Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 26.05.2015 o 00:28, Outlander-pro napisał:

Łohoho, przesłuchanie Świętej Inkwizycji czas rozpocząć, grzebanie w kartotekach i teczkach!
Bracie Alamucie, rozgrzewaj obcęgi :3


Hm... skoro o przesłuchaniach mowa, to ja zostawię to zamiast obcęgów, gruszki i hiszpańskich butów ^^
http://alamuts-lair-of-madness.tumblr.com/post/119761724690/prozdvoices-princeling-is-a-great-word-original#notes

Edit:
Jakby co nad komiksem jest nagranie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2015 o 23:37, Alamut napisał:

Tak nieco z innej beczki, ale ta seria może Cię zainteresować Wilku:
http://kissmanga.com/Manga/Maou-no-Hajimekata

Zapowiada się ciekawie :) Zaraz sprawdzę dokładniej, dzięki za rekomendację :)


@ Piciambeer

Dnia 25.05.2015 o 23:37, Alamut napisał:

Postalkowałem Cię na MALu

Kompletne ofiary losu dostają Yuno a mnie stalkuje facet. Ot, taka jest sprawiedliwość losu T_T

Dnia 25.05.2015 o 23:37, Alamut napisał:

i stwierdzam pewną anomalię w postaci oceny 10 przy Fate/SN z 2006 roku.

Wielcy fani hejtują, mnie (laikowi) się podobała średnio... A dla takiego wyjadacza jak
Ty dyszka? Co masz na swoją obronę?

Po części sentyment - lubię F/SN ogólnie a to właśnie to anime przekonało mnie do zagłębienia się w temat.
Po części uznanie zasług - słuchając Tohsaki, Saber czy Kotmonine oraz wielu innych nie mogę sobie wyobrazić nikogo innego kto równie dobrze i trafnie tchnąłby życie i osobowość w te postacie, a to właśnie na potrzeby anime F/SN dobrano obsadę aktorską która pozostała z nami do dzisiaj.
Po trzecie przekora - nie lubię jak jest mi narzucane jak mogę a jak nie mogę ocenić daną serię, a niestety jest tak że po premierze F/Z w różnych miejscach można wpaść na stadka fanbojów którzy starego F.SN nawet nie widzieli (i z dumą się do tego przyznają) ale wiedzą że to crap i tylko nie znający się na temacie idioci mogą mieć o tym dobrą opinię (jeden z powodów dla których lubię to forum i ten temat jest to że tu właściwie nie ma takich osób i dyskusja zawsze trzyma wysoki poziom, nawet gdy dotyczy składania ofiar z ludzi ;P).
Podsumowując - pierwotnie anime F/SN miało u mnie ocenę 7/10, potem z sentymentu podniosłem ją na 8 lub 9 aż w końcu przestawiłem na 10/10 jako digitus infamis dla wszystkich tych którzy linczowali każdego kto nie hejtował tego anime tak jak powinien ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2015 o 19:28, Karharot napisał:

> http://kissmanga.com/Manga/Maou-no-Hajimekata
Manga o hardcorowym fanie Dungeon Keepera XD Czyta się całkiem przyjemnie :)
Tak btw właśnie pojawił się drugi chapter.


Myliłem się... Aur nie jest jak Overlord. On jest jak Gnarl xD
http://overlord.wikia.com/wiki/Gnarl
Zapowiada się, że będzie z tego całkiem przyjemna lektura. Zastanawia mnie tylko jakie są jego zamiary, bo zabawa w dungeon keepera to chyba raczej tylko droga do celu... Bądź co bądź Lulu ma przechlapane xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2015 o 20:00, Alamut napisał:

Zastanawia mnie tylko jakie są jego zamiary, bo zabawa w dungeon keepera to chyba raczej tylko droga do celu...

