatek do Mirai Fukuin.
GtSH to fakt - taki mix w porządku chronologicznym pierwszych 6 filmów + dodatkowe sceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fate/Stay Night: Unlimited Blade Works odc. 18

Co prawda wciąż nikt tego nie powiedział, ale tożsamość Archera powinna być już chyba wszystkim jasna ;]

Samo UBW z jednej strony wygląda bombastycznie, a z drugiej coś mi nie pasuje to pełne CGI... Jednak trzeba przyznać, że razi ono coraz mniej z każdym kolejnym projektem z Nasuverse od Ufotable. No i Król Król wydał wreszcie opinie o magii powielającej: Faker xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciacho

Dnia 04.05.2015 o 06:52, Karharot napisał:

Z innej beczki - wyszedł 46 chapter Gate (nie mogę zrozumieć czemu tak mało osób
to czyta).



Miałem czekać na anime, ale tyle zaczeliście o tym pisać, że nie wytrzymałem i sam zacząłem czytać. Dzięki. Świetna manga. Niepotrzebnie chciałem czekać na anime zamiast odrazu wziąć się za czytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2015 o 04:28, lRayl napisał:

> Z innej beczki - wyszedł 46 chapter Gate
Miałem czekać na anime, ale tyle zaczeliście o tym pisać, że nie wytrzymałem i sam zacząłem czytać. Dzięki. Świetna manga. Niepotrzebnie chciałem czekać na anime zamiast odrazu wziąć się za czytanie.

I dobrze :) Po co czekać jeśli tak dobrze wykonana manga jest już podana do spożycia? XD
Zresztą porównując projekty graficzne postaci z mangi i anime (na razie jedyna rzecz którą wiadomo o tym drugim) mam pewne obawy co do jakości tego co dostaniemy w lipcu. Może martwię się niepotrzebnie i anime okaże się całkiem porządne ale może też być tak że to będzie kolejna produkcja wykonana tylko dlatego że jest wolne miejsce w sezonie i trzeba je czymś zapełnić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2015 o 11:14, Karharot napisał:

I dobrze :) Po co czekać jeśli tak dobrze wykonana manga jest już podana do spożycia?
XD

Będzie anime? Hm... Po tylu zawodach na przestrzeni lat jestem nastawiony z góry sceptycznie xD

Ale skoro mowa o Gate znowu, to przypomniałem sobie o jeszcze jednym motywie, który potwornie mi się spodobał, a nie napisałem o nim wcześniej: Battle Bunnies, czyli lokalny odpowiednik Celtów / Brytów. Historia ich królowej przypomina mi mieszankę wątków z życia historycznej Boudiki i Tamoty, królowej Gotów z "Tytusa Andronikusa" Szekspira. Szczególnie ten jej plan zemsty ;3

20150510113921

20150510114021

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2015 o 11:42, Alamut napisał:

Ale skoro mowa o Gate znowu, to przypomniałem sobie o jeszcze jednym motywie, który potwornie mi się spodobał, a nie napisałem o nim wcześniej: Battle Bunnies, czyli lokalny odpowiednik Celtów / Brytów. Historia ich królowej przypomina mi mieszankę wątków z życia historycznej Boudiki i Tamoty, królowej Gotów z "Tytusa Andronikusa" Szekspira. Szczególnie ten jej plan zemsty ;3

A mi, po poniższej scenie, Wojownicze Króliczki kojarzą się przede wszystkim z "herbatką wojowników"* Karury z Utawarerumono XD

* Osoby które nie wiedzą o co chodzi niekoniecznie mogą chcieć wiedzieć o co chodzi ;P

20150510120641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2015 o 21:48, Alamut napisał:

Fate/Stay Night: Unlimited Blade Works odc. 18


Mnie się wydaje, czy ten epek był strasznie przyspieszony? Coś powinno być pomiędzy

Spoiler

atakiem Archera w UBW a ocknięciem się Shirou w normalnym świecie

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fate/Stay Night: Unlimited Blade Works odc. 18

Dnia 10.05.2015 o 12:22, NeroNarmeril napisał:

Mnie się wydaje, czy ten epek był strasznie przyspieszony? Coś powinno być pomiędzy

Spoiler

atakiem
Archera w UBW a ocknięciem się Shirou w normalnym świecie

.


Powinno, ale pewnie będzie tak jak z walką Saber z Berserkerem z Fate/Zero, gdy w jednym odcinku pokazali początek i finał, a na sam pojedynek musieliśmy czekać do kolejnego, ostatniego odcinka. Zakładam, że dostaniemy scenkę, w której

Spoiler

Shirou przypomina sobie walkę w UBW i dostaje olśnienia jak najlepiej je wykorzystać. Może nawet podczas walki Faker vs Demigod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2015 o 12:10, Karharot napisał:

A mi, po poniższej scenie, Wojownicze Króliczki kojarzą się przede wszystkim z "herbatką
wojowników"* Karury z Utawarerumono XD

Gdy pokazałem Hubiemu to i poprzednie obrazki, to stwierdził, że to magiczny napój z Asterixa xD

Dnia 10.05.2015 o 12:10, Karharot napisał:

* Osoby które nie wiedzą o co chodzi niekoniecznie mogą chcieć wiedzieć o co chodzi
;P

You''ve sparkled my curiosity O_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciacho

Dnia 10.05.2015 o 11:14, Karharot napisał:

I dobrze :) Po co czekać jeśli tak dobrze wykonana manga jest już podana do spożycia?
XD
Zresztą porównując projekty graficzne postaci z mangi i anime (na razie jedyna rzecz
którą wiadomo o tym drugim) mam pewne obawy co do jakości tego co dostaniemy w lipcu.
Może martwię się niepotrzebnie i anime okaże się całkiem porządne ale może też być tak
że to będzie kolejna produkcja wykonana tylko dlatego że jest wolne miejsce w sezonie
i trzeba je czymś zapełnić...


Właśnie skończyłem otatni chapter jaki wyszedł.Ta seria jest genialna. Chce więcej.:< I eee... Czas iść spać.xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2015 o 12:42, Alamut napisał:

Gdy pokazałem Hubiemu to i poprzednie obrazki, to stwierdził, że to magiczny napój z
Asterixa xD
You''ve sparkled my curiosity O_O

Hubi powinien Ci to powiedzieć bo dobrze wie o co chodzi ;)

Spoiler

Główny bohater Utawarerumono po wypiciu herbatki zaparzonej przez Karurę został poinformowany że zgodnie z tradycją wojowników zostały do niej dodane jądra pokonanego wroga. Z jakiegoś powodu główny bohater nie był tą informacją zachwycony XD




@ lRayl

Dnia 10.05.2015 o 12:42, Alamut napisał:

Właśnie skończyłem otatni chapter jaki wyszedł.Ta seria jest genialna. Chce więcej.:< I eee... Czas iść spać.xD

Dobranoc :) Jeśli uda Ci się przespać dwa miesiące to następny chapter będzie na Ciebie czekał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fate/Stay Night: Unlimited Blade Works odc. 18

Dnia 09.05.2015 o 21:48, Alamut napisał:


Co prawda wciąż nikt tego nie powiedział, ale tożsamość Archera powinna być już chyba
wszystkim jasna ;]

Jeśli jest tak jak myślę, to autorzy mają dużo do wytłumaczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się