Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 22.09.2015 o 15:59, Hubi_Koshi napisał:

No-lifem był na pewno XD Ciągle wspomina jak to wydał jakiś dodatek z pracy na itemy
w grze. Ogólnie jednak chyba dobrze sobie radził z organizacją tego bałaganu.


To mało powiedziane, jakby była definicja no-lifa to jego zdjęcie byłoby obok ;) Pierwszy odcinek

Spoiler

ze zmianą ustawień Albedo i złapaniem za biust

, był zabójczy :D

Dnia 22.09.2015 o 15:59, Hubi_Koshi napisał:

Mhm maks to właśnie 100 przy czym w każdej klasie/rasie (np. Necromancer/Mage i Undead/Elder
Lich) można zdobyć tylko 10. W sumie podobnie jak z rasami gra oferowała sporą możliwości
modyfikowania postaci.


Czyli ogólnie był na poziomie setnym, ale jako Mag ma 10? Trochę to dziwne, w takim razie jego miniony jaki mają poziom? Zwłaszcza, że lore świata do którego trafili mówi, że mag rzucający czary tieru 3 to już super koksy. A tu Ainz bez bólu działa z tierem 9. Czyli stawia to go na poziomie boskim? To co potrafi laska, która ma ze sobą?

Dnia 22.09.2015 o 15:59, Hubi_Koshi napisał:

Nazarrick to nie tylko gildia z undeadami, ale wszystkimi rasami "potworów". Byli dyskryminowani
więc postanowili że skoro gracze widzą ich jako potwory to staną się potworami. A dzięki
swojej Gildii (w tym Victimowi z bodaj 8mego piętra) zyskali sławę jako Gildia nie do
zdobycia.


Mimo wszystko, jako potwory mające w teamie paladyna, to dziwne :D Ja się zastanawiam, jak wylądowali w świecie w którym są? A może to po prostu mu się śni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2015 o 21:41, maniekk napisał:

Czyli ogólnie był na poziomie setnym, ale jako Mag ma 10? Trochę to dziwne, w takim razie
jego miniony jaki mają poziom? Zwłaszcza, że lore świata do którego trafili mówi, że
mag rzucający czary tieru 3 to już super koksy. A tu Ainz bez bólu działa z tierem 9.
Czyli stawia to go na poziomie boskim? To co potrafi laska, która ma ze sobą?


http://overlordmaruyama.wikia.com/wiki/Ainz_Ooal_Gown/Abilities_and_Powers (W tej zakładce nie ma specjalnie spoilerów, ale jest opis jego umiejętności itp.).
W skrócie:

Spoiler

Ainz teoretycznie nie jest aż tak potężny (szczególnie odbijało się to na niższych poziomach), bo obrał dosyć specyficzną ścieżkę rozwoju, poprzez wybranie rasy "Overlord". Jego specjalizacją są czary typu insta-kill. Dodatkowo o jego potędze i wysokim miejscu w rankingu w dużej mierze decyduje jego przepastna kolekcja przedmiotów. Oprócz tego, dzięki stosowaniu trików z umiejętnością specjalną, ma ponad dwa razy normalną dopuszczalną liczbę zaklęć. Dorzuć do tego jeszcze duże doświadcznie z PvP i masz bardzo mocnego gracza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2015 o 21:41, maniekk napisał:

To mało powiedziane, jakby była definicja no-lifa to jego zdjęcie byłoby obok ;) Pierwszy
odcinek

Spoiler

ze zmianą ustawień Albedo i złapaniem za biust

, był zabójczy :D

W sumie zrobił to dla żartu bo i tak gra się miała skończyć... i dobrze że to zrobił bo dziko by było XD

Dnia 22.09.2015 o 21:41, maniekk napisał:

Czyli ogólnie był na poziomie setnym, ale jako Mag ma 10? Trochę to dziwne, w takim razie
jego miniony jaki mają poziom? Zwłaszcza, że lore świata do którego trafili mówi, że
mag rzucający czary tieru 3 to już super koksy. A tu Ainz bez bólu działa z tierem 9.
Czyli stawia to go na poziomie boskim? To co potrafi laska, która ma ze sobą?

