Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 14.07.2015 o 03:02, Buhahahahaha napisał:

Co polecacie z tego sezonu?

Cóż... Albo forumowicze się wstydzą, albo celowo omijają ten temat, ewentualnie przeoczyli nadwyraz interesującą serię, która zaczęła właśnie wychodzić...


... nie wiem, czy powinienem o niej wspominać, ale co mi tam.

Monster Musume no Iru Nichijou / Everyday Life with Monster Girls

Na swoją obronę zalinkuję tylko ending, który ma nad wyraz ciężkie brzmienie!
https://www.youtube.com/watch?v=C6FaEIyYXeI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2015 o 17:03, Piciambeer napisał:

> Co polecacie z tego sezonu?
Cóż... Albo forumowicze się wstydzą, albo celowo omijają ten temat, ewentualnie przeoczyli
nadwyraz interesującą serię, która zaczęła właśnie wychodzić...


Weeeź, od dwóch tygodni nie miałem zbytnio czasu by cokolwiek obejrzeć :P Zresztą a propos nowości, to rzadko rzucam się od razu, zwykle wolę by wyszło parę odcinków/całość by to łyknąć, a nie czekać na kolejne epy.
Odstępstwo od tego mają tylko serie na które oczekuję i wiadomo, że będą super mega zajebongo, typu F/SN UBW ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2015 o 20:21, SiDi napisał:

Ten opening z Overlorda chyba wykonuje ten sam wykonawca co do Log Horizon.

Log Horizon: "database feat. TAKUMA (10 Feet)" by MAN WITH A MISSION
Overlord: "Clattanoia" by O×T (Masayoshi Oishi × Tom-H@ck)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2015 o 17:31, MisticGohan_MODED napisał:

> Co polecacie z tego sezonu? Mi jak narazie wpadło w oko

Póki co to:
God Eater
Overlord
Gangsta.
Drrr!! x2 Ten
DBS

Dodałbym jeszcze Gate, świetny sezon się zapowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No aż mi się wierzyć nie chce. Podobne głosy w każdym razie.

@DarkWolf_PL
Ano świetny. Sporo anime sobie wrzuciłem do oglądania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polecam:

- Shinometa
- Charlotte (mimo, ze narazie jak dla mnie to rozczarowanie sezonu, mam nadzieje ze sie rozkreci...)
- Drrr!!x2 Ten
- Gakkou Gurashi - slodkie dziewczynki, robia slodkie rzeczy, ale w swiecie opanowanym przez zombie. Oryginal lepszy, ale anime jak narazie oglada sie przyjemnie.
- GATE
- God Eater (mam nadzieje, ze fabula bedzie poprowadzona w dobry sposob, ze nie tylko fani gry ja zrozumieja...)
- Himouto! Umaru-chab - przezabawna komedia o dziewczynie "otaku" i jej bracie. Za seria odpowiadaja ci sami ludzie, ktorzy zanimowali Nozaki-kun, wiec tym bardziej warto obejrzec. Dla mnie jedna z lepszych serii tego sezonu.
- Non Non Biyori! Repeat - slodkie dziewczynki, robia slodkie rzezy w malowniczych sceneriach i sielskiej atmosferze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2015 o 19:42, Alamut napisał:

In the name of Cars-sama... Wtf? xD
https://www.youtube.com/watch?v=VoOW1Vvl2oU


Wiedziałem, że ten motyw muzyczny jest zbyt catchy żeby być takim kompletnie z dupy :D

A tu proszę, kończę sobie JoJo i BAM :> + teraz filmik nabiera też głębszego sensu.
Anyway, jestem szczerze, mega pozytywnie zaskoczony, że uchowała mi się taka perełka jak JoJo i w tych ciężkich sezonach posuchy gdzie wszystko robione jest na kolanie według powtarzających się wzorców mogłem delektować się czymś tak zajebistym :3
Kolejne sezony też tak dobre? Bo nie chce sobie psuć smaku czymś słabym ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2015 o 21:23, treek napisał:

Wiedziałem, że ten motyw muzyczny jest zbyt catchy żeby być takim kompletnie z dupy :D

Music Theme półboskich, prawowitych władców ziemi nie może nie wpadać w ucho ;3

Dnia 21.07.2015 o 21:23, treek napisał:

A tu proszę, kończę sobie JoJo i BAM :> + teraz filmik nabiera też głębszego sensu.
Anyway, jestem szczerze, mega pozytywnie zaskoczony, że uchowała mi się taka perełka
jak JoJo i w tych ciężkich sezonach posuchy gdzie wszystko robione jest na kolanie według
powtarzających się wzorców mogłem delektować się czymś tak zajebistym :3
Kolejne sezony też tak dobre? Bo nie chce sobie psuć smaku czymś słabym ;(


Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Dla mnie osobiście Battle Tendency dzięki swojej ciągłości fabularnej i wariackiemu podejściu do "planów w planach pośród planów" jest najlepszą fazą JoJo. Póki co obejrzałem tylko pierwszy sezon Stardust Crusaders (Egypt-hen nie wyszedł jeszcze w jakości 1080) i wypada on nieco słabiej, ponieważ seria ma format "villain of the week". Fabuła idzie do przodu wraz z podróżą, ale z pominięciem kilku postaci drugoplanowych, które wracają raz na ruski rok, to jest to jednak seria o naturze epizodycznej, co boli w porównaniu do BT. Nie znaczy to jednak, że jest źle.

