Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 06.09.2015 o 19:56, ziptofaf napisał:

One. Punch. Man. Ep 1
widać że mają budżet i nie obawiają się go wykorzystać.

Po tylu obejrzanych seriach to chyba powinieneś wiedzieć, że pierwszy odcinek wygląda najlepiej :P Oby tylko później nie było takich wpadek jak w Ataku Tytanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.09.2015 o 10:22, koale napisał:

Wiem, wiem zaraz jak skończyłem pisać posta przypomniałem sobie, że Kurapika brzmiał
baaaardzo podobnie :D


Ja dopiero co skończyłem oglądać pierwszy sezon Durarary i zacząłem grać w Fire Emblema: Awakening na 3DSa. Tworzę swoją postać, robię kobiecą, mam 3 różne głosy do wybory, jeden bardzo przypomina mi Celty, wybieram go i nazywam (jakże oryginalnie, nie miałem pomysłu xD) postać Celty. A tu bam, to ta sama aktorka głosowa jak wczoraj sprawdziłem :P Naprawdę fajny głos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam tak więc poszukuje anime : super moce + fabuła, która wie gdzie idzie,ma określony kierunek, coś będzie dziać, będzie zakończenie jeśli to koniec serii, tak dla przykładu Snk, mechy też przyjmę, ale na przykład o serii gundam nie musicie wspominać,pamiętam ją ale na razie (być może te pierwsze odcinki były jak flaki z olejem, w tej serii którą złapałem(chronologicznie pierwsza seria)) ale zapewne potrzebuje czasu tak jak sporo minęło odkąd wiedziałem a wziąłem się za oglądanie FMA:B, SnK, a tutaj mój profil na mal : http://myanimelist.net/profile/kantror (nie oczywiście obecnego sezonu wpisanego). Jeśli dacie jakąś serie to wolałbym żeby była ona gdzieś do obejrzenia z polskimi napisami online, a jeśli musiałbym ściągać na dysk to skąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2015 o 19:56, ziptofaf napisał:

One. Punch. Man. Ep 1

Chciałem to obejrzeć, ale niestety jedyne wersje angielskie tego odcinka, jakie widziałem, są przetłumaczone tylko częściowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2015 o 19:51, Gvyn napisał:

> One. Punch. Man. Ep 1
Chciałem to obejrzeć, ale niestety jedyne wersje angielskie tego odcinka, jakie widziałem,
są przetłumaczone tylko częściowo.


Ja tam oglądałem RAW-a po japońsku :P
Zaś normalna wersja tego odcinka wyjdzie dopiero w przyszłym miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2015 o 19:33, kantror napisał:

Witam tak więc poszukuje anime : super moce + fabuła, która wie gdzie idzie,ma określony
kierunek, coś będzie dziać /ciach/


Primo link do mojego wcześniejszego posta:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=528&pid=47766

Secundo Kill la kill:
http://myanimelist.net/anime/18679/Kill_la_Kill

Z jednej strony fabuła, w której można się nawet doczytywać metafizyki, czy głębokiej krytyki społecznej, a z drugiej wariackie i efekciarskie walki. Ignoruj fanservice - po 2-3 odcinkach nie będziesz nawet zwracał uwagi na te skąpe stroje pośród pojedynków i wybuchów.

Tertio Jojo''s Bizarre Adventure:
http://myanimelist.net/anime/14719/JoJo_no_Kimyou_na_Bouken_%282012%29

Tę serię albo się kocha, albo nienawidzi. Pierwszy arc jest może naiwny, ale drugi (Battle Tendency) to skompresowane kopanie dołków pod sobą nawzajem pośród dalszych planów i brudnych zagrywek, a do tego jeszcze z pozoru durne, ale jednak przemyślane moce. No i co ważniejsze - Azteccy Pół-Bogowie Wampiry! Jeśli to Cię nie przekonuje to nie wiem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2015 o 19:51, Gvyn napisał:

> One. Punch. Man. Ep 1
Chciałem to obejrzeć, ale niestety jedyne wersje angielskie tego odcinka, jakie widziałem,
są przetłumaczone tylko częściowo.

Też sie strasznie zjarałem na to coś, ale nigdzie nie jest do dostania :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2015 o 23:04, Alamut napisał:

Primo link do mojego wcześniejszego posta:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=528&pid=47766

Dnia 08.09.2015 o 23:04, Alamut napisał:

Sprawdzę ale nic nie objecuje bo zapomniałem dodać że :D że byłoby fajnie gdyby dłużej niż 80 ep się nie ciągłą, po prostu to już zbyt wiele czasu zabiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2015 o 14:31, kantror napisał:

Sprawdzę ale nic nie objecuje bo zapomniałem dodać że :D że byłoby fajnie gdyby dłużej
niż 80 ep się nie ciągłą, po prostu to już zbyt wiele czasu zabiera


Tak, ilość odcinków to na pierwszy rzut spora wada HxH. Mnie też to początkowo zniechęcało, ale słyszałem dużo pozytywnych opinii więc się na szczęście skusiłem ^^

Jojo to na szczęście tylko dwa tuziny xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2015 o 01:40, Buhahahahaha napisał:

Tu coś jest [m-I]


Czytałeś przypięty post? Mi się wydaje, że nie, prosiliśmy by nie podawać linków skąd można pobrać filmy. Nie chce Ciebie banować wiec zastosuje najwyższy degrad jaki mogę dać i proszę nie podawać linków do pobierania anime.

