Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Opłaca się inwestować w Crunchyroll Premium? W sensie czy mają pełne ramówki aktualnych animców, czy są jakieś luki? Z tego co przeglądam to całkiem spoko, ale nie chcę się ładować w coś niepewnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2016 o 03:20, Buhahahahaha napisał:

Opłaca się inwestować w Crunchyroll Premium? W sensie czy mają pełne ramówki aktualnych
animców, czy są jakieś luki? Z tego co przeglądam to całkiem spoko, ale nie chcę się
ładować w coś niepewnego.


Jak będziesz oglądał na stronie, to pewnie się opłaca, niestety jest blokada regionalna i takiego One Piece nie obejrzysz. Musiałbyś kombinować z dodatkami do przeglądarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę powiedzieć na temat nowych anime:

Dagashi Kashi - anime o słodyczach, które kupisz tylko w Japonii, ale może z tego być dobra komedia. Nastawiam się na coś w stylu Umaru, choć mam nadzieję na coś lepszego.

Active Raid - pierwsze momenty przypominają Psycho-Pass. Bohaterka zostaje przydzielona do policyjnej drużyny i będzie razem z nimi łapać przestępców, i pierwszy dzień pokazuje jej pierwszy dzień. Na chwilę nie zachwyca, ale może coś z tego będzie.

Bubuki Buranki - widać używanie grafiki komputerowej zamiast zwykłej kreski staje się coraz bardziej popularne. Na razie za dużo nie można powiedzieć o tym anime, początek bardzo typowy, ale im dalej to może być lepiej.

Hai to Gensou no Grimgar - kolejne anime o uwięzionych w grze graczach. Po pierwszym odcinku wydaje mi się, że anime pójdzie bardziej stronę Log Horizon niż Sword Art Online. Mamy drużynę, bohaterowie nie są OP, tak czy inaczej wiążę spore nadzieję z tym anime.

Ao no Kanata no Four Rhythm - anime na podstawie visual novel. Jeżeli Gonzo tego nie zepsuje, to anime może być na poziome Koichoco, albo sporo lepsze. Novelka dobrze się sprzedała i wygrała też nagrodę więc może z tego być dobra komedia romantyczna.

Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo! - wyobraź sobie, że jako nastolatek umierasz i chwilę później wita cię bogini i mówi, że teraz masz 3 opcje: reinkarnację, pójście do nudnego nieba, albo opcja trzecia trafienie do świata fantasy. Dodatkowo jako bonus możesz zabrać ze sobą jedną rzecz, nieważne co to będzie lub kto.

Boku dake ga Inai Machi - to trzeba zobaczyć, po drugim odcinku anime nadal trzyma poziom. Główny bohater może cofać się w przeszłość, jednak nie ma nad tym kontroli i te "skoki" zdarzają się w dość losowych momentach. Jednak jaki może być cel skoku, który przenosi go aż 18 lat wstecz? Jedną rzecz tylko nie rozumiem, dlaczego to anime ma mieć tylko 12 odcinki!? Przecież na coś takiego potrzeba co najmniej 24 odcinki... mam nadzieję że twórcy nie zrujnują go jakiś oryginalnym zakończeniem i na końcu zostanie zapowiedziany kolejny sezon.

Shoujo-tachi wa Kouya wo Mezasu - kolejne anime na podstawie visual novel. Opis przypomina bardzo Saenai Heroine no Sodatekata i jedna z głównych bohaterek wygląda jak Yukino z Oregairu, ale po ograniu dema do novelki mam nadzieję na coś lepszego. Z drugiej strony jeżeli anime nie będzie dobre, to mam nadzieję, że przynajmniej novelka będzie trzymała poziom.

Dimension W - drugie anime po ERASED, które mam nadzieję że będzie na bardzo wysokim poziomie. Mamy rok 2072, w którym energia pobierana jest z nieskończonego źródła jakim jest Wymiar W. Anime ma dobrą grafikę, fajnie zrobione walki i ciekawego bohatera. Dodatkowo główna bohaterka jest robotem, więc spodziewam się ciekawej relacji między nią, a głównym bohaterem. Oprócz tego anime ma świetny opening: https://www.youtube.com/watch?v=_47ukmC-O0I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2016 o 00:49, Buhahahahaha napisał:

Blokada regionalna idzie po IP czy może po adresie PP/karty dodawanej do CR?