Były tam jakieś przebłyski czegoś na samym początku 1 chaptera ale nie jestem pewien czy po tych 70 latach kolejność mu się lekko nie pokręciła i czy właśnie nie uważa budowania tego swojego dungeonu za cel. Jakby na to nie patrzeć ja na jego miejscu po pierwszym przywołaniu przez długi czas znajdywałbym sobie bardziej interesujące zajęcia niż kopanie przerośniętej piwnicy ;P

Dnia 26.05.2015 o 20:00, Alamut napisał:

Bądź co bądź Lulu ma przechlapane xD

Ciężka jest dola sukkuba którego panem jest pozbawiony emocji facet który z większym entuzjazmem podchodzi do architektury, ekonomii i magicznych teorii niż do przyziemnego transferu many XD

Spoiler

Ciekawe jakie zgrzyty w niedopasowanych osobowościach pojawią się między nim i jego najnowszą przyszłą wspólniczką ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2015 o 22:24, Malevyn napisał:

chcialbym zaczac ogladac jakies anime. szukam czegos dla starszej widowni.
co polecacie ?


Zależy co Cię interesuje? Thrillery, horrory, seriale psychologiczne, serie poświęcone polityce i ekonomii, kryminały... Do wyboru do koloru, wszystko zależy od Twoich preferencji ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2015 o 20:26, Karharot napisał:

Były tam jakieś przebłyski czegoś na samym początku 1 chaptera ale nie jestem pewien
czy po tych 70 latach kolejność mu się lekko nie pokręciła i czy właśnie nie uważa budowania
tego swojego dungeonu za cel.

Zastanawiające, czy magia odmładzająca cofa skutki starczej demencji, czy też dziury w pamięci pozostają na zawsze, a jedyna różnica polega na tym, że mózg działa znowu poprawnie?

Dnia 26.05.2015 o 20:26, Karharot napisał:

Jakby na to nie patrzeć ja na jego miejscu po pierwszym przywołaniu przez długi czas znajdywałbym sobie > bardziej interesujące zajęcia niż kopanie przerośniętej piwnicy ;P

Taa... Tym bardziej, że jedynym powodem, dla którego kazał Lulu "przybrać pozycję" było przemienienie jej w chodzącą baterię zasilającą jego czary i konstrukty w manę... Chyba nie jesteśmy jeszcze wystarczająco zryci pod beretem by móc zrozumieć arcymagów ^^

Dnia 26.05.2015 o 20:26, Karharot napisał:

Ciężka jest dola sukkuba którego panem jest pozbawiony emocji facet który z większym
entuzjazmem podchodzi do architektury, ekonomii i magicznych teorii niż do przyziemnego
transferu many XD

Idealny sukkub niczym z monster manual - zgrabna, drapieżna i skąpo ubrana - a ten świr każe jej oczyszczać kości z gnijącego mięsa? Co jest z nim nie tak? xD

Dnia 26.05.2015 o 20:26, Karharot napisał:

Spoiler

Ciekawe jakie zgrzyty w niedopasowanych osobowościach pojawią się między nim i jego
najnowszą przyszłą wspólniczką ;P


Spoiler

Skoro ma obawy, że nie zadziała na niej pranie mózgu, to czemu zwyczajnie nie zrobi jej lobotomii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2015 o 00:05, Alamut napisał:

Idealny sukkub niczym z monster manual - zgrabna, drapieżna i skąpo ubrana - a ten świr każe jej oczyszczać kości z gnijącego mięsa? Co jest z nim nie tak? xD

Obviously A LOT. XD

Dnia 27.05.2015 o 00:05, Alamut napisał:

Spoiler

Skoro ma obawy, że nie zadziała na niej pranie mózgu, to czemu zwyczajnie nie zrobi jej lobotomii?


Spoiler

Pewnie z tego samego powodu dla którego nie chce jej zabić. Wydaje się myśleć że istnieje duża szansa na to że jej Przeznaczenie by go w jakiś sposób powstrzymało i tylko obróciło to na jego niekorzyść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2015 o 01:23, Karharot napisał:

Spoiler

Pewnie z tego samego powodu dla którego nie chce jej zabić. Wydaje się myśleć że istnieje
duża szansa na to że jej Przeznaczenie by go w jakiś sposób powstrzymało i tylko obróciło
to na jego niekorzyść.


