Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 19.01.2016 o 13:45, Hubi_Koshi napisał:

Nom gdy zacząłem oglądać SAO to pierwsze 2-3 odcinki naprawdę mnie wciągnęły. Strasznie
byłem ciekawy jak ten świat będzie wyglądał, jak będą się zachowywać ci ludzie uwięzieni
w grze. Jak zbudują relacje, ekonomie, jak każdy sobie będzie z tym radził... a seria
praktycznie raz dwa poszła w stronę romansu Kirito i Asuny... Wielkie, zniechęcone i
zawiedzione Meh.


I tak właśnie powinna wyglądać ta seria, bo motyw graczy uwięzionych w grze jest bardzo ciekawy.

Spoiler

Koniec pierwszej części już w 14 odcinku to był szok - przecież mieli jeszcze tyle rzeczy do przedstawienia, a tu uberadmin dostaje po tyłku w pierwszej walce... Deus ex machina tragicznie tu zadziałało...


Swoją drogą romans Kirito i Asuny też był ciekawy. Szczególnie wpadła mi w oko scena, kiedy Asuna żartuje sobie z Kirito, że ten wygląda, jakby chciałby się jej oświadczyć. Dopiero po jakimś czasie zrozumiałem ukryty podtekst :D
- From the look of things, you aren''t close to any other girls, are you?
- It''s fine. I''m a solo player.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2016 o 13:45, Hubi_Koshi napisał:

Nom gdy zacząłem oglądać SAO to pierwsze 2-3 odcinki naprawdę mnie wciągnęły. Strasznie
byłem ciekawy jak ten świat będzie wyglądał, jak będą się zachowywać ci ludzie uwięzieni
w grze. Jak zbudują relacje, ekonomie, jak każdy sobie będzie z tym radził... a seria
praktycznie raz dwa poszła w stronę romansu Kirito i Asuny... Wielkie, zniechęcone i
zawiedzione Meh.


Dlatego chyba wydaje mi się iż Log Horizon jest ciekawszy bo porusza właśnie te kwestie czyli adaptacja graczy w grze, zbudowanie własnego społeczeństwa i itd. Może też dlatego, że w Log Horizon

Spoiler

NPC to nie są zwykłe postacie AI z paroma odpowiedziami na krzyż, a istoty z przeszłością, własnymi wartościami. Szczerze, ale nie pamiętam jak to było w SAO, ale chyba to były zwykłe NPC, no może poza Yui i w drugim sezonie w queście z Excaliburem.


Dnia 19.01.2016 o 13:45, Hubi_Koshi napisał:

Ciekawe czy ktoś będzie chciał w to w ogóle zainwestować... Eh gdzie te czasy 50+ epowych
sezonów.


Na pewno będzie kolejny sezon, przecież nie zabija się kury znoszącej złote jaja. Tylko jak zaczną adaptacje to ciężko będzie im potem zrobić przerwę od tych wszystkich wydarzeń, jak teraz, że robią film pełnometrażowy, który rozgrywa się pomiędzy arcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2016 o 17:25, DenebV201 napisał:

Dlatego chyba wydaje mi się iż Log Horizon jest ciekawszy bo porusza właśnie te kwestie
czyli adaptacja graczy w grze, zbudowanie własnego społeczeństwa i itd. Może też dlatego,
że w Log Horizon

Spoiler

NPC to nie są zwykłe postacie AI z paroma odpowiedziami na krzyż,
a istoty z przeszłością, własnymi wartościami. Szczerze, ale nie pamiętam jak to było
w SAO, ale chyba to były zwykłe NPC, no może poza Yui i w drugim sezonie w queście z
Excaliburem.



W SAO NPC-e to tylko wypełniacze tła. Można coś tak zagadać, chyba trochę pohandlować i tyle. Jeżeli gracz robił się natrętny wobec NPC-a, to dostawał informację o tym wraz z sugestią, aby zaprzestał tego.

Spoiler

Aha, Yui nie była NPC-em, co nawet Kirito i Asuma z miejsca zauważyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2016 o 18:41, McFlash napisał:

Spoiler

Aha, Yui nie była NPC-em, co nawet Kirito i Asuma
z miejsca zauważyli.


Yup, nie była NPCem, tylko najbardziej irytującą cholerą w serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2016 o 20:10, Piciambeer napisał:

>

Spoiler

Aha, Yui nie była NPC-em, co nawet Kirito i Asuma
> z miejsca zauważyli.


Yup, nie była NPCem, tylko najbardziej irytującą cholerą w serii.


