Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 15.09.2015 o 15:42, maniekk napisał:

Jest jakieś anime zbliżone do: "Record of Lodoss War"? Bardziej w stylu starych rpg niż
japońskich.

.hack//SIGN? I pewnie każde stare anime o fantasy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2015 o 15:42, maniekk napisał:

Jest jakieś anime zbliżone do: "Record of Lodoss War"? Bardziej w stylu starych rpg niż japońskich.

Slayers? Choć patrząc na Twojego awatara mam jakieś dziwne przeczucie że już mogłeś to kiedyś oglądać ;P

@ koale
.hack//Sign kojarzy mi się bardziej z MMO niż ze starymi erpegami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem w ostatnim czasie na strone z manhwami/web comicami i po przejrzeniu wybrałem dwie serie z wysokimi średnimi, o tematyce która była dla mnie interesująca i zacząłem je czytać. Pewnie większość zna tak popularne tytuły, ale może nie wszyscy.

Pierwszy z nich to The Gamer. Opowiada o chłopaku który dostał moc bycia, graczem i zaczął widzieć nad innymi ludźmi ich levele, może sprawdzać ich statystyki, sam ma swój panel postaci i inventory jak w grach. No i historia opowiada o tym jak właśnie poznaje świat, gdzie inni ludzie też mają moce, a on zaczyna grindzić aby nabić sobie levele. Niestety jest troche niekonsekwencji. Jedna rzecz może wynikać z tego, że może autor na początku serii nie spodziewał się, że będzie tak popularne. No i nie wszystkim może pasować tempo prowadzenia akcji, gdzie przez dobre ileś chapterów wszystko idzie bardzo powoli na przód. Ale i tak jak dla mnie seria w okoliach 8/10.

A druga seria Tower of God. Super. Przeczytałem na razie 55 chapterów i jest bardzo fajnie. Opowiada historie chłopaka który aby odnaleźć swoją przyjaciółke wchodzi do wieży, gdzie na jej szczycie czeka sława,bogactwo, moc itp., a na każdym piętrze są testy na to czy możesz iść wyżej. Są walki, jest akcja i jest Gator. Wstawki z obrazkami humorystycznymi z Gatorem niszczą .:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2015 o 17:19, Karharot napisał:

> Jest jakieś anime zbliżone do: "Record of Lodoss War"? Bardziej w stylu starych
rpg niż japońskich.
Slayers? Choć patrząc na Twojego awatara mam jakieś dziwne przeczucie że już mogłeś to
kiedyś oglądać ;P


Całkiem możliwe ;) W sumie nawet w typie Slayersów też mogłoby być.

@ koale

Dzięki, zobaczę co to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2015 o 21:34, lRayl napisał:

Pierwszy z nich to The Gamer.
Niestety jest troche niekonsekwencji. Jedna rzecz może wynikać z tego, że może autor na początku serii nie spodziewał się, że będzie tak popularne.

Prawda, chociażby statystyki różnych osób i stworzeń zdają się być często wyciągane zupełnie z kapelusza a historia rozwija się trochę tak jakby autor albo nie miał żadnego długofalowego planu jej poprowadzenia i scenariusz dorabiał w locie albo też jakby zaczynał z takim planem ale po drodze z niego zrezygnował.
Mimo to jest sporo zabawnych bądź interesujących elementów dla których warto śledzić kolejne losy Gracza ;)

Dnia 15.09.2015 o 21:34, lRayl napisał:

A druga seria Tower of God. Super. Przeczytałem na razie 55 chapterów i jest bardzo fajnie. Opowiada historie chłopaka który aby odnaleźć swoją przyjaciółke wchodzi do wieży, gdzie na jej szczycie czeka sława,bogactwo, moc itp., a na każdym piętrze są testy na to czy możesz iść wyżej. Są walki, jest akcja i jest Gator. Wstawki z obrazkami humorystycznymi z Gatorem niszczą .:>

Plusy:
- dobry humor
- epickie postacie, akcje i dialogi
- dziwaczny i oryginalny świat

