Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 20.08.2015 o 03:57, Kardithron napisał:

Od którego momentu powinienem zacząć czytać mangę Shingeki no Kyojin, żeby kontynuować
historię z pierwszego sezonu anime?


Możesz zacząć od 34 chaptera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sundome

Powoli stary koń się robię, a tego typu historie wciąż potrafią zmusić mnie do urojenia łzy ;(

Ostatni chapter to nieźle mnie zbił z pantałyku ;(

Spoiler

She died right?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2015 o 22:02, treek napisał:

Sundome
Ostatni chapter to nieźle mnie zbił z pantałyku ;(

Spoiler

She died right?


Spoiler

Tak. Wszystko do tego zmierzało już od dłuższego czasu więc powinno to być dość oczywiste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałbym małą prośbę. Czy zna ktoś jakieś animce (nieważne czy nowe czy stare) gdzie główną bohaterką jest Inteligentna Dziewczyna. Coś w stylu Liny Inverse by mi niezmiernie odpowiadało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2015 o 23:02, Hubi_Koshi napisał:

Miałbym małą prośbę. Czy zna ktoś jakieś animce (nieważne czy nowe czy stare) gdzie główną
bohaterką jest Inteligentna Dziewczyna. Coś w stylu Liny Inverse by mi niezmiernie odpowiadało.


A oglądałeś już najnowszą serię z cyklu GitS pod tytułem Arise, albo Kara no Kyoukai? Walorów Major Motoko nie muszę Ci chyba zachwalać, a Shiki z KnK to też fajna i sprytna dziewczyna. Poza tym przychodzi mi na myśl jeszcze Ookami to Koushinryou:
http://myanimelist.net/anime/2966/Ookami_to_Koushinryou/stats

Aktualizuj wreszcie tego nieszczęsnego MALa, to będzie łatwiej wlepiać Ci serie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2015 o 23:30, Alamut napisał:

A oglądałeś już najnowszą serię z cyklu GitS pod tytułem Arise, albo Kara no
Kyoukai
? Walorów Major Motoko nie muszę Ci chyba zachwalać, a Shiki z KnK to też
fajna i sprytna dziewczyna. Poza tym przychodzi mi na myśl jeszcze Ookami to Koushinryou:
http://myanimelist.net/anime/2966/Ookami_to_Koushinryou/stats

Aktualizuj wreszcie tego nieszczęsnego MALa, to będzie łatwiej wlepiać Ci serie ;P

Żadnej z powyższych nie obejrzałem więc mam się za co zabrać :-3
A updatować MALa mi się niesamowicie nie chce XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2015 o 23:34, Hubi_Koshi napisał:

Żadnej z powyższych nie obejrzałem więc mam się za co zabrać :-3

Cieszy mnie, że mogłem być przydatny ^^

Dnia 22.08.2015 o 23:34, Hubi_Koshi napisał:

A updatować MALa mi się niesamowicie nie chce XD

Nie musisz nawet oceniać (moje gusta też są raczej randomowe) serii, po prostu je dodawaj ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2015 o 23:30, Alamut napisał:

A oglądałeś już najnowszą serię z cyklu GitS pod tytułem Arise, albo Kara no
Kyoukai
?


A ja tak tylko dla kontrastu powiem, że bardzo odradzam Kara no Kyoukai, bo to chłam jakich mało xD
Wiem, jestem w mniejszości, ale stężenie głupoty w tych filmach ciężko znieść :3 Dlatego muszę interweniować gdy Hubi pyta o "inteligentną bohaterkę" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2015 o 00:26, Outlander-pro napisał:

A ja tak tylko dla kontrastu powiem, że bardzo odradzam Kara no Kyoukai, bo to chłam
jakich mało xD
Wiem, jestem w mniejszości, ale stężenie głupoty w tych filmach ciężko znieść :3

Przepraszam, ale mógłbyś to rozwinąć? Jakiś przykład lub argument popierający twoją teze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciacho

Dnia 23.08.2015 o 00:26, Outlander-pro napisał:

Wiem, jestem w mniejszości, ale stężenie głupoty w tych filmach ciężko znieść :3 Dlatego
muszę interweniować gdy Hubi pyta o "inteligentną bohaterkę" :D


Ostatnio zacząłem Kara no Kyoukai i obejrzałem jak dotąd pierwsze 4 filmy i oceniam je, według kolejności na: 4, 6, 6, 5, więc ogólnie bym raczej nie polecał ale oglądać się da.
Zastanawia mnie skąd się biorą takie wysokie średnie tych filmów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2015 o 00:37, Gvyn napisał:

Przepraszam, ale mógłbyś to rozwinąć? Jakiś przykład lub argument popierający twoją teze?