Daddy? :D Ech, byłaby świetną postacią, gdyby cała fabuła poszła w stronę przedłużającego się życia w grze i dzieleniu się na graczy na zwolenników i przeciwników ukończenia gry, bo przecież w porównaniu do virtualnej rzeczywistości ta zwykła jest NUDNA, nie ma ciachania mieczem, ale za to są choroby i problemy ekonomiczne. Admin gry widząc upartość Kirito i Asumy w ukończeniu gry złośliwie niczym gracz w Simsach podrzuciłby im nieco mniej irytującą wersję Yui, żeby dać im powód do pozostanie w grze.
O bogowie, to byłoby piękne *.*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oh God, gdy zaczął być ten cały motyw ze szczęśliwą rodzinką, małżeństwem, leśną chatką i adoptowanym dzieciakiem to myślałem, że sobie palnę w łeb, tak to było denne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do SAO/Log Horizon, polecam zainteresować się Hai to Gensou no Grimgal. Dosyć podobne założenia, tylko bohaterowie nie zdają sobie sprawy, że to jest gra. Wszyscy startują z amnezją i pustym inv, więc muszą startować od 0. Całkiem spoko, choć autor wprowadza już elementy plot armoru i cudownych ratunków podobnych do refleksu Kiroto ("Linia" pozwalająca zabić danego wroga jednym uderzeniem, tyle że z randomową szansą na pojawienie się? Smród, smród i jeszcze raz smród umiejętności, która pozwala głównemu bohaterowi na wyjście z dowolnej sytuacji jeśli tylko autor sobie to zażyczy). Aha, lepiej jednak się zainteresować LN, bo anime już w drugim EP wygląda na takie, co będą rozciągali do granic nieprzyzwoitości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boku Dake ga Inai Machi - Jeśli ktoś jeszcze nie zaczął oglądać, to polecam to zrobić. Poziom mojego hajpu po trzech odcinkach osiąga poziomy absurdu. Jakbym miał się zakładać czy uznam to za moje anime roku, choć jest dopiero styczeń to poważnie bym się nad tym zastanawiał.

Divine Gate - Obejrzałem tylko jeden odcinek, ale tak czuć typowego schematycznego shounena.

Active Raid - Ledwo przetrwałem pierwszy odcinek. Główna postać jest denerwująca. Jak ktoś nie jest pewien czy zacząć to nie polecam.

Dagashi Kashi - Dwa obejrzane odcinki. Będę oglądał dalej, ale nic specjalnego to nie jest i nie dostrzegam w tym raczej potencjału na coś b. dobrego, ale obejrzeć można.

Schwarzesmarken - Jeden odcinek obejrzany i ciężko coś stwierdzić. Znaczy eee no kilka rzeczy wydaje się być przewidywalnymi i raczej też bez szans na coś zauważalnie dobrego.

Hai to Gensou no Grimgar - Ktoś może uznać, że temat ludzi uwięzionych w jakimś świecie fantasy w stylu gry czy czegoś może być oklepany, ale ja nie mam z tym problemu. Problem po dwóch odcinkach mam z tempem. Pierwszy odcinek był wolny, ale jak oglądałem drugi to zacząłem się zastanawiać o co z tym chodzi i czy materiału źródłowego może im brakuje i muszą tak robić czy jednak serio takie przeciąganie jest ich zamysłem artystycznym, którego nie kupuje i który mi wadzi na tyle, że mimo, że podoba mi się, że mamy grupkę nieogarniaczy którzy mają problem z najsłabszym możliwym przeciwnikiem to myśl o potencjalnym dropnięciu jeśli sytuacja się niezmienni zakiełkowała w mojej głowie. Co do strony wizualne to styl teł może się podobać, ale postacie jak dla mnie wyglądają standardowo.

Saijaku Muhai no Bahamut - Nie ma co opisywać jak dla mnie. Wystarczy zobaczyć tagi i jeśli się oglądało jakiekolwiek tego typu anime to wiadomo czego się spodziewać.

Musaigen no Phantom World - Też nie wiem co tu napisać w sumie. Anime jakich wiele, tyle, że od Kyoto Animation jeśli komuś robi to różnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2016 o 01:05, Alamut napisał:


Tylko trochę szkoda, że zmienili seiyuu pod Allena i Howarda, możliwe że reszta zostanie już nie zmieniona (oby :P) i jak widać po ilustracji będzie to kontynuacja wcześniejszego anime, co jest bardzo na plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2016 o 01:52, DenebV201 napisał:

Tylko trochę szkoda, że zmienili seiyuu pod Allena i Howarda, możliwe że reszta zostanie
już nie zmieniona (oby :P) i jak widać po ilustracji będzie to kontynuacja wcześniejszego
anime, co jest bardzo na plus.


