Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

> Możecie mi powiedzieć, jak na MAL'u zmienić sposób wyświetlania listy anime? Zamiast
> standardowego widoku(listy) chciałbym, żeby mi wyświetlało okładki tytułów.

Jeśli chcesz stworzyć coś swojego to trzeba by się pobawić CSSem, do tego polecam zajrzeć tutaj: http://myanimelist.net/clubs.php?cid=19736
Można znaleźć tam sporo porad.

Jeśli chcesz jakiegoś gotowca to polecam coś wybrać co inni ludzie zrobili i udostępnili: http://myanimelist.net/forum/?topicid=318587
Instrukcja jak je wczytać jest tutaj http://myanimelist.net/forum/?topicid=200320

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utawarerumono InK #3

Dnia 18.10.2015 o 12:33, MisticGohan_MODED napisał:

Nom... w anime to tak zawsze jest że bohater zniewieściały V_V

On nie jest zniewieściały, on po prostu ma na wszystko zwis XD I póki co to właśnie z jego reakcji miałem największy ubaw ;P

@ Alamut

Dnia 18.10.2015 o 12:33, MisticGohan_MODED napisał:

Teraz będę się musiał wziąć za anime jeszcze - potrzebuję więcej Karury - ale póki co brakuje mi czasu...

Jeśli pamiętasz fabułę gry i zależy Ci przede wszystkim na Karurze to możesz przeskoczyć od razu do 10 epka bo tam pojawia się po raz pierwszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w sprawie Shigatsu wa Kimi no Uso. Widzę, że bardzo wysoko się uplasowało na MAL''u i się zastanawiam, co lepiej zaliczyć mangę, czy anime? Czy w anime są też długie wstawki muzyczne, jak są w Nodame Cantabile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2015 o 22:44, Piotrbov napisał:

Mam pytanie w sprawie Shigatsu wa Kimi no Uso. Widzę, że bardzo wysoko się uplasowało
na MAL''u i się zastanawiam, co lepiej zaliczyć mangę, czy anime? Czy w anime są też
długie wstawki muzyczne, jak są w Nodame Cantabile?


Według mnie warto oglądnąć anime. Manga i anime mają to samo zakończenie i świetnie została wykonana adaptacja. Muzyka w tym anime jest na bardzo wysokim poziomie, zarówno ta która jest w tle i ta którą wykonują bohaterowie anime. Nie pamiętam jak długie były wstawki w Nodame Cantabile, ale w Your Lie in April często trwają po kilka minut lub z pół odcinka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2015 o 11:57, mad_cinus napisał:

Oho! Naprawdę interesująca wiadomość! Oby to była kompletna ekranizacja całego pozostałego materiału :)
Najlepiej z tą samą obsadą :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2015 o 15:32, Karharot napisał:

> http://www.animenewsnetwork.com/news/2015-10-24/full-metal-panic-novels-inspire-new-anime-adaptation/.94580

>
> Czyżby to było to co mam na myśli? :D
Oho! Naprawdę interesująca wiadomość! Oby to była kompletna ekranizacja całego pozostałego
materiału :)
Najlepiej z tą samą obsadą :3


Podobno, z tego wychodzi, ze ma to być kontynuacja 2 sezonu. Studio, które ma być odpowiedzialne za to anime ma być z Tokio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jestem dość nowy w temacie anime, więc tak po kryjomu czytam sobie ten wątek wyszukując co ciekawsze tytuły podawane przez tutejszych bywalców. Muszę podziękować za niedawne wspomnienie o Shigatsu wa Kimi no Uso. Z ciekawości obejrzałem i muszę przyznać, że to jedno z lepszych anime jakie widziałem do tej pory. Dzięki. <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem ochotę na jakieś starsze anime i padło na InuYashę, zwłaszcza że parę lat temu wyszła seria która sądząc po tytule zakańcza tę historię. Po 26 odcinkach jestem pozytywnie zaskoczony. Spodziewałem się słabszego początku, a tymczasem już po paru epkach wciągnąłem się w serię. Fabuła jest niezła, z początku wydaje się prosta i epizodyczna ale szybko pojawiają się nowi towarzysze i wrogowie a historia zaczyna się komplikować. Fajnie też że relacje pomiędzy postaciami, zwłaszcza pomiędzy Inuyashą i Kagome ewoluują a nie stoją w miejscu. Kreska ma ten swój oldschoolowy urok, a animacje są zaskakująco dobre. Walki są całkiem nieźle zmontowane - nie przegadane i nieprzekombinowane, jak to często bywa. Czuć ze postacie naprawdę walczą, czego czasem mi brakowało w Nurarihyon no Mago. A mówiąc o Nurarihyonie - jeśli chodzi o tematykę youkai to Inuyasha jak na razie podoba mi się równie mocno jeśli nie bardziej (a już na pewno bardziej niż pierwsza seria Nury). Polecam jeśli ktoś ma ochotę na coś w klimacie fantasy/demonów, albo po prostu coś nieco podobnego do Slayers ;]

Opening: https://www.youtube.com/watch?v=KwCfHVGamn8

Also

Spoiler

OSUWARI!