Spoiler

Po przeczytaniu tych dwóch rozdziałów stawiam, że tak jak sam się odmłodził, Bohaterkę cofnie do okresu niemowlęcego i zacznie ją wychowywać, a Sukubica bedzie musiała jej zmieniać pieluchy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2015 o 01:32, Gvyn napisał:

Spoiler

Po przeczytaniu tych dwóch rozdziałów stawiam, że tak jak sam się odmłodził, Bohaterkę
cofnie do okresu niemowlęcego i zacznie ją wychowywać, a Sukubica bedzie musiała jej
zmieniać pieluchy :D


Jak to mawiał Ferdynand Kiepski: "O kurde! Kurde Cycu, Ty masz łeb!" O_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Wg mnie najlepsze są te gdzie udział biorą grupa Odd Jobs oraz Shinsengumi.
Zapomniałeś o Madao, Shogunie, Katsurze... Zresztą, najlepsze dopiero przed tobą.
@Andrzej15
Jak nadgonisz to będziesz płakał, bo teraz zaczął się najlepszy arc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2015 o 22:24, Malevyn napisał:

chcialbym zaczac ogladac jakies anime. szukam czegos dla starszej widowni.
co polecacie ?

Pytanie Alamuta jest całkiem na miejscu, ale postaram się polecić kilka tytułów już teraz:

1. Fullmetal Alchemist: Brotherhood - anime z gatunku "podoba się każdemu" ;] Jest tu wszystkiego po trochu - świetne sceny walki, dramat, trochę humoru, moralne rozterki i dobrze ukazane paskudne motywy takie jak wojna czy eksperymenty na ludziach, a przede wszystkim porządna fabuła i masa ciekawych postaci. Ogólnie Must See, na twoim miejscu brałbym na pierwszy ogień ;]
http://myanimelist.net/anime/5114/Fullmetal_Alchemist:_Brotherhood
2. Code Geass: Lelouch of the Rebellion - mógłbym skopiować opis powyżej i wkleić go też tutaj i wszystko by się mniej więcej zgadzało, tyle że zamiast eksperymentów na ludziach jest jeszcze więcej samej wojny ;p To czego nie ma w FMA to wielkie bitwy z udziałem mechów (wiem, wiem, niektórych mechy mogą zniechęcić, jeśli tak jest w twoim przypadku to przymknij na nie oko przez, powiedzmy, 5 odcinków ;)), bohater stojący na czele organizacji walczącej przeciwko wielkiemu imperium, oraz masę taktycznych zagrywek i innych trików używanych w bitwach ;]
http://myanimelist.net/anime/1575/Code_Geass:_Hangyaku_no_Lelouch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka.

Naruto wróciło do ekranizowania mangi, więc załączyłem najnowszy odcinek, a jako, że kilka miechów nie oglądałem, to nawet sobie opening obejrzałem i... Jestem w szoku.

Wyszedł świetnie. Ale najciekawszy jest jego styl - przywodzi na myśl jakieś 5 Centimeters Per Second albo inne romansidło. Normalnie aż mnie zauroczyło :)

No i przerażająca ilość spojlerów, autorzy wszystko co ciekawe pokazują już na wejściu :x

Obadajcie sami: https://www.youtube.com/watch?v=qHk1-e3pMDQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2015 o 22:37, Piciambeer napisał:

Naruto wróciło do ekranizowania mangi, więc załączyłem najnowszy odcinek, a jako, że
kilka miechów nie oglądałem, to nawet sobie opening obejrzałem i... Jestem w szoku.
/ciach/
Obadajcie sami: https://www.youtube.com/watch?v=qHk1-e3pMDQ