Degrad -3 za podawanie linków do nielegalnej dystrybucji filmów Manga i Anime.

EDIT:

Degrad zmieniam na ostrzeżenie - Równocześnie przypominam, nie podajemy linków do torrentów lub stron które przekierowują na torrenty by pobrać dany film. Od tej chwili jeśli ktoś zamieści link do torrentu lub stronę, która przekierowuje, niech się liczy z surowszymi konsekwencjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2015 o 16:24, Isildur napisał:

> Tu coś jest [m-I]

Czytałeś przypięty post? Mi się wydaje, że nie, prosiliśmy by nie podawać linków skąd
można pobrać filmy. Nie chce Ciebie banować wiec zastosuje najwyższy degrad jaki mogę
dać i proszę nie podawać linków do pobierania anime.

Degrad -3 za podawanie linków do nielegalnej dystrybucji filmów Manga i Anime.


Cytując przypięty post:
Od dzisiaj podawanie na forum linków do stron gdzie można obejrzeć anime online, ściągnąć anime, bądź ściągnąć suby, czytać mangę NIE będzie przez nas karane, z małymi wyjątkami. Nadal będziemy karać za:
- podawanie linków do torrentowni typu "pirackie mydło i powidło", gdzie poza anime można ściągnąć min. nielegalne oprogramowanie, pirackie gry itp


Z opisu strony do której był podany link:
Content restrictions: This site is for content that originates from and/or is specific to China, Japan, and/or Korea.
Other content is not allowed without exceptions.


Przeglądając zawartość tej strony widziałem praktycznie tylko anime, suby i tego typu rzeczy. Nie widziałem niczego związanego z oprogramowaniem i pirackimi grami. To nie jest torrentownia typu "pirackie mydło i powidło" tylko typu "anime, manga i rzeczy powiązane".
Zdecydowanie uważam, że degrad za coś takiego jest niesłuszny, gdyż ten link nie łamał regulaminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru domyślać się czy serwis ma zgodę producentów na udostępnianiu go do pobierania. Poza tym nie ukarałem Ciebie więc nie widzę podstaw do reklamacji, poza tym reklamacja omija drogę, którą powinna się odbyć. Więc informuję, że kolejny post nie będący tematem dyskusji będzie uznany za spam.

EDIT:

Dla Twojej wiadomości, to był torrent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Overlord #10

Czy tylko mnie zadziwiło, że tak szybko przeskoczyli do nowego wątku? Żadnego definitywnego zamknięcia poprzedniego, nawet nie pokazali opadu szczęki miastowych, którzy pewnie już się szykowali do walki na śmierć :/.

@Gvyn

Podobnie to zinterpretowałem jak i Ty. No cóż, różne interpretacje zasad prowadzą do metody działania na ruskiego sapera. Tak czy inaczej, dzięki że się za mną wstawiłeś, a teraz EOT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2015 o 00:44, Buhahahahaha napisał:

Overlord #10


W ogóle przewidywany jest kolejny sezon? Niewiele zostało do zakończenia obecnego, a jakoś czuję, że nie uda się rozwiązać wszystkich kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2015 o 00:44, Buhahahahaha napisał:

Podobnie to zinterpretowałem jak i Ty. No cóż, różne interpretacje zasad prowadzą do
metody działania na ruskiego sapera. Tak czy inaczej, dzięki że się za mną wstawiłeś,
a teraz EOT.


Niestety nyaa ma na stronie również całą sekcję dedykowaną software''owi i grom i na razie nie będzie to na forum akceptowane. W razie wątpliwości można do mnie czy do Muradina napisać z pytaniem, czy jakiś link nie będzie łamał regulaminu. Anyway trochę sobie o tym podyskutowaliśmy i cieszę się, że degrada udało się cofnąć.
Zatem z torrentami to bardzo ostrożnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2015 o 01:52, Buhahahahaha napisał:

https://kyakka.wordpress.com/light-novel-translations/ . Po s2 stoisz na vol. 10 (ktore
dla pewnosci radzilbym przeczytac).

Trochę odkopie temat.

Rozumiem, że anime całkiem wiernie pokrywa materiał źródłowy i nie ma potrzeby zaczynać od zera?
Po 3 dniowym maratonie, cliffhangerowy cockteaser na koniec drugiego sezonu podpowiada mi, że muszę to przeczytać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2015 o 19:05, koale napisał:

> https://kyakka.wordpress.com/light-novel-translations/ . Po s2 stoisz na vol. 10
(ktore
> dla pewnosci radzilbym przeczytac).
Trochę odkopie temat.

Rozumiem, że anime całkiem wiernie pokrywa materiał źródłowy i nie ma potrzeby zaczynać
od zera?
Po 3 dniowym maratonie, cliffhangerowy cockteaser na koniec drugiego sezonu podpowiada
mi, że muszę to przeczytać...


W sumie troche doczytałem i wychodzi na to, że jednak anime pokrywa całość dotychczas przetłumaczonego materiału (nie licząc 10.5, które zapewie będzie jako OVA). Jeśli oglądałeś anime, to w 90% znasz LN. Troche pozmieniali niektore dialogi, ale nie doswiadczyłem jakiś większych rozwarstwień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się