Kreska i muzyka pozostają na tym samym genialnym poziomie, a hamon został zastąpiony przez Standy, czyli takie projekcje astralne bohaterów i antagonistów. Cała frajda polega właśnie na rozkminianiu umiejętności i słabości poszczególnych Standów, jest wiec nadal inteligentnie, a nie głupkowato. Zwyczajnie rzecz ujmując każda faza ma w JoJo trochę inny charakter i najlepiej samemu zobaczyć, czy się nam ta aktualna nuta podoba ;]

Jednakże brak Pillar Menów z Cars-samą na czele bolą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem po dwóch pierwszych odcinkach Stardust Crusaders i póki co porwało mnie mniej niż (kozackie) Battle Tendency czy nawet Phantom Blood ;p Jotaro jakoś póki co nie jest przekonywujący, taki aspołeczny ;(. Dobrze, że Joseph się ostał ;p Co do projekcji, to też jakoś mnie nie porwała.

Btw przeglądałem jakieś urywki na youtubie i muszę rzec, że miałem nieźle zakręcone tłumaczenie :D
moje: http://puu.sh/ja23L/200931cfd3.jpg vs youtubowe: http://puu.sh/ja2oj/e68a974898.jpg
chyba założę sobie taki JoJowy słownik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2015 o 18:45, treek napisał:

Jestem po dwóch pierwszych odcinkach Stardust Crusaders i póki co porwało mnie mniej
niż (kozackie) Battle Tendency czy nawet Phantom Blood ;p Jotaro jakoś póki co nie jest
przekonywujący, taki aspołeczny ;(. Dobrze, że Joseph się ostał ;p

Joseph is best JoJo, ale Jotaro też jest sympatyczny ^^

Dnia 23.07.2015 o 18:45, treek napisał:

Co do projekcji, to też jakoś mnie nie porwała.

Ja tak do 5 odcinka zastanawiałem się czy nie rzucić tego w cholerę, ale po walce na pokładzie samolotu jednak mnie wciągnęło. Jak mówiłem (i sam zresztą widzisz) nie jest to BT, ale da się oglądać nawet mimo braku Pillar Menów ^^ Swoją drogą okazuje się, że jest jeszcze jedna historia, w której Cars odgrywa ważną rolę:
http://jojo.wikia.com/wiki/Jorge_Joestar

Dnia 23.07.2015 o 18:45, treek napisał:

Btw przeglądałem jakieś urywki na youtubie i muszę rzec, że miałem nieźle zakręcone tłumaczenie
:D
moje: http://puu.sh/ja23L/200931cfd3.jpg vs youtubowe: http://puu.sh/ja2oj/e68a974898.jpg
chyba założę sobie taki JoJowy słownik :D

Dzikie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2015 o 18:45, treek napisał:

Jestem po dwóch pierwszych odcinkach Stardust Crusaders i póki co porwało mnie mniej
niż (kozackie) Battle Tendency czy nawet Phantom Blood ;p

U mnie było tak, że dwa pierwsze odcinki mi się podobały. Potem nastąpił lekki spadek poziomu, ale im byłem dalej tym było coraz ciekawiej. Ostatecznie, według mnie, pierwszy sezon SC jest na poziomie BT.


>Jotaro jakoś póki co nie jest

Dnia 23.07.2015 o 18:45, treek napisał:

przekonywujący, taki aspołeczny ;(

Mi też na początku nie podszedł ale ostatecznie okazuje się, że jest z niego spoko gość.

Fullmetal Alchemist - manga
Skończyłem czytać powyższy tytuł i... miazga. Świetnie mi się to czytało. Z jednej strony mamy poważną opowieść(z epickim finałem na koniec), z drugiej strony autorka potrafi zajechać genialnymi, humorystycznymi scenkami. Plus jeszcze te rozbrajające, króciutkie komiksy na końcu tomiku. Dla mnie tytuł otrzymuje +9/10.

W między czasie zacząłem odświeżać sobie FMA:B i... na razie manga jest lepsza od anime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszyscy czytelnicy Berserka jeszcze nie powymierali ze starości to pewnie ich zainteresuje że autor właśnie łaskawie obdarzył nas nowym chapterem.

Spoiler

Rickert nie jest najbłyskotliwszym osobnikiem jeśli natychmiast po wydarzeniach z ostatniego chap[tera nie zrozumiał że powinien natychmiast wiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2015 o 22:26, Karharot napisał:

Jeśli wszyscy czytelnicy Berserka jeszcze nie powymierali ze starości to pewnie
ich zainteresuje że autor właśnie łaskawie obdarzył nas nowym chapterem.

Przejrzałem jakiś czas temu raw i to mi na razie wystarczy. Berserk już dawno stracił w moich oczach na uroku i czytam go chyba tylko z powinności. Jeśli idzie o ZUO i nieludzkie abominacje to póki co znalazłem sobie anime i mangę Overlord do fangasmowania. Zawsze kochałem Szkieletory ;3

Dnia 26.07.2015 o 22:26, Karharot napisał:

Spoiler

Rickert nie jest najbłyskotliwszym osobnikiem jeśli natychmiast po wydarzeniach z
ostatniego chap[tera nie zrozumiał że powinien natychmiast wiać.


Większość osób w tej mandze zasługuje na nagrodę Darwina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się