Nie tylko po ilustracji, przy nowym chapterze mangi (raw tłumaczenie jakby co, więc nie ma 100%) też to podkreślają ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2016 o 03:23, lRayl napisał:

Boku Dake ga Inai Machi - Jeśli ktoś jeszcze nie zaczął oglądać, to polecam to
zrobić. Poziom mojego hajpu po trzech odcinkach osiąga poziomy absurdu. Jakbym miał się
zakładać czy uznam to za moje anime roku, choć jest dopiero styczeń to poważnie bym się
nad tym zastanawiał.

Hot damn, ciężko i ciekawie... Są jakieś wolne miejsca w tym HYPE TRAINie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utawarerumono ep 15-17

Spoiler

W końcu zaczyna się prawdziwe Utawarerumono. Ciekawe na jakiej zasadzie działają owe maski i czemu "Aniki" nie uznaje zwierzoludzi za prawdziwych ludzi. Może trafił na swoiste uncanny valley, gdzie im bardziej ludzkie stają się nieludzkie stworzenia, tym większą niechęć w nas wzbudzają. Poza tym dziwnym jest fakt, że Haku znalazł się na jakimś wypizdowie bez pamięci i nie postarzał się (odtworzenie Iceman project? Owy eksperyment, który pozwolił przeprowadzić swemu bratu na sobie?). No nic, trochę szkoda że ponownie odtwarzany jest schemat z poprzedniego sezonu, gdzie przez pierwsze ~10-12 odcinków nic się nie dzieje takiego bardzo ciekawego, info o prawdziwym świecie mamy tyle co nic, po czym w końcowej 1/4 serii następuje nagły dump wiadomości o wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utawarerumono ep 15-17

Dnia 31.01.2016 o 07:07, Buhahahahaha napisał:

Spoiler

W końcu zaczyna się prawdziwe Utawarerumono. Ciekawe na jakiej zasadzie działają owe
maski i czemu "Aniki" nie uznaje zwierzoludzi za prawdziwych ludzi. Może trafił na swoiste
uncanny valley, gdzie im bardziej ludzkie stają się nieludzkie stworzenia, tym większą
niechęć w nas wzbudzają. Poza tym dziwnym jest fakt, że Haku znalazł się na jakimś wypizdowie
bez pamięci i nie postarzał się (odtworzenie Iceman project? Owy eksperyment, który pozwolił
przeprowadzić swemu bratu na sobie?).


Spoiler

Podejrzewam, że Haku był jeszcze w stanie hibernacji kiedy zaczęła się tragedia. Nagłe przebudzenie wyczyściło mu pamięć, tak jak Haku z pierwszej serii. Pewnie też dlatego ze był pierwszy to nie dostał maski.

Swoją drogą... ledwo poznałem na końcu Oboro z wąsami :] Benawi i Kurou jakoś się trzymają :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2016 o 07:07, Buhahahahaha napisał:

Utawarerumono ep 15-17

Spoiler

W końcu zaczyna się prawdziwe Utawarerumono. Ciekawe na jakiej zasadzie działają owe
maski i czemu "Aniki" nie uznaje zwierzoludzi za prawdziwych ludzi. Może trafił na swoiste
uncanny valley, gdzie im bardziej ludzkie stają się nieludzkie stworzenia, tym większą
niechęć w nas wzbudzają. Poza tym dziwnym jest fakt, że Haku znalazł się na jakimś wypizdowie
bez pamięci i nie postarzał się (odtworzenie Iceman project? Owy eksperyment, który pozwolił
przeprowadzić swemu bratu na sobie?). No nic, trochę szkoda że ponownie odtwarzany jest
schemat z poprzedniego sezonu, gdzie przez pierwsze ~10-12 odcinków nic się nie dzieje
takiego bardzo ciekawego, info o prawdziwym świecie mamy tyle co nic, po czym w końcowej
1/4 serii następuje nagły dump wiadomości o wszystkim.



Spoiler

Nie uznaje ich ponieważ to nie są ludzie, czyli są istotami gorszymi, dlatego gdy zrobią coś źle, to musi ich ukarać. Dodatkowo przez to, że tak długo nie spotkał innej osoby tej samej rasy, zaczął czuć do nich niechęć/wstręt.

Haku był obiektem eksperymentalnym i pewnie dlatego skutkami ubocznymi mogła być utrata pamięci, wstrzymanie starzenia się. Wydaje mi się, że pierwsza połowa miała pokazać Haku w czasie gdy panuje pokój, a druga połowa gdy zderza się z rzeczywistością w postaci wojny. I anime pokazuje poznawanie czym jest życie od strony Haku, który przez brak pamięci cały czas doznaje czegoś nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się