Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 06.07.2015 o 13:49, Zekzt napisał:

A ja np najbardziej lubiłem "Dan Dan" z openingu GT. Z resztą samo GT też lubiłem, w
przeciwieństwie do większości fanów DB =P

Miałem podobnie, Zetka znużyła mnie niekończącymi się walkami i power upami. GT powróciło do początków, zwiedzanie, przygody i takie tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



Oregairu s1 i s2

Właściwie na to anime trafiłem przypadkiem, ot na youtubie ktoś polecił wówczas 2 serię. Postanowiłem zaczać od nowa, jako że miałem aż za dużo czasu. Jak wrażenia? Pierwsze 3 epy sezonu 1 nieco przypominały mi Haganai, ot trójka bohaterów w jednym klubie, wszyscy aspołeczni, pasywny licealista, sarkastyczna, inteligentna dziewczyna etc. Jednak postacie się z czasem rozwijają i fabuła zaczęła poważnieć. Właściwie to mam jeden zarzut - trochę nieprzemyślane wydanie w kawałkach (wiem, light novel dalej nie jest zakończone), przez co

Spoiler

zakończenia obu sezonów nie mają żadnego podsumowania/pozostawiają cliffhangery

.

Inna sprawa, że raczej nie będzie tłumaczenia nad vol. 11 - Yen Press zlicejncjonowało Oreigairu. Więc wada tymbardziej boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem własnie oglądać Attack on Titan. Powiedzcie mi czy manga zaszła gdzieś dalej niż pierwszy sezon anime? Dużo niewiadomych, aż za dużo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2015 o 21:13, Piotr13PL napisał:

Powiedzcie mi czy manga zaszła gdzieś dalej niż pierwszy sezon anime?

Anime skończyło adaptację mangi na 33 chapterze, najnowszy chapter to 70, więc fabuła mangi zaszła już sporo dalej niż anime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś mi w stanie zaproponować jakieś naprawdę super greepy (niekoniecznie z gore''m) anime z gatunku horror? Zależy mi na gęstej atmosferze i naprawdę dzikich akcjach które by się w głowie nie mieściły. Tak, wiem, brzmie jak psychol, ale najwyraźniej oglądanie horrorów dzien w dzien mi nie sprzyja XD

... poza tym nie obrażę się jeśli głównym antagonistą jest jakiś seksowny demon z wielkimi dmuchanymi balonami, i''ve got a huge fetish on that shit... wiecie, succubusy i inne XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2015 o 21:48, SiDi napisał:

Ciężko będzie, ponieważ jak już takie jest, to jest strasznie ocenzurowane.


Trudno, mogę obejrzeć dla samego klimatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2015 o 21:45, Piotr13PL napisał:

Jest ktoś mi w stanie zaproponować jakieś naprawdę super greepy (niekoniecznie z gore''m)
anime z gatunku horror? Zależy mi na gęstej atmosferze i naprawdę dzikich akcjach które
by się w głowie nie mieściły. Tak, wiem, brzmie jak psychol, ale najwyraźniej oglądanie
horrorów dzien w dzien mi nie sprzyja XD

Najbardziej pasowałoby chyba Shiki, albo Higurashi no Naku Koro ni. Obie serie warte uwagi ;)
Ewentualnie 3 ostatnie odcinki tego: http://myanimelist.net/anime/586/Ayakashi:_Japanese_Classic_Horror
Seria jest podzielona na kilka niepowiązanych ze sobą opowieści z których tylko ostatnia jest warta uwagi ;p
Jeśli się spodoba o wtedy obejrzyj to: http://myanimelist.net/anime/2246/Mononoke
Bohater z ostatniej historyjki zdobył taką popularność ze doczekał się własnej serii ;]

Dnia 06.07.2015 o 21:45, Piotr13PL napisał:

... poza tym nie obrażę się jeśli głównym antagonistą jest jakiś seksowny demon z wielkimi
dmuchanymi balonami, i''ve got a huge fetish on that shit... wiecie, succubusy i inne
XD

W wymienionych przeze mnie seriach raczej tego nie uświadczysz, noo może odrobinę w Shiki ;p Niemniej, jeśli nie przeszkadzałoby ci to ze seria pomimo że nieco horrorowata (wampiry, krew itd) to poza tym jest raczej nastawiona na akcję to obejrzyj Hellsing Ultimate. Masz tam jedną naprawdę sympatyczną wampirzycę ;]


@All -> Odnośnie rozmowy o Dragon Ballu - ja tam najbardziej lubię francuski opening z Zetki i Head Cha La śpiewane przez Konatę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś mi po krótce wyjaśnić na czym polega fabuła Shiki, bo widzę tylko króciutkie opisiki, na dodatek średnio zachęcające. O higurashi słyszałem, ale to jest bardziej gore niż horror. Zależy mi na jakichś duchac, opetaniach itp.

Mononke wygląda fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2015 o 22:56, Piotr13PL napisał:

Mógłbyś mi po krótce wyjaśnić na czym polega fabuła Shiki, bo widzę tylko króciutkie
opisiki, na dodatek średnio zachęcające. O higurashi słyszałem, ale to jest bardziej
gore niż horror. Zależy mi na jakichś duchac, opetaniach itp.


