Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 03.08.2015 o 21:07, Braveheart napisał:

Witajcie!

Dość pozytywnie wspominam Ghost in the Shell: Stand Alone Complex :)
Nadrobiłem też ten tytuł http://www.filmweb.pl/film/Ghost+in+the+Shell-1995-31866
Bardzo ciekawa animacja. Nie wynudziłem się ani trochę. Ciekawe postaci w szczególności
Motoko Kusanagi.
Teraz pytanko odnośnie Ghost in the Shell Arise: Border 1 - Ghost Pain (2013) <---
daje to radę?. Warto poświęcić temu czas ?. Jak to mówią: Brać w ciemno ? ;>

Pozdrawiam.

Słyszałem, że crap jak nie wiem co xp
Miałęm obejrzeć film, ale darowałem sobie jak się dowiedziałęm, że jest związany z serią arise...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2015 o 21:07, Braveheart napisał:

Teraz pytanko odnośnie Ghost in the Shell Arise: Border 1 - Ghost Pain (2013) <---
daje to radę?. Warto poświęcić temu czas ?. Jak to mówią: Brać w ciemno ? ;>


Ja oglądając Arise miałem początkowo problem z przyzwyczajeniem się do nowych projektów postaci - Motoko wygląda bardziej na nastolatkę niż na femme fatale i przypomina mi Fate z gry Mirror''s Edge - ale seria filmów OVA bardzo mi się spodobała. Jest ciut inna niż SOC, na pewno słabsza (po co owijać w bawełnę?), ale mimo wszystko dobra. Ogólnie rzecz ujmując dostajemy kolejną sprawę z cyber-terroryzmem na celowniku, a na deser poznajemy również kulisy powstania Sekcji 9. Jest trochę akcji, trochę polityki i trochę filozofowania, czyli to co zwykle. Ja oceniłem serię na 8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gintama 10 - 30

Ok, kupiła mnie ta seria. Nie wiem czy to przez to, że wczułem się klimat Gintamy, czy też odcinki stały się lepsze ale zacząłem się przy tym tytule dobrze bawić(i pojawia się "syndrom jeszcze jednego odcinka"). Owszem, zdarzają się przegięte czy też słabsze epizody ale ogólnie jest nieźle.

Dodatkowo podkręciłem się jeszcze amvkami pokazujący brutalniejszą stronę Gintamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie. Na początku Gintamy się męczyłem. W połowie pojawił się niezły arc i potem znowu to samo. Aż do kolejnego wydarzenia. Mimo wszystko co raz lepiej się bawiłem. OVA 13 odcinkowa oraz film są po prostu miażdżące. Również najnowszy sezon co wychodzi jest wyborny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Psycho-Pass the Movie

No tak szczerze to jestem nieco zawiedziony tym filmem ;/
Spodziewałem się zupełnie czegoś innego... a przynajmniej czegoś w stylu dwóch sezonów telwizyjnych ;/
Luźne nawiązania do serii (a przecież do kontynuacja) i powrót Kougamiego to zdecydowanie za mało.
Także film jest nieco oderwany od znanej nam serialowej rzeczywistości ;/

Ocena: 6-/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakończyłem właśnie Tengen Toppa Gurren Lagann...

Wszędzie pisali, że to to anime wyznacza, jak coś może być duże. Ale nie spodziewałem się aż takiej skali konfliktu - jak tylko zaczął się drugi arc to z odcinka na odcinek co raz bardziej niedorzeczne rzeczy się działy.

Spoiler

Ale nawet zamiana księżyca w statek kosmiczny nie przygotowało mnie na użycie całych galaktyk jako pocisków xD



Tak jak nie trawię mechów, to poziom szaleństwa w tym anime zdecydowanie poprawił jego odbiór.

Spoiler

No i trochę szkoda, że śmierć Kaminy była konieczna dla fabuły. Kawał sympatycznego skurczybyka z niego był :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2015 o 14:21, Piciambeer napisał:

Zakończyłem właśnie Tengen Toppa Gurren Lagann...

Dnia 17.08.2015 o 14:21, Piciambeer napisał:

Tak jak nie trawię mechów, to poziom szaleństwa w tym anime zdecydowanie poprawił jego
odbiór.


OK, to teraz obejrzyj sobie klinówkę Lagann-hen (Gurren-hen nie warto raczej) i uważaj by Ci żuchwa nie pękła gdy uderzy w podłogę. To zupełnie inny poziom szaleństwa i gigantomanii xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2015 o 15:06, Alamut napisał:

> Zakończyłem właśnie Tengen Toppa Gurren Lagann...

> Tak jak nie trawię mechów, to poziom szaleństwa w tym anime zdecydowanie poprawił
jego
> odbiór.

