Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Shokugeki no Soma

Nie doczekam się następnego odcinka więc muszę zapytać:
Anime pokrywa się z mangą? Jeśli tak o od którego chaptera można zaczynać czytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fate (Nasuverse) + FMA:B


Spoiler

Z tego samego co Graal w Fate, więc odgrzewany kotlet :P



Ke,
Spoiler

Graal nie jest z dusz- przynajmniej nie bezpośrednio. To, z czego jest Graal jest tym samym, z czego sa dusze, ale to nie tak, ze z dusz robisz Graala.

Graal jest bezpośrednio połączony z "Ley lines" pod Fuyuki, a metafizycznie- połączony z Throne of Heroes i z Akasha, mogąc stać się ścieżką do the Root of Origin. Napędzany maną i siłą życiową- jasne, ale nie życiem ludzkim. Ten sam metafizyczny składnik, który gromadzi Graal tworzy też dusze- dlatego servanci mogą zżerać dusze ludzi i konwertować je w swoją energię. Zauważ jednak, że to nie tak, że energia servantow to jest tylko ich dusza (wtedy mialbyś rację)- wszystko, co idzie do Graala to gromadzona przez lata energia (wchłaniana jak gąbka przez "greater Grail", z otoczenia- ley lines), która potem przywołując dusze Servantów zostaje w nich "włożona" materializując ich, i razem z ich duszami ma być potem odzyskana. To nie paliwo jak w FMA, tylko półśrodek.

Poza tym, manga FMA to okolice roku 2001, a vnka Fate- 2004. W żadnej mierze nie byłby to odgrzewany kotlet w takim rozumieniu, bo nie ta kolejność oryginałów :P Chociaż oczywiście motyw robienia "czegoś" z dusz nie jest nowatorski- pojawiał się w literaturze / innych dziełach popkultury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2015 o 11:49, treek napisał:

Nie doczekam się następnego odcinka więc muszę zapytać:
Anime pokrywa się z mangą? Jeśli tak o od którego chaptera można zaczynać czytać?


Zacznij dokładnie od 22 chapteru. Tez nie wytrzymałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2015 o 14:20, LastOrder napisał:

Zacznij dokładnie od 22 chapteru. Tez nie wytrzymałem :)


Ja czekam na 123 chapter :D i tłumaczenie 122 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2015 o 12:06, Thrandir napisał:

/ciach/

Spoiler

Tak czy siak, składnik ludzki, dla mnie jeden pies.


Dnia 13.06.2015 o 12:06, Thrandir napisał:

Poza tym, manga FMA to okolice roku 2001, a vnka Fate- 2004. W żadnej mierze nie byłby
to odgrzewany kotlet w takim rozumieniu, bo nie ta kolejność oryginałów :P

Tu się nie kłócę, bo faktom nie zaprzeczę. Pisałem z perspektywy kogoś, kto najpierw oglądał Fate, a potem FMA :)

PS. Na początku zastanawiałem się, dlaczego tak tu cicho na temat Fate:UBW 23, ale po dzisiejszym obejrzeniu odcinka domyśliłem się, że pewnie tak jak ja zasnęliście podczas oglądania i doszliście do wniosku, że szkoda komentować.

Jak na trzeci odcinek od końca to okropna nuda i za dużo gadania. 3/10. [2 punkciki za Ea, bo to fajna zabawka]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.06.2015 o 22:20, Piciambeer napisał:

PS. Na początku zastanawiałem się, dlaczego tak tu cicho na temat Fate:UBW 23,
ale po dzisiejszym obejrzeniu odcinka domyśliłem się, że pewnie tak jak ja zasnęliście
podczas oglądania i doszliście do wniosku, że szkoda komentować.


Hę? Ano tak, jest druga część sezonu, zapomniałem, tak się ostatnio zaaferowałem nadrabianiem Naruciaka do końca :D Zatem obejrzałem dopiero 15 i jest nadal fajnie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2015 o 22:20, Piciambeer napisał:

> /ciach/

Spoiler

Tak czy siak, składnik ludzki, dla mnie jeden pies.