Źle to chyba rozpisałem. Ogólnie postać może osiągnąć Level 100 maksymalnie. Ale żeby to zrobić musi sobie dobrać jeszcze rasy i profesje. I w tych może osiągnąć maksymalnie 10 poziom (patrząc na statsy Ainza to w podstawowej rasie można chyba 15. U niego wygląda to tak
Racial Level
Skeleton Mage (15)
Elder Lich (10)
Overlord (5)
etc (10)
Job Level
Necromancer (10)
Ruler of Death (10)
Eclipse (5)
etc (35)
Floor Guardiani w większości mają Level 100 z tego co wiem, poza takim Victimem który według wiki ma coś koło 35

Dnia 22.09.2015 o 21:41, maniekk napisał:

Mimo wszystko, jako potwory mające w teamie paladyna, to dziwne :D Ja się zastanawiam,
jak wylądowali w świecie w którym są? A może to po prostu mu się śni...

To gra więc wszystko możliwe. Poza tym Touch Me JEST Paladynem, a oni bronią biednych i uciśnionych z gracze z ras potworów byli dyskryminowani.
A tego to chyba nikt nie wie. Ale wątpię by mu się to śniło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2015 o 22:03, Pawciu45 napisał:

ciacho
Jeśli ktoś czytał książkę lub mangę. Czy to anime będzie cały czas oglądaniem tego jaki
nasz trupek wielki i potężny a jego droga będzie usłana samymi zwycięstwami. Oglądanie
takiego ciągłego marszu zwycięstwa może być nudne. Czy może będzie miał od czasu do czasu
jakieś poważne problemy ? Będzie ktoś ponad jego level ? Na razie ma problemy z wampirzycą,
to fajnie, ale brzydałoby się więcej.


Spojlery mocno, więc ostrzegam.

Spoiler

Kolega który przeczytał 6 tomów noveli(Anime pokrywa chyba 3) mówił, że walka z wampirzycą była jak narazie najbardziej wymygającą i w sumie chyba jedyną na aż takim poziomie. Z tego co mowił, jak spojlerował sobie dalsze tomy, tam też nie widział porównywalnej walki. Żaden inny gracz się jeszcze też nie pojawił do 6 tomu na 100%. Można podejrzewać, ze jakaś babka, która jest jednym z tych iluś tam herosów, jest graczem (I wszyscy z tych herosów) która została przeniesiona do tego świata, jak w grze był niższy cap. Większośc Gurdianów ma 100 level. Teoretycznie podobno wampirzyca została opisana jako najsilniejszym gurdian. I z tego, co wiem to w noveli Ainz ma problemy z nią wygrać, i chyba pomaga mu w tym itemek z cash shopuxD(Nie oglądałem tych odcinków jeszcze, więc nie wiem jak w anime sobie radzi) Jest też chyba ten Victim którym ma po prostu skilla, że się poświęca i zabija wszystko w jakimś tam zasięgu. I jest jeszcze ten Gurdian skarbca(chyba ten), który po prostu może zamienić się w każdego z tych byłych członków tej gildi i mieć ich moc na poziomie chyba 70-80%, co może oznaczać, w sumie, że jak by się zamienił w tego typa co uratował Ainza( i był chyba wczesniej guild masterem?), to mógłby pewnie Ainza sklepać. No i kolega też mówił, że stanowisko autora jest mniej więcej takie, że to nie jest opowieść o mega walkach, tylko o tym jak w świecie pojawia sie op postać i postanowia sobie rządzić, a mieszkańcy nie mogą nic z tym praktycznie zrobić. No i siła Ainza wynika też z tego, że on ma bardzo dużo itemów plus też cash shopowe(lol) oraz ma też ekwipunek wszystkich innych członków, bo oni gdy odchodzili z gry zostawiali wszystko w zbrojowni.

Spoiler



Sory, za chotyczność oraz brak ładu i składu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2015 o 16:48, ziptofaf napisał:

Spoiler

Ten jeden jedyny raz w całym uniwersum Fate gdzie można zobaczyć Gilgamesha korzystającego
z całej swojej mocy (no dobra, corrupted Gilgamesha).


Masz może jakieś linki, obrazki, filmiki? Ciekawy jestem jak to wygląda, a nie chce mii się po raz setny wracać do anime w tym uniwersum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/cięcie!/

Dnia 05.01.2015 o 18:54, Thrandir napisał:

C H A R L O T T E H Y P E !!! http://charlotte-anime.jp/


http://i.imgur.com/SDiiSUD.gif

Chcialem tylko napisac, ze to bylo najwieksze rozczarowanie sezonu jak dla mnie.