Naprawdę zaskakujący. Pierwsze co przychodzi mi na myśl to określenie "śliczny". Naprawdę podobają mi się te wprawione w ruch motywy rodem z tradycyjnej sztuki japońskiej. Nie zmienili czasem studia czy coś? Kreska wydaje się miększa, a postacie wyglądają młodziej i w zasadzie opening na tym zyskuje. To pierwszy opening w Shippudenie, który przypadł mi do gustu od czasów tego, a to już przecież kupę lat xD
https://www.youtube.com/watch?v=WZN9fwQBLtI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2015 o 09:41, Pablo_Querte napisał:

Zapomniałeś o Madao, Shogunie, Katsurze... Zresztą, najlepsze dopiero przed tobą.


Racja, jeszcze Katsura jest spoko. Madao dla mnie wielki średniak, a sam Shogun pojawił się tylko raz. Świetne są odcinki jak są wszystkie postacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Re:Monster

Nie wiem co jest tego przyczyną, ale ostatnio pojawiło się jakoś dużo serii osadzonych w klimatach fantasy ze "szwarccharakterami" w rolach głównych. Nie inaczej jest w przypadku Re:Monster:
http://www.mangamint.com/manga/remonster-manga

Głównego bohatera, lokalnego herosa o wrodzonej umiejętności podobnej do fagogenezy mrówek z HxH (facet zyskuje umiejętności i cechy wroga po tym jak go zje) o imieniu Rou poznajemy w momencie gdy zostaje zamordowany przez swoją zazdrosną stalkerkę. Mogłoby się wydawać, że to koniec opowieści, ale nie - nasz protagonista ma szczęście i przechodzi reinkarnację zachowując swoją moc i wspomnienia z poprzedniego życia! Na dodatek odradza się jako - werble - goblin! Ok, chłop może nie ma tyle szczęścia...

Głównym wątkiem mangi jest więc powolny rozwój Rou od goblina do... no właśnie, czego? W przeciwieństwie do reszty swoich nowych pobratymców protagonistę cechują pomysłowość i inteligencja, które umożliwiają mu szybki awans zarówno w społeczności goblinów jak i na drabinie ewolucyjnej. Interesującym wątkiem jest to, że potwory w tym świecie zdobywają poziomy podobnie jak bohaterowie. Różnica polega na tym, że zamiast specjalizacji, np. z wojownika w rycerza bądź barbarzyńcę, wysokopoziomowy potwór wybiera swoją kolejną formę. I tak w raz z rozwojem fabuły Rou z goblina przemienia się w hobgoblina itd., przemieniając golińskie plemię troglodytów w mały, ale niezwykle skuteczny oddział specjalny złożony z rożnych typów potworów.

Gdzieś tam dochodzi jeszcze wątek haremowy, ale crafting i strategie awansu na wyższe klasy potworów oraz polowanie na sąsiadów są (przynajmniej dla mnie) źródłem największej frajdy. Polecam wszystkim fanom Overlorda i opowieści, w których to bohaterowie w lśniących zbrojach są potworami, podczas gdy potwory są... W zasadzie jeszcze większymi potworami ;3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2015 o 22:37, Piciambeer napisał:

Taka ciekawostka.

Naruto wróciło do ekranizowania mangi, więc załączyłem najnowszy odcinek, a jako, że
kilka miechów nie oglądałem, to nawet sobie opening obejrzałem i... Jestem w szoku.


Ano jest nawet nieźle. Sam niedawno powróciłem do oglądania Naruto po 2-3 latach przerwy i trochę się odcinków zgodnych z mangą uzbierało (fillery olewam). Mi zwłaszczaa ten opening przypadł do gustu: https://www.youtube.com/watch?v=vD5p6o1XApI

A ten ending też jest spoko: https://www.youtube.com/watch?v=Px8SfvYVqe0&index=20&list=PLEIS70bgko6apjuYg9JLhj3Z-dHK4haWa fajnie pokazuje skrótowo historię

Spoiler

Obito

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się