Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Overlord odc 9

Narberal wreszcie pokazało co znaczy określenie "battle maido", a Ainz... Ainz był jak zwykle overlordem, nic dodać nic ująć.

Spoiler

Będzie mi brakowało Clementine T-T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i obejrzałem TTGL Lagann-hen.

Kinówka zdecydowanie lepsza od pierwszej, ale też cierpi na przypadłość Gurren-hen - swoisty chaos. Tym niemniej dzieją się rzeczy na tyle spektakularne, że można przymknąć na nie oko ;)

Spoiler

5-metrowe wiertło przebijające się przez wiertło wielkości 1500lat świetlnych? Czemu nie...



Jak to ktoś powiedział "Reject plot holes to make the impossible possible!". Priti macz.

PS. To chyba pierwsze anime, które wiedzałem, gdzie naga kobieta ma sutki. +2 do oceny.

20150902103358

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś coś podobnego do Blue Gender i Attack on Titan?

Ostatnio oglądałem oba i zaciekawiły mnie przestawione w nich, choć odmienne, wizje "końca" świata. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2015 o 14:05, Inferno0009 napisał:

Mało do tej pory widziałeś ^^

Nie da się ukryć, ale nie zaprzeczaj, że ile razy pojawia się gdzieś naga postać, to jest gładka od stóp do głów...

Pomijamy oczywiście jakieś ecchi czy inne hentaje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2015 o 17:21, Kakarotto napisał:

Poleci ktoś coś podobnego do Blue Gender i Attack on Titan?

Ostatnio oglądałem oba i zaciekawiły mnie przestawione w nich, choć odmienne, wizje "końca"
świata. :P

Nie mam pojęcia na ile te tytuły są podobne bo Gendera ani Titanów nie ogladałem, ale jeśli interesują cię wizję końca świata to możesz sobie zobaczyć dwa klasyki:
Akira (film i manga) - wielką metropolię dotyka lokalna apokalipsa a potem mamy próby przetrwania w ruinach miasta. Film ukazuje głównie samo zniszczenie, podczas gdy manga jest znacznie dłuższa i kompletna.
Nausicaa of the Valley of the Wind (film i manga) - postapokaliptyczny świat przypominający nieco dark fantasy z dodatkiem steampunku. Film jest znacznie łagodniejszy i przedstawia jedynie nieco zmienione wydarzenia z początku mangi. Manga jednak przypomina bardziej Berserka niż inne dzieła Miyazakiego i pojawiają się w niej tak urocze motywy jak wojna czy chemiczna broń masowego rażenia ;p

Piciambeer -> Miałem napisać dokładnie to co Inferno dopóki nie przejechałem niżej i nie zobaczyłem ze taka odpowiedź już padła XD Pełnoprawne piersi pojawiają się chociażby w drugiej serii Nurarihyon no Mago które własnie oglądam, albo w obu seriach Top wo Nerae. To tak w ramach promocji dobrych anime ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2015 o 17:21, Kakarotto napisał:

Poleci ktoś coś podobnego do Blue Gender i Attack on Titan?

Ostatnio oglądałem oba i zaciekawiły mnie przestawione w nich, choć odmienne, wizje "końca" świata. :P

Raczej ciężko będzie znaleźć coś podobnego. Oprócz post-apokaliptycznego settingu obie serie łączy też ciężki klimat i duża ilość brutalnych scen a także jasno pokazana bezwzględność takiego świata i żyjących w nim ludzi. Dodatkowo bohaterowie są bardziej dojrzali (w przypadku BG pod każdym względem w przypadku SnK przynajmniej psychicznie) niż typowy bohater anime (tzn. w 90% uczeń).

Z tego co Ci mogę zaproponować najbliższe byłyby pewnie
Gunparade March: Arata Naru Kougunka
http://myanimelist.net/anime/266/Gunparade_March:_Arata_Naru_Kougunka
oraz Muv-Luv Alternative: Total Eclipse
http://myanimelist.net/anime/11021/Muv-Luv_Alternative:_Total_Eclipse
Ja tą drugą serię dropnąłem po 5 epkach ale może Ci się spodoba.