<- Dla scenek z tym tekstem warto oglądać to anime xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2015 o 09:03, Kosmitus napisał:

> http://www.animenewsnetwork.com/news/2015-10-24/full-metal-panic-novels-inspire-new-anime-adaptation/.94580

>
> Czyżby to było to co mam na myśli? :D
Me want! *_*

Najpierw Utawarerumono teraz FMP - życie jest piękne ^^


Brakuje jeszcze trzeciego sezonu Spice and Wolf do kompletu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2015 o 12:01, DenebV201 napisał:

Brakuje jeszcze trzeciego sezonu Spice and Wolf do kompletu :)

I nowej, tym razem pełnej adaptacji Claymore, i jeszcze Tsukihime, i może jeszcze trzeci sezon Kingdom i kolejne filmy Break Blade do pełni szczęścia ^^ Heh, zagalopowałem się z tymi marzeniami ;p


Bonus:
http://imgur.com/gallery/tx6yaNd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2015 o 12:59, Kosmitus napisał:

> Brakuje jeszcze trzeciego sezonu Spice and Wolf do kompletu :)
I nowej, tym razem pełnej adaptacji Claymore, i jeszcze Tsukihime, i może jeszcze trzeci
sezon Kingdom i kolejne filmy Break Blade do pełni szczęścia ^^ Heh, zagalopowałem się
z tymi marzeniami ;p


Wyliczać można by było jeszcze pewnie długo :P
Od siebie bym dorzucił kontynuacje Haruhi, Black Lagoon (ale to chyba cienko ze źródłem), Toaru Majutsu no Index, Chrome Shelled Regios, Densetsu no Yuusha no Densetsu, Juuni Kokuki...
Nie miałbym nic przeciwko modzie na kontynuowanie starszych niedokończonych serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2015 o 17:08, mad_cinus napisał:

Wyliczać można by było jeszcze pewnie długo :P
Od siebie bym dorzucił kontynuacje Haruhi, Black Lagoon (ale to chyba cienko ze źródłem),
Toaru Majutsu no Index, Chrome Shelled Regios, Densetsu no Yuusha no Densetsu, Juuni
Kokuki...
Nie miałbym nic przeciwko modzie na kontynuowanie starszych niedokończonych serii.

Dokładnie, ja wymieniłem po prostu te które ucieszyłyby mnie najbardziej ;)
Co do Densetsu no Yuusha no Densetsu - czy tylko mi nie podobała się ta seria? Nie pamiętam z niej wiele, ale pamiętam wrażenie że była jakaś taka nijaka, jakby skończyła się zanim akcja w ogóle dobrze się rozkręciła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2015 o 19:44, Kosmitus napisał:

/ciach/


Legenda o Legendarnych Bohaterach świetnie się zapowiadała, ale skończyła się w mocno "czekajcie na sequel" sposób. Tylko że adaptacja dalszej historii się nie pojawiła do dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2015 o 18:10, MisticGohan_MODED napisał:

To ja nawet serię GT oceniłem wyżej o 1 oczko :o

Tej dopiero teraz mi się przypomniało że miałem odpowiedzieć wcześniej......
Tak ludzie zrzędzą na Dragon Ball Super. To co powiesz na temat Dragon Ball Absalon ? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ mad_cinus

> Black Lagoon (ale to chyba cienko ze źródłem),
Owszem, mangaka zrobił sobie przerwę a niezekranizowany dotąd materiał to zaledwie 11 chapterów :(
> Chrome Shelled Regios,
Szanse na to są praktycznie równe zeru ale na szczęście jest kompletne fanowskie tłumaczenie wszystkich nowelek.
> Juuni Kokuki...
Oh? Publikacja nowelek ruszyła na nowo? To miła niespodzianka, byłem przekonany że seria została porzucona na dobre.
O ile dobrze pamiętam studio odpowiedzialne za produkcję anime twierdziło że dokończy animowanie oryginalnie zaplanowanej liczby epków jak tylko publikacja nowelek znowu ruszy z miejsca, choć powątpiewam czy po tak długim czasie wciąż mają zamiar dotrzymać tą obietnicę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2015 o 08:27, Karharot napisał:

> Chrome Shelled Regios,
Szanse na to są praktycznie równe zeru ale na szczęście jest kompletne fanowskie tłumaczenie
wszystkich nowelek.

Domyślam się, anime nie było raczej zbyt wysokich lotów i chyba nie miało dobrych opinii, ale mi się tam podobało :P

Dnia 27.10.2015 o 08:27, Karharot napisał:

> Juuni Kokuki...
Oh? Publikacja nowelek ruszyła na nowo? To miła niespodzianka, byłem przekonany że seria
została porzucona na dobre.

Tego to nie wiem, szczerze mówiąc to nie mam pojęcia jaka to z nowelkami jest sytuacja :D To tylko takie moje życzenie, bo z chęcią bym się dowiedział jak fabuła się potoczyła, bo to co zostało animowane pozostawiło spory niedosyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się