Przekonywal nie bede, mimo ze dla mnie patrzenie w ten sam sposob na Graala i Kamien Filozoficzny to nadal logika typu "samochody na wode to prawie Holokaust, bo ludzie sa z wody i woda jest z wody" (i nie jest to przesuniecie w strone absurdu patrzac na to, o jakich rzeczach byla wczesniej mowa).

Dnia 14.06.2015 o 22:20, Piciambeer napisał:

PS. Na początku zastanawiałem się, dlaczego tak tu cicho na temat Fate:UBW 23,
ale po dzisiejszym obejrzeniu odcinka domyśliłem się, że pewnie tak jak ja zasnęliście
podczas oglądania i doszliście do wniosku, że szkoda komentować.

Jak na trzeci odcinek od końca to okropna nuda i za dużo gadania. 3/10. [2 punkciki za
Ea, bo to fajna zabawka]


Nie bylo tak zle, chociaz temu animu zdecydowanie brakuje OST adekwatnego do animacji. Ja tam od dwoch epow praktycznie nie mam juz zadnych oczekiwan co do tego UBW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GitS: Arise - Alternative Architecture

Strasznie pocięte to było, więc dałem sobie spokój z oglądaniem starych arców po trzecim odcinku. Warte uwagi są więc tylko odcinki 9 i 10, składające się na Pyrophoric Cult, który był ok. Jeśli jednak ktoś nie lubił wersji OVA Arise, to telewizyjna też mu nie przypadnie do gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dragon Ball Kai
Nie wiem czy kogoś to zainteresuje, ale na AXN Black zaczął lecieć Dragon Ball Kai z lektorem. Wiem że spokojnie można sobie oglądać w internecie, ale dla ludzi którzy dorastali na Dragon Ballu może to być taki lekki powrót do świata nostalgii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2015 o 21:14, Hubi_Koshi napisał:

Dragon Ball Kai
Nie wiem czy kogoś to zainteresuje, ale na AXN Black zaczął lecieć Dragon Ball Kai z
lektorem. Wiem że spokojnie można sobie oglądać w internecie, ale dla ludzi którzy dorastali
na Dragon Ballu może to być taki lekki powrót do świata nostalgii.

Na AXN Spin to już drugi rok leci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, manga Gantz - czytać czy nie czytać? Kiedyś było o tej mandze dosyć głośno i było chyba dużo zachwytów jaka to ona dobra i mroczna ;p Ale jeśli mnie pamięć nie myli było też sporo narzekania, że jakoby autorowi kończą się pomysły i w ogóle leje wodę. Więc?

Btw. jaki release anime Kiseijuu najlepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2015 o 00:20, Kosmitus napisał:

Panowie, manga Gantz - czytać czy nie czytać?

Moim zdaniem lepiej sobie odpuścić. Gantz był dobry na początku. Jednak w życiu każdej mangi nadchodzi taki moment kiedy trzeba zacząć tłumaczyć "o co w tym wszystkim chodzi". To niestety w Gantzu zrealizowane jest bardzo źle/tragicznie w sposób bardzo zdawkowy, nielogiczny a cześć wątków nie zostaje wyjaśniona w cale bo po co. Na koniec ma się wręcz wrażenie obcowania z mizernej jakości shonenem (z tą różnicą że jest brutalnie). Jest to częsty problem w mangach tego typu. Łatwiej tworzyć tajemnice. Dopóki istnieją czytelnik znajduję się w "bańce" i myśli że ma do czynienia z dobrym dziełem, jest zaintrygowany. Kiedy historia zaczyna się rozwiązywać czar pryska i pozostaje tylko niesmak. Poczytać można, tylko po co? Weź się lepiej za coś lepszego.