Ale Kaleid bylo dobre, zas Gakkou Gurashi bardzo pozytywnie zaskoczylo. Nie znam całej mangi, czytałem tylko kawałki, i rzeczywiście- anime mocno się różni od mangi, ale wg mnie to nic złego, wręcz przeciwnie- anime wiele rzeczy zrealizowało dużo ciekawiej niż manga... Chociaż oczywiście rozumiem to, że niektórzy mogą narzekać na

Spoiler

doge

oraz odstępstwa od oryginału.

A, no i GATE też baaaardzo pozytywne zaskoczenie (a może i aots), dzięki za przypomnienie cinus` :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Charlotte było strasznie nierówne i trzeba przyznać że dość chaotyczne. Mimo tego podobało mi się, ale jednak do Angel Beats jest mu daleko. Bardziej mnie zaskoczyła zapowiedź anime Rewrite po ostatnim odcinku, VNki którą szczerze wątpie aby dało się zekranizować w inny sposób niż common route/kotori - moon(w miedzyczasie coś ala imaginary world w Clannad)- Terra jednocześnie tracąc tony materiału. Reszta ścieżek po prostu za bardzo się nawzajem wyklucza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Berserk 340

Po tych kilkunastu chapterach politykierowania i mamienia oczu utopią naprawdę miło popatrzeć na porządną walkę z apostołem. Rakshas i Silat dają niezły pokaz akrobacji, a Rickert pokazuje, że najlepszą metodą na demoniczną abominację jest nie ostrze, a inżynieria. Ukłon dla pomysłowości masy cienia -

Spoiler

gaszenie ognia koniem to dla mnie nowość

xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2015 o 19:46, Dared00 napisał:

Z Manglobe jest taki problem, że absolutnie nic się od nich nie sprzedawało. Nic.

https://www.reddit.com/r/anime/comments/3myffr/rip_manglobe_studio/cvja9ie


Zauważyłem. Ale crapy totalne pokroju Mahou Sensou czy innej Pupy nie ciągną na dno innych studiów. A tutaj? TWGOK był dość popularny, Samurai Champloo to już w ogóle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2015 o 17:11, Buhahahahaha napisał:

Czy mi sie wydaje, czy ten nowy Gundam ma walki bardzo w stylu Break Blade?

No chyba im bliżej właśnie do BB niż np. do walk w 00. Choć walk prawdziwych mechów w tym epie mało było, więc trudno jeszcze oceniać. Sam pierwszy ep póki co obiecujący. Nowy gundam chyba nie powinien być gorszy niż 3 ostatnie serie...
BTW Czy komuś też Orga i Mika kojarzą się z Simonem i Kaminą? :P

Dnia 05.10.2015 o 17:11, Buhahahahaha napisał:

Widać było że te mechy mają swoją wagę i potęgę ich pędu, cholernie mi się takie coś podoba.

Ciekawe jak to się będzie miało do grawitacji Marsa gdzie akcja się dzieje, bo jej wartość to mniej niż 40% ziemskiej grawitacji. Ciekaw jestem czy będą się do tego odwoływali i brali to pod uwagę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gintama - do odcinka 122.

Podziwiam autora za wymyślanie historii do sag. Z arców humorystycznych, na obecną chwilę, najbardziej chyba zapamiętam "Monkey Hunter arc" - najbardziej porąbany arc, jaki na razie dane mi było zobaczyć :)

Z tych poważnych historii to pierwsze miejsce zajmuje(na razie) "Shinsengumi Crisis arc" - przedstawienie Shinsengumi z innej, z poważnej strony wyszło bardzo dobrze.

Powoli zbliżam się do "Yoshiwara in Flames arc" - poważna saga wychwalana przez innych. Jestem ciekaw, co to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2015 o 21:00, Andrzej15 napisał:

Powoli zbliżam się do "Yoshiwara in Flames arc" - poważna saga wychwalana przez innych.
Jestem ciekaw, co to będzie.


Ano najlepsza . Bardzo podobał mi się motyw (to nie spoiler ) walki najsłabszego z najsilniejszym . Zrozumiesz . Po tym arcu bardzo polubiłem Gina. Wcześniej miał tylko potencjał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej jestem ciekaw, co to będzie :)

Dużo ludzi wychwala też "Kabukicho Four Devas arc" - podobno są tam epickie walki. Ale to długa jeszcze droga przede mną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok...
Czy ktoś mi może wyjaśnić dlaczego nikt nawet nie pisnął słowem że wyszło nowe anime Utawarerumono?
Czy może jestem po prostu tak stary że to już antyk i nikt tego nie pamięta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się