Raczej po IP, dostaję taką informację: "Sorry, due to licensing limitations, videos are unavailable in your region."
Jak dodałem wtyczkę do firefoxa zmieniającą region, to mogłem bez problemu oglądać. Z kartą nie próbowałem, reklamy nie były dokuczliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2016 o 17:55, Hubi_Koshi napisał:

Biedaczysko, czego się nie robi dla fandomu XD

Urzekło mnie jego przymuszone poświęcenie xD

Dnia 12.01.2016 o 17:55, Hubi_Koshi napisał:

A teraz zabierz się za mangę, jest okazja zobaczyć Metal Bata w akcji i poznasz bliżej
Kinga (nieźle się przy tym uśmiejesz)

Ano tak mi się spodobało, że sprawiłem sobie niniejszym pierwszy tomik mangi, a co ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2016 o 21:47, DenebV201 napisał:

Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo! - wyobraź sobie, że jako nastolatek umierasz
i chwilę później wita cię bogini i mówi, że teraz masz 3 opcje: reinkarnację, pójście
do nudnego nieba, albo opcja trzecia trafienie do świata fantasy. Dodatkowo jako bonus
możesz zabrać ze sobą jedną rzecz, nieważne co to będzie lub kto.

Niech zgadnę - zabrał ze sobą samą boginię? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2016 o 13:11, Kosmitus napisał:

> Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo! - wyobraź sobie, że jako nastolatek
umierasz
> i chwilę później wita cię bogini i mówi, że teraz masz 3 opcje: reinkarnację, pójście

> do nudnego nieba, albo opcja trzecia trafienie do świata fantasy. Dodatkowo jako
bonus
> możesz zabrać ze sobą jedną rzecz, nieważne co to będzie lub kto.
Niech zgadnę - zabrał ze sobą samą boginię? xD


Zgadza się! xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2016 o 22:20, DenebV201 napisał:

> Niech zgadnę - zabrał ze sobą samą boginię? xD

Zgadza się! xD

O_o Sweet Zombie Jesus, Ah! My Goddess na kwasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2016 o 22:22, Hubi_Koshi napisał:

O_o Sweet Zombie Jesus, Ah! My Goddess na kwasie.

Ale jak narazie bardziej mi to przypomina DanMachi. Może dlatego, że Aqua się do Belldandy nie umywa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, o ile lepsze według was jest Log Horizon od Sword Art Online? Właśnie skończyłem pierwsze SAO i wściekle czuć stracony potencjał (aż mam ochotę usiąść i napisać własną wersję).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2016 o 08:38, McFlash napisał:

Dobra, o ile lepsze według was jest Log Horizon od Sword Art Online? Właśnie skończyłem pierwsze SAO i wściekle czuć stracony potencjał (aż mam ochotę usiąść i napisać własną wersję).

Z Log Horizon jest imo podobnie, zaczyna się ciekawie i obiecująco ale potem idzie w dziwnym kierunku i pojawiają się arce o bardzo wątpliwej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2016 o 08:59, Karharot napisał:

Z Log Horizon jest imo podobnie, zaczyna się ciekawie i obiecująco ale potem idzie w
dziwnym kierunku i pojawiają się arce o bardzo wątpliwej jakości.


Ech, czyli jak większość anime poza topką... Nie ma czegoś jednak wyłamującego się z tego schematu właśnie w klimatach virtual reality?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2016 o 08:38, McFlash napisał:

Dobra, o ile lepsze według was jest Log Horizon od Sword Art Online? Właśnie skończyłem
pierwsze SAO i wściekle czuć stracony potencjał (aż mam ochotę usiąść i napisać własną
wersję).