Jeśli nie masz nic przeciwko mangom to możesz też rzucić okiem na te dwie pozycje:
Kiba no Tabishounin: The Arms Peddler
http://myanimelist.net/manga/24450/Kiba_no_Tabishounin:_The_Arms_Peddler
Battle Angel Alita (adaptacja anime pokrywa tylko sam początek mangi więc nie warto tracić na nią czasu)
http://myanimelist.net/manga/768/Gunnm
Obie są osadzone w zrujnowanym świecie przyszłości i są jednocześnie mroczne i brutalne (Alita do groteskowych poziomów).

Oprócz tego do głowy przychodzą mi jeszcze:
Chrome Shelled Regios
http://myanimelist.net/anime/4186/Chrome_Shelled_Regios
Suisei no Gargantia
http://myanimelist.net/anime/16524/Suisei_no_Gargantia
Uprzedzam że oba powyższe tytuły są mniej poważne niż to czego szukasz.
oraz Shinsekai yori
http://myanimelist.net/anime/13125/Shinsekai_yori
To z kolei jest anime nietypowe i dziwaczne. Mrok czai się tu pod pozorami spokoju i bezpieczeństwa (choć dość szybko można się połapać że coś tu mocno nie gra).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Durarara!

Udało mi się nadrobić pewną zaległość, czyli obejrzeć popularną i zachwalaną DRRR! Muszę przyznać, że mi się podobało, seria w sumie bardzo dobra, na pewno na największy jej plus poczytuję sobie jej oryginalność - nie przypomina specjalnie nic innego (poza Baccano! tych samych twórców i co najwyżej do tego tytułu mogę to porównywać). Na pewno seria ma specyficzny klimat, bohaterów i sposób prowadzenia historii. Ale jako, że wszyscy raczej znają zalety serii, to powiem co mi się nie podobało.
Nadal podziela grzech Baccano, czyli zbyt wiele postaci, choć i tak mam wrażenie, że jest trochę lepiej. Po prostu kilka z nich swobodnie dałoby się wywalić, a kilka z nich bardziej rozwinąć. A tak nadal mamy sytuacje, gdzie jakaś postać w czołówce jest, odegra swoją rolę w jednym odcinku-dwóch i znika. Albo przewija się mocno epizodycznie przez całą serię, ale w sumie nie wiadomo kim jest. Szkoda, wygląda to na zmarnowany potencjał i zwykła nieumiejętność twórców. Tak samo miejscami kuleje pacing i prowadzenie fabuły - ta czasem randomowo gdzieś schodzi na bok, porusza jakiś zdaje się, ważny temat, potem go olewa, wprowadza jakąś postać, która mogłaby być ważna, potem też ją olewa, tak błądzi, jakby seria miejscami nie wiedziała o czym miałaby być i jaką historię opowiadać, by potem zaserwować raczej rozczarowujący i ... zwyczajny? Finał. Nie było petardy, nie było zaskoczenia, fajne wątki zostały porzucone. W sumie tbh seria zasługuje na mocne 7/10, ale za oryginalność, ktora głównie przebija się przy pierwszych odcinkach gdzie mamy historię Celty daję 8/10.
Gdyby dalsza część serii trzymała klimat początku i nie porzucała wątku Celty, sprowadzając ją nagle do postaci z tła - byłoby znacznie lepiej. Alez grubsza polubiłem niektórych bohaterów i uniwersum (Celty!), zatem sięgnę po kontynuację, oby było lepiej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2015 o 20:35, Mertin napisał:

Witam wszystkich :)

Witaj w temacie, gdzie dominują dziwni ludzie oglądający chińskie bajki i komiksy.