Minusy:
- jedna postać której pojawienia się wywołują u mnie ataki apopleksji, specjalnie dla niej nie czytam ToG o ile nie mam minimum 100 chapterów do przerobienia żeby nie utknąć w miejscu w którym ta [cenzura] właśnie znowu postawiła na swoim bo mam wtedy ochotę zagryźć własną klawiaturę :/


Jeśli zainteresowały Ci się koreańskie komiksy internetowe to polecam też Twojej uwadze Kubera i Black Haze - dwie inne serie tego typu które mi osobiście bardzo się spodobały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2015 o 23:30, Karharot napisał:

ciacho
Minusy:
- jedna postać której pojawienia się wywołują u mnie ataki apopleksji, specjalnie dla
niej nie czytam ToG o ile nie mam minimum 100 chapterów do przerobienia żeby nie utknąć
w miejscu w którym ta [cenzura] właśnie znowu postawiła na swoim bo mam wtedy ochotę
zagryźć własną klawiaturę :/


Kogo darzysz taką niechęcią?

Dnia 15.09.2015 o 23:30, Karharot napisał:

Jeśli zainteresowały Ci się koreańskie komiksy internetowe to polecam też Twojej uwadze
Kubera i Black Haze - dwie inne serie tego typu które mi osobiście bardzo
się spodobały.


Dzięki. Sprawdzę sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2015 o 00:05, lRayl napisał:

Kogo darzysz taką niechęcią?

Nie powiem. Jeśli jesteś na 55 chapterze to ta informacja byłaby paskudnym spoilerem.
Poza tym masz spore szanse na samodzielne domyślenie się o kogo mi chodzi już przy końcu pierwszego sezonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2015 o 01:38, Karharot napisał:

ciacho



Dobiłem do ostatniego dostępnego chaptera i jedyną osobą która mnie wkurza jest

Spoiler

Rachel. I mam szczerą nadzieje, że ta seria nie skończy się jej pogodzeniem z Baamem, bo chyba bym padł.:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2015 o 10:17, lRayl napisał:

Dobiłem do ostatniego dostępnego chaptera i jedyną osobą która mnie wkurza jest

Spoiler

Rachel.


Mówiłem że masz spore szanse na domyślenie się o kogo chodzi.

Dnia 19.09.2015 o 10:17, lRayl napisał:

Spoiler

I mam szczerą nadzieje, że ta seria nie skończy się jej pogodzeniem z Baamem, bo chyba bym padł.:|


Spoiler

Podzielam tą nadzieję dodając że dobrze by było gdyby spotkał ją jakiś wyjątkowo paskudny koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fate/Kaleid Liner Prisma Ilya 2wei Herz!

Wreszcie jest to na co czekałem przez ostatnie miesiące! Dwa słowa:

Spoiler

ZWEI. FORM.



Spoiler

Ten jeden jedyny raz w całym uniwersum Fate gdzie można zobaczyć Gilgamesha korzystającego z całej swojej mocy (no dobra, corrupted Gilgamesha).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rokka no Yuusha end

Wow, nie przypominam sobie ostatnio żadnego nowego anime które trzymało by mnie tak długo w napięciu tylko i wyłącznie jednym wątkiem. Jeszcze fakt, że kretem

Spoiler

okazała się Nachetanya

DAAMN. g8 plot.
Ludziska piszą, że całkiem wiernie trzymało się pierwowzoru, sam jako osoba która oryginału nie czytała bawiłem się dobrze (co tydzień wypatrywałem nowego odcinka), z kolei ocena na MALu to krzywdzące 7.82. I wcake nie jestem zły, że nisko, przecież skala jest 10 punktowa, ale żeby stawiać to obok takiego Mahouka (7.80) jest gwałtem i brakiem uszanowanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2015 o 11:23, koale napisał:

żeby stawiać to obok takiego Mahouka (7.80) jest gwałtem i brakiem uszanowanka.