Weźmy pod uwagę, że SAO to jedno z najgorszych anime ever (będę się trzymał przy tej opinii, ta seria to prawdziwy potworek), przy tym Log Horizon to przyjemny średniak. Zatem różnica między tymi seriami jest przeogromna, jeśli szukasz czegoś lepszego w tych klimatach to możesz swobodnie sięgnąć po Log Horizon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2016 o 12:22, Outlander-pro napisał:

Weźmy pod uwagę, że SAO to jedno z najgorszych anime ever (będę się trzymał przy tej
opinii, ta seria to prawdziwy potworek), przy tym Log Horizon to przyjemny średniak.
Zatem różnica między tymi seriami jest przeogromna, jeśli szukasz czegoś lepszego w tych
klimatach to możesz swobodnie sięgnąć po Log Horizon.


Dla mnie SAO nie było takie złe pomimo straconego potencjału (naprawdę wielkiego), ale jeszcze nie jestem zepsuty arcydziełami anime, żeby tak wybrzydzać :3
Już wrzuciłem LH do swojej listy na MAL, ale najpierw Fullmetal Alchemist: Brotherhood ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru. Zoku (Oregairu)

Pierwszy sezon tej serii był arcyprzeciętny. Ot przeciętne szkolne anime, z przeciętnymi bohaterami, bez specjalnej fabuły, bez specjalnego rozwoju bohaterów. Wiało przeciętnością, ale z braku laku dało się obejrzeć. Nie miałem zatem większość oczekiwań wobec kontynuacji, ale pomyślałem "a co tam, obejrzę". I jestem naprawdę zaskoczony, bowiem sequel jest dużo, dużo lepszy! Zmiana studia wyszła na dobre, bo jest lepsza kreska i animacje, więc wizualnie jest spoko. Nareszcie mamy jakąś konkretniejszą fabułę, która odchodzi od spraw miłych i raczej nudnawych pierwszego sezonu, a stawia na problemy w relacjach między bohaterami. W końcu jakikolwiek rozwój tych postaci jest, jakieś ich motywacje czy intencje, zmiany w nich zachodzące, wewnętrzne konflikty. Bardzo dobre anime, muszę przyznać. A zakończenie -

Spoiler

w sumie dość dramatyczne, wiadomo, że pewnego stanu rzeczy nie będzie można ciągnąć w nieskończoność i ktoś będzie skrzywdzony, nie ma tu raczej dobrego wyjścia.


Ogólnie mega pozytywne zaskoczenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2016 o 15:38, Outlander-pro napisał:

Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru. Zoku (Oregairu)

Pierwszy sezon tej serii był arcyprzeciętny. Ot przeciętne szkolne anime, z przeciętnymi
bohaterami, bez specjalnej fabuły, bez specjalnego rozwoju bohaterów. Wiało przeciętnością,
ale z braku laku dało się obejrzeć. Nie miałem zatem większość oczekiwań wobec kontynuacji,
ale pomyślałem "a co tam, obejrzę". I jestem naprawdę zaskoczony, bowiem sequel jest
dużo, dużo lepszy! Zmiana studia wyszła na dobre, bo jest lepsza kreska i animacje, więc
wizualnie jest spoko. Nareszcie mamy jakąś konkretniejszą fabułę, która odchodzi od spraw
miłych i raczej nudnawych pierwszego sezonu, a stawia na problemy w relacjach między
bohaterami. W końcu jakikolwiek rozwój tych postaci jest, jakieś ich motywacje czy intencje,
zmiany w nich zachodzące, wewnętrzne konflikty. Bardzo dobre anime, muszę przyznać. A
zakończenie -

Spoiler

w sumie dość dramatyczne, wiadomo, że pewnego stanu rzeczy nie będzie
można ciągnąć w nieskończoność i ktoś będzie skrzywdzony, nie ma tu raczej dobrego wyjścia.


