Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Z trochę innej beczki. Zaopatrzyłem się w Gekkou, light novel, u nas wydane pod nazwą Blask Księżyca. Bardzo fajna, 1 tomowa historia łącząca romans i opowieść detektywistyczną. Główny bohater to ponurak pokroju Hatchiman z Oregairu, który natrafia na przepis na idealną zbrodnię. Polecam przeczytać, jeżeli ktoś lubi LN.

2015110918324493

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2015 o 18:33, Inferno0009 napisał:

Z trochę innej beczki. Zaopatrzyłem się w Gekkou, light novel, u nas wydane pod
nazwą Blask Księżyca

A jak stoi jakość tłumaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2015 o 19:15, Gvyn napisał:

> Z trochę innej beczki. Zaopatrzyłem się w Gekkou, light novel, u nas wydane
pod
> nazwą Blask Księżyca
A jak stoi jakość tłumaczenia?


Wszystko wydaje mi się w porządku, chociaż mało nawiązań do kultury Japonii może znaczyć, że zostały one uproszczone, lecz tego nie zauważyłem. Rozbawiło mnie porównanie rzucania się po łóżku z zawstydzenia do tańca świętego wita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utawarerumono: Itsuwari no kamen 06

Dnia 08.11.2015 o 16:18, Alamut napisał:

To chyba najlepszy odcinek jak do tej pory. Multum nostalgii i sympatycznych momentów
czyni go może ciut ckliwym, ale jakoś poruszyło to moje czarne serce. No i jeszcze powrót

Spoiler

Touka-okasan i Karura-oka... *traumatyczne wpsomnienia* Karura-oneechan

^^

Pełne zaskoczenie... lubię takie niespodzianki :]
Oby takich więcej :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gintama - seria pierwsza

Pierwsza seria obejrzana i mogę stwierdzić, że to jest bardzo dobry tytuł. Problemem jest jednak to, że trzeba mieć niezłą wiedzę na temat mang/anime czy ogólnie wiedzę kulturową Japonii, by w pełni cieszyć się Gintamą. Ja takiej wiedzy nie posiadam przez co niektóre odcinki, które mocno odwoływały się do Japończyków(ale zaznaczam, że to były rzadkie sytuacje) były nudne a nawet na swój sposób irytowały.

Pomijając powyższy minus to mamy raczej same plusy: humor chwilami jest absurdalny, ale potrafi rozbawić do łez. Zdarzają się poważne wątki, które mają świetnie narysowane walki. Postacie to pierwsza klasa, nie ma żadnej której bym nie lubił.

W każdym razie: pierwsza seria zasługuje na ocenę 9/10.

Najlepszy poważny arc pierwszej serii: Yoshiwara in Flames arc.
Najlepszy humorystyczny arc pierwszej serii: w sumie nie mam faworyta, dlatego dam najbardziej absurdalną sagę - Monkey Hunter arc. Tuż za nim jest Kintaro arc.

Obejrzałem też pierwsze odcinki drugiej serii i... były świetne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Ludzie ratatujcie :D

Ongiś [w wieku bo ja wiem 14-15 lat] kiedy jeszcze istniał Kanał FOX Kids zanim zmieniono go na Jetix. FOX Kids nadawał do północy bo na początku CN po 20:00 przeistaczał się w TCM Kto pamięta ten wie o co mi chodzi. Było to bardzo późno była to ostatnia raczej animacja a matula goniła do łóżka więc nie oglądało się regularnie. Dziwne że nazwa nie utkwiła mi w pamięci ale to było dość fajne anime. Tak Anime a nie kreskówka. Coś ala transformersy ale nie transformersy. Też tam były te roboty. Główny bohater się w sumie przemieniał... fabuła mnie wciągnęła ale oglądałem to raz jednego dnia potem za 3 dni.... i tak szczątkowo pamiętam ale jedno co mi uktwiło w pamięci to że po pewnym czasie główny bohater miał problemy i przemiana w tego eeeee robota ? miała poważne konsekwencje. Ciało ulegało degeneracji czy rozpadowi.. coś w tym stylu. Więc maniacy pewnie już wiedzą o co mi chodzi.... Jakie dzwony w głowie mi biją, tak więc proszę wskażcie, który to kościół bym mógł doń pójść i się "pomodlić" ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2015 o 20:00, Braveheart napisał:

Ludzie ratatujcie :D


Byłoby łatwiej, gdybyś podał, który to był rok, a nie ile miałeś wtedy lat, ale na chwilę obecną znalazłem to: http://myanimelist.net/anime/182/Tenkuu_no_Escaflowne , jest to anime, było na Fox kids i jest tam jakaś scena transformacji. jednakże nie wydaje mi się by to było to czego szukasz. Gdy już ustalisz rok, możesz szukać na podstawie tego: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_programs_broadcast_by_Fox_Kids lub tego: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jetix . Może znajdzie się ktoś kto wskaże Ci konkretną odpowiedź, ale ja mogę tylko wskazać kierunek , w którym możesz szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2015 o 20:25, Gvyn napisał:

Byłoby łatwiej, gdybyś podał, który to był rok, a nie ile miałeś wtedy lat,

:O Zawsze można wejść na GS i zobaczyć rok urodzenia i sobie przekalkulować. ;-)
Jednak chyba nie jesteś aż tak geekowy co gramowicz MisticGohan_MODDED bo on trafił w dychę :D :P A więc to jemu padnie ten o to gif jako podzięka ale Tobie również dziękuję za staranie ;]

https://31.media.tumblr.com/a61619337f73976e5e09bb8a1576c0ee/tumblr_mp37ob3i3T1solfhro2_500.gif

@MisticGohan_MODDED
To jest to!. Matko teraz mi się wszystko przypomniało. Coś ala flashback pamięci. Na polskie nazwę to miało "Teknoman" :D
Mówiłem, że ala Transformers [w sumie też na T] :P
Dzięki
No nic. Teraz pozostaje to tylko jakoś "zaliczyć" a lista do ponownych zaliczeń jest spora. Tu seriale, tu anime tu pełnometrażowe... Jeszcze ten FMA Brotherhood muszę jakoś nadrobić ale eeeeeeeeee jest w kolejce =.=
Czas się chyba zamknąć w domu zrobić zapas żarcia na tydzień i stać się ''Nołlajf kingiem''. XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2015 o 00:07, Pitej napisał:

Witam szanowne grono.

Na którym tomie mangi zakończono drugi sezon Spice&Wolf?

1 sezon zakończył się razem z 6 tomem ale potem sprawy się komplikują bo na ile się orientuję historie z 2 sezonu anime i tomów 7+ mangi się nie pokrywają. Nie czytałem nowelek ale wydaje mi się że manga przeskoczyła do przodu pomijając całkowicie materiał z drugiego sezonu anme.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2015 o 22:41, Alamut napisał:

Berserk ch342

Na martwych bogów!

Spoiler

Chyba wreszcie dotarli na tę chędożoną wyspę elfów

o_O

Spoiler

Dopłynęli na tą wyspę!!! Trza się zabarykadować w piwnicy bo koniec świata nadchodzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się