Jeśli chcesz się podzielić swoim doświadczeniem związanym z tą częścią nerdostwa, pamiętaj:
- Lubimy dyskusje, zwłaszcza, jeśli ktoś jest czepialski,
- Prośba o drobne rekomendacje zawsze kończy się lawiną 30 tytułów, które trzeba zobaczyć,
- Najmniejsze wspomnienie wydarzenia z Nasuverse lub - o zgrozo - wytknięcie jakiegoś babola z nim związanym skutkuje super długim postem autorstwa Thrandira :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2015 o 14:10, DawidciOverlord napisał:

Nie wiem dlaczego się tu znalazłem, ale jednak jestem.
Oglądał ktoś z was Gangstę? Zamierzam się, ale jakoś jednak nie mogę.


Oglądam i moim zdaniem, warto poświęcić czas na to anime. Może i nie jest to arcydzieło, ale ciekawe i wciągające anime owszem, więc jak najbardziej warto obejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2015 o 14:10, DawidciOverlord napisał:

Nie wiem dlaczego się tu znalazłem, ale jednak jestem.
Oglądał ktoś z was Gangstę? Zamierzam się, ale jakoś jednak nie mogę.

Mam podobne zdanie co wyżej.
Myślę że warte oglądania :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2015 o 14:10, DawidciOverlord napisał:

Nie wiem dlaczego się tu znalazłem, ale jednak jestem.
Oglądał ktoś z was Gangstę? Zamierzam się, ale jakoś jednak nie mogę.


Po pierwszym odcinku, myślałem, że to będzie coś w stylu Black Lagoon. Dosyć szybko jednak seria poszła w innym kierunku, który mniej mi odpowiadał, da się jednak oglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

One. Punch. Man. Ep 1

Madhouse is love, Madhouse is life. Info dla innowierców - One Punch Man zaczęło się od komiksu z dosyć paskudnymi rysunkami przedstawiającymi historię Saitamy. We współczesnym świecie w którym normą są potwory zdolne czasem niszczyć całe miasta (jak i bohaterowie z zawodu którzy je eksterminują) ten człowiek potrafi je skutecznie zabijać. Jednym ciosem. Wszystkie.

Całość stała się świetną parodią wszelkiej maści shonenów i w pewnym momencie zwróciła na siebie uwagę Yusuke Muraty, osoby odpowiedzialnej choćby za grafikę Eyeshield 21. Więc Murata skontaktował się z oryginalnym autorem czy może przerysować tą historię. I się zaczęło - nie minęły 3 lata a już powstało pełnoprawne Anime.

I to zapowiadające się dobrze - widać że mają budżet i nie obawiają się go wykorzystać. 200% zgodności z mangą w pierwszym epku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2015 o 01:29, Alamut napisał:

Na początku roku czarnym koniem sezonu okazało się dla mnie to:
http://myanimelist.net/anime/23289/Gekkan_Shoujo_Nozaki-kun


Z nudów obejrzałem, całkiem przyjemne.
Zakochałem się w seiyuu podkładającą głos Seo <3 Kanbaru i Celty <3
Musiałem sprawdzić na Malu gdzie jeszcze mogę ją usłyszeć i w życiu nie wyobraziłbym sobię tego, że podkładała głos pod Ginko :X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2015 o 22:31, koale napisał:

Z nudów obejrzałem, całkiem przyjemne.

Cieszy mnie, że rekomendacja się na coś przydała xD

Dnia 07.09.2015 o 22:31, koale napisał:

Zakochałem się w seiyuu podkładającą głos Seo <3 Kanbaru i Celty <3
Musiałem sprawdzić na Malu gdzie jeszcze mogę ją usłyszeć i w życiu nie wyobraziłbym
sobię tego, że podkładała głos pod Ginko :X


Jeśli tak spodobał Ci się głos Sawashiro Miyuki, to obejrzyj sobie Hunter x Hunter:
http://myanimelist.net/anime/11061/Hunter_x_Hunter_(2011)

Gra tam co prawda chłopaka (nie widać na pierwszy rzut oka), ale seria ma świetną animację, muzykę i dobrze dobranych seyuu. To też chyba pierwszy shonen, mroczny ale niby shonen, od lat, który przekonał mnie do zasad rządzących światem i "super-mocami". Tak logicznie to wszystko wytłumaczyli, że człowiekowi trudno się przyczepić xD
No i co najważniejsze HxH ma bardzo ciekawą fabułę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się