Jasne, ciutkę przesadzam z tym chłamem, bo w sumie myślę tak jak Ray - są to filmy znośne, ale nigdy bym tego nikomu nie polecił. Obejrzałem trzy pierwsze filmy, oceny dałem 4, 5, 6 (więc jest tendencja wzrostowa xD), ale to było kilka lat temu i wiele nie pamiętam, zatem bardzo konkretnych przykładów i argumentów Ci nie przywołam.

Na pewno wkurzała po prostu wszechobecna nuda (zwłaszcza w pierwszej części, jak pamiętam), praktycznie zupełny brak logiki w działaniach bohaterów, którzy robią coś "bo tak", zachowują się jak zupełni idioci, do tego pamiętam masę pseudo filozoficznego bełkotu w dialogach. Absurd goni absurd i absurdem pogania. Do tego nie pomaga to, że często nawet nie wiadomo o co chodzi twórcom, no ale jest zaburzona chronologia i to ma być fajne. Mogłoby być fajne, ale nie jest. Tyle pamiętam, ale na pewno zachowało się we mnie mocne przeświadczenie, że to nic fajnego i nie rozumiem wysokiej średniej ocen (choć widziałem tłumaczenia typu "no jasne, masz rację co do tego, NO ALE SUPER WALKI W PIĄTEJ CZĘŚCI !!!1111").
:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2015 o 23:02, Hubi_Koshi napisał:

Miałbym małą prośbę. Czy zna ktoś jakieś animce (nieważne czy nowe czy stare) gdzie główną
bohaterką jest Inteligentna Dziewczyna. Coś w stylu Liny Inverse by mi niezmiernie odpowiadało.

Spoiler

Looking for inspiration, huh? ;]


Oprócz tego co podał Alamut mi jeszcze przychodzi do głowy Seikaj no Senki, historia o dziewczynie która jest świeżo upieczonym kapitanem bitewnego spaceshipa (wcześniej jest jeszcze prequel pt. Seikai no Manshou pokazujący jak main heroine i main hero się poznali).

Ewentualnie Kino no Tabi o którym ci ostatnio wspominałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2015 o 23:02, Hubi_Koshi napisał:

Miałbym małą prośbę. Czy zna ktoś jakieś animce (nieważne czy nowe czy stare) gdzie główną
bohaterką jest Inteligentna Dziewczyna. Coś w stylu Liny Inverse by mi niezmiernie odpowiadało.


Jedyne co mi przychodzi tak bardziej a propos silnej postaci kobiecej, która jest MC to Seirei no Moribito.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2015 o 05:15, lRayl napisał:

Ostatnio zacząłem Kara no Kyoukai i obejrzałem jak dotąd pierwsze 4 filmy i oceniam je,
według kolejności na: 4, 6, 6, 5, więc ogólnie bym raczej nie polecał ale oglądać się
da.
Zastanawia mnie skąd się biorą takie wysokie średnie tych filmów.



Bo to filmy głęboko zakorzenione w Nasuverse. Jeżeli znasz Fate (nie anime, tylko visual novelke, szczególnie true end Heaven''s Feel route), visual novel Tsukihime (bliźniacza historia, ponownie- nie anime, fani Nasuverse twierdzą wręcz, że anime tsukihime nie istnieje, bo koncentruje się na pobocznych historiach zamiast właściwej fabule) to wyłapiesz tutaj MNÓSTWO nawiązań, łączących się kwestii. Dodatkowo film pozwala spojrzeć z zupełnie innej perspektywy na Root of Origin, kwestię magii (tutaj: w okolicach Sorcery, nie Majitsu jak Fate/),

Spoiler

Eyes of Death Perception (mamy tutaj prześwietny dysonans z wizja z Tsukihime- bliźniacza historia koncentruje się na zupełnie innych aspektach)

, sporo smaczków wiąże je z Fate/ (Koktou podobno bajerował Ayako Mitsuzuri jak byli w koledżu ; postać z piątego filmu KnK pojawia się gościnnie w Fate/Zero ; nie wspominam o tym, jak mocno piąty film jest powiązany z końcówką Heavens Feel- trzeciego route Fate/Stay Night- ale to już harde spoilery by były).