Specjalnie nie podaje żadnych konkretów na wypadek gdybyś jednak miał ochotę Gantza przeczytać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2015 o 01:09, qrex napisał:

/.../

W oczekiwaniu na odpowiedź zdążyłem machnąć już 5 chapterów. Jak na razie bohaterowie sprawiają wrażenie nie do końca zdrowych umysłowo... Zwalam to jednak na to, że ktokolwiek ich wybrał celowo dokonał takiego wyboru - od tak, dla dla większego funu XD
Ogólnie to Gantzem zainteresowałem się m.i. dlatego że tak bardzo podobał mi się Psyren, który miał mocno podobny motyw tajemniczej gry na śmierć i życie. Heh, teraz sam nie wiem czy to ciągnąć, zwłaszcza że ostatnio skończyłem Naruto w którym ilość bullshitu przekraczała wszelkie granice zdrowego rozsądku >_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2015 o 00:20, Kosmitus napisał:

Panowie, manga Gantz - czytać czy nie czytać?

IMO jak najbardziej można, qrex już Cię uprzedził o największej wadzie tej mangi więc się nie zawiedziesz jak dojdziesz do ostatniego arca który jest tragiczną pomyłką, a jeśli nie ma się do tej serii zbyt wysokich oczekiwań to wcześniejsze arce są całkiem fajne. Tak btw pierwszy arc w którym teraz jesteś jest jednym z najsłabszych (pomijając ostatni) więc jeśli się nim nie zraziłeś to poczytaj dalej i zobacz jak to się rozwija. I tak, Gantz ma pewne podobieństwa z Psyrenem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2015 o 04:54, Karharot napisał:

IMO jak najbardziej można /.../

Kontynuowałem wczoraj czytanie i powiem że podoba mi się. Wciągnąłem się tak, ze jestem już po 101 chapterze. Jest dużo niezłej akcji bez nadmiernego lania wody (jak w Naruciaku ;d), przez co mangę czyta się szybko i przyjemnie.

Spoiler

Cała walka ze "statuami" była cholernie intensywna. Szkoda, że koniec końców wszystkie te sympatyczne postacie spotkał tak paskudny koniec, ale przynajmniej dodało to historii jeszcze więcej pikanterii. Ogólnie mam wrażenie, że sam Kurono prędzej czy później kopnie w kalendarz i ktoś inny zastąpi go jako bohatera XD
W momencie w którym akurat jestem zapowiada się na masakrę w szkole. Mam tylko nadzieję, że ta biedna dziewczyna, którą Kurono zaprosił na randkę nie zostanie zabita...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fullmetal Alchemist

Dnia 20.06.2015 o 17:19, Piciambeer napisał:


Spoiler


Cow goes "Moo, moo"
Cat goes "Meow"
Dog goes "Ed... Ward..."



Czy to źle, jeśli mnie to kompletnie rozbawiło? :P


Naah, ale powinno być przepełnione bólem

Spoiler

Edo... Wado...

. Swoją drogą to jest w podobnych klimatach ^^
https://www.youtube.com/watch?v=9C_HReR_McQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2015 o 10:51, Kosmitus napisał:

Kontynuowałem wczoraj czytanie i powiem że podoba mi się. Wciągnąłem się tak, ze jestem już po 101 chapterze. Jest dużo niezłej akcji bez nadmiernego lania wody (jak w Naruciaku ;d), przez co mangę czyta się szybko i przyjemnie.

W porównaniu z Naruto to chyba wszystko czyta się szybko i przyjemnie... Ale fakt że akcja w Gantzu jest szybka

Spoiler

a życie bohaterów tanie i kruche.


Do niczego więcej się nie ustosunkuję bo nie chcę Ci spoilerować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2015 o 17:22, Alamut napisał:

Naah, ale powinno być przepełnione bólem

Spoiler

Edo... Wado...

. Swoją drogą to jest w
podobnych klimatach ^^
https://www.youtube.com/watch?v=9C_HReR_McQ


WTF, ale nightmare fuel. Teraz muszę przez Ciebie obejrzeć wszystkie części, nie wiem czy Ci dziękować za to xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się