Shiki to w sumie historia o wampirach które wprowadzają się do małego miasteczka. Jest trochę żywych trupów, ludzi którzy próbują zrozumieć co się wyprawia, nieco gore''u... ogółem całkiem niezła seria, przedstawiająca znane nam wampiraki nieco inaczej niż w sposób europejski. Świetne ost.

Dnia 06.07.2015 o 22:56, Piotr13PL napisał:

Mononke wygląda fajnie.

Mononoke jest... ciekawe. I powinno wpasowywać się w poszukiwaną przez ciebie tematykę. Fakt że jest też dziwne i skrajnie azjatyckie w odbiorze. Samemu je obejrzałem i mi się nawet podobało, kilka motywów było świetnych. Ale niespieszne tempo akcji, dziwna kreska i miejscami dziwna historia niemająca jakiejś pełnoprawnej fabuły a będąca bardziej luźnym zbiorem historii nie każdemu odpowiadają.


Higurashi wcale nie złym wyborem. Wręcz przeciwnie. Tam jest gore i to sporo. Nie zaprzeczę. Ale jest też niezwykła fabuła opowiedziana w nietypowy sposób, jest miejsce na refleksje, sami zaczynamy tworzyć sobie teorie "o co w tym wszystkim chodzi!" które raz po raz okazują się niekompletne i brakuje nam jakiegoś ważnego składnika.

Z innych wartych zobaczenia które znam - Ga-Rei (manga) i Ga-Rei Zero (prequel, Anime). A i jeszcze legendarne wręcz Mushishi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2015 o 00:14, ziptofaf napisał:

A i jeszcze legendarne wręcz Mushishi!

Wait what?! Od kiedy Mushishi jest horrorem? Powiedziałbym wręcz, że ma bardzo uspokajający klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2015 o 00:23, Gvyn napisał:

Wait what?! Od kiedy Mushishi jest horrorem? Powiedziałbym wręcz, że ma bardzo uspokajający
klimat.


Ale są duchy (no dobra, mushi to niezupełnie duchy aleeee)! Seria jest spokojna, to prawda :P Ale warunek priorytetowy czyli duchy został spełniony!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2015 o 13:17, maniekk napisał:

Nowy Dragon Ball? Czyżby był z oficjalnym błogosławieństwem Akiry? :)

Z takim samym jak z trzema (wliczam też ten nowy z powrotem Freeza) ostatnimi filmami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dragon Ball Kai(bez Buu Sagi)

Zawiódł mnie trochę ten remake. Najpierw dostajemy świetny opening(Dokkan! Dokkan! Na na na na...), który posiada fajną animacje i kreskę, po czym zostajemy brutalnie sprowadzeni na ziemię kreską z zetki. Owszem, studio odświeżyło niektóre sceny "flashowymi stawkami", ale one budzą u mnie mieszane uczucia - część wygląda ładnie, a część woła o pomstę do nieba.

Soundtrack może być. Lekkie zdziwienie miałem(ale i się ucieszyłem), jak w końcowej części serii dali soundtrack z "Z"(ze niby jakieś problemy z prawami autorskimi studio miało).

Opening jest świetny, endingi(po dłuższym odsłuchaniu) też pozytywnie zapadły mi w pamięci.

Fillerów niestety całkowicie się nie pozbyto ale większość to ciekawe walki, więc tragedii nie ma.

Daję 7/10.
Czas na Buu Sagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie z tego sezonu? Mi jak narazie wpadło w oko

Ranpo Kitan

Dosyć dziwny protag ze skłonnościami samobójczymi w imie zwalczania nudy, ale może być ciekawie. Troche szkoda, że zagadki, a właściwie rozwiązania wyciągane są z tyłka, ale co tam, to tylko anime.

Durarara x2


Raczej nie trza komentowac.

Working!! 2

Kontynuacja poprzedniczki. Nic nowego, takie tam by sobie poogladac i sie posmiac. Podobne do 1 oraz Servant x Service.

Overlord

Setting niczym z SAO czy Log Horizon, jednakże tutaj nie dość, że protag stracił dostęp do wszelakich ugodnień, to jeszcze został wstawiony w persone Last Evil Boss''a, najpotężniejszego czarnoksiężnika etc. Szykuje się coś ciekawego oceniając po I odcinku.

Gakuen Prison

Taka komedia jakich wiele, lecz nawet nieźle poprowadzona. Wyróżnia ją także styl graficzny. Ogólnie dla rozluźnienia i pośmiania się.

GOD EATER

Setting kojarzący się trochę z mixem Shingeki no Kyojin z shounenem jakich wiele. W wielkim skrócie ludzie zostają zamknięci w otoczonych murami miastach, poza nimi panoszą się potwory, protag ma jakąś tam nową superbroń. Nawet nie takie głupie, miło się ogląda, zwłaszcza że jest taka ładna oprawa graficzna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się