Ej, ej, ej. Oni-sama jest tylko jeden i najważniejszy. Wszyscy wielbmy Oni-sama.
Tak na serio, to do póki akcja dzieję się wokół tej ich szkoły było całkiem fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś gdzieś słyszał może, że Overlord dostanie może drugi sezon ?

Jeśli ktoś czytał książkę lub mangę. Czy to anime będzie cały czas oglądaniem tego jaki nasz trupek wielki i potężny a jego droga będzie usłana samymi zwycięstwami. Oglądanie takiego ciągłego marszu zwycięstwa może być nudne. Czy może będzie miał od czasu do czasu jakieś poważne problemy ? Będzie ktoś ponad jego level ? Na razie ma problemy z wampirzycą, to fajnie, ale brzydałoby się więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2015 o 22:03, Pawciu45 napisał:

Ktoś gdzieś słyszał może, że Overlord dostanie może drugi sezon ?

Nie wiadomo, wszystko będzie pewnie zależeć od tego jak sobie Overlord poradzi w sprzedaży.

Dnia 20.09.2015 o 22:03, Pawciu45 napisał:

Jeśli ktoś czytał książkę lub mangę. Czy to anime będzie cały czas oglądaniem tego jaki
nasz trupek wielki i potężny a jego droga będzie usłana samymi zwycięstwami. Oglądanie
takiego ciągłego marszu zwycięstwa może być nudne. Czy może będzie miał od czasu do czasu
jakieś poważne problemy ? Będzie ktoś ponad jego level ? Na razie ma problemy z wampirzycą,
to fajnie, ale brzydałoby się więcej.

No worries z tego co czytałem jest przynajmniej jedna frakcja która będzie mu potrafiła naprawdę napsuć krwi. No ale nie czarujmy się, to jest opowieść o Evil Overlordzie i jego podboju świata! Trzeba o tym pamiętać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2015 o 22:56, Hubi_Koshi napisał:

No worries z tego co czytałem jest przynajmniej jedna frakcja która będzie mu potrafiła
naprawdę napsuć krwi.


Liczłybym, że to będzie ktoś z jego starej gildii, kto również został wciągnięty to tego świata. Najlepiej ktoś kogo bardzo lubił. To by było dobre fabularnie. Chociarz ze swojej gildii on sam był chyba najpotężniejszy. Lecz to tylko moje spekulacje.

Dnia 20.09.2015 o 22:56, Hubi_Koshi napisał:

No ale nie czarujmy się, to jest opowieść o Evil Overlordzie i
jego podboju świata! Trzeba o tym pamiętać!


On nie jest tak do końca zły. Zostało mu dużo ludzkich emocji, mimo tego że jak sam mówił już nic nie odczuwa. Co się ze soba kłóci. Jednak jeżeli mielbyśmy oglądać prawdziwego bezuczuciowca, to najpewniej byłoby to nudne i dziwne. I też wykreowanie takiej postaci jest trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2015 o 10:32, Pawciu45 napisał:

Liczłybym, że to będzie ktoś z jego starej gildii, kto również został wciągnięty to tego
świata. Najlepiej ktoś kogo bardzo lubił. To by było dobre fabularnie. Chociarz ze swojej
gildii on sam był chyba najpotężniejszy. Lecz to tylko moje spekulacje.

Co do innych graczy to nie wiem. Co do potęgi. W novelkach sam Ainz twierdził że wśród graczy ogólnie był w górnej półce średniego szczebla. W jego gildii najpotężniejszy był chyba Touch Me (ten rycerz który go uratował gdy inni gracze go gankowali) miał tytuł World Championa. Unikatowy tytuł przyznawany tylko jednemu graczowi który zwyciężył w jakimś turnieju w grze. Wspomina też że jako mag i jeśli chodzi o czystą moc zniszczenia silniejszy był od niego Tabula Smaragdina, twórca Albedo.