Jeżeli szukasz po prostu dobrego kina bez "progu" koniecznego do przeskoczenia, aby całość zrozumieć (a jest on wysoki- wyłapanie wszystkiego, co sprawia, że KnK jest takie fajne to dobre kilkaset godzin czytania i oglądania)- KnK to tragiczny adres, bo jako zwykły akcyjniak prezentuje się pewnie tak, jak napisałeś- okolice 5-6. Ale jako element świata jest to świetna pozycja, wymagająca od widza bardzo dużo myślenia i zrozumienia świata. Osobiście ostatnio rewatchowałem pojedyncze filmy KnK i NADAL wyłapywałem kolejne powiązania i smaczki- Nasuverse to jest jedna wielka pajęcza sieć, wszystko jest ze sobą związane, wszystko buduje gigantyczny świat, i akurat KnK doskonale to pokazuje (w przeciwieństwie do adaptacji UBW, tutaj ufotable zrobiło naprawdę świetną robotę).

Wydaje mi się, że wysokie średnie to po prostu efekt ocen od osób, które mają odpowiednie prerekwizyty niezbędne do ogladania tych filmów. I fanboyow ufotable, których też mało nie jest. W moim odczuciu- te filmy zdecydowanie zasługują na takie noty (a 3, 5, ending i 8 to nawet na wyższe), tylko trzeba po prostu wcześniej nakarmić się ogrrrrrrromną porcją nasuverse. A jeżeli się tego nie chce / nie ma się czasu / nasuverse nas nie kręci, to KnK nie jest dobrym wyborem, nie zapewni należytej rozrywki (szczególnie umysłowej), a efektem będą pewnie okolice oceny 6/10.

Nasuverse jest bardzo znane i popularne w Japonii, a i na zachodzie (głównie USA) fanów Fate/ i nasuverse jest mnóstwo (vide: Fate/ thready na 4chanie czy fani Fate na reddicie)- dodatkowo ta ostatnia grupa nakłada się z targetem portali takich jak myanimelist czy anime-planet i efektem jest średnia ocen. Moim zdaniem zasłużona (sam oceniłem tylko szósty film na 8/10, reszta wyżej), ale z perspektywy osoby nie znającej Nasuverse- pewnie nie (średni akcyjniak z wybitnym soundtrackiem wiosny nie czyni).

Anime anime nie równe. Czasami to nie jest tak, że jest ono po prostu "słabe"- bywa i tak, że zwyczajnie nie jest się jego targetem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2015 o 12:09, Kosmitus napisał:

Spoiler

Looking for inspiration, huh? ;]


Może ciut, ale głównie to stęskniłem się za silnymi i przebiegłymi bohaterkami :-3

Dnia 23.08.2015 o 12:09, Kosmitus napisał:

Oprócz tego co podał Alamut mi jeszcze przychodzi do głowy Seikaj no Senki, historia
o dziewczynie która jest świeżo upieczonym kapitanem bitewnego spaceshipa (wcześniej
jest jeszcze prequel pt. Seikai no Manshou pokazujący jak main heroine i main hero się
poznali).

Mhm o Seikai no Senki słyszałem dawno temu, dodam do listy :-3 Poza tym walki okrętów kosmicznych zawsze są miłym widowiskiem.

Dnia 23.08.2015 o 12:09, Kosmitus napisał:

Ewentualnie Kino no Tabi o którym ci ostatnio wspominałem.

To też się może kiedyś obejrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2015 o 10:54, Outlander-pro napisał:

Na pewno wkurzała po prostu wszechobecna nuda (zwłaszcza w pierwszej części, jak pamiętam),
praktycznie zupełny brak logiki w działaniach bohaterów, którzy robią coś "bo tak", zachowują
się jak zupełni idioci, do tego pamiętam masę pseudo filozoficznego bełkotu w dialogach.

Nie zgodzę się co do braku logiki, jednak ich motywacja będzie ciężka do zrozumienia bez obejrzenia całości.