OK, to teraz obejrzyj sobie klinówkę Lagann-hen (Gurren-hen nie warto raczej) i uważaj
by Ci żuchwa nie pękła gdy uderzy w podłogę. To zupełnie inny poziom szaleństwa i gigantomanii
xD

Oprócz tego polecam też OAV - Parallel Works. Wszystkie odcinki są na Youtubie ->
https://www.youtube.com/watch?v=A0uSnAn7o84

No i Viral Sweat dream
https://www.youtube.com/watch?v=3Myq0y9Fl2A

A potem Kill la Kill. Co prawa nie jest tak epickie jak Gurren Lagann, ale czuć w nim jego ducha (zapewne z uwagi na tych samym twórców :P )


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2015 o 21:50, Sand_Wraith napisał:

A potem Kill la Kill. Co prawa nie jest tak epickie jak Gurren Lagann, ale czuć
w nim jego ducha (zapewne z uwagi na tych samym twórców :P )


I nie ma mechów, więc niektórym (w tym mi) podchodzi bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2015 o 21:58, Gvyn napisał:

> A potem Kill la Kill. Co prawa nie jest tak epickie jak Gurren Lagann, ale
czuć
> w nim jego ducha (zapewne z uwagi na tych samym twórców :P )

I nie ma mechów, więc niektórym (w tym mi) podchodzi bardziej.

I ma najlepszy "odcinek streszczający" w historii anime ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2015 o 21:50, Sand_Wraith napisał:

A potem Kill la Kill. Co prawa nie jest tak epickie jak Gurren Lagann, ale czuć
w nim jego ducha (zapewne z uwagi na tych samym twórców :P )


KlK nie jest może tak efekciarska jak jej poprzedniczka, ale wg mnie druga seria góruje nad TTGL pod względem ekspozycji i rozwoju postaci. Tak jak w sadze o rzucaniu galaktykami przywiązałem się raptem do kilku członków naprawdę sporej obsady, tak w metaforze dorastania młodych kobiet i ich roli w społeczeństwie polubiłem prawie wszystkich (śmierć rodzinie Mako) poza ekipą Rainbow Mom - która swoją drogą też została świetnie wykreowana, co nie zmienia faktu, że jej nienawidziłem. Drugi Kyubei po prostu.

A Ryuko o Satsuki przez kilka pierwszych odcinków i tak nazywałem córkami Simona i Rossiu xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Overlord tak mi się spodobał na samym początku, ale ta wyprawa na zakupy z tym alchemikiem, która trwała 3 odcinki (1/4 sezonu!), zniszczyła wszystko. Takie to nudne było wg mnie, że szkoda gadać :/ Od razu przypomniała mi się wyprawa młodzików w drugim sezonie Log Horizon. Taka sama nuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2015 o 21:19, SiDi napisał:

Overlord tak mi się spodobał na samym początku, ale ta wyprawa na zakupy z tym alchemikiem,
która trwała 3 odcinki (1/4 sezonu!), zniszczyła wszystko. Takie to nudne było wg mnie,
że szkoda gadać :/ Od razu przypomniała mi się wyprawa młodzików w drugim sezonie Log
Horizon. Taka sama nuda.

Cóż Ainz-sa... I mean Momon-san musi sobie wyrobić renomę, poza tym w novelce to w sporej części kontynuacja world-buildingu, wyjaśnianie świata i takie tam.
Poza tym nie martw się, zrobi się niedługo ciekawiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oh jak mnie tu dawno nie było. Zacząłem oglądać Shigatsu wa Kimi no Uso, pewnie nie ma co przedstawiać, każdy wie jak świetne jest to anime. Jednak moje pytanie brzmi: czy możecie polecić anime które jest nastawione na akcje ale ma równie, albo chociaż porównywalnie dobrą animacje/grafikę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2015 o 19:42, necron1501 napisał:

czy możecie polecić anime które jest nastawione na akcje ale ma równie, albo chociaż
porównywalnie dobrą animacje/grafikę?

Może coś od Ufotable? Kara no Kyoukai i Fate od nich wyglądają dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2015 o 19:42, necron1501 napisał:

Oh jak mnie tu dawno nie było. Zacząłem oglądać Shigatsu wa Kimi no Uso, pewnie
nie ma co przedstawiać, każdy wie jak świetne jest to anime. Jednak moje pytanie brzmi:
czy możecie polecić anime które jest nastawione na akcje ale ma równie, albo chociaż
porównywalnie dobrą animacje/grafikę?


Ja od siebie mogę polecić drugi sezon (pierwszego lepiej nawet kijem nie tykać) Nurarihyon no Mago:
http://myanimelist.net/anime/10049/Nurarihyon_no_Mago:_Sennen_Makyou

Ciekawa fabuła, dużo japońskiego folkloru wymieszanego z czasami współczesnymi i świetna kreska dają całkiem fajną kombinację. Na próbę jeszcze drugi opening:
https://www.youtube.com/watch?v=4tHKhWT8epI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2015 o 21:34, necron1501 napisał:

Nie jest dziwnie ruszać drugi sezon bez znajomości pierwszego?


Powiem tak:
Drugi sezon jest niemalże wiernym odwzorowaniem mangi, która miejscami potrafi być dosyć poważna, a nawet mroczna. Pierwszy sezon natomiast mocno rozcieńczył oryginalną fabułę, dodał dziwaczne fillery i wyszedł z tego wszystkiego głupi, przesłodzony shonen z kiepską animacją.

Dodatkowo pierwszy arc służył bardziej przedstawieniu postaci, których "prawdziwą" przeszłość i tak omawiają dopiero w drugim sezonie. Ogólnie rzecz biorąc nic nie stracisz, ponieważ wszystkie informacje na temat głównego bohatera i pobieżne wytłumaczenie status quo ma i tak miejsce w pierwszym odcinku Sennen Makyou.

Możesz oglądać pierwszą część, ale pod względem jakość fabuły i animacji dwa sezony są jak dzień i noc ;3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się