Dnia 21.09.2015 o 10:32, Pawciu45 napisał:

On nie jest tak do końca zły. Zostało mu dużo ludzkich emocji, mimo tego że jak sam mówił
już nic nie odczuwa. Co się ze soba kłóci. Jednak jeżeli mielbyśmy oglądać prawdziwego
bezuczuciowca, to najpewniej byłoby to nudne i dziwne. I też wykreowanie takiej postaci
jest trudne.

Do końca zły może nie jest, ale jest dość bezwzględny i brak mu empatii. Na pierwszym miejscu stoją interesy Nazarricku, reszta go dużo mniej obchodzi i pozwala lub czasami nawet doprowadza do śmierci jeśli mu to wygodne. Choćby ci goście którzy z nim poszli szukać Shaltear. Ainz to ogólnie taki Villain Protagonist z punktu widzenia zwykłych ludzi chociaż stara się zrobić z siebie Złoczyńce z dobrym PRem.
I to jest w sumie jeden z powodów dla których Overlord jest ciekawą serią. Bohater to szkieletor-nekromanta, ma harem morderczych psychopatek z którymi nic może robić bo NO BONER!, a jego celem jest podbój świata i zniewolenie go (a przynajmniej tak myślą jego poddani XD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2015 o 16:48, ziptofaf napisał:

Fate/Kaleid Liner Prisma Ilya 2wei Herz!

Wreszcie jest to na co czekałem przez ostatnie miesiące! Dwa słowa:

Spoiler

ZWEI. FORM.



Spoiler

Ten jeden jedyny raz w całym uniwersum Fate gdzie można zobaczyć Gilgamesha korzystającego
z całej swojej mocy (no dobra, corrupted Gilgamesha).



Kaleido bestest anime o7

Spoiler

Szkoda mi strasznie było, że Ilya nie doczekała się tu długiej i pełnoprawnej animacji transformacji, ale i tak polecam, świetny odcinek.

It''s showtime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2015 o 12:27, Hubi_Koshi napisał:

Co do innych graczy to nie wiem. Co do potęgi. W novelkach sam Ainz twierdził że wśród
graczy ogólnie był w górnej półce średniego szczebla. W jego gildii najpotężniejszy był
chyba Touch Me (ten rycerz który go uratował gdy inni gracze go gankowali) miał tytuł
World Championa. Unikatowy tytuł przyznawany tylko jednemu graczowi który zwyciężył w
jakimś turnieju w grze. Wspomina też że jako mag i jeśli chodzi o czystą moc zniszczenia
silniejszy był od niego Tabula Smaragdina, twórca Albedo.


Czyli zrobili go guild masterem, bo był no-lifem, niż dlatego, że był silny ;) Ciekawe jaki był poziom maksymalny w grze, skoro Ainz jest na poziomie 100. Z drugiej strony to dziwne, że gildię z undedami stworzył ktoś w rodzaju paladyna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2015 o 12:29, maniekk napisał:

Czyli zrobili go guild masterem, bo był no-lifem, niż dlatego, że był silny ;) Ciekawe
jaki był poziom maksymalny w grze, skoro Ainz jest na poziomie 100. Z drugiej strony
to dziwne, że gildię z undedami stworzył ktoś w rodzaju paladyna ;)

No-lifem był na pewno XD Ciągle wspomina jak to wydał jakiś dodatek z pracy na itemy w grze. Ogólnie jednak chyba dobrze sobie radził z organizacją tego bałaganu.
Mhm maks to właśnie 100 przy czym w każdej klasie/rasie (np. Necromancer/Mage i Undead/Elder Lich) można zdobyć tylko 10. W sumie podobnie jak z rasami gra oferowała sporą możliwości modyfikowania postaci.
Nazarrick to nie tylko gildia z undeadami, ale wszystkimi rasami "potworów". Byli dyskryminowani więc postanowili że skoro gracze widzą ich jako potwory to staną się potworami. A dzięki swojej Gildii (w tym Victimowi z bodaj 8mego piętra) zyskali sławę jako Gildia nie do zdobycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się