Spoiler

W skrócie: uniwersum KnK jest oparte na idei "źródeł"(Nie jestem pewien polskiego tłumaczenia. W wersji angielskiej było to "Origin"), pierwotnych elementów definiujących daną istotę. W wyniku ewolucji kontakt jednostki z jej źródłem zostaje utracony, jednak ciągle ono w niej tkwi i w pewien sposób opisuje jej charakter. Jeden z bohaterów jest w stanie "obudzić" w człowieku jego źródło, tworząc z niego w pewnym sensie awatara danej idei. Zyskują oni moc, ale tracą zdolność do podejmowania samodzielnych decyzji, będąc zmuszonymi do podejmowania działań zgodnych z ich "źródłem". Podejrzewam, że brak logiki, który zarzucasz bohaterom, mógł być właśnie wynikiem tego.

Jeżeli podasz przykład mogę Ci go wyjaśnić.
Co do pseudofilozoficznego bełkotu: nie widzę powodu, takiej degradacji przedstawionych idei. O ile można się z nimi nie zgadzać, to sposób ich przedstawienia i argumentacja jest wyższa od przeciętnego anime, a nie wydaje mi się, żebyśmy mogli wymagać od tego bycia poważnym traktatem.

Dnia 23.08.2015 o 10:54, Outlander-pro napisał:

Absurd goni absurd i absurdem pogania. Do tego nie pomaga to, że często nawet nie wiadomo
o co chodzi twórcom, no ale jest zaburzona chronologia i to ma być fajne. Mogłoby być
fajne, ale nie jest.

KnK przypomina pod tym względem Durarara i Baccano. Oglądanie części filmów (odcinków) mija się z celem, bo jest niczym dostanie stosu puzzli. Nie zobaczysz obrazu, dopóki ich nie ułożysz.

>Tyle pamiętam, ale na pewno zachowało się we mnie mocne przeświadczenie,

Dnia 23.08.2015 o 10:54, Outlander-pro napisał:

że to nic fajnego i nie rozumiem wysokiej średniej ocen (choć widziałem tłumaczenia typu
"no jasne, masz rację co do tego, NO ALE SUPER WALKI W PIĄTEJ CZĘŚCI !!!1111").

Akurat walki mi się nie podobały

Spoiler

(szczególnie scena walki z "zombie", gdy jeden z nich, po ciosie nożem, rozlatuje się na dwie części, z których jedna się obraca -.-'')

. Trzeba jednak przyznać, że pod względem audiowizualnym jest to anime zrealizowane na bardzo wysokim poziomie (patrząc na Twoją ocenę Fate/Zero domyślam się, że się zgodzisz).

@Thrandir
Z tego co pamiętam KnK jest jedną z pierwszych pozycji w Nasuverse i to prędzej Tsukihime i Fate nawiązują do niego, a nie na odwrót. Mi osobiście KnK podchodzi bardziej niż Fate (z którym jest w paru miejscach sprzeczne, o czym była dyskusja na kilka stron, pare miesięcy temu). I KnK da się obejrzeć samodzielnie, ale trzeba je obejrzeć w całości, łącznie z Epilogiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2015 o 12:47, Hubi_Koshi napisał:

Mówimy o niej?
http://myanimelist.net/character/2645/Balsa_Yonsa
Mhm z wyglądu już mi się podoba. Troszkę mi się z Korrą kojarzy...


Tak jest, to właśnie ona. Kobieta-wojownik z zasadami i własnym kodeksem, zatem naprawdę całkiem fajnie wykreowana postać. Samo anime jest całkiem takie baśniowe, kojarzy mi się z takimi typowymi ludowymi podaniami/legendami :)

@Gvyn
Jako że nie pamiętam już dużo konkretnych przykładów, to ich zbytnio nie podam. Na pewno pamiętam, że raził mnie motyw chyba z drugiego filmu - jakaś psychiczna laska morduje ludzi, a jakiś piwniczny nerd się przez to w niej zakochuje - wtf, twórcy mają widza za idiotę?
A co do bełkotu - na moje oko było go sporo, sporo kwestii postaci, które używały jakichś pseudo filozoficznych zwrotów, ale jeśli spojrzeć na to trzeźwo, to wychodziły zdania, które absolutnie nic nie znaczyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się