Ogólnie mega pozytywne zaskoczenie :)


Tylko, że taki jest także oryginał więc nie mieli za dużo w tym względzie do powiedzenia. Po prostu drugi sezon miał dużo lepszy materiał z którego mógł czerpać. Dodajmy, że mimo wszystko adaptacja nadal jest średnia to nie było źle. Naprawdę polecam przeczytać nowelkę, bo na serio sporo rzeczy zostało pominiętych. Dodatkowo jeżeli chciałbyś dowiedzieć się jak zakończy się cała historia bo z tego co słyszałem to cała seria ma się zmieścić w około 13 tomikach, czyli jeszcze zostały około 2 tomiki do końca. Wątpię więc, że powstanie kolejny sezon, jedynie można mieć nadzieję na jakieś OVA lub film pełnometrażowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2016 o 12:22, Outlander-pro napisał:

Weźmy pod uwagę, że SAO to jedno z najgorszych anime ever (będę się trzymał przy tej
opinii, ta seria to prawdziwy potworek), przy tym Log Horizon to przyjemny średniak.
Zatem różnica między tymi seriami jest przeogromna, jeśli szukasz czegoś lepszego w tych
klimatach to możesz swobodnie sięgnąć po Log Horizon.

Pierwszy sezon faktycznie jest dość nędzny, ale drugi z kolei jest całkiem ciekawy. Zarówno arci Sinon jak i Yuuki bardzo mi się podobały. Były zdecydowanie ciekawszymi postaciami niż Asuna, która z kolei też została rozbudowana jako osoba, a nie tylko Waifu Kirito.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2016 o 19:46, Hubi_Koshi napisał:

Pierwszy sezon faktycznie jest dość nędzny, ale drugi z kolei jest całkiem ciekawy. Zarówno
arci Sinon jak i Yuuki bardzo mi się podobały. Były zdecydowanie ciekawszymi postaciami
niż Asuna, która z kolei też została rozbudowana jako osoba, a nie tylko Waifu Kirito.


Osobiście to bym wolał jakby pierwszy sezon w całości składał się z Aincradu, pozwoliłoby to na lepsze pokazanie całego incydentu, poza tym, jakież ciekawa by była mina widza jakby anime zakończyło się na

Spoiler

tym, że Kirito się obudził i potem odwiedza pokój Asuny, a ta nadal śpi.

Drugi sezon był na prawdę dobry, arc z Sinon i Yuuki na serio były dobrze zrobione, teraz tylko mam nadzieję, że tak samo będzie z Alicization arc, który jest na prawdę duży, na niego pewnie potrzeba przynajmniej 2 sezonów po 25 odcinków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2016 o 20:59, DenebV201 napisał:

Osobiście to bym wolał jakby pierwszy sezon w całości składał się z Aincradu, pozwoliłoby
to na lepsze pokazanie całego incydentu, poza tym, jakież ciekawa by była mina widza
jakby anime zakończyło się na

Spoiler

tym, że Kirito się obudził i potem odwiedza pokój Asuny,
a ta nadal śpi.


Nom gdy zacząłem oglądać SAO to pierwsze 2-3 odcinki naprawdę mnie wciągnęły. Strasznie byłem ciekawy jak ten świat będzie wyglądał, jak będą się zachowywać ci ludzie uwięzieni w grze. Jak zbudują relacje, ekonomie, jak każdy sobie będzie z tym radził... a seria praktycznie raz dwa poszła w stronę romansu Kirito i Asuny... Wielkie, zniechęcone i zawiedzione Meh.

Dnia 18.01.2016 o 20:59, DenebV201 napisał:

Drugi sezon był na prawdę dobry, arc z Sinon i Yuuki na serio były
dobrze zrobione, teraz tylko mam nadzieję, że tak samo będzie z Alicization arc, który
jest na prawdę duży, na niego pewnie potrzeba przynajmniej 2 sezonów po 25 odcinków.

Nom Sinon była fajną, ciekawą postacią,

Spoiler

a jej PTSD naprawdę dodawało serii tragedii. Czytałem swego czasu że powód dla którego Sinon miała tak ostre reakcje to w sporej części wina Japońskiego społeczeństwa i terapeutuów. Z jednej strony Japończycy mają naprawdę spory wstręt do broni palnej. Z drugiej w jakiś sposób wierzą że dzieci są "niewinne" i nie są w stanie świadomie popełnić zła. Sinon która tego dupka zabiła była jakimś chorym indywiduum z ich perspektywy i terapeuci pewnie jej PTSD tylko pogłębili


Ciekawe czy ktoś będzie chciał w to w ogóle zainwestować... Eh gdzie te czasy 50+ epowych sezonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się